Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

+8
ogedeikhan
Ďasík
yossarian
Olisek
NoMouse
JohnDoeX
rudyboy
Admin
12 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Admin Mon 09 Nov 2009, 23:48

TITULKY S03E07, HDTV - finální verze, 720p - pův. verze
Diskuze k epizodě ZDE

úterý, 21:30 - Ahoj všem. Dnešek opět přinesl novou epizodu našeho oblíbeného seriálu, tentokrát mnohem lepší, než byla ta minulá, i když kouzelného králíčka asi nepřekonala. Very Happy
A jak jste si už zvykli, spolu s dArtem a KaRLoSem jsme pro vás vytvořili české titulky. Kromě svých kolegů bych chtěl opět taky poděkovat Deckardovi za pomoc s některými oříšky.

Co se samotných titulků týče, anglické se už tradičně nevyznamenaly z hlediska časování (asi 50% bylo dobře, další půlku jsem musel předělat). Navíc byly tentokrát asi nejdelší, co jsme tu zatím zažili, což se trochu projevilo na čase jejich vydání. Jako obvykle jsem se snažil opravit co nejvíce chyb vzniklých při překladu, pokud ale nějaké najdete, napište sem, zítra vydám první korektury a ve čtvrtek finální verzi...

Přeju pěkný zbytek večera při sledování TBBT. Wink
Ďasík

středa, 23:30 - 1. revize titulků (info viz příspěvek dole na této stránce)
čtvrtek, 23:30 - finální verze titulků (info viz příspěvek dole na této stránce)


Naposledy upravil Admin dne Fri 13 Nov 2009, 00:40, celkově upraveno 4 krát

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty EN TITULKY

Příspěvek  rudyboy Tue 10 Nov 2009, 11:24

po zbeznej kontrole - nacasovanie je OK

kód:
http://www.addic7ed.com/original/22479/0

rudyboy

Počet příspěvků : 32
Bodů : 52
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  JohnDoeX Tue 10 Nov 2009, 22:40

17, 29, 356, 372, 451 - prekryvani titulku
JohnDoeX
JohnDoeX

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 14
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  JohnDoeX Tue 10 Nov 2009, 22:43

14 - beta-testeři - betatesteři
56 - puntíčkář - puntičkář
114 - hrád - hrát
JohnDoeX
JohnDoeX

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 14
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Tue 10 Nov 2009, 23:27

497, 505 - komix -> komiks
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Titulky nefungují

Příspěvek  Olisek Wed 11 Nov 2009, 14:53

Mám malý problém. Nevím, čím to je, ale u tohohle dílu nemůžu spustit žádný titulky. Zkoušel jsem různý titulky na různejch počítačích ale vůbec nic se mi nezobrazí. U starších dílů titulky normálně fungují

Olisek

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  JohnDoeX Wed 11 Nov 2009, 15:31

Olisek napsal:... žádný titulky. Zkoušel jsem různý titulky na různejch počítačích ale vůbec nic se mi nezobrazí. U starších dílů titulky normálně fungují
Přehrávač ?
Různý titulky? Tady byly vydány pouze jedny, ne? (pro 2 releasy)
JohnDoeX
JohnDoeX

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 14
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Wed 11 Nov 2009, 16:35

chyba v prekladu ubirajici na vtipnosti (IMHO)

kód:
331
00:12:02,724 --> 00:12:04,724
Na kupy nacpaných plyšových
zvířátek pod tvou postelí,

332
00:12:04,790 --> 00:12:07,057
na to, že na něj civíš
během vašich milostných aktivit.

-> oprava
kód:
Na kupy VYCPANÝCH plyšových zvířátek
Vycpaných, nacpaných - diskutabilní co Vám lepe zní
kód:
na posteli, které na něj civí běhěm ...
->Behem sexu na nej civej ty plysaci, ne Penny


Naposledy upravil yossarian dne Thu 12 Nov 2009, 20:27, celkově upraveno 1 krát
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Wed 11 Nov 2009, 16:45

Ok. Tady nevim jak poradit
Otec na streše provadi skeet shootin - střelba na holuby z brokovnice. Takove ty oranzove asfaltove talirky co se vystreluji z vrhacek
--->S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Terc

IMHO jste to takhle prelozili schvalne. Co? Nebo ne?

kód:
464
00:16:52,124 --> 00:16:53,757
A táta na střeše
465
00:16:53,823 --> 00:16:55,224
hází po lidech
466
00:16:55,291 --> 00:16:57,690
mamčiny Franklin Mint
sběratelské talíře.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty 1. revize titulků

Příspěvek  Ďasík Thu 12 Nov 2009, 00:36

Ahoj, právě jsem vydal 1. korektury titulků, už jsou ke stažení. Je opraveno všechno, co jste napsali, k ničemu tentokrát nemám výhrady. K tomu jsem opravil ještě moře jiných věcí a pohrál si znova trochu s časováním, tak snad už s ním nebudou problémy... Zítra večer vydám finální verzi, zatím se mějte.

P.S.: Novinka - od této korektury budu vždy v každých titulkách na konci úvodní znělky uvádět název dílu a o jakou verzi se jedná. Mělo by to zpřehlednit situaci... Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  ogedeikhan Thu 12 Nov 2009, 19:52

125
Abu Musa Jabir ibn Hayn (spr. Hayyan) > Abú Músa Džabir ibn Hajján

434
Slyšíš věci, ty stará bláznivá ženská! > Máš halušky, ty stará bláznivá ženská!
ogedeikhan
ogedeikhan

Znamení : Střelec Pes
Počet příspěvků : 67
Bodů : 76
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09
Věk : 53
Místo : pryn, mérän

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 12 Nov 2009, 20:28

ogedeikhan napsal:Máš halušky, ty stará bláznivá ženská!
tomu bych nerozumněla...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Fri 13 Nov 2009, 00:39

Ahoj všem. Finální verze českých titulků k úterní epizodě je na světě. Opravil jsem dvě jména, jinak myslím všechno zůstalo... To s těma haluškama jsem teď viděl poprvé v životě a pochybuju, že by to vůbec někdo pochopil, nechávám to tak, jak to bylo.

To je tedy vše, užijte si víkend a v úterý zase nashle.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Fri 13 Nov 2009, 03:03

Mam drobnou pripominku k temhle titulim - Session work u kytaristy neni "Sezonni prace" - ale spis nahravani ve studiu..ale to je drobnost

Mam ale obecnejsi "vytku" pokud to mam nazvat - a ta se tyka casovani - a to plati obecne, pro vsechny titulky BBT (teda minimalne 3.rady). Nekdy mate titulky hrozne rychle, takze prakticky jen problikavaj...nekdy uplne nesedej "do pusy" (cehoz ja sem zastancem). Neberte tuhle vytku jako kritiku vasi prace, vazim si vaseho kvalitniho prekladu (sam taky prekladam pomerne casto, takze vim o co jde, a udrzet komiku urcite neni jednuchy), ale tohle je vec, ktera si myslim by stala za zlepseni..

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 13 Nov 2009, 15:09

xpavel napsal:Mam drobnou pripominku k temhle titulim - Session work u kytaristy neni "Sezonni prace" - ale spis nahravani ve studiu..ale to je drobnost

Mam ale obecnejsi "vytku" pokud to mam nazvat - a ta se tyka casovani - a to plati obecne, pro vsechny titulky BBT (teda minimalne 3.rady). Nekdy mate titulky hrozne rychle, takze prakticky jen problikavaj...nekdy uplne nesedej "do pusy" (cehoz ja sem zastancem). Neberte tuhle vytku jako kritiku vasi prace, vazim si vaseho kvalitniho prekladu (sam taky prekladam pomerne casto, takze vim o co jde, a udrzet komiku urcite neni jednuchy), ale tohle je vec, ktera si myslim by stala za zlepseni..
Ahoj, to, že je s tím session work problém, vím, ale v tom časovém presu jsem nic lepšího nevymyslel a pak si stejně nikdo nestěžoval...

Co se časování týče, buď rád, že je aspoň takové Very Happy, jaké je, anglické titulky, ze kterých překládáme, ho mají skoro pokaždé doslova příšerné (btw. píšu to vždycky v prvním příspěvku tématu o aktuálních titulcích), dokonce některé titulky občas úplně chybí, a já se snažím opravit je aspoň tak, aby se na to dalo koukat. U druhého dílu třetí série jsem jen nad časováním strávil aspoň šest hodin a tehdy jsem si přísahal, že už nikdy více. Navíc 1. revizi a finální verzi - první verzi někdy ne, to jsem šťastný, že už mám překlad konečně za sebou - si před vydáním vždycky pouštím a ptám se sám sebe, jestli bych je dokázal tolerovat nebo sem napsal nějakou připomínku, a podle toho dělám opravy.

No a poslední věc: prosím, snažte se své připomínky psát od úterního do čtvrtkového večera, myslím, že dva dny na korektury jsou víc než dost. Nechci se titulkům k úternímu dílu věnovat ještě o víkendu.

Jinak každopádně díky všem za všechny ohlasy, hlavně ty kladné Very Happy, vážíme si jich.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Katschaba Fri 13 Nov 2009, 23:27

Kolikokoli napsal:
ogedeikhan napsal:Máš halušky, ty stará bláznivá ženská!
tomu bych nerozumněla...

Tohle spojení znám, u nás se to tak normálně říká, ale asi to je jen nějaké "územní nářečí". Halušky = halucinace Smile

P.S. Díky za super titulky Wink
Katschaba
Katschaba

Znamení : Býk Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 16
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 35
Místo : R.I.P.

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 13 Nov 2009, 23:39

Katschaba napsal:Halušky = halucinace Smile

P.S. Díky za super titulky Wink

Aháááááááááááá. Tak to by mě v životě nenapadlo...

Nemáš zač, jsem rád, že se díky nim může na BBT kouknout více lidí. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  chocolat_blanc Sat 14 Nov 2009, 00:26

NoMouse napsal:497, 505 - komix -> komiks

obě pravopisné verze jsou přípustné Wink ...

chocolat_blanc

Počet příspěvků : 1
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 31. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 14 Nov 2009, 00:29

chocolat_blanc napsal:
NoMouse napsal:497, 505 - komix -> komiks
obě pravopisné verze jsou přípustné Wink ...
Jo, já vím, tady jsem to opravil, protože jsme to psali s 'ks' i v předchozích dílech... Osobně mám radši verzi s 'x'.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Sat 14 Nov 2009, 13:30

jj Halusky - to se pouziva uplne bezne:-)...teda aspon v Praze a okoli...

jeste k tomu casovani....ja to klidne budu precasovavat....delam to bezne....takze s tim nemam problem.... u 20 minutovyho poradu je to otazka rekneme hodiny pokud je to fakt pruser...kazdopadne nechtel jsem to davat jako kritiku ale jako navrh na vylepseni - protoze k prekladu samotnymu muze mit clovek vyhradu opravdu jen vyjimecne....

ale to casovani fakt by chtelo vylepsit, at uz je AJ verze spatna jakkoliv - nevim jaka je AJ verze titulku spatna treba u HIMYM - ale tam je to casovani naprosto v poho....

jeste jednou prosim, neberte to jako kritiku ale jako snahu/impulz k vylepseni - v tomto pripade casovani. Kdyz to treba bude vadit jen malokomu, tak to zapomente:-) ale kdyz se objevi vic lidi, tak to prosim zvazte. Jsem ochotny pridat svou ruku k dilu.
Pavel

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 14 Nov 2009, 20:02

chocolat_blanc napsal:
NoMouse napsal:497, 505 - komix -> komiks
obě pravopisné verze jsou přípustné Wink ...
nechci se hádat, stejně je to už jedno, ale podle mě nejsou (je to z angl. comics a ne comix); podle wiki "komix" maximálně tak označuje americký undergroundový komiks z 60. nebo 70. let, předpokládám že o něm asi nebyla řeč Wink
viz taky tady:
kód:
http://www.komiks.cz/clanek.php?id=585
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Sun 15 Nov 2009, 00:09

http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=komix

vs.
http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=komiks

se nehadas:-)...mas pravdu "komix" samozrejme jako spravny cz vyraz neexistuje. Jedine spravne je komiks...

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 15 Nov 2009, 15:10

No, můj jazykový cit to moc nebere, to 'ks' sice vypadá víc česky - to je taky důvod, proč jsem to 'x' přepsal - ale nikdy se mi to moc nelíbilo, když je ale správně jen tohle, budiž, budu si to pamatovat (mimochodem, je to jako by se 'sex' psal 'seks'). Čeština má spoustu úchylek, např. vÝjimku, vÝhybku, puntIčkáře (tam bych fakt dal dlouhé í), je přece vyjÍmat (ne vÝjimat), vyhÝbat (ne vÝhybat), puntÍk.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Sun 15 Nov 2009, 15:23

Dasik - no osobne si nemyslim ze comiks/x je to samy co sex/ks...uz jen proto ze ze ani Comix v aj neni..i kdyz nedivil bych se kdyby se casem fakt neobjevilo seks:-) kdyz uz muze byt pulz, -izmus a podobne...tak na tohle podle me taky jednou dojde:-)

co je divnyho na výjimka? Vyjímka je neco jinyho, a je to plny h*ven:-) a vyhýbka bych nedal uz vubec, takhle se tvorej v CJ slova a neni na tom nic divny...to bys moh mluvit o tom, proc jsou přídavná jména přídavná, když je přeci "přidat".-) I kdyz te myslim chapu, na co narazis.......ale jinak v cestine je spousta jinych perlicek....

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 15 Nov 2009, 15:42

No, prostě, kdyby ses mě zeptal, která slova jsou v češtině nejdivnější, tak jednoznačně zvítězí výjimka a výhybka, už jen proto, že nikdy nikdo by to takhle hnusně neřekl. Dokonce i v autobuse už jsem si všiml - korektorská deformace, dělám různé korektury už skoro deset let, takže vidím chyby všude, vystupují přede mnou samy od sebe - že mají napsáno, že do autobusu můžou max. dva kočárky, ve vyjÍmečných případech může vzit řidič tři. A to jenom proto, že to tomu, kdo to psal, přišlo daleko přirozenější.

Ale s těmi iZmy s tebou musím souhlasit, je to katastrofa, takhle prznit cizí slova (totéž si myslím o přechylování ženských jmen). A asi největší vrchol je filoZofie, filosofia znamená láska k moudrosti, sofia = moudrost, zofia není nic.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY] Empty Re: S03E07 - The Guitarist Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru