Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

+23
baal666
Zireael
mnn
pongo
NoMouse
Steve
Ďasík
ohara
Georgo
yossarian
vanilla.lux
bodomkes
janice
Raistlin
mike2
Kolikokoli
Exidru
MartyCZ
Sheldon-Cooper
minnie
metztli
vendulkabendulka
Admin
27 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Steve Sat 08 Jan 2011, 13:22

tu aplikaci na rovnice bych chtěl, nechystá se verze pro Android? Very Happy

Steve

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 7
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 08 Jan 2011, 13:46

Tak dnes mi ten díl taky přišel spíš průměrný, a zatímco jindy mi otravný Sheldon tolik nevadil, tak tady byl prostě otravný už moc nebo se mně to tak aspoň zdálo, ale hlavně se celou epizodu jenom hádali a křičeli na sebe...
Popravdě jsem v životě neslyšel o nástroji zvaném theremin a ve znělce od Star Treku jsem prostě myslel, že je to lidský hlas, vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být takovýto kuriózní nástroj. Příště by ještě mohl vytáhnout holofonér (holophonor). Very Happy
A přidávám se k ostatním, které potěšil úvodní Howardův telefon, on je většinou dost problém to těm lidem vysvětlit přímo na místě, natožpak po telefonu... Twisted Evil
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  ohara Sat 08 Jan 2011, 13:49

Steve napsal:tu aplikaci na rovnice bych chtěl, nechystá se verze pro Android? Very Happy

Zkus tohle http://www.wolframalpha.com/
Neumi torozpoznavat z foky, takze to tam musis rucne napsat, ale propojit to s nejakou recognitou by asi nemusel bejt az takovej problem.

ohara

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 08 Jan 2011, 13:51

Já si myslím, že scénáristé přemýšleli i o tomto konci, ale zavrhli ho s tím, že je příliš předvídatelný. U vtipu s dvorkem jsem si prvně vzpomněla na Brüna ("jsem tak hetero, že když jsem si koupil dům, nechal jsem zazdít zadní vchod" Very Happy). Howard vs. jeho matka - připomnělo mi to mě a babičku Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sat 08 Jan 2011, 15:09

yossarian: pokud jde o mě, mám naprosto nestardní velikost nohy, takže při nákupu obuvi, když už je to opravdu nutné, trpím jako zvíře Very Happy tedy na mě toho má penny až až, ale asi to má většina ženských stejně jako koli, že botiček není nikdy dost.. Very Happy tedy bych se dost divila, kdyby někdo dřív či později opravdu s takovou aplikací nepřišel, protože je to určitě sen většiny žen Very Happy

pokud jde o howardův telefonát, myslím že s tímhle má zkušenost snad každé technicky zdatné dítě, navigovat rodiče/prarodiče po telefonu aby ta kouzelná skříňka dělala to co má.. taky mám takových veselých historek až až Very Happy

a sheldon nebyl nijak zvlášť otravný.. byl prostě.. sheldon Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sat 08 Jan 2011, 15:33

Pro ty, kdo neznají theremin, tady mám pár odkazů na super videa. Já ho znám od 14. dílu 15. série Simpsonů (Hádej, kdo přijde na večeři), kde Homer říká "Tak dost! Jedna věc je, když duch straší moje děti, ale něco jinýho je, když hraje na můj theremin!" Tehdy jsem si o něm zjistil skoro všechno. Smile

Je to úžasný hudební nástroj, používá se hodně v hororech apod. Má dvě antény, svislou a vodorovnou. Tyto antény snímají vzdálenost rukou hráče od nich. Vodorovná pak určuje hlasitost (když se jí ruka dotýká, je ticho, čím dál je od ní, tím hlasitější zvuk theremin vydává), svislá určuje výšku hraného tónu.

Celia Sheen plays Midsomer Murders on Theremin ... skvělá znělka ze seriálu Vraždy v Midsomeru, je prý v něm použitá právě nahrávka od Celie Sheen
Theremin Mario Theme ... melodie ze hry Super Mario
Theremin Killed the Radio Star ... slavná písnička Video Killed The Radio Star
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 08 Jan 2011, 16:11

https://www.youtube.com/watch?v=X-ywH1Vj8_U&feature=related Tohle je krásné...
https://www.youtube.com/watch?v=V0zQHNmz0gU&feature=related a tady ten Star Trek Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Georgo Sat 08 Jan 2011, 17:02

ohara napsal:Zkus tohle http://www.wolframalpha.com/
Neumi torozpoznavat z foky, takze to tam musis rucne napsat, ale propojit to s nejakou recognitou by asi nemusel bejt az takovej problem.

Windows 7 má v základe rozpoznávanie rovníc z rukopisu, teraz to už len spojiť dohromady Smile

Georgo

Počet příspěvků : 33
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  pongo Sat 08 Jan 2011, 17:24

Nejlepší hláška byla podle mně s tim Rájovym snem (Matching mansions, frontyard -> backyard connection) Very Happy
pongo
pongo

Počet příspěvků : 4
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 08 Jan 2011, 21:32

Našel jsem nějaké emulátory thereminů: http://www.theremin.info/-/viewpub/tid/30/pid/6 viz Downloads.
Zkoušel jsem jednak ten druhý ovládaný myší (horizontální pohyb = výška, vertikální = hlasitost), dá se tam i různě měnit barva tónu, vibrato apod., a jednak ten třetí ovládaný s pomocí webkamery, ale ten se mi k nějaké rozumné práci přimět nepodařilo, po chvilce nastavování to sice reagovalo na pohyby rukou, ale pořád si to pletlo pravou ruku s hlavou, takže to furt přeskakovalo... Very Happy Možná je to teď večer nevhodným osvětlením.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  mnn Sat 08 Jan 2011, 21:39

NoMouse: No cez web kameru to je dosť ošemetné. Na takéto veci sa asi najlepšie hodí Kinect.

mnn

Počet příspěvků : 31
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Sat 08 Jan 2011, 23:31

Kolikokoli a Minie - dekuji za nazor ze strany nezneho pohlavi :-) Ja jsem kdysi videl (NEDOPATRENIM) reportaz o bartosce a ta ma doma satnu jen na boty, tehdy (cca 10 let zpatky) jich mela kolem 300 paru (100 nebo 300 pamet vynechava) Neco jako Carrie ze sexu ve meste.
Kazdopadne tenhle dil byl srandovni jak mela Penny obyvak oblozeny botama. Kam je asi dava. Pod postel to nebude, tam je urcite hromada plysovych medvidku. A pamatujete ten dil jak ji tam sheldon uklizel aby se mohl vyspat? Urcite by si takoveho mnozstvi bot vsiml. Ale to jsou jen rejpave poznamky :-) Stejne si myslim, ze kdyby to dotahly do doknce, tak by si tu aplikaci na rovnice stahli tvurci + max 5 zakaniku a penny by na tom vydelala. Jenze co pak s Penny, kdyz uz nemusi loudit vecere a delat v kolackovne. To by bud musela prohrat ve vegas (thumbs up pro dalsi vegas dil) nebo na burze (nuda)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sun 09 Jan 2011, 02:02

to jsou takové ty hnidopišské poznámky typu - kam ty boty normálně dává.. hledat chyby v sitcomu? že v jednom díle řekl něco a o čtyři sezony později si na to nepamatuje? nejsem blázen abych tohle sledovala..
a jinak - myslím že penny by s přehledem dokázala utratit vydělané peníze - třeba například za další boty Very Happy nebo by mohla pořádně zgeekovatět a nakupovat stroje času a komiksy do sbírky aby se vyrovnala klukům Very Happy každopádně si myslím, že její loudění večeří by neskončilo.. Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Zireael Sun 09 Jan 2011, 22:30

Tak kam se se svýma cca 30 páry bot (počítám i jednoúčelové jako např. taneční, běžecké, atd., prostě ne na běžné nošení) hrabu... Tichá závist :-D Ale první výplatu rozfofruju za boty Twisted Evil
yossarian: Mariah Carey jich má asi tisícovku, taky na ně má celou místnost (velkou asi jako menší byt...) http://www.moda.cz/Kategorie/Modni_ikona/20110104_Pojdte_zavidet_celebritam_jejich_satnik.html
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Mon 10 Jan 2011, 00:37

Já ty ženský prostě nechápu, mám jedny boty na zimu, jedny na léto, jedny sandály, jedny na doma a možná nějaké ty jednoúčelové, třeba do tělocvičny. A stačí mi to. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Zireael Mon 10 Jan 2011, 00:40

No, já zas nechápu chlapy s jejich hračičkama a technickýma novinkama :-D Každý máme něco
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Mon 10 Jan 2011, 01:46

Zireael napsal:No, já zas nechápu chlapy s jejich hračičkama a technickýma novinkama :-D Každý máme něco
Ty jsou zajímavé a užitečné. Very Happy Bot stačí několik párů, není třeba mít všechny modely a barvy, což ostatně platí i pro ty naše hračičky. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 Mon 10 Jan 2011, 20:09

Ty jsou zajímavé a užitečné. Very Happy Bot stačí několik párů, není třeba mít všechny modely a barvy, což ostatně platí i pro ty naše hračičky. Smile
Bez našich hračiček by byly ženský na stromech a mohly by nosit tak možná různě barevnou hlínu na nohách... Čím víc hračiček tím lepší... Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Online

Příspěvek  larson Mon 10 Jan 2011, 20:35

Online diely po najnovsi - zkouknito na
http://www.sknazivo.php5.sk/serials/bbt.php

larson

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  xel Wed 12 Jan 2011, 15:30

Ďasík napsal:Pro ty, kdo neznají theremin, tady mám pár odkazů na super videa. Já ho znám od 14. dílu 15. série Simpsonů (Hádej, kdo přijde na večeři), kde Homer říká "Tak dost! Jedna věc je, když duch straší moje děti, ale něco jinýho je, když hraje na můj theremin!" Tehdy jsem si o něm zjistil skoro všechno. Smile

Já ho znám tak rok nebo dva, co jsem na něj viděla hrát naživo Ivana Trojana a fakt mu to šlo Smile Bylo to v představení Dejvického divadla Teremin, se kterým hostovali na divadelním festivalu v Plzni. A jak jsem zjistila, tak mají představení pořád na repertoáru. http://www.dejvickedivadlo.cz/repertoar?26

xel

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  hofmi Wed 12 Jan 2011, 15:53

dotaz lidi kdy bude další díl ? diky moc

hofmi

Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Wed 12 Jan 2011, 16:29

hofmi napsal:dotaz lidi kdy bude další díl ? diky moc
pocitadlo je na strankach http://www.big-bang-theory.cz/
vpravo pod tou baterii zobrazujici stav prekladu.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  hofmi Wed 12 Jan 2011, 16:31

yossarian napsal:
hofmi napsal:dotaz lidi kdy bude další díl ? diky moc
pocitadlo je na strankach http://www.big-bang-theory.cz/
vpravo pod tou baterii zobrazujici stav prekladu.

a jo sry neviděl jsem to....trochu schované Very Happy

hofmi

Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Řešení druhé diferenciální rovnice odshora vlevo

Příspěvek  xxxxx19 Mon 16 Jul 2012, 13:00

Čas: 12:56
y''-2ty'+2ky=0

Komplexní fundamentální systém nalezne wolfram alpha:
kód:
wolframalpha.com/input/?i=y%27%27%28x%29-2*t*y%27%28x%29%2B2*k*y%28x%29%3D0

Reálný fundamentální systém:

1) t*t>2k
y_1=exp(x(sqrt(t*t-2k)+t))
y_2=exp(x(-sqrt(t*t-2k)+t))

2) t*t=2k
y_1=xexp(-xt)
y_2=exp(-xt)

3) t*t<2k
y_1=exp(-tx)*sin(x*Im(sqrt(t*t-2k)))
y_2=exp(-tx)*cos(x*Im(sqrt(t*t-2k)))

vždy y=C_1*y_1+C_2*y_2

Software, který tam vytvářejí by se mi velmi hodil... wolfram aplha je dobrý ale nevydiskutuje to kompletně, bere v potaz komplexní čísla, čímž si lehce zjednodušuje práci.
kód:
wolframalpha.com/input/?i=y%27%27%28x%29-2*t*y%27%28x%29%2B2*k*y%28x%29%3D0+x+real
a furt nic....

xxxxx19

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 16. 07. 12

Návrat nahoru Goto down

S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S04E12 - The Bus Pants Utilization [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru