Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E13 - The Recombination Hypothesis

+17
NoMouse
hojava
MartyCZ
minnie
vetka.M
meanpersonleslie
moss
fada
bodomkes
Jaja
chrabros
R&omize
skype3x3
tx
rampage
Kolikokoli
Sup_
21 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Tadá...

Příspěvek  R&omize Sun 22 Jan 2012, 00:53

008 - Takže ještěří rosničky by říkali: (Hlasatelé počasí... Shocked )
133 - Peníze nemám špatné. (Podle mě mluví o svém platu, ne o tom grantu a taky pochybuju, že si ho z něj může navyšovat.)
134 - No a použil jsem vybavení k vytvoření vlastního Batman signálu. (Equipment peníze rozhodně nejsou.)

Toť asi vše, dál se budu už jen asi vyjadřovat k návrhům ostatních, aneb R&o 2.0 (Lite)... Wink Už tak ještě musím profrčet minulé epizody.
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sun 22 Jan 2012, 00:59

Tak to jsem pochopila jako to, že dostal prachy navíc, aby mohl dělat nějaký ten průzkum zneškodnění raket. Ty peníze dostal na koupi nějakého toho spešl laseru. On si ten laser sice za ty peníze koupil, ale místo toho, aby s ním dělal ten pokus, tak ho použil k vytvoření batsignálu.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Ale stejně...

Příspěvek  R&omize Sun 22 Jan 2012, 01:30

No to asi jo, ale stejně mluví o svém platu... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Ďasík Sun 22 Jan 2012, 01:45

Ne, mluví o tom grantu. Je to přesně tak, jak to Koli přeložila... Leonard dostal grant - a protože by se ty peníze akorát tak vyhodily komínem, protože Leonard ví už teď, že výsledek toho výzkumu by byl negativní, říká, "ale ty peníze se i tak hodily, místo výzkumu jsem si postavil batman signál..."

Dneska ti bohužel zamítnu všechny tři připomínky. Nad rosničkama jsem uvažoval už včera, ale zrovna sem se to nehodí...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  hojava Sun 22 Jan 2012, 03:34

Lepší návrh na 164 - zaplatím vesnici, abych si to tu mohl postavit. Pořád mám problém s rodem, mužský ekvivalent vesnice prostě není a Sheldon by neřekl to, ale ji. Vlajka se vztyčovat nedá, ani v rozšířeních.
A co se týče 134, R&omize má podle mě pravdu, použil vybavení. Peníze se hodily je podle mě lepší, dá se za ně nakoupit materiál, který se použije na výzkum jinde, a samozřejmě něco jde na osobní odměny. Ale zřejmě dostal i ty lasery a z těch postavil batsignál.

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Sun 22 Jan 2012, 13:19

R&omize napsal:133 - Peníze nemám špatné. (Podle mě mluví o svém platu, ne o tom grantu a taky pochybuju, že si ho z něj může navyšovat.)

Tak to nevíš, jak funguje financování vědy. V každém grantu je část peněz vyčleněna na platy. A pochopitelně si z grantů vědci platy navyšují. Často je to tak, že jsou placeni z několika zdrojů - např. mají 0,2 úvazek přímo placený univerzitou a pak 2*0,4 úvazek na různých projektech alias grantech. Někteří jsou placeni jen z projektů atd. atd.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  meanpersonleslie Sun 22 Jan 2012, 13:37

193 (nebo kolik to bylo s tou krví):

"A na můj mozek se teď konečně dostane (řada) s krví..." Slovo supply není tak úplně nezbytné, jde o to, že doposavat měl tu krev nahrnutou jinde, ale teď už se jí mozku dostane natolik, aby mohl přemýšlet o tom, o čem chtěl...

meanpersonleslie

Znamení : Rak Had
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 10. 09
Věk : 34
Místo : Lyon

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Triton Sun 22 Jan 2012, 14:39

Já tedy musím souhlasit s R&omizem. Řekl bych, že spojení "The money's pretty good" se používá výhradně, když mluvím o vlastní odměně, mzdě nebo platu. A tady mi to normálně sedí. Bla bla bla The money's pretty good. Pak následuje jakoby pauza a dále (jen tak mimochodem) říká, že to vybavení, které si za ten grant pořídil, použil k vytvoření Bat-signálu. Nějak marně pátrám, co vás vede k tomu to spojovat dohromady. Kdyby tam bylo aspoň "And I used it", tak budiž, ale je tam jasně "I used the equipment" Rolling Eyes


Naposledy upravil Triton dne Mon 23 Jan 2012, 10:19, celkově upraveno 1 krát
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Sun 22 Jan 2012, 14:49

Triton napsal:Já tedy musím souhlasit s R&omizem. Řekl bych, že spojení "The money's pretty good" se používá výhradně, když mluvím o vlastní odměně, mzdě nebo platu. A tady mi to normálně sedí. Bla bla bla The money's pretty good. Pak následuje jakoby pauza a dále (jen tak mimochodem) říká, že to vybavení, které si za ten grant pořídil, použil k vytvoření Bat-signálu. Nějak marně pátrám, co vás vede k tomu to spojovat dohromady. Kdyby tam bylo aspoň "And I used them", tak budiž, ale je tam jasně "I used the equipment" Rolling Eyes

Já to chápu tak, že z toho má/bude mít celkem slušné peníze (plat + odměny) a nadto ještě mohl použít vybavení pořízené z toho grantu k vytvoření bat-signálu...
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sun 22 Jan 2012, 14:50

Já nechápu, proč by mluvil prvně o grantu, pak o platu, a pak zase o grantu (co za něj koupil). Prostě pořád mluví o tom grantu. To je jasné, že equipment je vybavení, které si koupil z peněz z toho grantu, ale už by to tam bylo moc... divné, nikdo by to tak neřekl. "Dostal jsem grant, docela se hodí, použil jsem ho/to k vytvoření vlastního batsignálu" zní rozhodně lépe než: "Dostal jsem grant, mám dobrý plat a vybavení jsem použil k vytvoření vlastního batsignálu". To je prostě nečeské a úplně divné.

Edit: Triton: on ten grant dostal, aby si mohl koupit ten vysoce výkonný laser. On si ten laser koupil, ale neničil s ním rakety, ale hrál si s ním na Batmana.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Triton Sun 22 Jan 2012, 14:54

tx napsal:Já to chápu tak, že z toho má/bude mít celkem slušné peníze (plat + odměny) a nadto ještě mohl použít vybavení pořízené z toho grantu k vytvoření bat-signálu...

No tak jestli to z toho nevyznělo, tak já to chápu taky takhle Very Happy
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Sun 22 Jan 2012, 15:05

Triton napsal:
tx napsal:Já to chápu tak, že z toho má/bude mít celkem slušné peníze (plat + odměny) a nadto ještě mohl použít vybavení pořízené z toho grantu k vytvoření bat-signálu...

No tak jestli to z toho nevyznělo, tak já to chápu taky takhle Very Happy

Protože R&y podle mě tvrdí něco jiného:
R&y napsal:133 - Peníze nemám špatné. (Podle mě mluví o svém platu, ne o tom grantu a taky pochybuju, že si ho z něj může navyšovat.)
Na to jsem reagoval jako prvotní. A podle mě je to v titulcích přeloženo správně.
Dalo by se ale polemizovat o tom následujícím titulku. Možná že by bylo vhodnější použít něco jako "Navíc jsem použil/mohl použít vybavení k vytvoření vlastního bat-signálu.".
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Triton Sun 22 Jan 2012, 15:07

Kolikokoli napsal:Já nechápu, proč by mluvil prvně o grantu, pak o platu, a pak zase o grantu (co za něj koupil).

A proč by to tak nemohl říkat? Dostal jsem grant, takže mám dobrý prachy a ještě jsem si koupil vybavení. Mně to přijde zcela normální.

Kolikokoli napsal:Edit: Triton: on ten grant dostal, aby si mohl koupit ten vysoce výkonný laser. On si ten laser koupil, ale neničil s ním rakety, ale hrál si s ním na Batmana.

Díky za vysvětlení, ale to snad pochopil každý.
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Ďasík Sun 22 Jan 2012, 15:13

Je tam THE money. To znamená TY peníze, o kterých jsem zrovna mluvil - tudíž ten grant. Fakt jsem čekal cokoli, ale že zrovna tohle, co je naprosto jasné, bude někdo zpochybňovat, to fakt ne... Prostě dostal grant a ty peníze z něj se mu hodily...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sun 22 Jan 2012, 15:19

Tak napiš, jak by to vypadalo v titulcích, tak aby byl zachován smysl a bylo to úplně jasné. Navíc grant je jednorázová dotace, ne nějaký stálý plat. Tzn. místo "mám dobré prachy" by už mělo být "takže mám nějaké peníze navíc". No, uvidíme, jak se k tomu vyjádří Ďasík, ale podle mě jsou ty vaše doslovné překlady strašně šroubované a maximálně divné.
Navíc je tam "Použil jsem JE k vytvoření vlastního batsignálu", pokud ti vadí, že tam podle titulků mluví o penězích, tak si to vylož tak, že tam mluví o těch laserech "Použil jsem TY LASERY k vytvoření vlastního batsignálu".

Edit: ha, Ďasík se vyjádřil Very Happy


Naposledy upravil Kolikokoli dne Sun 22 Jan 2012, 15:20, celkově upraveno 1 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Triton Sun 22 Jan 2012, 15:20

tx: Jo sorry, máš pravdu, já jsem vyjadřoval spíš souhlas s tím nahradit "Peníze se hodí" tím "Mám dobrý prachy (plat, mzdu)" - neřeším teď to spojení, ale smysl, jinak tu R&yovu závorku jsem nějak neřešil, ale tak stejně se to liší jen v tom, že on píše, že má dobrý peníze obecně, kdežto my jsme to chápali tak, jakože má dobrý peníze díky tomu grantu.

tx napsal: Možná že by bylo vhodnější použít něco jako "Navíc jsem použil/mohl použít vybavení k vytvoření vlastního bat-signálu.".

Jo souhlas.
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Triton Sun 22 Jan 2012, 15:28

Ďasík napsal:Je tam THE money. To znamená TY peníze, o kterých jsem zrovna mluvil - tudíž ten grant. Fakt jsem čekal cokoli, ale že zrovna tohle, co je naprosto jasné, bude někdo zpochybňovat, to fakt ne... Prostě dostal grant a ty peníze z něj se mu hodily...

Ježiš, sorry, máš samozřejmě pravdu, uznávám a jdu se červenat do kouta Very Happy

Nicméně pořád jsem zastáncem změny "Použil jsem je k vytvoření..." --> "A vybavení jsem použil k vytvoření..."
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  rampage Sun 22 Jan 2012, 15:51

85
Dá mi někdo kládu za ovci? Nemá někdo kládu pro mou ovci? - neřekl bych že chce měnit

93
- Panečku, chci? je to spíš otázka "do I"

113
Proč jste na mě tak tvrdí? - Proč jste tak tvrdí?

ad grant - to už tu řeší dost lidí Very Happy

140
Vzpomeň si na to,
až si sundám košili. - to už tu někde myslím padlo

167
Šli jste si s Penny
pořádně užít do města?


193
a právě teď se mi začíná vracet
krev do mozku.
Tak to vybal.

218
Za 25 až 30 minut ti ukážu, - říká 25-30 minut
jak moc si toho vážím.

254
v Chevronu na Colorado Boulevard . - to už tu asi taky bylo

265
Jsme hned vedle Subaru
s nálepkou Gore/Lieberman.

290
tak s ní nezačneš
komplikovaný vztah - nevztah. - nebo něco, kdybych neslyšel co říká nedošlo by mi co je střídavý vztah Very Happy


rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Sun 22 Jan 2012, 16:05

rampage napsal:85
Dá mi někdo kládu za ovci? Nemá někdo kládu pro mou ovci? - neřekl bych že chce měnit

Říká, že chce stavět cestu. Ta se staví za dřevo a za cihlu. Proto ovci může klidně za dřevo vyměnit Wink
Ovci potřebuješ ke stavbě vesnice a pro akční kartu.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  minnie Sun 22 Jan 2012, 16:40

rampage napsal:85
Dá mi někdo kládu za ovci? Nemá někdo kládu pro mou ovci? - neřekl bych že chce měnit
vy jste to vážně přeložili jako kládu? to bylo první co mě napadlo při sledování, že doufám, že to nepřeložíte "kláda". tam je ten dvojsmysl podle mě strašně očividný, mnohem víc než v originále..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Ďasík Sun 22 Jan 2012, 16:42

Tys to ještě vážně neviděla??? Myslím s titulkama?
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  NoMouse Sun 22 Jan 2012, 16:43

minnie: Ale "dřevo" by zase nevyznělo vůbec... nebo máš lepší nápad? To je stejný (nebo spíš ještě větší) problém jako se vzpřimováním...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  minnie Sun 22 Jan 2012, 17:18

no.. já na to v poslední době s českýma titulema už moc nekoukám.. Embarassed
je pravda že s tím dřevem to tak nevyzní.. ale asi bych ho tam radši nechala, i za cenu toho, že lidi ten vtip pochopí později..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  NoMouse Sun 22 Jan 2012, 17:37

Já nevím, já proti kládě nic nemám. Spíš bych se pokusil zbavit toho vzpřimování, to zní opravdu divně...

Teď jsem si ještě všiml, proč jste "ballistic missiles" přeložili jako "letící rakety" a ne "balistické rakety"? Jo nebo to "letící" je místo toho "incoming"?

Mimochodem, lasery schopné zničit balistické rakety už existují, takže jednak nevím, proč Leonard tvrdil, že to není možné a jednak pochybuju, že by to zadali nějakému fyzikovi na univerzitě... ok, je to sitcom a navíc to byl sen a možná si to úplně vymyslel, beru. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kalkin Sun 22 Jan 2012, 17:46

zdravim,
V jakem fontu jsou titulky? win sedmy mi je nejak nechtějí pobrat Sad

Kalkin

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis - Stránka 2 Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru