Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E13 - The Recombination Hypothesis

+17
NoMouse
hojava
MartyCZ
minnie
vetka.M
meanpersonleslie
moss
fada
bodomkes
Jaja
chrabros
R&omize
skype3x3
tx
rampage
Kolikokoli
Sup_
21 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Sup_ Fri 20 Jan 2012, 07:25

Odkaz na anglické titulky:

http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/5/13/The_Recombination_Hypothesis

České titulky
Na webu TBBT

Sup_

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 24
Bodů : 46
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Fri 20 Jan 2012, 23:34

Titulky, ou jé!
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  rampage Fri 20 Jan 2012, 23:36

No konečně. Very Happy Díky díky díky.

Tak už jsem to konečně viděl i s českýma, R&o asi bude mít dost připomínek. Very Happy btw je tady ten člověk ještě vůbec registrovanej Very Happy


Naposledy upravil rampage dne Sat 21 Jan 2012, 00:43, celkově upraveno 2 krát
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Fri 20 Jan 2012, 23:37

THX Very Happy
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  skype3x3 Sat 21 Jan 2012, 03:42

Vdaka za skvele titulky,
akurat mam dotaz ci by na konci nebolo vhodnejsie pouzit
"Promiň, zrovna jsem si vzpoměla, že musím zajít do lékárny."
namiesto
"Promiň, zrovna jsem si vzpoměla, že musím zajít do drogérky."
Predsa len je myslim pravdepodobnejsie ze si pôjde kupit tabletky do lekarne ako kondomy do drogerie Very Happy
skype3x3
skype3x3

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 7
Bodů : 10
Reputace : 3
Datum registrace : 02. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 Jan 2012, 03:46

No, tabletky by jí den předem byly docela na nic. Ledaže by chtěla koupit čípky, ale ty jsou moc agresivní. Kondomy jsou jistější, rychlejší a levnější Wink .
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty jj

Příspěvek  R&omize Sat 21 Jan 2012, 07:20

rampage napsal:No konečně. Very Happy Díky díky díky.

Tak už jsem to konečně viděl i s českýma, R&o asi bude mít dost připomínek. Very Happy btw je tady ten člověk ještě vůbec registrovanej Very Happy
Zrovna jsem si říkal to samé... To víte, problémy s reálným životem... Ta mrcha vytěsnila ten virtuální... Very Happy Ano, to budu mít... Všiml jsem si dokonce pár vět, které byly přeloženy tak, že vlastně reagují na něco úplně jiného... Shocked

PS: V jednom topicu si tě NoMouse spletl se mnou... Laughing
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty We got a lot riding on this!

Příspěvek  chrabros Sat 21 Jan 2012, 12:01

Ahoj,
díky za titulky. Tady jsou nějaké mé návrhy.

04:33 - Change your clothes! We got a lot riding on this!
by mohlo spíše být: Převlékni se! Hodně nám na tom záleží.

08:33 - Vzpomeň si na to, až si sundám tričko
je ale Vzpomeň si na to, až si sundám košili

06:01 - Je to v její knize Náročné dítě, lakomé dítě.
Náročné dítě, chamtivé dítě.

12:11 and right now my brain has dibs on the blood supply,
by se víc hodilo
a teď, když už je mozek zase prokrvený,

12:22 it got very real very fast and I panicked.
začalo to strašně rychle být moc vážné a já zpanikařila

13:33 Za 25 až 30 minut

15:59 u Colorado Boulevard Chevronu -> v Chrevronu na Colorado Boulevard

16:08 Opravdu - náročné dítě, chamtivé dítě.

20:01 Ne, dedokážu to. -> Ne, nedokážu to.





chrabros

Počet příspěvků : 13
Bodů : 15
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Jaja Sat 21 Jan 2012, 13:12

Kolikokoli napsal:No, tabletky by jí den předem byly docela na nic. Ledaže by chtěla koupit čípky, ale ty jsou moc agresivní. Kondomy jsou jistější, rychlejší a levnější Wink .

Očividně se orientuješ v dámské antikoncepci :-D (sarkasmus?)

Podle mně šla do lékárny.

Jaja

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  bodomkes Sat 21 Jan 2012, 13:14

Hele, Koli není chlap. To bude možná tím Very Happy Very Happy Nevím, že si nikdo nevšimne toho růžového female znaku Very Happy

Jinak jsem též pro chamtivé dítě, víc mi to sedí ke greedy jako překlad.
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 Jan 2012, 14:17

chrabros napsal:12:11 and right now my brain has dibs on the blood supply,
by se víc hodilo
a teď, když už je mozek zase prokrvený,
No, doslova to znamená "a právě teď, když si můj mozek dělá nárok/zamlouvá přísun krve" - tzn. potřebuje přemýšlet, aby mozek prokrvil, ne že je prokrvený. Teda, doufám, že jsem to pochopila správně, ale myslím, že jo.

Ty ostatní jsou docela dobré. Docela se děsím, s čím zase vyrukuje R&y, už jsme ho tady chudáka dlouho neviděli, je dobře, že je zase zpátky mezi námi Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  fada Sat 21 Jan 2012, 15:08

Jaja napsal:
Kolikokoli napsal:No, tabletky by jí den předem byly docela na nic. Ledaže by chtěla koupit čípky, ale ty jsou moc agresivní. Kondomy jsou jistější, rychlejší a levnější Wink .

Očividně se orientuješ v dámské antikoncepci :-D (sarkasmus?)

Podle mně šla do lékárny.

Určitě jde do lékárny. Krom toho pokud si žena vezme antikoncepci, tak hned ten den si klidně může užívat(u většiny prášků).

fada

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 Jan 2012, 15:17

No, ale dejme tomu, že se chystá cca v 16:00 a rande mají v 19:00, to by musela jít pro nějaké opravdu spešl. Navíc prášky se mají brát každý den ve stejnou hodinu, aby fungovaly a pochybuju, že by "zrovna ten den došly" (pokud bere pravidelně) a i kdyby jo, tak se většinou berou ráno, což by jí taky bylo na nic.
Jednodušší je jít koupit kondomy, přijde mi to jako úplně nejvíc logické vysvětlení. Ani na vteřinu mě teda nenapadlo, že by měla jít kupovat nějaké prášky, které stejně jen dělají bordel v těle.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  moss Sat 21 Jan 2012, 15:40

No me zase první napadlo, že si koupí nějaké tabletky.
To je ale jedno, tady se jedná o ten vhodnější překlad a tím je podle mě lékárna. Problém v tom slově drugstore je, že u nás prostě takový typ obchodu není. Jednou nám na to střední vysvětlovala angličtinářka, že je to právě tak napůl drogerie i lékárna. Takže tam mají jak drogistické zboží, tak i základní medikamenty, takže antikoncepci zřejmě taky.
moss
moss

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 78
Bodů : 82
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 11. 11
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  tx Sat 21 Jan 2012, 16:03

moss napsal:No me zase první napadlo, že si koupí nějaké tabletky.
To je ale jedno, tady se jedná o ten vhodnější překlad a tím je podle mě lékárna. Problém v tom slově drugstore je, že u nás prostě takový typ obchodu není. Jednou nám na to střední vysvětlovala angličtinářka, že je to právě tak napůl drogerie i lékárna. Takže tam mají jak drogistické zboží, tak i základní medikamenty, takže antikoncepci zřejmě taky.
U nás už takové typy krámů také jsou - např. v Praze na hlavním nádraží, na Karlově náměstí a mám pocit, že i třeba v Českých Budějovicích na autobusovém nádraží. Akorát se to jmenuje drogerie s lékárnou.
Jinak osobně bych tam nechal tu drogerii. Opravdu si nemyslím, že by si chtěla kupovat tabletky. Už v s05e01, kde řeší s Rajem, jak to vlastně bylo, je zřejmé, že antikoncepci nebere a že je zvyklá používat kondomy...
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  meanpersonleslie Sat 21 Jan 2012, 16:44

Na druhou stranu, nevíme-li, co teda kupovala, tak můžeme nechat lékárnu, s tou se nespletem, neboť v lékárně koupit kondomy jde jaksi snáz než jakýkoli jiný druh antikoncepce v drogerii...

meanpersonleslie

Znamení : Rak Had
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 10. 09
Věk : 34
Místo : Lyon

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  vetka.M Sat 21 Jan 2012, 16:53

Mě napadl buď kondom, nebo pesar. Klidně bych tam nechala drogerii - každého napadne, že jí jde o antikoncepci.

vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  minnie Sat 21 Jan 2012, 17:45

já bych byla pro lekárnu.. a jako první věc mě napadlo že chce těhotenský test..
ale klidně by to mohly být i ty prášky.. já pro ně taky běhám až když je to akutní Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty :D

Příspěvek  R&omize Sat 21 Jan 2012, 19:18

Stavím se ( Very Happy ) na stranu kondomářů s drogérií... Třeba počítala s tím, že tam koupí rovnou i něco extra na zkrášlení, když už se Leonard po dvou letech rozhoupal, a to by v lékarně těžko hledala... Idea Jinak děkuji za vřelé znovupřivítání, pokusím se vás nezklamat... Twisted Evil
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  MartyCZ Sat 21 Jan 2012, 19:32

Už jsem se upřímně bál, že sis řekl: "1000+ příspěvků, kašlu na to..." Smile
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty :)))

Příspěvek  R&omize Sat 21 Jan 2012, 19:57

Tak to možná až u 10000+... Laughing A to mezitím Ďasík nebo někdo vytvoří (minimálně jedenkrát) forum nové jako už jednou po "teroristickém" útoku na staré... Neutral
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  hojava Sat 21 Jan 2012, 22:14

Já jsem taky pro drogérii a kondomy, přijde mi, že to líp sedí.
Pak bych měl ještě pár návrhů:
62 - Víš jak, třeba na zranění hlavy harpunou. Já znám spear spíš jako kopí, což je ještě nepravděpodobnější než harpuna. Ale je to celkem jedno.
164 - začnu se vzpřimováním své usedlosti. -> tak si postavím svojí usedlost.
175 - Byl jsi uprostřed vzpřimování. -> Zrovna sis to chtěl postavit. Vzpřimování mi přijde hrozně šroubované, jinak super překlad. Ještě předpokládám, že usedlost je schválně? My tomu jinak říkáme vesnice.
193 - a právě teď potřebuju do mozku vehnat nějakou krev. Tak to vybal. -> a můj mozek má zrovna zamluvenou nějakou krev. Tak to vybal.
Mám dojem, že se mi nezdálo ještě něco, ale nemůžu to najít. Ale zdá se, že do finálních titulků mám ještě chvilku času :-)

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Kolikokoli Sat 21 Jan 2012, 22:20

hojava napsal:175 - Byl jsi uprostřed vzpřimování. -> Zrovna sis to chtěl postavit. Vzpřimování mi přijde hrozně šroubované, jinak super překlad. Ještě předpokládám, že usedlost je schválně? My tomu jinak říkáme vesnice.
193 - a právě teď potřebuju do mozku vehnat nějakou krev. Tak to vybal. -> a můj mozek má zrovna zamluvenou nějakou krev. Tak to vybal.
175 - vzpřimování je dobré, to se mi hodně líbilo Very Happy. Jinak my jsme tomu zase říkali osada... když jsou to osadníci Very Happy.
193 - to je strašně doslovné. Ten překlad, co tam je teď sice taky není moc extra, ale nikdo by neřekl, že jeho mozek má zamluvenou krev
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  hojava Sat 21 Jan 2012, 22:28

193 - jo, je to doslovné, ale podle mě to zní stejně zvláštně česky jako anglicky. Ale popravdě se mi původní překlad docela líbí, psal jsem to spíš pro úplnost. Rozhodnutí nechám na Ďasíkovi a ať to dopadne tak nebo tak, nebude mi to vadit.

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  NoMouse Sat 21 Jan 2012, 22:54

Vzpřimování je sice doslovné a je z něj dobře patrná ta narážka (což odpovídá originálu), ale popravdě, kdo by něco takového česky řekl? Ale chápu ten problém, ve slově "postavit" sice dvojsmysl je, ale jinak je to tak běžné slovo, že spojení "postavit usedlost" by snad jako dvojsmysl nechápal ani ten největší puberťák. Muselo by se to nějak chytře přeformulovat (nebo nalézt jiný výraz pro "usedlost", který by ten dvojsmysl podporoval) i pro ten první případ - to co navrhuje hojava pro druhý případ "Zrovna sis to chtěl postavit" se mi líbí, tam je to dobře patrné. Smile

Edit: Osadníky jsem hrál někdy dávno, asi tam není možnost třeba vztyčit vlajku, co? Very Happy A co říkáte aspoň na "vztyčování usedlosti"? Ne, to je asi blbost...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E13 - The Recombination Hypothesis Empty Re: S05E13 - The Recombination Hypothesis

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru