Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

+32
Dominik Matus
Programen
Georgo
Chatiainen
wcibulkova
Muf
bean007
tx
NoMouse
MatMatMatMat
lemming
germi41
--Bob--
Jaras
Borboletka
Kolikokoli
janice
MartyCZ
yossarian
Ďasík
Grepis
Nosiris
karlos89
Sheldor Dobyvatel
Zdenda S.
Kal-El
minnie
mike2
Sup_
R&omize
Snake.Bite
Admin
36 posters

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Fri 18 Feb 2011, 14:49

epizoda dobra, hodne ksichtikoveho herectvi od Penny na to ja jsem uchyl rabbit

A Amy dneska kupodivu dost dobra. Nejmene libe pocity jsem mel pri sledovani Howardova hrudnicku. geek
Jo a Amy pridelat na ledoborec, tak tou bradou rozreje i severni ledovy ocean. cherry

Edit: Dasiku a ostatni- GL dneska. Takovych nenapadnych i napadnych speku tam bylo dneska pozehnane
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 18 Feb 2011, 15:00

Ďasík:
nemělo by to být úplně běžné slovo, jako třeba zakazuji, tam časování uričtě zná..

to je ale můj názor jenom.. Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 15:07

Analogií v češtině by mohly být špatné tvary přechodníků, ale nenapadá mne, jak to tam napasovat.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 18 Feb 2011, 16:45

Díl docela dobrý, jen jsem doufal, že to Howardovi a Bernadette vydrží trochu déle. Přece jen to zabalit skoro hned a bez snahy aspoň trochu se dohodnout, no nevím nevím. Rozhodně jsem ale rád, za inteligentní použití starších ustálených vtipů (proč se tomu v HIMYM říká kontinuita a v TBBT recyklace? Just sayin'). A pěkně napsaný chování postav, hlavně bestie Amy (takhle v české větě to vypadá hrozně) a zakazovávající Rajesh.

Pokud jde o překlad, tak na Zkrocení zlé ženy doporučuji překlad Josefa Kolára, mnohem blíž originálu (hlavně ta část s jazykem v zadku).
kód:
http://www.phil.muni.cz/kapradi/hotove_texty/Kolar_TS.pdf
9. stránka, pravý sloupec
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 16:57

MartyCZ napsal:jen jsem doufal, že to Howardovi a Bernadette vydrží trochu déle
Myslím, že to nebude poslední pokus, na té konferenci to taky vypadalo, že už ho nikdy nebude chtít vidět, a urovnalo se to.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 18 Feb 2011, 17:03

V to taky doufám, jen jsem i vzhledem k názvu epizody předpokládal, že jim to vydrží déle než pár hodin
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 18 Feb 2011, 17:07

MartyCZ napsal:Díl docela dobrý, jen jsem doufal, že to Howardovi a Bernadette vydrží trochu déle. Přece jen to zabalit skoro hned a bez snahy aspoň trochu se dohodnout, no nevím nevím.

bez snahy se dohodnout? s chlapem, který je tak zasekaný jako howard, bych vyběhla už po dvou dnech Very Happy bernadetta má svatou trpělivost Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 17:10

No, upřímně, ona není o nic lepší. Pořád si ještě vybavuju její první díly, kdy dokázala, že nemá absolutně žádný smysl pro humor. A hláška, že se směje Howardovým vtipům jen proto, že je pak Howard šťastný, tomu moc nepřidala, i když je od ní hezké, že se aspoň snaží předstírat, když už nic...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 17:12

No právě - vzhledem k tomu, co už s ním musela vydržet, si myslím, že to hned tak nezabalí. Na druhou stranu, kdyby se Howard odstěhoval od matky, byl by to vůbec ještě Howard? :-)
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Návrh

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 18:00

Ďasík napsal:Co zakazovávám? Very Happy
minnie napsal:... nemělo by to být úplně běžné slovo, jako třeba zakazuji, tam časování uričtě zná..
Přemýšlel jsem nad tím skoro dobrou půlhodinku, tak to hned nesmeťte ze stolu, prosím... geek

Nejdřív analýza: Rajesh použije 4 variace slova forbid v 5 titulcích, 2x správně v přítomném čase a 3x špatně v minulém, pokaždé ale jinak.
Můj návrh tedy je tento:
113 - I forbid it. --> Já to zapovězuji. (podle slovníku je to zast. překlad, což se na indickou angličtinu z dob imperiální Anglie hodí.)
115 - You heard me. I forbidded it. --> Slyšela jsi mě. Já jsem to zapovězoval. (Dost výrazné, aby si toho každý na první pohled všiml.)
116 - "Forbidded" it? --> To "zapovězoval"?
117 - "Forbaded" it? --> To "zapověděloval"? (Tady už použije správný tvar avšak opět s tím nešťastným příčestím.)
145 - I forbid you to hold hands. --> Zapovězuji vám držet se za ruce.
147 - ... I forboded... --> ... zapoviděloval... (Tady už vymyslel uplně nové slovo, tak proč tam nedát taky to minulé také s jedním změněným písmenkem, aby to bylo něco, co se bude dát číst a při tom to zní v rámci možností v celku dobře... geek )
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  janice Fri 18 Feb 2011, 18:13

R&omize napsal:
Ďasík napsal:Co zakazovávám? Very Happy
minnie napsal:... nemělo by to být úplně běžné slovo, jako třeba zakazuji, tam časování uričtě zná..
Přemýšlel jsem nad tím skoro dobrou půlhodinku, tak to hned nesmeťte ze stolu, prosím... geek

Nejdřív analýza: Rajesh použije 4 variace slova forbid v 5 titulcích, 2x správně v přítomném čase a 3x špatně v minulém, pokaždé ale jinak.
Můj návrh tedy je tento:
113 - I forbid it. --> Já to zapovězuji. (podle slovníku je to zast. překlad, což se na indickou angličtinu z dob imperiální Anglie hodí.)
115 - You heard me. I forbidded it. --> Slyšela jsi mě. Já jsem to zapovězoval. (Dost výrazné, aby si toho každý na první pohled všiml.)
116 - "Forbidded" it? --> To "zapovězoval"?
117 - "Forbaded" it? --> To "zapověděloval"? (Tady už použije správný tvar avšak opět s tím nešťastným příčestím.)
145 - I forbid you to hold hands. --> Zapovězuji vám držet se za ruce.
147 - ... I forboded... --> ... zapoviděloval... (Tady už vymyslel uplně nové slovo, tak proč tam nedát taky to minulé také s jedním změněným písmenkem, aby to bylo něco, co se bude dát číst a při tom to zní v rámci možností v celku dobře... geek )


krasa cheers , zapovideloval je proste nadherny.

janice

Počet příspěvků : 24
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 18 Feb 2011, 19:00

Díl naprosto perfektní. Ani nevypíšu všechno, co se mi tam líbilo - Rajovo zapovidělování (fakt skvělý návrh Very Happy), Amy jako bestie, Sheldon, který mi v posledních dílech připadá, jako by mu Leonard dal něco ráno do kafe Very Happy, Howard a Amy, "Are you a sex criminal", stolička, elektrody (čekala jsem už od první série, kdy Penny přemluví k tomu, aby si nechala takto zkoumat mozek Very Happy), Priya, počáteční rozbor indické kultury... mohla bych pokračovat. Ať si říká kdo chce, co chce, tohle je přesně díl, který by se vyjímal i v první sérii (která byla o vztazích snad ještě víc, než teď). Prostě nádhera... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 19:04

Pozdě, lidi, dali jsme zakazoval/zakazil/zakazovával/zakážel... Ještě si rozmyslím to forbid, protože to je přítomný čas, ale nejspíš to nechám takhle. To zapovězuju už je strašně přenesené a Raj přece jen komolí tvary, ne celé slovo.

Ale sex criminal zůstává otevřený, zatím máme sexuální zločinec, ale to je hrozné. Smile

Edit: R&omize: Ale ještě máš šanci, že si to rozmyslím při korekturách, tak zatím neklesej na mysli. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 18 Feb 2011, 19:26

moc se přimouvám za R&omizeho návrh... myslím, že je moc povedný a je škoda ho nevyužít.. zvlášť když si s tím dal takovou práci Wink
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Tak děkuju... :)

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 19:29

Chtěl jsem, aby se to líbílo, ale že se vám "zapoviděloval" bude líbit dokonce víc než mně samému, jsem opravdu nečekal... Very Happy Co je to ale platné, jestli to Ďasík nezmění, musím uznat, že konkurenční řešení je jednodušší a není vůbec špatné... Idea
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 19:30

Ďasík napsal:Ale sex criminal zůstává otevřený, zatím máme sexuální zločinec, ale to je hrozné. :)
V češtině se asi spíš používá sexuální delikvent, možná i násilník.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Co třeba...

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 19:33

Co sexuální deviant, sexuální psychopat nebo sexuální recidivista... Wink


Naposledy upravil R&omize dne Fri 18 Feb 2011, 19:36, celkově upraveno 1 krát
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 19:34

Sexuální deviant je super. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 19:35

To by asi taky šlo, ale přeci jen sexuální deviant není zdaleka nutně zločinec (a naopak). I když nemyslím, že by Howardova matka takové věci rozlišovala.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 19:36

Takže delikvent?
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty A co ještě...

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 19:38

Napadá mě ještě sexuální recidivista, ale to už je asi moc překombinované... What a Face Sexuální delikvent je ale hodně dobrý... Twisted Evil
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 19:42

Recidivista to dělá opakovaně, takže se sem nehodí... Bude delikvent.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Ale...

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 19:48

A kriminálník snad ne? Proto je to kriminálník (je zralý pro kriminál nebo už tam dokonce na návštěvě pobyl... Very Happy ). Recidivista je přímo jeden z překladů, ale delikvent se hodí víc, to je fakt... Twisted Evil
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 19:59

V češtině se ale slovo "recidivista" používá přímo pro označení člověka, který už byl (typicky víckrát) odsouzen a znovu se dopustil trestného činu. Zatímco "sex criminal" mi zní spíš jako kdokoli, kdo se dopouští sexuálního trestného činu (i kdyby ho ještě nechytli nebo to dokonce bylo poprvé).
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Super

Příspěvek  Borboletka Fri 18 Feb 2011, 22:36

Super díl! A s českýma titulkama bude ještě lepší, pár věcí mi uniklo.
Highlights: Benadette a stolička, Sheldon a Penny - Did you get the part? Very Happy , Howardova matka.

Btw, predevčírem jsem sledovala seriál Odpočívej v pokoji (3x01), Nate se tam dívá na TV na nějaký seriál, a říkají tam: "To byl dr. Schrödinger. Kitty...kitty to nezvládla." Very Happy Very Happy bez BBT by mi tenhle vtip asi nedošel sunny
Borboletka
Borboletka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 11
Bodů : 11
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 02. 11
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru