Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

+19
Irwain Nornossa
padina
Mysh
minnie
Dimik
glassmoon
Zikato
carttoon
ludolf
NoMouse
filipsuster
Kolikokoli
peepay
clif
aamp
Ďasík
rampage
bakeLit
R&omize
23 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  clif Tue 04 Oct 2011, 20:31

Kyong napsal:Co máte proti "na bazén"? U nás se to normálně používá, jsem ještě neslyšel nikoho, že by to řekl jakkoli jinak. :-D

Mužu se zeptat odkud jseš? Nemam nic proti, jen mě zajímá, kde se tenhle uširvoucí výraz používá.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kyong Tue 04 Oct 2011, 20:45

Ostravsko a je to tady naprosto běžný výraz.
Kyong
Kyong

Znamení : Blíženci Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 80
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 05. 11
Věk : 39
Místo : Bohumín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 04 Oct 2011, 21:20

No jo, vy Ostravaci. Ten drsný kraj na severu je holt divný, co se mluvy týče Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Tue 04 Oct 2011, 23:01

hele, a co kdyby sheldon řekl "směr kino!"? proti tomu by snad nikdo nic neměl, ne?
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 04 Oct 2011, 23:15

Ale Sheldon nic takového neřekne Very Happy. Říká to Raj. A ten do kina opravdu jede na film, takže by tady seděla i ta předložka "do", protože se chystá jít opravdu do té budovy na film. Tahle celá diskuze je založená pochybení, ke kterému došlo - Raj chce do kina a Shelly do obchodu s vláčky, ne naopak. Teprve Mysh si toho všimla.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Mysh Tue 04 Oct 2011, 23:26

Kolikokoli napsal:Ale Sheldon nic takového neřekne Very Happy. Říká to Raj. A ten do kina opravdu jede na film, takže by tady seděla i ta předložka "do", protože se chystá jít opravdu do té budovy na film. Tahle celá diskuze je založená pochybení, ke kterému došlo - Raj chce do kina a Shelly do obchodu s vláčky, ne naopak. Teprve Mysh si toho všimla.

Díky za zastání, nicméně mýlíš se podruhé: Raj za celou scénu nic neříká, protože řídí, není tedy pod vlivem alkoholu a v autě sedí Bernadette - hádka na téma kam jet probíhá mezi Bernie (odvez mě domů), Sheldonem (vysaďte mě v obchodě s vláčky a jeďte kam chcete) a HOWARDEM, který chce po Rajovi, aby jel "směr kino" Laughing lidi, mě z vás trefí! lol!
Mysh
Mysh

Znamení : Beran Koza
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 58
Bodů : 60
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 04. 10
Věk : 33

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Flowy Tue 04 Oct 2011, 23:30

Kolikokoli napsal:Ale Sheldon nic takového neřekne Very Happy. Říká to Raj. A ten do kina opravdu jede na film, takže by tady seděla i ta předložka "do", protože se chystá jít opravdu do té budovy na film. Tahle celá diskuze je založená pochybení, ke kterému došlo - Raj chce do kina a Shelly do obchodu s vláčky, ne naopak. Teprve Mysh si toho všimla.

je jedno ci do toho kina chce ist alebo nie ... ked povies zavez ma do kina tak chces aby ta zaviezol do kina kde si vystupis a on potom pekne vycuva von ... aj na slovensku sa pouzivaju nespravne predlozky v dost podobnom vyzname ... spisovne je pred kino alebo ku kinu a hovorovo je do kina ... otazka je ako prekladatel chce aby to sheldon povedal (a teda mu priradil nejaky charakter) a tato otazka je cisto na prekladatelovy cize neviem preco to riesite tu ...

Flowy

Počet příspěvků : 29
Bodů : 30
Reputace : -2
Datum registrace : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Mysh Tue 04 Oct 2011, 23:32

Flowy napsal: ...otazka je ako prekladatel chce aby to sheldon povedal (a teda mu priradil nejaky charakter)...

já to asi vzdávám... že by nějaký sdílený blud? Razz
Mysh
Mysh

Znamení : Beran Koza
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 58
Bodů : 60
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 04. 10
Věk : 33

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 04 Oct 2011, 23:49

Sákryš Very Happy. Další bota Very Happy. OK, tak jsem to svým kritickým okem celé přezkoumala a rozhovor zní takto:

Bernardette: Raji, odvez mě domů!
Howard: Neposlouchej ji, jeď do kina!
Bernardette: Ihned mě odvez domů!
Howard: Do kina!
Sheldon: Dobře, všichni se uklidněte. Existuje jednoduché řešení. Raji, vezmi mě do obchodu s vláčky a pak už je mi úplně jedno, kam pojedete.

Takže rozuzlení: Správně je to, co tam teď je, takže "do kina", protože Howard chce jít s Bernardette opravdu "do kina" dovnitř na film. Zmátl mě R&omizeho příspěvek, kde to opravil na "ke kinu" a následně tady rozhovory, že Shelly chce zavést ke kinu. Omlouvám se za mystifikaci a k celé diskuzi se dá říct jediné: lol!
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 05 Oct 2011, 10:08

clif napsal:
Kyong napsal:Co máte proti "na bazén"? U nás se to normálně používá, jsem ještě neslyšel nikoho, že by to řekl jakkoli jinak. :-D
Mužu se zeptat odkud jseš? Nemam nic proti, jen mě zajímá, kde se tenhle uširvoucí výraz používá.
Je z Bohumína, má to napsané pod svým nickem. A je vidět, že lidi z Ostravska mluví správně. Very Happy

Koli: Vidíš? Mám to dobře... Ostatně jako vždycky. Very Happy Very Happy Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  rampage Wed 05 Oct 2011, 17:58

Tady na vysočině asi moc vyhranění nejsme Very Happy , protože bych jel klidně do kina i ke kinu a chodím na bazén i do bazénu, nehledě na to jestli se jdu koupat nebo vedle do hospody Very Happy
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  vetka.M Thu 06 Oct 2011, 12:22

bydlím u Brna, pocházím z České Třebové a odjakživa jsme chodili na bazén (pokud se myslel kryťák), nebo na koupaliště/koupálko (venkovní nekryté)..."pojď do bazénu" říkáme, pokud chceme už na místě (a je jedno, jestli jsme v areálu koupaliště, nebo budově s krytým bazénem) hupnout rovnou do vody
vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 06 Oct 2011, 12:58

vetka.M: Dokonalý rozbor, přesně tak to je. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Thu 06 Oct 2011, 13:09

Jak dlouho se to ještě bude řešit? Very Happy Navíc se to titulků ani přímo netýká, že se pojede "do kina" a ne "ke kinu" už jsme se tak nějak shodli, tak už netřeba rozebírat bazén... Já osobně jsem sice už několikrát spojení "na bazén" slyšel a nějak jsem se nad tím nepozastavoval, ale sám bych to asi neřekl. Zkrátka každý to říká tak, jak se to říkalo v jeho okolí a basta. Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  clif Thu 06 Oct 2011, 17:00

Tak ještě by mohli jet na kino Very Happy
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Flowy Thu 06 Oct 2011, 18:07

clif napsal:Tak ještě by mohli jet na kino Very Happy

raj by sa mal naucit riadit vrtulnik

Flowy

Počet příspěvků : 29
Bodů : 30
Reputace : -2
Datum registrace : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kyong Thu 06 Oct 2011, 18:39

clif napsal:Tak ještě by mohli jet na kino Very Happy

Tak ještě k tomu bazénu, jelikož bazénem se většinou myslí samostný bazén a jeho blízklé okolí (trávník, dlaždice), tak stojíš "na něm", ale v kině jsi uvnitř, takže musíš "do kina". :-D No, to ještě taková blbost, tak jsem to musel napsat. :-D
Kyong
Kyong

Znamení : Blíženci Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 80
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 05. 11
Věk : 39
Místo : Bohumín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Flowy Thu 06 Oct 2011, 18:46

Kyong napsal:
clif napsal:Tak ještě by mohli jet na kino Very Happy

Tak ještě k tomu bazénu, jelikož bazénem se většinou myslí samostný bazén a jeho blízklé okolí (trávník, dlaždice), tak stojíš "na něm", ale v kině jsi uvnitř, takže musíš "do kina". :-D No, to ještě taková blbost, tak jsem to musel napsat. :-D

najlepsie ak chces aby ta niekto do toho kina odviezol ... neodporucam ale pouzivat SUV niesu prisposobene na jazdu cez dvere

Flowy

Počet příspěvků : 29
Bodů : 30
Reputace : -2
Datum registrace : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kyong Thu 06 Oct 2011, 18:54

Možná, že by se tyto věty dali doupravit jako nikdy nenaplněné, protože třeba pokaždé člověk jede do toho kina, ale nikdy nedojede. Vždycky skončí jízdu před kinem. Stejný případ s tím bazénem. Jede na bazén, ale opět jízdu nedokončí.
Kyong
Kyong

Znamení : Blíženci Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 80
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 05. 11
Věk : 39
Místo : Bohumín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 06 Oct 2011, 19:01

Kyong napsal:Možná, že by se tyto věty dali doupravit jako nikdy nenaplněné, protože třeba pokaždé člověk jede do toho kina, ale nikdy nedojede. Vždycky skončí jízdu před kinem. Stejný případ s tím bazénem. Jede na bazén, ale opět jízdu nedokončí.
Tak tohle mi připomnělo jeden výborný článek na necyklopedii Very Happy.
Necyklopedie napsal:
TAM a TADY
Problematika definic výrazů tam a tady a z nich vyplývajících vztahů se začala řešit již v osmnáctém století a v průběhu dějin se do těchto výzkumů zapojila spousta nejrůznějších více i méně známých vědců. Zpočátku se vše zdálo býti naprosto zbytečným výzkumem, který uvítali především zahálkychtiví pseudovědci. Nakonec se ale ukázalo, že jde o věc velice význačnou, neboť činí absurdními mnohé dřívě běžně užívané a zaběhnuté výroky.

Paradoxita tohoto problému spočívá v relativitě těchto termínů, neboť:
Tam je označení v podstatě libovolného místa, kde se nenacházíme, tedy kdekoli kromě tady.
Tady oproti tomu označuje místo, kde jsme, ať už je to kdekoli.


Skutečné problémy nastanou, jsme-li na nějaké (blíže nedefinované) cestě a chceme se zeptat, zda-li už budeme v jejím cíli. K tomu se běžně užívají tyto fráze:
Už jsme tam? je otázka zcela nesmyslná, uvážíme-li výše uvedenou definici, že tam je kdekoli, kde se nenacházíme, z čehož jasně vyplývá, že tam nemůžeme nikdy být, protože ať už jsme kdekoli, jsme tady, což vyplývá z definice druhé.
Už jsme tady? je zase otázka naprosto zbytečná, protože tady jsme vždy, ať už jsme kdekoli.

Zajímavé ovšem je, že toto vše platí jen pro první osobu, tedy pozorovatele. Neboť není žádným problémem ani nepravdou, když o někom řeknete, že je tam či tady. To z tohoto paradoxu činí paradox v paradoxu.

Příkladem správného označení je například odpověď na otázku „Kudy tam?“ – správná odpověď je „Tady tudy“, jak odpovídá pan farář na dotaz na cestu v Hošticích.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  clif Thu 06 Oct 2011, 19:07

Velmi poučný článek.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty eagle has landed

Příspěvek  patpat Thu 06 Oct 2011, 20:23

236
00:14:51,578 --> 00:14:54,575
Ha! Orel přistál!

237
00:14:58,193 --> 00:15:00,752
A už se to splachuje.

eagle has landed a potom splashdown je narazka na pristanie LEM na mesiaci a potom navratovej kabiny do oceanu. A Howard to este povedal presne tym tonom komentatora NASA. Tak si myslim ze Vas preklad nepochopil pointu.

patpat

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Pravda...

Příspěvek  R&omize Thu 06 Oct 2011, 20:27

A ty jsi pro změnu líný číst, už jsem na to dvakrát upozorňoval, ale jinak máš samozřejmě pravdu... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Thu 06 Oct 2011, 23:14

Kyong napsal:Možná, že by se tyto věty dali doupravit jako nikdy nenaplněné, protože třeba pokaždé člověk jede do toho kina, ale nikdy nedojede. Vždycky skončí jízdu před kinem. Stejný případ s tím bazénem. Jede na bazén, ale opět jízdu nedokončí.
Aha, takže kino je vlastně želva a člověk Achilles... Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 06 Oct 2011, 23:34

NoMouse: Rozhodně. Už jsem to tu chtěl napsat o stránku dřív, ale říkal jsem si, že to už je příliš. Very Happy Very Happy Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY] - Stránka 5 Empty Re: S05E03 - The Pulled Groin Extrapolation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru