Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

+19
R&omize
KilianD
Rohlik
bakeLit
egoistic
NoMouse
Gerret
yaqwsx
marena
viper.blade
Kolikokoli
Janna
Ďasík
dutohlavrimmer
lemming
Bobik5
rudyboy
machr_nejvetsi
Admin
23 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  marena Sun 03 Oct 2010, 00:38

Link v prvnim prispevku vede na titulky k prvnimu dilu...

Edit: Dik za opravu.


Naposledy upravil marena dne Sun 03 Oct 2010, 01:48, celkově upraveno 1 krát

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 03 Oct 2010, 01:01

Dík. Opraveno Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sun 03 Oct 2010, 01:30

Ahoj, dva návrhy/připomínky k překladu:
33 - the earliest estimate of the singularity: nejedná se zde o singularitu ve smyslu černé díry, ale o jedinečný, přelomový okamžik. Samotný termín singularita není použit špatně (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Technologick%C3%A1_singularita), ale možná by bylo lepší to opsat, aby nedocházelo ke zmatení, např. "Nejbližší ohdad zlomového okamžiku, od kterého bude možno přenést lidskou mysl do stroje."
209 - virtual mobile presence device: myslím, že výraz "prezentační" není úplně přesný (i když Sheldon na tom monitoru občas i něco promítá/prezentuje). Přeložil bych to jako mobilní zařízení pro virtuální přítomnost/virtuální přítomnosti, což dle mého lépe vystihuje podstatu věci (být virtuálně přítomen).
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  marena Sun 03 Oct 2010, 02:02

KilianD napsal:33 - the earliest estimate of the singularity: nejedná se zde o singularitu ve smyslu černé díry, ale o jedinečný, přelomový okamžik.
Aha, dik za vysvetleni, takhle uz to dava smysl.
KilianD napsal:209 - virtual mobile presence device: ... Přeložil bych to jako mobilní zařízení pro virtuální přítomnost/virtuální přítomnosti, což dle mého lépe vystihuje podstatu věci (být virtuálně přítomen).
To je pravda, presence != presentation, pripojuji se.

A jeste me napadlo k titulku 268 (shotgun) - mistu vedle ridice se rika "sedadlo smrti" a vtip je v tom, ze se Sheldon neboji na nem sedet, kdyz je pritomen pouze virtualne. Takze by to mohlo byt nejak takhle: "Protože jsem chtěl sedět/být na sedadle smrti, pamatuješ?"

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  R&omize Sun 03 Oct 2010, 06:19

marena napsal:A jeste me napadlo k titulku 268 (shotgun) - mistu vedle ridice se rika "sedadlo smrti" a vtip je v tom, ze se Sheldon neboji na nem sedet, kdyz je pritomen pouze virtualne. Takze by to mohlo byt nejak takhle: "Protože jsem chtěl sedět/být na sedadle smrti, pamatuješ?"
Hmm, za to se taky přimlouvám, bylo by to logické, sedělo do kontextu, vysvětlovalo, proč ho Leonard s radostí usadil na to místo a ještě by to vytvořilo vtip tam, kde původně nebyl, což se naposledy povedlo mně ke konci třetí série... Cool Ale pokud to neprojde, tak výraz "sedím vpředu" taky není špatný... pirat
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Zireael Sun 03 Oct 2010, 14:16

Ohledně toho Road Runnera a Willy E. Coyota si vzpomínám, že jsem to někde viděla přeložené jako "Tryskokohout" a "Kojot Vilda". Tyrskokohout mi přijde docela výstižné (no jo, já vím, že je to nějaký druh kukačky, ale vypadá jako kohout, tak proč ne...)
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 03 Oct 2010, 14:34

Tohle

Výsledky pro dotaz: tryskokohout
Na váš předmět vyhledávání - tryskokohout - nebyl nalezen žádný odkaz.

vs.

"pták uličník"
Přibližný počet výsledků: 440


mluví myslím za vše...
S kojotem Vildou už je to lepší, ale ten se vždy vyskytuje ve spojení "Pták Uličník a kojot Vilda"
("kojot vilda"
Přibližný počet výsledků: 652
)
Takže bych byl pro to poslední jmenovanou variantu
("pták uličník a kojot vilda"
Přibližný počet výsledků: 257
)
EDIT: Pozor, má to být očividně Wilda
"pták uličník a kojot wilda"
Přibližný počet výsledků: 1 000


A je to kukačka kohoutí. Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Zireael Sun 03 Oct 2010, 14:43

No tak jo, já se hádat nebudu, to byl jen můj názor/návrh. Já jsem zase až do teďka neslyšela, že by se mu říkalo "Pták uličník"... Jako malí jsme mu myslím s bráchou říkali Mik-Mik pták, jak už tu někdo řekl. Ale tryskokotout se mi taky líbí :-)

PS: Kojot Vilda se mi více líbí s jednoduchým V.
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 03 Oct 2010, 15:17

Zireael napsal:No tak jo, já se hádat nebudu, to byl jen můj názor/návrh. Já jsem zase až do teďka neslyšela, že by se mu říkalo "Pták uličník"... Jako malí jsme mu myslím s bráchou říkali Mik-Mik pták, jak už tu někdo řekl. Ale tryskokotout se mi taky líbí :-)

PS: Kojot Vilda se mi více líbí s jednoduchým V.

Jojo, Mik-Mik pták Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 03 Oct 2010, 16:46

Teda, vy mi to rozhodování neulehčujete. Smile Ale asi nechám ptáka Uličníka (i když Tryskokohout je super Very Happy) a u kojota se musím rozhodnout, jestli bude Wilda, nebo Vilda.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  marena Sun 03 Oct 2010, 21:26

Pták Uličník je "oficialni" preklad, v groteskach jsou napisy kvuli detem dabovany, takze se tam tohle jmeno casto rika.
U kojota muze byt Vilda, i kdyz se jeho jmeno nikde nerika, tak podle oficialnich materialu Warneru by se mel takhle jmenovat (s jednoduchym V). Viz napr. http://www.dvdland.cz/kategorie.php?view=0100000&id=824

Hmm, u tohohle DVD je to zase pro zmenu "kohoutek Uličník":
http://primadvd.cz/3826/Looney-Tunes-To-nejlepsi-z-kohoutka-Ulicnika-1.html
tak si vyber Wink

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Z3 Sun 03 Oct 2010, 22:34

165
Máš snad v botách GPS
napojené na iPod?

165
Ty snad nemáš telematiku/GPS v botách
napojenou na svůj iPod?

Z3

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Mon 04 Oct 2010, 00:30

Je tady finální verze titulků. Nakonec v nich tedy jsou pták Uličník a kojot Wilda, snad se to většině z vás bude líbit. To s GPS jsem nechal tak, jak to bylo, i když to není úplně ono, ten návrh se mi líbil ještě míň, a opravil jsem ještě pár drobností... Tak, to bude asi všechno.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  dejf Thu 07 Oct 2010, 18:09

Kdyz ji na hlavni strance stahnu, tak to porad neni finalni verze.

dejf

Počet příspěvků : 30
Bodů : 32
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  orbik Thu 07 Oct 2010, 18:11

marena napsal:Pták Uličník je "oficialni" preklad, v groteskach jsou napisy kvuli detem dabovany, takze se tam tohle jmeno casto rika.
U kojota muze byt Vilda, i kdyz se jeho jmeno nikde nerika, tak podle oficialnich materialu Warneru by se mel takhle jmenovat (s jednoduchym V). Viz napr. http://www.dvdland.cz/kategorie.php?view=0100000&id=824

Hmm, u tohohle DVD je to zase pro zmenu "kohoutek Uličník":
http://primadvd.cz/3826/Looney-Tunes-To-nejlepsi-z-kohoutka-Ulicnika-1.html
tak si vyber Wink

Já si to ze svých mladých let pamatuju jako Stepní kukačka a W.E (čteno Vé Í jako V.I.Lenin) Kojot. Ještě když tyto kratochvíle vysílala ČT. Vy tedy musíte být všichni hodně mladí Laughing Pták uličník by mi narozdíl od původního Road Runner nic neřeklo.

orbik

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E02 - The Cruciferous Vegetable Amplification [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru