Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

+15
baal666
marena
akasa21
happy.crazy
Shopingjs
NoMouse
KilianD
Medcin
Ďasík
Arrowka
$!GN
Kolikokoli
bakeLit
minnie
Admin
19 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Admin Fri 29 Oct 2010, 00:03

Titulky S04E06: HDTV, 720p, WEB-DL - finální verze

Zde jen diskuse o titulcích.
Diskuse k epizodě ZDE

pátek, 21:00 - Zdravím všechny, jsou tu titulky k nejnovějšímu dílu TBBT. Překlad byl až na pár hlavolamů celkem v pohodě a epizoda se mi taky celkem líbila...
Chtěl bych poděkovat svým kolegům baalovi a KaRLoSovi za spolupráci na překladu, Deckardovi za pomoc s některými oříšky, bakeLitovi za přečas na všechny verze a obchodům GeekShop.cz a GeekWorld.cz za to, že nás dnes opět sponzorovaly...
Jako obvykle sem pište své připomínky, pokusím se je zahrnout do korektur a finální verze...

Ďasík

sobota, 24:00 - 1. korektury titulků (info viz druhá strana tohoto tématu)
neděle, 24:00 - finální verze titulků (info viz třetí strana tohoto tématu)

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 29 Oct 2010, 09:18

http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/4/6/The_Irish_Pub_Formulation
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Fri 29 Oct 2010, 21:34

Jen pro info, začínám s kompletní předělávkou časování.
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 29 Oct 2010, 21:37

Vím, že to není doslova, ale co zkusit:

2
Tohle je ten nejhorší gumídkový
moučník, který jsem kdy jedl.

nebo

Tohle je ten nejhorší moučník z
gumových medvídků, jaký jsem kdy jedl

3
Chutná, jako opravdová guma.

nebo

Chutná, jako kdyby byl opravdu gumový

4
Zábavné. Slovní hříčka
se slovem "guma" a jeho odvozeninou.

nebo

Zábavné. Slovní hříčka
s dvěma významy slova "gumový".

EDIT: existuje gumídkový dort i nějaké koláče atd., do kterých se dávají gumídci. To, co má Howard na talíři ale jako dort nevypadá, proto je lepší užít "moučník". On totiž žádný oficiální název pro gumídkový koláč neexistuje.

EDIT 2: Jinak samozřejmě děkuji za (opět) skvělé titulky Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  $!GN Fri 29 Oct 2010, 23:33

Tak asi jediná věc, která mě k tomu napadá je, že "hemeroidy" se píšou s "e" a ne "hemoroidy".
Jinak díky za titulky Wink Smile

$!GN

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 4
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 10
Místo : Liberec

http://sign.kx.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Arrowka Fri 29 Oct 2010, 23:38

$!GN napsal:Tak asi jediná věc, která mě k tomu napadá je, že "hemeroidy" se píšou s "e" a ne "hemoroidy".
Jinak díky za titulky Wink Smile

Mýlíš se, hemoroidy je správně, hemeroidy špatně. Cool

Arrowka

Počet příspěvků : 40
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 29 Oct 2010, 23:44

Arrowka napsal:
$!GN napsal:Tak asi jediná věc, která mě k tomu napadá je, že "hemeroidy" se píšou s "e" a ne "hemoroidy".
Jinak díky za titulky Wink Smile
Mýlíš se, hemoroidy je správně, hemeroidy špatně. Cool
Tak tak... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Medcin Sat 30 Oct 2010, 00:11

Kolikokoli napsal:Vím, že to není doslova, ale co zkusit:

2
Tohle je ten nejhorší gumídkový
moučník, který jsem kdy jedl.

nebo

Tohle je ten nejhorší moučník z
gumových medvídků, jaký jsem kdy jedl

3
Chutná, jako opravdová guma.

nebo

Chutná, jako kdyby byl opravdu gumový

4
Zábavné. Slovní hříčka
se slovem "guma" a jeho odvozeninou.

nebo

Zábavné. Slovní hříčka
s dvěma významy slova "gumový".

Možná by bylo lepší něco ve stylu:
- To je ten nejhorší koláč, jaká jsem kdy jedl. Jako by stloukal (slátal, spatlal) nějaký kolář.
- Zábavné. Slovní hříčka se slovním základem kolo.

Medcin

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 30 Oct 2010, 01:55

Ahoj, dobrá práce, ovšem jako obvykle si neodpustím pár poznámek:
78 - Nemyslím, že budeme dělat tohle. -> Nemyslím, že tohleto podnikneme.
90 - Přesně to jsem řekl taky! -> Moje řeč!
104 - ...a cesta vede na východ. -> ...a na východ vede cesta.
106 - Cestu blokuje železná brána -> Cestu uzavírá železná brána.
120 - Zapněte si pásy. -> Držte si klobouky. Proč nepoužít český idiom se stejným významem?
186 - ...a uvědomí si, že jsem pryč. -> ...a zjistí, že jsem pryč.
194 - víš jak. -> však víš,
208 - Vím, že nebyla pravá Indka, ale něco už na tom je. -> Vím, že to nebyla Indka, ale lepší než nic.
219 - Nejsem žádný cizinec v temných vodách dermatitidy. -> Dobře znám dermatitidu, to šarlatové soužení.
362 - pozůstatky irské whisky -> zbytky irské whisky

cobbler je zapeklitost, z toho co tu zaznělo se mi zatím nejvíc pozdávají gumídci
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 30 Oct 2010, 09:59

27
00:01:02,184 --> 00:01:04,640
A tvá reputace
stále klesá a klesá.

hodilo by se mi tam asi víc "tvé preference" nebo "tvůj kurs"


86
00:03:42,036 --> 00:03:45,287
A vyjasnil jsi mu, že jde
o dva různé vagóny

"a zdůraznil jsi dostatečně.."


120
00:05:23,653 --> 00:05:25,954
Dobrá. Zapněte si pásy.

"připoutejte se", případně jak už tu někdo říkal "držte si klobouky"


164
00:07:25,050 --> 00:07:27,008
Dám si kuřecí nudličky.
Dobrou noc!

myslím že tady šlo spíše o kuřecí vývar s nudlema, případně o nudle s kuřecím.. myslím že maso na nudličky není noodles


342
00:16:07,323 --> 00:16:10,354
Co kluci říkáte na včerejší
epizodu Capricy?

"hej, tak co říkáte na včerejší díl capricy?"


376
00:17:41,777 --> 00:17:44,773
a já jsem pro ni jako kousek
zakázané bílé čokolády.

"..zapovězený kousek bílé čokolády"


430
00:20:35,089 --> 00:20:36,306
Můžu dostat ledovou tříšť?

"dáš mi ledovou tříšť?"
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Sat 30 Oct 2010, 10:40

To s těmi pásy jsem upravil při časování, avšak pouze na "Tak dobrá, připoutejte se." či nějak podobně, ty klobouky mi znějí mnohem lépe. Smile
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 30 Oct 2010, 10:49

Medcin napsal:Možná by bylo lepší něco ve stylu:
- To je ten nejhorší koláč, jaká jsem kdy jedl. Jako by stloukal (slátal, spatlal) nějaký kolář.
- Zábavné. Slovní hříčka se slovním základem kolo.
Tohle se mi líbí víc, gumoví medvídci mi přijdou už moc překombinovaní, resp. ten kolář má blíž k tomu ševci.
Mimochodem, teď jsem narazil na "hrnkový" koláč (nevím, jak moc se to používá), tak by ještě z toho šlo udělat něco jakože chutná, jako kdyby byl opravdu z hrnků nebo něco podobného, ale kolář mi přijde zatím nejlepší.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Shopingjs Sat 30 Oct 2010, 12:35

NoMouse napsal:
Medcin napsal:Možná by bylo lepší něco ve stylu:
- To je ten nejhorší koláč, jaká jsem kdy jedl. Jako by stloukal (slátal, spatlal) nějaký kolář.
- Zábavné. Slovní hříčka se slovním základem kolo.
Tohle se mi líbí víc, gumoví medvídci mi přijdou už moc překombinovaní, resp. ten kolář má blíž k tomu ševci.
Mimochodem, teď jsem narazil na "hrnkový" koláč (nevím, jak moc se to používá), tak by ještě z toho šlo udělat něco jakože chutná, jako kdyby byl opravdu z hrnků nebo něco podobného, ale kolář mi přijde zatím nejlepší.
Mě se víc líbí to s gumídky
Shopingjs
Shopingjs

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 10
Bodů : 12
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 30 Oct 2010, 12:37

Upřímně, mi se nelíbí ani jedno, ten význam pokaždé až příliš posunutý... Ale možná tam nakonec něco použiju. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  happy.crazy Sat 30 Oct 2010, 13:17

Takže taky přispívám svou troškou do mlýna. Jako vždy super práce titulkářů. Co už tu zaznělo v opravách nezmiňuju.

34
Je pokryta choroboplodnými zárodky z letadla. – stačilo by bakteriemi z letadla, aby se to zkrátilo (ty titulky jsou tam dost rychlé)
49
Je opravdu milé tě znovu vidět, Leonarde. – Ráda tě zase/znovu vidím Leoparde. (tuším, že v češtině je tam čárka zbytečná)
50
Jo, tebe taky. – Já tebe taky.
71
stánku s hotdogy v předělaném železničním jídelním voze. – jídelním voze předělaném na stánek s hotdogy. (železniční být nemusí, když se mluví o vlacích) – to samé 77
86
A vyjasnil jsi mu, že jde o dva různé vagóny – zdůraznil jsi, že jde o dva různé vagóny
87
- by nemuselo být vůbec (opět jsou ty titulky docela rychlé…a smysl to nemění)
176
Ne, ne, ne! Jenom jsi šel špatným směrem. – Ne, ne, ne! Jen to. (Vůbec to nedořekl a o5 je to potřeba co nejkratší.)
193
No, jen říkám, že tu, však víš, nejsem nijak vázán. – No, jen říkám, že mě tu, (však víš), nic nedrží.
195
spolu chodit. – jít na rande./vyjít si.
200
Srdíčko, jen to, že se spolu pobavíme, když jsem tady, - Zlato, to, že….. Srdíčko se mi nelíbí a je to bez „jen“
236
Obvykle se používá na akutně zapálené hemoroidy, - zanícené ? – tohle nevím
247
Dneska je vážně hezky, že? – Máme dobrý čas, co? (nebo cokoliv ve smyslu, že jedou brzy) – kouká na tacháč, takže počasí komentovat ani nemůže
262
12. duben 2005, Bobův Big Boy, jezero Toluca. - … Bobův Big Boy, Toluca Lake. – jedná se o rezidenční oblast, ne o jezero.
321
Pramen Maggiiných kaštanově rudých vlasů. – zlato/zlatavě-rudých? (může to sice být kaštanově, ale v češtině se kaštanově pojí hlavně s hnědými)


Ty části, kde jsem psala, že bych ty titulky zkrátila samozřejmě záleží na tom, kdo jak rychle čte, já třeba čtu hodně pomalu ale v určitých místech jsem vážně nestihla pomalu ani druhé slovo a titulky byly pryč, chápu, že se to většinou zkrátit nedá, ale tam kde to jde, to stojí za pokus.


BTW. taky vás tak rozčilují ty reklamy a upoutávky pod titulky, většinou si jich bez titulků ani nevšimnu, ale když to čtu s titulky tak to kolikrát nejde vidět (a zpomaluje to čtení) - nemáte někdo radu co s tím? (jak si ty titulky můžu upravit?)
happy.crazy
happy.crazy

Znamení : Lev Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 49
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 11. 09
Věk : 37
Místo : Location, location, location

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  akasa21 Sat 30 Oct 2010, 13:26

jenom bych dal
45
00:01:46,473 --> 00:01:48,107
Přísahali jste?

Malíčková přísaha?

aby vynikla ta dětinskost
+ kde se objevilo tedy slovo pinky-swear
12:17
17:27

A máte moje uznání fakt odvádíte velmi kvalitní práci Smile

akasa21

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 30 Oct 2010, 13:31

ad překrývání videa s titulky: Nevím jistě, jestli myslíš zrovna tohle, ale jestli jo, tak mě to taky štvalo, proto jsem si nastavil přehrávač tak, aby mi titulky zobrazoval pod videem, v tom černém pruhu... A je to mnohem lepší. A taky pomůže nastavit titulky třeba na žlutou barvu a dát jim stíny...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Sat 30 Oct 2010, 13:50

happy.crazy napsal:Takže taky...
Takhle... V upravené verzi se starám o to, aby titulky byly co nejvíce čitelné, přečasovával jsem i minulé díly, ale zatím nejsou uveřejněny, tam je to vychytané téměř k dokonalosti. Wink
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 30 Oct 2010, 15:47

happy.crazy napsal:49
Je opravdu milé tě znovu vidět, Leonarde. – Ráda tě zase/znovu vidím Leoparde. (tuším, že v češtině je tam čárka zbytečná)
Leoparde? Very Happy
A čárka tam být musí.
Ďasík napsal:proto jsem si nastavil přehrávač tak, aby mi titulky zobrazoval pod videem, v tom černém pruhu...
Až na to, že třeba já žádný černý pruh pod videem nemám... Smile
Ale jinak jo, nastavení žluté, ztučnění titulků a přidání stínu/obrysu, v nejhorším nastavit pod titulky černé pozadí (černý obdélník pod textem) určitě pomůže. Mně většinou stačí ten černý obrys a trochu tučnější titulky.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Shopingjs Sat 30 Oct 2010, 15:52

NoMouse napsal:
happy.crazy napsal:49
Je opravdu milé tě znovu vidět, Leonarde. – Ráda tě zase/znovu vidím Leoparde. (tuším, že v češtině je tam čárka zbytečná)
Leoparde? Very Happy
A čárka tam být musí.
Ďasík napsal:proto jsem si nastavil přehrávač tak, aby mi titulky zobrazoval pod videem, v tom černém pruhu...
Až na to, že třeba já žádný černý pruh pod videem nemám... Smile
Ale jinak jo, nastavení žluté, ztučnění titulků a přidání stínu/obrysu, v nejhorším nastavit pod titulky černé pozadí (černý obdélník pod textem) určitě pomůže. Mně většinou stačí ten černý obrys a trochu tučnější titulky.

Ďasík asi myslel ten pruh pod 16:9 videem na 4:3 monitoru.

Edit by Ďasík: Jo, přesně ten jsem myslel. Smile Ale já mám monitor 16:10 a právě ta jedna desetina je ten pruh...
Shopingjs
Shopingjs

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 10
Bodů : 12
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 30 Oct 2010, 16:02

Co jsem četl, tak podle nových Pravidel se oslovení čárkou oddělovat nemusí. Každopádně já to ale dělat budu, takže žádný strach. Smile
A k Leonard-Leopard - happy.crazy asi četla ságu Darrena Shana, kde je postava Steve Leonard, ale všichni mu říkají Steve Leopard. Smile Darren o něm v posledním díle ságy řekne i úžasnou hlášku, ale nebudu spoilovat. Wink

A tady máte obrázek, jak to u mě vypadá. Titulky mám výjimečně nahoře, aby na ně viděl i můj spolubydlící z postele - a není to vůbec tak špatné, jak to vypadá. Smile Původní rozlišení je 1680*1050:

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Raj
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  marena Sat 30 Oct 2010, 17:34

jeden preklep:
149
Víš, co se se stane => Víš, co se stane

Pak v 263 bych sklonoval Priya podle vzoru zena, takze by tam bylo "Raj nás poprvé představil Priye". Kdyz je na konci jmena "ia", jako treba Patricia, tak je ve tretim pade Patricii, ale tady je to "iya"...
Ale neni nutne nad tim moc dumat, da se to elegantne obejit zmenou padu - "Raj nám poprvé představil Priyu." Wink Hmm, ale u Patricie by tady vlastne bylo taky "ii", takze to nepomuze Laughing

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Sat 30 Oct 2010, 18:16

marena napsal:Pak v 263 bych sklonoval Priya podle vzoru zena, takze by tam bylo "Raj nás poprvé představil Priye". Kdyz je na konci jmena "ia", jako treba Patricia, tak je ve tretim pade Patricii, ale tady je to "iya"...
Ale neni nutne nad tim moc dumat, da se to elegantne obejit zmenou padu - "Raj nám poprvé představil Priyu." Wink Hmm, ale u Patricie by tady vlastne bylo taky "ii", takze to nepomuze Laughing
Ja bych řekl, že se vzor mění(nevím, jak se tomu říká oficiálně) střídá se skloňování podle růže a ženy...
Priya (žena)
Priye (růže)
Priyi (růže)
Priyu/i (žena/růže)
Priyo (žena)
Priyi (růže)
Priyí/ou (žena/růže)
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  happy.crazy Sat 30 Oct 2010, 19:11

Ďasík napsal:
A k Leonard-Leopard - happy.crazy asi četla ságu Darrena Shana, kde je postava Steve Leonard, ale všichni mu říkají Steve Leopard. Smile

Haha, bohužel ne. Psala jsem si to do wordu, takže tu knížku tak maximálně četly automatické opravy Very Happy Very Happy Very Happy Ale aspoň sem Vás pobavila;)
happy.crazy
happy.crazy

Znamení : Lev Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 49
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 11. 09
Věk : 37
Místo : Location, location, location

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 30 Oct 2010, 21:15

happy.crazy napsal:
195
spolu chodit. – jít na rande./vyjít si.
Nemyslím, že by se Leonard chtěl stěhovat do Nového Dillí jenom proto, aby šel Priyou na rande Smile
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY] Empty Re: S04E06 - The Irish Pub Formulation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru