Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

+13
KilianD
VojTEKK
bakeLit
lemming
zdragon
Kolikokoli
Yalka
Ďasík
tx
Arrowka
NoMouse
minnie
Admin
17 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Admin Fri 17 Dec 2010, 00:24

Titulky S04E11: HDTV, 720p, WEB-DL - finální verze

pátek, 22:00 - Zdravím Vás! Jsou tu naše poslední titulky k The Big Bang Theory v roce 2010. Silvestrovská epizoda se opravdu povedla a dokonce ani neobsahovala moc překladatelských oříšků.

Chtěl bych poděkovat svým dnešním kolegům překladatelům KaRLoSovi a bakeLitovi a GeekShopu za to, že nás opět sponzoroval...

Dobře se bavte a pokud budete mít připomínky k epizodě nebo titulkům, napište jako obvykle na fórum. Finální verzi titulků vydám v noci z neděle na pondělí.

Přeju Vám všem veselé Vánoce a šťastný nový rok, prožijte svátky přesně tak, jak si přejete a doufám, že se tu za několik týdnů znovu setkáme, tentokrát už v roce 2011.

Ďasík

pondělí, 3:30 - finální verze titulků (info na třetí stránce tohoto tématu)

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 17 Dec 2010, 08:37

anglické titule

http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/4/11/The_Justice_League_Recombination

enjoy ;-)
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Fri 17 Dec 2010, 23:49

Musím říct, že ta trubka se vám vážně povedla. Takhle přeložit nepřeložitelné sucks, aby sedělo přesně do toho kontextu, by mě absolutně nenapadlo, máte můj respekt.
Můžu se jenom zeptat, pro jste v titulku 265 Dark Knighta "převedli" na Batmana? Kdyby se tam dalo Temný rytíř, tak to snad taky každý pochopí, že je to Batman, zvlášť když se tak jmenoval poslední film, ne? Ale to je jenom taková drobnost, ničeho jiného jsem neměl sílu si všimnout, jak mě bolela bránice. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Arrowka Fri 17 Dec 2010, 23:55

184: Yellow fever - zavedený český termín pro tuto nemoc je žlutá zimnice.

Chtěla bych poděkovat za slovo cukrovinky. Mám ho hrozně ráda, v moderní češtině se už moc nevyskytuje. Wink

Arrowka

Počet příspěvků : 40
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  tx Fri 17 Dec 2010, 23:58

Parádní titulky. Díky za ně. Přidávám se k chvále trubky.
Jen jsem si při prvním shlédnutí všimnul jedné chybičky:

09:59 - "Prý by za ni klidně půjde", případně "Prý by za ni klidně šel"
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 00:00

Díky, trubka napadla bakeLita, uznání tudíž patří jemu. Smile

U Dark Knighta jsem dost dlouho přemýšlel, ale protože i na ČSFD píšou, že v Dark Knightovi je Batman, dal jsem tam nakonec Batmana... Já osobně jsem viděl všechny batmanovské filmy, až právě na tenhle. Smile

Yellow fever opravím a za cukrovinky není zač. Smile Je to moje dílo, ale nepřijde mi nijak zvláštní, v překladech tohle slovo používám docela často.

"by" v 9:59 smažu. Dík.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Yalka Sat 18 Dec 2010, 00:04

Taky chci pochválit trubku, byla jsem zvědavá jak bude znít překlad, a tohle se mi moc líbilo!

Jen taková malá poznámka:
ten název kanálu pro děti by se dal nahradit nějaký v Česku známým (JimJam, Minimax) a nemusela by tam být vysvětlivka, ne? Pro děj to není důležité, je to to zrovna Nickelodeon.
Yalka
Yalka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 00:10

Ne, tu stanici na 90% měnit nebudu, nemám rád tyhle změny reálií... Navíc JimJam atd. znají taky jen ti, kdo mají satelit a kabelovku a upřímně, nestojí za moc. Very Happy Ale zajímalo by mě, kolika lidem došlo, že ta celá věta je narážkou na kamaráda od SpongeBoba, hvězdici Patrika. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 18 Dec 2010, 00:13

Ďasík napsal:ale protože i na ČSFD píšou, že v Dark Knightovi je Batman, dal jsem tam nakonec Batmana...
Tak samozřejmě, že je tam Batman Very Happy označení Dark Knight/Temný rytíř u Batmana je něco jako Muž z oceli u Supermana. Ale netrvám na tom, spíš mě zajímalo, jestli ta náhrada měla mít nějaký hlubší smysl... Wink
Ďasík napsal:Já osobně jsem viděl všechny batmanovské filmy, až právě na tenhle. Smile
Tak to rychle dožeň, protože ten je ze všech nejlepší. Smile
Ďasík napsal:Ale zajímalo by mě, kolika lidem došlo, že ta celá věta je narážkou na kamaráda od SpongeBoba, hvězdici Patrika
Mě to napadlo hned, právě jsem čekal, že ho přímo zmíní a oni místo toho vytasili jakousi stanici...


Naposledy upravil NoMouse dne Sat 18 Dec 2010, 00:15, celkově upraveno 1 krát
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 18 Dec 2010, 00:14

Mně nedošli ani ti "Muppet babies", takže dneska nic, no Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  tx Sat 18 Dec 2010, 00:16

Ďasík napsal:Ale zajímalo by mě, kolika lidem došlo, že ta celá věta je narážkou na kamaráda od SpongeBoba, hvězdici Patrika. Smile
Tak já se přiznám, že mi to uniklo. Lépe řečeno jsem to ani chytnout nemohl, protože SpongeBoba jsem neznal (teď už ho znám Very Happy )
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 00:46

Kolikokoli napsal:Mně nedošli ani ti "Muppet babies", takže dneska nic, no Very Happy.
Muppet jsme řešili hrozně dlouho, problém je, že ani Amíci neví, co to vlastně je, budeme-li věřit Simpsonům. V díle Ryba jménem Selma se rodinka kouká na film Muppet ve středověku a Líza se ptá Homera, co je to muppet. Homer odpoví: "No, není to ani loutka ani člověk." Smile A protože ani tam to nepřeložili, nechal jsem to tu taky.

NoMouse napsal:Tak samozřejmě, že je tam Batman Very Happy označení Dark Knight/Temný rytíř u Batmana je něco jako Muž z oceli u Supermana. Ale netrvám na tom, spíš mě zajímalo, jestli ta náhrada měla mít nějaký hlubší smysl... Wink
Měla. Kdo neviděl tenhle díl, nepochopil by, proč se očividnému Batmanovi říká Temný rytíř. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Titulky 720p

Příspěvek  zdragon Sat 18 Dec 2010, 00:54

Zde jsou precasovane titulky na verzi 720p: http://www.edisk.cz/stahni/70151/the.big.bang.theory.s04e11.720p.hdtv.x264-immerse.srt_25.12KB.html

zdragon

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  lemming Sat 18 Dec 2010, 01:14

Našel jsem jednu věc, co mně praštila do očí:

Hned na začátku "Válečník z Ka-ah nižší úrovně." je strašně kostrbaté, tal bych "Nižší válečník (z) Ka-ah."

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 01:17

lemming napsal:Našel jsem jednu věc, co mně praštila do očí:

Hned na začátku "Válečník z Ka-ah nižší úrovně." je strašně kostrbaté, tal bych "Nižší válečník (z) Ka-ah."
Tomu jsem se chtěl právě vyhnout. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 18 Dec 2010, 01:28

Ďasík napsal:Měla. Kdo neviděl tenhle díl, nepochopil by, proč se očividnému Batmanovi říká Temný rytíř. Smile
Tak já bych ty lidi zase tak nepodceňoval, jednak ten film viděli skoro všichni Very Happy , jednak ti co ho neviděli, tak aspoň ví, že existuje a že je o Batmanovi, a jednak není Temný rytíř jenom kvůli tomu filmu, Temným rytířem se nazýval odjakživa podobně jako Supermanovi se říká Muž z oceli. Já jenom, že vždycky trváš na co nejpřesnějším překladu a zrovna tohle přeložíš jinak. Ale fakt nevím, proč to řeším, když je to úplně jedno. Cool
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 01:52

NoMouse napsal:Tak já bych ty lidi zase tak nepodceňoval, jednak ten film viděli skoro všichni Very Happy , jednak ti co ho neviděli, tak aspoň ví, že existuje a že je o Batmanovi
V tomhle nemáš pravdu. Já jsem toho zářným příkladem. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 18 Dec 2010, 11:11

Ty seš výjimka potvrzující pravidlo, nějak nechápu, jaktožes viděl všechny filmy a tenhle ne, svého času se o něm mluvilo úplně všude. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 18 Dec 2010, 11:47

možná právě proto, já mám taky docela odpor k takhle profláknutým věcem.. ale batmana miluju a tenhle je vážně dobrý.. ale nejlepší joker je stejně nicholson Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Sat 18 Dec 2010, 12:03

Děkujeme za pochvalu s trubkou! Nebyla to čistě a jen moje práce, Ďasík k tomu taky něco domyslel, ale stejně na to můžeme být pyšní! Very Happy
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 12:39

BakeLit: thx Smile

Minnie: To není tím, i když uznávám, že na Pána prstenů a Harryho Pottera jsem se opravdu díval dost pozdě a jen proto, abych zjistil, "co na tom ti lidi vidí"... Smile Ale nelitoval jsem. Každopádně Temný rytíř je relativně nový film (2008), takže se ke mně zatím ještě z nějakého důvodu nedostal a navíc pod pojmem temný rytíř si obvykle představuju někoho zlého, nekromanta nebo někoho takového. Dobráka Batmana ani ve snu. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 18 Dec 2010, 13:06

no on právě zas takový dobrák není.. prostě je pořád moc člověk na to aby mohl být superhrdina.. ale právě tuhle lidskou stránku mám na batmanovi ze všech superhrdinů nejradši..

Edit: k titulkám mám jen poznámku, moc se mi to nechtělo sledovat..
ale zajímalo by mě, jaký máš klíč pro to co převádět.. například že tady jsi palce převedl na centimetry, ale dolary nechal.. byla bych pro - když už teda - tak převádět všechno..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  VojTEKK Sat 18 Dec 2010, 13:12

Ďasík napsal:
lemming napsal:Našel jsem jednu věc, co mně praštila do očí:

Hned na začátku "Válečník z Ka-ah nižší úrovně." je strašně kostrbaté, tal bych "Nižší válečník (z) Ka-ah."
Tomu jsem se chtěl právě vyhnout. Smile
¨¨

No ja osobne bych to napsal, kdyz uz bych to predelaval na: "Válečník nižší úrovně z Ka-ah." Takhle mi to jde asi nejlip pres jazyk.
VojTEKK
VojTEKK

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 13:38

ad válečník: Musí to být, jak to mám já, kdyby to bylo "válečník nižší úrovně z Ka-ah", budilo by to dojem, že ta úroveň je z Ka-ah, a to by nedávalo smysl...

ad míry a dolary: Klíč je jednoduchý, anglosaské míry (palec, stopa, yard, míle), váhy (libra) a stupně Fahrenheita převádíme - kvůli tomu, že skoro nikdo si nedokáže představit, kolik to je v metrickém a Celsiově systému (i když osobně bych preferoval spíš ty palce a libry a převáděl jen stupně, protože míry jsou v pohodě, akorát ty stupně jsou úchylné). Dolar je ale měna, to je něco trochu jiného, navíc světová měna, o níž má každý představu... Takže dolar a euro určitě nikdy převádět nebudeme (a ostatní měny nejspíš taky ne).
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 18 Dec 2010, 15:23

Ahoj, jako obvykle mám pár připomínek k vašim jako obvykle velmi kvalitním titulkům Smile
24 Ty a Zack zase spolu? -> Zase ty a Zack? (jinak nedává smysl další Zackova poznámka, jestli tu už někdy byli)
29 A tihle vědátoři chtějí s tebou pokecat o vědě. -> A tihle vědátoři chtějí o vědě pokecat s tebou.
44 Delfín by to pochopil. > Delfín by to možná pochopil. (tak to Leonard řekl)
136 Ne, jen důvod k podání obvinění na americký vzdělávací systém. -> Ne, obžaloba amerického vzdělávacího systému. (přesněji odpovídá originálu, plus to není tak šroubované)
143 obdržet cenu -> shrábnout cenu
182 Je spolu se svým týmem zavřená v karanténě. -> Je spolu se svým týmem v karanténě. (být zavřený v karanténě je jako být ženatý v manželství Smile )
220 I když...-> Vlastně...
Liga spravedlivých -> Liga Spravedlivých
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru