Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

+20
hojava
Luciste
lemming
LittleThomas
tx
baal666
roneth
KilianD
bakeLit
NoMouse
Ďasík
minnie
yossarian
Kolikokoli
reverend
R&omize
RustyRock
Wordfish
MartyCZ
Admin
24 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  tx Sun 13 Mar 2011, 22:37

minnie napsal:no, ono mi i tady zní přirozeněji "nůžkama".. ale nechci tvrdit že je to správně, upřímně, nemám tucha Smile
Ďasík napsal:Jo, u těch nůžek si s tím i na konci taky nejsem jistý, rozhodně ale není "s nůžky".
Správně je pochopitelně "s nůžkami", koncovka -ama se pro sedmý pád až na několik výjimek (pozůstatky duálu) ve spisovné češtině nepoužívá:

3 Pozůstatky dvojného čísla v češtině (oběma rukama)

Hovoříme-li o kategorii čísla, je třeba se alespoň stručně zmínit o tom, že v jistém období svého vývoje měla čeština i tzv. číslo dvojné neboli duál. Vedle jedné soustavy tvarů pro číslo jednotné a druhé pro číslo množné pro ohebná slova existoval ještě třetí soubor tvarů, který byl užíván v případě, byly-li osoby, věci atp. právě dvě.

Tato tvaroslovná kategorie již v češtině dávno zanikla (nyní ji najdeme jen v několika málo slovanských jazycích, např. ve slovinštině), přesto však po sobě zanechala několik stop, které jsou patrné i v současné češtině. Na tyto stopy narazíme při skloňování několika podstatných jmen označujících párové části těla – ruce, nohy, oči, uši – a dvou číslovek – dva a oba.

Zdroj: Internetová jazyková příručka (http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=obema&Hledej=Hledej#nadpis2_Cool
edit: thx to R&omize za VÝJIMKA Smile


Naposledy upravil tx dne Thu 17 Mar 2011, 23:21, celkově upraveno 4 krát
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 13 Mar 2011, 22:40

NoMouse: Spodky prostě stejně jako slipy a trenýrky. Taky není žádný slip a trenýrek. Wink Obyčejná pomnožnost, nic víc...

R&omize: Já jsem sice na ČSFD registrovaný, ale ten systém (ohodnoť 200 filmů/seriálů hvězdičkama a k tomu ještě udělej test filmových znalostí, abys vůbec mohl něco pořádného dělat) mi hrozně vadí, takže zatím jsem ohodnotil kulatých 40 filmů a seriálů. Navíc mi přijde, že se tam shromažďují největší kritici z ČR a SR. Obecně u mě platí, že si musím přidat 20% k hodnocení filmu na ČSFD, abych se vůbec přiblížil k tomu, jak na mě asi ten film zapůsobí...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 13 Mar 2011, 22:52

Ďasík: Slipy jsou taky mužského rodu. Wink
A sice je to pomnožné, ale přece jenom je tam očividná podobnost, čí spíš odvozenost, od slova "spodek", které se v množném čísle skloňuje stejně jako pomnožné "spodky" (a jak zjišťuju, existuje i slovo "slip" Smile ).
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Díky... :)

Příspěvek  R&omize Sun 13 Mar 2011, 22:54

Thx to tx, zase jsem o něco chytřejší... Wink
OT: Ďasíku, no mně trvalo ohodnotit 200 filmů přes pět let, takže na tom budeme asi podobně... lol! Hlavní je, že víš, jak to tam chodí, a když si najdeš systém, způsob a lidi, u kterých víš, jakým způsobem hodnotí, a dáš si je do oblíbené dvacítky, tak si zdejší pobyt můžeš celkem zpříjemnit, o což přesně mi teď jde... drunken Zbývá poslední otázka, proč mi v Pokecu odpověděl jen jediný člověk na PM? To krom pár lidí, o kterých už vím, na ČSFD nikdo nejste? confused

Edit: tx, máš to furt blbě, píše se výjimka... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  tx Sun 13 Mar 2011, 22:56

Ďasík napsal:NoMouse: Spodky prostě stejně jako slipy a trenýrky. Taky není žádný slip a trenýrek. Wink Obyčejná pomnožnost, nic víc...
Máš pravdu tak napůl, spodky jsou opravdu stejně jako slipy (mužský neživotný a v sedmém pádě tedy "se slipy/ se spodky"), oproti tomu trenýrky jsou ženského rodu, a tedy v sedmém pádě "s trenýrkami". Wink
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 13 Mar 2011, 22:58

NoMouse: Jo, u slipů to byl krok vedle... Ale trenýrky jsou dobře. Very Happy A spodky jsem vždycky prostě bral jako "ženy"... Takže "se spodky" mi fakt přijde ujeté.

R&omize: No, myslím, že moc "čsfďáků" tu nenajdeš, právě kvůli tomu, co jsem psal. I proto si myslím, že to tam vypadá, jak to vypadá - jen skutečný fanatik, co chce kritizovat, se hecne a ten zdlouhavý proces dokončí (nic ve zlém Very Happy).
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty OT

Příspěvek  R&omize Sun 13 Mar 2011, 23:01

Nechci kritizovat, chci chválit... Very Happy Kritizuje každý, umět pochválit se moc nenosí, a proto to chci dělat... What a Face
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 13 Mar 2011, 23:02

Ďasík: ale spodky jsou mužské spodní prádlo, tak to musí být logicky muži (resp. hrady) Very Happy
Mimochodem, jak jste tu řešili ty boxerky/trenýrky a že je to jedno, tak podle wiki není, trenýrky mají volné a boxerky přiléhavé nohavičky. Smile

R&omize: Navíc, kritizovat ještě neznamená něco hanět. Kritika může být pozitivní a negativní. Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty OT CSDF.CZ

Příspěvek  minnie Sun 13 Mar 2011, 23:04

já mám čsfd ráda, tamní názory beru jako dobrý maják, člověk si vytipuje uživatele, s kterýma se shodne.. proces registrace mě taky točí, ale vydržím to.. já jsem holt takový rejpal Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 13 Mar 2011, 23:10

Já jsem těch 200 filmů měla na ČSFD docela brzo, ale test jsem neudělala, protože to byly samé otázky na asijské režiséry atd. a v těch se moc nevyznám. Ale nějak mi to nevadí. Co můžu dělat navíc, když projdu testem?
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 13 Mar 2011, 23:11

No, od jisté doby jsem alergický na slovo "odpad". A dokonce jsem tak i poznal na jednom fóru jednu čsfďačku. Very Happy

NoMouse: ad trenýrky/boxerky - Jsem si vědom rozdílu, ale moc jsem to neřešil, byl tu návrh na změnu, tak jsem si řekl, že někomu udělám radost... Wink Takže můžete opět hlasovat, když tak nechám boxerky.

Kolikokoli: Když projdeš testem, můžeš konečně začít psát komentáře, což je hlavní důvod, proč jsem se tam vůbec původně registroval...


Naposledy upravil Ďasík dne Sun 13 Mar 2011, 23:17, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 13 Mar 2011, 23:15

Ďasík: mně osobně je to úplně fuk, bůhví jak to rozlišují Američani, jenom jsem chtěl poukázat na to, že to není úplně to stejné...

Vidím, že Ďasík bude muset založit topic ČSFD a pak to tam zase pracně přesouvat... Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 13 Mar 2011, 23:16

No, tak ale já můžu přidávat komentáře a test jsem neudělala (měla jsem dobře jen asi tři otázky). Není to taky od jistého počtu hodnocení?
Jinak odpad jsem dala jen párkrát. Jinak dávám většinou vyšší hodnocení, než je průměr.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  tx Sun 13 Mar 2011, 23:20

Ďasík napsal:
NoMouse: ad trenýrky/boxerky - Jsem si vědom rozdílu, ale moc jsem to neřešil, byl tu návrh na změnu, tak jsem si řekl, že někomu udělám radost... Wink Takže můžete opět hlasovat, když tak nechám boxerky.

No ze situace (přehřátá varlata) by se tam spíš hodily trenýrky, které jsou vzdušnější, a tedy se v nich varlata tolik nezahřívají.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Komentáře...

Příspěvek  R&omize Sun 13 Mar 2011, 23:28

Jak to tak vidím, tak Ďasíkovi, Kolikokoli a minnie výměnou za jméno nicku na ČSFD napíšu alternativní možnost, jak na současném účtu psát komentáře (minnie už ví, napsal jsem jí to na PM a Kolikokoli, aby věděla, jak na to, kdyby jí to zase stejným omylem vypli... Laughing )

Edit: Jinak jsem pro trenýrky... Wink


Naposledy upravil R&omize dne Sun 13 Mar 2011, 23:30, celkově upraveno 1 krát
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  TristanTzara Sun 13 Mar 2011, 23:29

Jo, s těma trenýrkama souhlas. To by nedávalo moc smysl, aby Sheldon doporučoval Leonardovi přechod ze slipů na boxerky. To by ten problém s přehříváním varlat moc nevyřešilo.

TristanTzara

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 03. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 13 Mar 2011, 23:36

No, ale já ty komentáře mohla začít normálně psát poté, co jsem měla 500 hodnocení. Tak já nevím, no. Jinak jmenuji se na ČSFD tak jak tady a jako všude jinde - Kolikokoli Very Happy.

edit: Jo, tak už vím - neprošla jsem testem a tak jsem jim poslala těch několik komentářů, jako příklad, aby věděli, že nebudu komentovat nesmysly a oni mi poté povolili komentování Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  lemming Mon 14 Mar 2011, 00:10

NoMouse napsal:
Ďasík napsal:- Aplikuji zpětné inženýrství na Wolowitzův kouzelnický trik/Zkouším rekonstruovat Wolowitzův kouzelnický trik ... vyberu jedno z tohohle, ale nevím co, hlasujte Wink
Tady jsem jednoznačně pro první variantu, protože tam jde o ten pojem reverzní inženýrství, který je tam použit i v originále.

Proto jsem navrhoval třetí variantu, "Zkouším rekonstruovat Wolowitzův kouzelnický trik pomocí zpětného inženýrství", ale tu Ďasík neuvedl - asi se mu zdála moc dlouhá.

V tomhle případě je mi to jedno, ve druhé variantě není zpětné inženýrství, první je zas taková kostrbatá (i na Sheldona).

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Kdy bude finální verze?

Příspěvek  R&omize Mon 14 Mar 2011, 00:13

Sakra, to musíš psát takhle veřejně? Laughing Ono ale nejsi sama, kdo tam má stejný nebo podobný nick, takže kašlu na vaše dovolení, mrknu se tam na vás všechny, ať už se vám to líbí nebo ne... Twisted Evil (U minnie si nejsem jistý, jestli jsem našel tu správnou.)

Edit: Náhodou ta verze, pro kterou všichni hlasujeme, zní moc pěkně a je tam to reverzní inženýrství, v čemž je ten vtip... Idea
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Mon 14 Mar 2011, 00:14

Já jsem na ČSFD Dasik. Smile Ale moc tam nechodím.

A ještě k těm slipům/trenýrkám - stejně je to chyba, Leonard nosí trenýrky, aspoň co si vybavuju z prvního dílu, kdy přišli o kalhoty... A když Leonard zdrhá z bytu, protože je Sheldon nemocný, tak myslím taky.

A to s tím inženýrstvím je fakt hrozně dlouhé, ale uvidím, když se to vleze, tak to tam dám...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty ehm... spam spam spam

Příspěvek  minnie Mon 14 Mar 2011, 00:23

nerada to ruším, ale v sekci titulky je právě 2000 příspěvků Very Happy
teda s tím mým 2001.. ale i tak je to na oslavu, ne? Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Pěkné, ale...

Příspěvek  R&omize Mon 14 Mar 2011, 00:36

A kolik z toho je spamu? To je jak slavit dvoutisící hovínko v záchodě... Rolling Eyes
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  pka Mon 14 Mar 2011, 16:28

RustyRock napsal:... každý si rád počká na titulky vytvořené lidmy kteří dělali i přechozí !!
Jojo, hlavně lidmi, kteří umí česky líp než RustyRock Very Happy

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Tak, tak...

Příspěvek  R&omize Mon 14 Mar 2011, 16:43

Přesně tak, ne všichni jsou proti češtině "imunní", některým hrubky z textu vyvstávají jak Russellu Croweovi v Čisté duši... Shocked
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Mon 14 Mar 2011, 18:03

Hlavně tady zase hledejte chyby v jednom pitomým narychlo psaným příspěvku na fóru. Wink
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E18 - The Prestidigitation Approximation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru