Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

+48
NoMouse
padina
honzah
Sup_
Greg
Bizzy
esanti
Mysh
ohara
Ravenyse
ludolf
tx
Kal-El
Lisa
loner
R&omize
bozdinka
Miro
Kyong
lemming
jaco
Raistlin
Georgo
baal666
Pascal
bakeLit
Sheldon-Cooper
DSemik
al-kesh
mike2
Gabrielle
karaya1
rampage
firkraag
Kolikokoli
Borboletka
Pinny
kezir
tommas
Ďasík
MartyCZ
Grepis
yossarian
bodomkes
trinx
Budjik
minnie
ogedeikhan
52 posters

Strana 3 z 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Fri 20 May 2011, 23:08

Kolikokoli napsal:Třeba Penny otěhotní! Týjo, to by byla pořádná zápletka pro 5. sérii Very Happy.
Vážně? Jsi tak krutá? To je jako kdybych já tobě řekl, že Rajesh dostane lepru! drunken
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 20 May 2011, 23:11

náhodou.. těhulky jsou *mňam* Very Happy a penny by to určitě slušelo.. Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 20 May 2011, 23:11

To, co se stalo mezi Rajem a Penny, bych neoznačoval za vztah. Penny by na to určitě nejraději hned zapomněla a i Raj ráno vypadal spíš vyděšeně než cokoli jiného.

Případné sbližování Leonarda s Penny to samozřejmě nabourat může, ale nemyslím, že nějak zásadně. Ostatně ani Leonard nemá úplně čisté svědomí - během vztahu s Priyou se nechoval k Penny úplně nejlíp a navíc teď zjistil, že ten vztah bral vážně jen on. Takže bych řekl, že to bude dost komplikované i bez Raje.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  DSemik Fri 20 May 2011, 23:11

bakeLit napsal:Co vám všem na těch vztazích tolik vadí? Já mám naopak rád, když se člověk na ten seriál nedívá jen kvůli pobavení. Přesně kvůli tomu jsem si třeba HIMYM oblíbil. Díl vás pobaví, zasmějete se hláškám, ale nakonec je tu i něco, co ve vás něco nechá po citové stránce. Například finále šesté série HIMYM bylo dokonalé, cítil jsem se po něm naplněn, smutný, veselý... Pravda, takové to v Big Bangu moc není, ale budiž. Chci říct, nevím, proč vám ty vztahy tak vadí. Přijde mi, že hlášek je i tak pořád stejně a i vztahy samotné nabízejí různé vtípky (viz Bernadettin úlovek Howard). Naprosto souhlasím s tím, co řekla Koli. Je také potřeba vidět nějaký vývoj postav, že jejich životy někam směřují, že dospívají, stávájí se znich moudřejší lidé a k tomu prostě to usazení se s nějakým tím partnerem patří.

Já jsem právě kvůli tomu začal pochybovat o HIMYM - od té doby co se Barney vyspal s Robin. Co mi to připomíná...
Seriály s vývojem děje jsou právě těžké v tom, že je potřeba sledovat ten děj permanentně, takže když si vzpomenu, že ten a ten díl byl dobrý a podívám se na něj oddělené znovu, už to není ono (když už jsem mluvil o HIMYM tak např. některé dílyze 4. sírie). A upřímně nemusím se dívat na to, jaký je podle Američana citový vývoj vztahu či jedince, od toho tu je mnoho jiných seriálů.

DSemik

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 31
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Fri 20 May 2011, 23:16

DSemik napsal:...takže když si vzpomenu, že ten a ten díl byl dobrý a podívám se na něj oddělené znovu, už to není ono...
V tomhle máš zase tak trochu pravdu, ale já už to znám tak nazpaměť, že u dílů, co jsem viděl, se soustředím už jen a jen na ty vtípky, výrazy Barneyho a výrazy jeho krásných obětí. Very Happy
Ďasík: Naprostý souhlas s Howardem. Nebýt jeho usazení se, tedy i změny povahy a částečně i image, plácal by pořád ty své trapné a úchylné vtípky. Teď od něj padají jen ty nejkrásnější a nejstíravější. Smile
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 20 May 2011, 23:20

bakeLit: To zas prrr, nejlepší a "nejstíravější" má samozřejmě Raj. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 20 May 2011, 23:27

No pro mě byl Howard nejlepší v půlce druhé řady. Ztratil tu úchylnost, zůstal Barney bez prostředků, promyšlených a hlavně fungujících triků a šarmu. A to potom byla správná komedie. Páska přes oko a pár negů. Laughing
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Pascal Fri 20 May 2011, 23:28

časti nekomentujem ,ale toto bola proste super časť, Najlepšia časť smial som sa skoro na každej hláške.

Pascal

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 20. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Fri 20 May 2011, 23:32

Ďasík napsal:bakeLit: To zas prrr, nejlepší a "nejstíravější" má samozřejmě Raj. Very Happy
Jasně, to má. Shocked
Ale když už Howard nějakou řekne, je právě taková, jak jsem ji popisoval. Twisted Evil
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 Fri 20 May 2011, 23:48

Ach, ach, ach... Kromě toho, že je mi blbě jak pes, se musím smířit s tím, že BBT už není ten seriál, který to byl, když za mnou někdy na přelomu srpna a září 2008 přišel brácha a říkal, že v obyváku pouští super seriál. Už to není seriál, na jehož další díl bych čekal jako feťák na dávku, už to není seriál, u kterýho jsem načítal stránku každých 5-10 minut, jestli už (tehdy ještě od Deckarda a pak Strixe) nevyšly titulky, už to není jediný a nepřekonatelný, úžasný a zařící maják v moři stupidních seriálů. Bohužel můj životní seriál BBT vyhasl a nyní se na něj nedívám, protože bych očekával, že mě vědecko/fantasy/sci-fi/nerd hlášky zbaví kontroly svalů a já se budu v záškubech smíchu válet po zemi a užívat si geniálnost vtipů, je to seriál, na který se v současnosti dívám se stejným zaujetím jako na HIMYM, House, SW the clone wars nebo Chucka...
Ač si to člověk nechce přiznat, nyní je to jen jeden z mnoha.
Jo a sorry za ten patos, ale prostě to byl můj životní seriál a už není, což je pro mě docela rána...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Georgo Sat 21 May 2011, 00:00

Neveril som, že sa to niekedy stane, ale dnes prakticky vo všetkom súhlasím s Minnie.

Epizóda začala veľmi sľubne, ale záver ma vyslovene sklamal. Začal som tušiť, kam to smeruje, a bohužiaľ to tak dopadlo - presne, ako tu už bolo napísané, sa teraz autori budú snažiť ďalej prekombinovať postavy, aby do sitcomového formátu a rozpočtu dostali "niečo nové". Pre väčšinu seriálov je toto začiatok konca. Sitcom priamo v názve obsahuje svoju definíciu, a je prekvapivé, koľko ľudí bude obhajovať "vývoj postáv" kedykoľvek, keď sa čo i len dočasne odklonia od svojej pôvodnej premisy. Sitcomy nie sú o vývoji postáv, pretože to de facto znamená zmeniť postavu, ktorá pôvodne fungovala - a spravidla zmeniť k horšiemu.

Už pri 3. sérii som mal pocit, že to občas scenáristom trochu uletelo a postavy menili charakteristiky medzi jednotlivými epizódami. Dnes som ale zhodou okolností v lietadle v in-flight entertainment systéme našiel pár dielov TBBT z 3. série, a po porovnaní s "čerstvou" S04E24 mi pripadali skoro skvelé. To je pre mňa signál, že 5. sezóna môže byť veľké sklamanie, podobne ako v prípade HIMYM a ďalších.

Georgo

Počet příspěvků : 33
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 21 May 2011, 00:20

Já na to můžu říct jen jedno - uvidíme. Protože mým životním seriálem jsou Přátelé, nevidím v tomhle takový problém jako vy supergeekové. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 May 2011, 00:27

Souhlas, vývoj je potřeba. Není nic lepšího, než si pustit první a poslední díl, a pak si říct, jakou cestu ušly všechny postavy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 21 May 2011, 00:30

Přesně... A ušly opravdu míle a míle. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Sat 21 May 2011, 00:34

Ďasík napsal:Přesně... A ušly opravdu míle a míle. Smile
Stejně jako naše počítačové myši při časování a klávesy klávesnic při titulkování jejich dialogů a monologů. Crying or Very sad
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 21 May 2011, 00:39

bakeLit: Very Happy

Ještě dodám, že já se k TBBT dostal někdy u pátého dílu a jako většina z nás samozřejmě proto, že to po IT Crowdu byl druhý seriál "o nás" matematicích, fyzicích a informaticích - a byl navíc mnohem lepší... Ale vývoj nezastavíš - rád říkám, že tohle nejsou Simpsonovi, kteří nestárnou (Bartovi je už dvacet let pořád deset let atd.) a kteří se po každém díle vrátí na začátek. A ani to není pravda, protože i postavy v Simpsonech se vyvíjejí, mají děti (Apu), rozvádějí se (Van Hautenovi) atd. atd. Stačí vzpomenout na díl, kdy Homer vyjmenovává všechna povolání, která měl. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 May 2011, 00:42

Podle mě byl největší důkaz vývoje Simpsonů to, že nebohá Flandersova manželka zemřela... A to ovlivnilo Simpsny na hodně dlouho (stejně jako Apuovi potomci).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  DSemik Sat 21 May 2011, 00:53

Kolikokoli napsal:Souhlas, vývoj je potřeba. Není nic lepšího, než si pustit první a poslední díl, a pak si říct, jakou cestu ušly všechny postavy.

Mimo zmíněných rozdílů bych ještě dodal, že dnes ti diváci mnohem více řvou, jinak si stojím pořád za svým.

Ano u Simpsonů jsou změny, ale ne tak významné jako v TBBT nebo HIMYM.

DSemik

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 31
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 21 May 2011, 00:58

DSemik napsal:Ano u Simpsonů jsou změny, ale ne tak významné jako v TBBT nebo HIMYM.
No to je snad jasné. Very Happy Simpsonovi jsou typizace americké rodiny a i Springfield je prostě typické americké město. Very Happy Já Simpsony právě uvedl jako seriál, který už svou definicí (= typizace amerického života) je takový, že se v něm nic nesmí měnit. Ale je právě zajímavé, že i u takovéhleho striktně daného modelu platí, že i on se chtě nechtě musí vyvíjet...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Raistlin Sat 21 May 2011, 01:12

Závěrečný díl nezklamal alespoň v jednom ohledu: dost věrně odráží rozporuplné dojmy, které z téhle série mám. Na jednu stranu se ještě tu a tam umí vytáhnout s pár vydařenými scénkami, které připomínají odlesky "starých dobrých" časů, na stranu druhou se do něj vkrádají věci, které bych tam raději vůbec neviděl.

Dneska mě příjemně překvapila linka Sheldon-Rajesh a skoro jsem začal uvažovat/doufat, jestli se jejich spolubydlení přenese na pár dílů i do další řady. O to víc je mi však rozpačitě ze scének typu "Pojďme si všichni utahovat z Leonardova zažívání", "Sheldonova automasáž", či "Howardova matka na substituční hormonální terapii." To už se bez takovýchto pokusů TBBT už vážně neumí obejít, že jsou snad skoro v každé epizodě?
Jak tu zaznělo, byly dřív v seriálu i daleko horší (trapnější) scénky, to je pravda. Jenže tehdy se objevovaly jako totální excesy, zatímco teď se podobné "jouky" vtírají do epizod stále častěji. A to je imho mnohem horší.

mike2 napsal:ať si všichni estéti pohoršení Sheldonovou automasáží, kteří se rozhorlují, jak seriál upadá a jak by se něco takového v první sérii nemohlo stát, zkusí vzpomenout, o čem byla první scéna prvního dílu první série...
Zde si dovolím oponovat: v pilotním dílu byla celá tehdejší narážka podaná docela elegantně a spíš vlastně jen tak mimochodem ("Vždyť seš skoro profík!"), zatímco tentokrát už prostě Sheldona vmetli divákům přímo do tváře a hotovo. Právě ta lacinost, s jakou je to podáno, mi připadá naprosto symptomatickou ukázkou, jak se ve svém přístupu odlišují epizody "předtím" a "teď".


Se zaměřením na vztahy bych ani tak neměl problém. Jak Ďasík a mike2 napsali, tenhle seriál byl vždy o nich. Obávám se však, že se postupně vytratilo to nejdůležitější: byly to vztahy geeků a nerdů. Právě proto bylo zábavné sledovat, jak si poradí s nástrahami "normálního světa" - a držet jim přitom palce. Koho by zajímal seriál o trojici kluků, co neumí sbalit ženskou? Takových jsou určitě desítky (v případě seriálů) a miliony (v případě kluků Smile ). Jenže sympatičtí nekňubové, nadto to celé okořenění spoustou geekovských narážek a fórků, to je jinší matroš... nebo spíš byl.

Nehodlám tu upírat, že seriál a postavy se nemají vyvíjet, řeč už o tom byla několikrát. Zopakuji však jen, že jakkoliv je to vývoj přirozený, někdy přesto stojí za zvážení, jestli nakonec neotočil kormidlo seriálového korábu do trochu jiných vod, než ve kterých původně plul. A zda by tehdy - kacířská slova! - nebývalo lepší zůstat u kratší plavby, než nabídnout cestujícím delší odyseu, ale již s jiným kurzem.

Suma sumárum: I přes výtky, které jsem tu napsal (a pilní čtenáři si vzpomenou, že jsem v průběhu nešetřil celou sérii Smile, bych byl nerad, aby to vyznělo jako že považuju současnou TBBT za kdovíjaký šit a teskním po "jediných správných" dílech z první (potažmo druhé) série. To ne. Ještě pořád se dá na TBBT koukat a není to (většinou) žádné martyrium vyžadující notnou dávku sebezapření. Dokonce se mi tahle řada oproti předcházející zdála lepší. Jenže zároveň z ní zřejmě už definitivně vyprchalo něco, co dávalo seriálu původní šmrnc. A to je strašná, strašná škoda.
Raistlin
Raistlin

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 63
Bodů : 69
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09
Místo : Nymburk/Praha

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 21 May 2011, 01:27

Raistlin napsal:jakkoliv je to vývoj přirozený, někdy přesto stojí za zvážení, jestli nakonec neotočil kormidlo seriálového korábu do trochu jiných vod, než ve kterých původně plul. A zda by tehdy - kacířská slova! - nebývalo lepší zůstat u kratší plavby, než nabídnout cestujícím delší odyseu, ale již s jiným kurzem.
...
bych byl nerad, aby to vyznělo jako že považuju současnou TBBT za kdovíjaký šit a teskním po "jediných správných" dílech z první (potažmo druhé) série.
K tomu prvnímu - v žádném případě... Vysvětlení je jednoduché. Když se to někomu přestane líbit, může se na to přestat dívat. Ale proč by kvůli němu měli trpět ti, kterým se to líbí? Wink

A k tomu druhému - mě tyhle hlášky strašně baví, protože jsem tu asi jediný člověk, co si pamatuje, jak kdysi na fóru lidi na druhou sérii nadávali. To, co se tu děje teď, je jen slabý odvar hádek, které tu probíhaly před dvěma lety. Téma "druhá série radši neměla ani vzniknout", "pryč se Stephanií" apod. tu byla na týdenním pořádku. Very Happy Takže jsem celkem v klidu. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  jaco Sat 21 May 2011, 03:18

No az som sa kvoli tejto diskusii musel zaregistrovat v tejto neskorej nocnej hodine Smile

Po prve, porovnavat TBBT so serialom ako Simpsonovci je cisty nezmysel a fail. Simpsonovci su zalozeny na tom, ze hlavne postavy tvoria priemernu americku rodinu bez akejkolvek vyznamnej crty, vdaka comu maju tvorcovia velmi volnu ruku. A kedze ide o kresleny serial, divaci im odpustia vsetky nelogickosti ktore napachaju a teda sa mozu sustredit cisto na jednu konkretnu epizodu a na vtipne sceny bez hlbsieho zmyslu. Je pravda, ze Simpsonovcom sa dari zachovat v kazdom diele aku taku myslienku, ale to je z nutnosti - seria nesuviacich (aj ked vtipnych) scen by nikoho dlho nebavila. Mimochodom takto funguju asi vsetky kreslene serialy - Family Guy, South Park.

Na druhej strane je HIMYM, ktory ma jasne definovany pribeh a od prveho dielu je jasne, ze dej kazdeho dielu bude uzko spaty s realnym pribehom na pozadi. Tvorcom sa ale podarilo aj do takehoto prostredia sikovne zapracovat vela vtipov (trochu podvadzaju cez mnozstvo flashbackov) a preto je HIMYM taky popularny.

Takze ked uz TBBT s niecim porovnavat, tak najblizsie ma k nemu so sucasnych serialov Two and a Half Men. Od prveho dielu je jasne dane, ktora postava ma ake vlastnosti a ze serial nebude velmi o vyvoji postav, ale skor o situaciach, ktore vyplynu z vyhranenych charakterov jednotlivych postav (vidite v com je to rovnake? - inak za oboma stoja rovnaki ludia).

Napriek tomu ani TAAHM nepresiel 8 serii bez vyvoja deja, stalo sa tam toho celkom dost aj ked pribeh bol rozvyjany velmi pomali a zvolna.

Takze, preco je nutne aby serial ako TBBT mal dej na pozadi?
Prvy dovod je prakticky: kedze writeri si nemozu robit srandu z hocicoho, ale maju vyhranenu temu (nerdoviny), casom im zacne dochadzat, ze jedna tema, akokolvek rozsiahla, nestaci, pretoze vtipy sa zacnu jemne vykradat. Tvorit epizody a vtipy okolo hlavneho deja je jednoduchsie a kompaktnejsie.

Druhy dovod je, ze serial nie je zamerany na specificku skupinu ludi ale bezi v primetime na national TV. Musi sa pacit skoro kazdemu a sice iba nerdovske vtipy by mozno bavili nerdov aj 10 serii, sirsie publikum by prestali bavit (to nerd nemyslim povrchne, ja som tiez nerd Smile ).

A tretim dovodom je, ze prostavy by mali trochu reflektovat skutocnost, kedze ide o hrany serial. Skutocni ludia sa menia. Uz od prvej serie bola idea taka, ze Lennard sa snazi viac zapadnut do "normalneho" sveta a nedari sa mu... casom sa v tom musel zlepsit, nie? Tak ako aj ostatni.

Toto vsetko je "imo" samozrejme; sorry ak som vyznel ako najmudrejsi na svete, to nechcem, nie som Sheldon Very Happy Len si myslim, ze producentom davate omnoho mensi credit ako si zasluzia - su to velmi mudri ludia a nad serialom rozmyslaju viac ako ktokolvek iny.

jaco

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Gabrielle Sat 21 May 2011, 09:40

Vážně jsem jediná, kdo by si přál, aby zůstal Howard relativně normální, aby Bernadette a Amy zůstaly až do konce, aby Amy trávila ještě víc času s holkama, protože jí to prospívá, aby pokračovala Penny-Raj věc, a aby už se Leonard konečně rozhodl, co chce?
Gabrielle
Gabrielle

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 65
Bodů : 66
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Sat 21 May 2011, 10:35

Gabrielle napsal:Vážně jsem jediná, kdo by si přál, aby zůstal Howard relativně normální, aby Bernadette a Amy zůstaly až do konce, aby Amy trávila ještě víc času s holkama, protože jí to prospívá, aby pokračovala Penny-Raj věc, a aby už se Leonard konečně rozhodl, co chce?
Vítej na palubě! Very Happy
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  lemming Sat 21 May 2011, 11:23

Gabrielle napsal:Vážně jsem jediná, kdo by si přál, aby zůstal Howard relativně normální, aby Bernadette a Amy zůstaly až do konce, aby Amy trávila ještě víc času s holkama, protože jí to prospívá, aby pokračovala Penny-Raj věc, a aby už se Leonard konečně rozhodl, co chce?

Nejsi, naopak takových lidí je většina. A je tu pro ně je tu spousta (jiných) seriálů, takže by TBBT mohla zůstat jaká byla na začátku Twisted Evil

Mimochodem, Leonard co chce. Very Happy

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E24 - The Roommate Transmogrification [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru