Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

720p přečasování

+10
Kolikokoli
Ďasík
Chodec
alchymista
720pFTW
BlastFX
Gerret
R&omize
yossarian
Shopingjs
14 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

720p přečasování Empty 720p přečasování

Příspěvek  Shopingjs Sat 09 Oct 2010, 11:02

Docela mi vadí, že často finální verze titulků není přečasovaná do 720p. Většinou je přečasovaná jenom 1.verze titulků. To je tak těžké přečasovat ?
Shopingjs
Shopingjs

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 10
Bodů : 12
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  yossarian Sat 09 Oct 2010, 20:49

Neni a proto to zmaknes Wink
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty rofl

Příspěvek  R&omize Sun 10 Oct 2010, 11:21

To jsou rady jak z rádia Jerevan... pirat
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Gerret Fri 15 Oct 2010, 20:44

nechápu co je těžkého na tom si otevřít 720p. načasované titulky a změnit tam dvě věty.

Gerret

Počet příspěvků : 17
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sat 16 Oct 2010, 00:38

Shopingjs napsal:Docela mi vadí, že často finální verze titulků není přečasovaná do 720p. Většinou je přečasovaná jenom 1.verze titulků. To je tak těžké přečasovat ?

U finální verze bývají počet a rozdělení titulků zachovány, takže stačí vzít finální verzi, otevřít ji třeba v SubtitleWorkshop a použít možnost přečasování podle existujících titulků (přičemž jako vzor použiješ první verzi přečasovanou na 720p), celý proces trvá cca 10 vteřin ;-)

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  720pFTW Sat 16 Oct 2010, 11:10

Hech vy tu vsichni pisete jak to trva 10sec tak proto se ptam tvurcu titulek znova je to opravdu tak tezky rovnou precasovat(nebo rovnou udelat) pro 720p, ted to prosim neberte jako zadnou buzeraci, ale sme prece jen ve 21. stoleti tak sem myslel ze bysme mohli jit s kvalitou nahoru a vychutnavat si to v HD kdyz mame to moznost. A nechte si prosim komentare typu proc si to neudelas sam, kdybych moh tak udelam...

720pFTW

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 16. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  yossarian Sat 16 Oct 2010, 13:41

720pFTW napsal:Hech vy tu vsichni pisete jak to trva 10sec tak proto se ptam tvurcu titulek znova je to opravdu tak tezky rovnou precasovat(nebo rovnou udelat) pro 720p, ted to prosim neberte jako zadnou buzeraci, ale sme prece jen ve 21. stoleti tak sem myslel ze bysme mohli jit s kvalitou nahoru a vychutnavat si to v HD kdyz mame to moznost. A nechte si prosim komentare typu proc si to neudelas sam, kdybych moh tak udelam...

na precasovani potrebujes stahnout tu 720p verzi aby jsis to overil.a ja mam sice mista dost, trafic taky neresim, ale 720p verze sitkomu me pripada jako zrout mista. takze ji nestahuji. jestli ji stahujes ty pravidelne, muzes prispet komunite bbt precasovanim. klidne te to naucim.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Gerret Sat 16 Oct 2010, 13:46

yossarian napsal:
720pFTW napsal:Hech vy tu vsichni pisete jak to trva 10sec tak proto se ptam tvurcu titulek znova je to opravdu tak tezky rovnou precasovat(nebo rovnou udelat) pro 720p, ted to prosim neberte jako zadnou buzeraci, ale sme prece jen ve 21. stoleti tak sem myslel ze bysme mohli jit s kvalitou nahoru a vychutnavat si to v HD kdyz mame to moznost. A nechte si prosim komentare typu proc si to neudelas sam, kdybych moh tak udelam...

na precasovani potrebujes stahnout tu 720p verzi aby jsis to overil.a ja mam sice mista dost, trafic taky neresim, ale 720p verze sitkomu me pripada jako zrout mista. takze ji nestahuji. jestli ji stahujes ty pravidelne, muzes prispet komunite bbt precasovanim. klidne te to naucim.
Tak já bych to klidně udělal jen my doporuč nějaký program a email tam to poslat aby se to k někomu dostalo ..

Gerret

Počet příspěvků : 17
Bodů : 26
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sat 16 Oct 2010, 15:07

Gerret napsal:
yossarian napsal:
720pFTW napsal:Hech vy tu vsichni pisete jak to trva 10sec tak proto se ptam tvurcu titulek znova je to opravdu tak tezky rovnou precasovat(nebo rovnou udelat) pro 720p, ted to prosim neberte jako zadnou buzeraci, ale sme prece jen ve 21. stoleti tak sem myslel ze bysme mohli jit s kvalitou nahoru a vychutnavat si to v HD kdyz mame to moznost. A nechte si prosim komentare typu proc si to neudelas sam, kdybych moh tak udelam...

na precasovani potrebujes stahnout tu 720p verzi aby jsis to overil.a ja mam sice mista dost, trafic taky neresim, ale 720p verze sitkomu me pripada jako zrout mista. takze ji nestahuji. jestli ji stahujes ty pravidelne, muzes prispet komunite bbt precasovanim. klidne te to naucim.
Tak já bych to klidně udělal jen my doporuč nějaký program a email tam to poslat aby se to k někomu dostalo ..

Program už jsem doporučil – Subtitle Workshop 4. Dáš File --> Load Subtitles, otevřeš nejnovější titulky, následně Edit --> Timings --> Read timings from file a otevřeš předchozí verzi titulků, již přečasovanou na 720p, pak už jen zbývá File --> Save a je hotovo. Kam výsledek poslat ale nevím. Občas, když titulky přečasuji, hodím na ně odkaz do komentářů k novince o vydání nových titulků na hlavní straně. Většinou je pak nalinkují do postu, ale je pravda, že dnes se k tomu nějak nemají…

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Sun 17 Oct 2010, 03:28

BlastFX napsal:
Gerret napsal:
yossarian napsal:
720pFTW napsal:...
...
...
Program už jsem doporučil – Subtitle Workshop 4. Dáš File --> Load Subtitles, otevřeš nejnovější titulky, následně Edit --> Timings --> Read timings from file a otevřeš předchozí verzi titulků, již přečasovanou na 720p, pak už jen zbývá File --> Save a je hotovo. Kam výsledek poslat ale nevím. Občas, když titulky přečasuji, hodím na ně odkaz do komentářů k novince o vydání nových titulků na hlavní straně. Většinou je pak nalinkují do postu, ale je pravda, že dnes se k tomu nějak nemají…
Přesně to jsem udělal, zkoušel jsem i různý jiný soubory dozadu, všechno, co mě napadlo, ale popravdě... líp sedí titulky předtim, než je upravim, než potom, takže to moc podle tohohle návodu nefunguje...

edit: potřeboval bych ty titulky jenom roztáhnout o 3600 ms, ale to tam nikde nevidim... je tam jen roztahování doby po kterou jsou titulky vidět, ale že by to roztáhlo titulky o 3600 tak, aby poslední měl právě o 3600 víc, tak to tu nevidim (první má skoro stejně, ale pak se to postupně zvětšuje, až an konci má ten poslední o těch 3600 ms víc)

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Chodec Sun 17 Oct 2010, 12:39

Pokud se titulek rozjíždí proti videu pořád víc a víc, přestože první sedí, tak je chybně nastaveno fps.
Pokud se titulek rozjede jednou za čas, tak to bývá po zatmívačce (tj. sem tam video proskákat a až vidím rozhození časování, vracím se zpět na zatmívačku). Věci popisované nahoře (sesynchronizuji nové titulky podle "původních") jsem nikdy nedělal a nemám tuto fíčuru ověřenou.

Chodec

Počet příspěvků : 7
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Sun 17 Oct 2010, 13:42

Chodec napsal:Pokud se titulek rozjíždí proti videu pořád víc a víc, přestože první sedí, tak je chybně nastaveno fps.
Pokud se titulek rozjede jednou za čas, tak to bývá po zatmívačce (tj. sem tam video proskákat a až vidím rozhození časování, vracím se zpět na zatmívačku). Věci popisované nahoře (sesynchronizuji nové titulky podle "původních") jsem nikdy nedělal a nemám tuto fíčuru ověřenou.
Ale jak to může mít něco společnýho s fps, když titulky jsou dělaný na sekundy a né na fps... jsou tak uložený, přehrávači je u řiti, jakej to je snímek... pustí to až v určitim čase nehledě na fps videa.

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Chodec Sun 17 Oct 2010, 13:57

Při mé odpovědi jsem ignoroval formát titulků - pokud se video a titulky rozjíždějí pořád víc a víc, tak bývá problém právě s fps. Zatmívačky ti sice od jisté chvíle sync taky rozhodí, ale rozdíl bude konstatní (až do další zatmívačky). Tuším, že TBBT pochází z jednoho zdroje, tj. fps by mělo být vždy stejné.

Chodec

Počet příspěvků : 7
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sun 17 Oct 2010, 14:55

Problém není v FPS, cca 1,5 vteřinový posun se vyskytne vždy po tom obrázku atomu, jak okolo něj létají elektrony (tzn. dvakrát až třikrát za díl), střih scén je pak stejný, takže mimo to k žádnému posunu nedochází.

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Sun 17 Oct 2010, 18:19

Uff, nebudu dělat, že tomu rozumim, já si chci jen převést titulky, aby moji "odběratelé" už sklapli a neotravovali mě, kdy už to bude Very Happy
Fakt je takovej, že když jsem si pouštěl 720 s titulkama na HDTV, tak na konci se rozjížděli o přesně 3600 ms. Takže jsem musel jednou za čas (2x do minuty) stisknout posun titulků o 50 ms a nic jsem nepoznal, jen mě sralo na to myslet.

Přece to lidi nepřečasovávaj tak, že jeden titulek po druhym předělávaj... ten program to musí umět roztáhnout na nějakej určitej čas... napsal bych si na to nějakej program v bashy nebo v javě, kterej projede ty titulky a udělá to sám, ale jsem na to moc línej, když vim, že to určitě jde v nějakym programu, možná i v tomhle...

Nemáte někdo řešení?

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sun 17 Oct 2010, 19:24

Říkám už podruhé, že se to nezpožďuje rovnoměrně, ale ve třech bodech dílu (ta asi dvou vteřinová scéna, kde je, hádám, atom a létají kolem něj elektrony) je najednou posun o 1,5s – pokud to rovnoměrně roztáhneš o 3600ms (což v Subtitle Workshop jde, jestli chceš vědět jak, přečti si help ve verzi programu 2.51), nebude přesně sedět většina titulků, musíš udělat tři posuny všech titulků až dokonce, vždy po inkriminované animaci (na což bohatě stačí i nástroj tak primitivní jako je Subtitle Wizard).

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Chodec Sun 17 Oct 2010, 20:26

Přesně tak. V zatmívačkách (u tohoto seriálu s "logem atomu" jak kolega vtipně poznamenal) se mohou lišit různé verze videa. V těchto případech stačí najít těch pár míst a vždy od něj až do konce provést korekci (v případě S04E04 to bylo na dvou místech).
U např. Desperate Housewives těch míst bývalo o dost víc. V případě pasování titulků US celovečerního filmu na např. EU verzi to může být práce na hodinu/dvě. Je to individuální a musí se to dělat postupně a imho ručně (jedině tak je jistota, že to bude sedět).

Jestli jsi ale posun dělal 2x do minuty, tak mi to na zatmívačku vůbec nesedí.

Chodec

Počet příspěvků : 7
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Sun 17 Oct 2010, 21:03

No kolega měl pravdu a neměl... když jsem to upravil, tak jak jste mi řekli jen v těch zatmívačkách, tak to fakt sedlo na všechno až do další, to jo, takže stačilo jen označovat ty další a měnit je podle toho o kolik to nesedí, ale u konce, jak sedí v autě a Howard řekne první větu, tak ta tam je hrozně brzo asi o 500 ms dřív a to můžu dělat co chci, ale tak se to prostě upravilo (a i pár dalších míst někdo řekne prostě o dost dřív, ale pak už to zase jde dobře) - můžou to bejt chyby v časování přímo od vás, ale když jsem na to koukal, tak jsem si toho teda nevšim

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sun 17 Oct 2010, 21:20

Nevím, jakou máš verzi, ale já mám CTU a tam mám zatmívačku i před tou scénou v autě. Je nicméně pravda, že ta první věta je o trochu dřív (po prvním přečasu podle ní mi neseděl ten zbytek, tak jsem to posunul ještě o 300ms), hádám chyba v časování přímo od překladatelského týmu.


Naposledy upravil BlastFX dne Sun 17 Oct 2010, 22:56, celkově upraveno 2 krát

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Sun 17 Oct 2010, 22:04

BlastFX napsal:Nevím, jakou máš verzi, ale já mám CTU a tam mám zatmívačku i před tou scénou v autě. Je nicméně pravda, že ta první věta je o trochu dřív (po prvním přečasu podle ní mi neseděl ten zbytek, tak jsem to posunul ještě o 300ms), hádám chyba v časování přímo od překladatelského týmu.
jj, právě řikam, že to asi byla chyba rovnou od překladatelského teamu, tak jsem to šoupnul ještě o asi 400 ms... každopádně pro ty lidi, co hledaj, tak tady je něco jako beta verze, už ji upravovat nebudu, protože koukat se na to dá, ale perfektní to asi neni... nedělal titulky Very Happy
http://leteckaposta.cz/450790281

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Sun 17 Oct 2010, 22:54

A tady je přečasovaná finální verze ode mě (je to direct link na rapidshare, takže stahujete bez čekání):
kód:
http://www.rapidshare.com/files/425667400/The.Big.Bang.Theory.S04E04.720p.HDTV.x264-CTU.srt
Bohužel změnili počet a rozdělení titulků, takže to automatické přečasování, o kterém jsem tu psal, nefungovalo, ale jinak je to fakt užasná věc.

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Mon 18 Oct 2010, 13:50

BlastFX napsal:A tady je přečasovaná finální verze ode mě (je to direct link na rapidshare, takže stahujete bez čekání):
kód:
http://www.rapidshare.com/files/425667400/The.Big.Bang.Theory.S04E04.720p.HDTV.x264-CTU.srt
Bohužel změnili počet a rozdělení titulků, takže to automatické přečasování, o kterém jsem tu psal, nefungovalo, ale jinak je to fakt užasná věc.
Prosím tě můžeš mi říct, proč si přeložil "british" jako "francouzský" ?

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Oct 2010, 14:05

alchymista napsal:Prosím tě můžeš mi říct, proč si přeložil "british" jako "francouzský" ?
Kdybys sledoval diskusi k titulkům, věděl bys proč. Smile "Donutila" mě k tomu komunita, protože gargantuovský (to se mimochodem taky odhlasovalo) je francouzské slovo. Do příspěvku k finální verzi jsem schválně napsal: "...stůl je gargantuovský a je to (i když proti mé svobodné vůli ) francouzský výraz. Teď jsem zvědavý, kolik lidí mi napíše, že british není francouzský..." Příště je třeba číst diskusi. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Mon 18 Oct 2010, 14:07

Ďasík napsal:
alchymista napsal:Prosím tě můžeš mi říct, proč si přeložil "british" jako "francouzský" ?
Kdybys sledoval diskusi k titulkům, věděl bys proč. Smile "Donutila" mě k tomu komunita, protože gargantuovský (to se mimochodem taky odhlasovalo) je francouzské slovo. Do příspěvku k finální verzi jsem schválně napsal: "...stůl je gargantuovský a je to (i když proti mé svobodné vůli ) francouzský výraz. Teď jsem zvědavý, kolik lidí mi napíše, že british není francouzský..." Příště je třeba číst diskusi. Wink
Možná je francouzský výraz, ale je to původně výraz pro zemi z Guliverovejch cest a ty jsou britské, pokud mě moje hlava neplete, matura byla už dávno...

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Ďasík Mon 18 Oct 2010, 14:10

alchymista napsal:
Ďasík napsal:
alchymista napsal:Prosím tě můžeš mi říct, proč si přeložil "british" jako "francouzský" ?
Kdybys sledoval diskusi k titulkům, věděl bys proč. Smile "Donutila" mě k tomu komunita, protože gargantuovský (to se mimochodem taky odhlasovalo) je francouzské slovo. Do příspěvku k finální verzi jsem schválně napsal: "...stůl je gargantuovský a je to (i když proti mé svobodné vůli ) francouzský výraz. Teď jsem zvědavý, kolik lidí mi napíše, že british není francouzský..." Příště je třeba číst diskusi. Wink
Možná je francouzský výraz, ale je to původně výraz pro zemi z Guliverovejch cest a ty jsou britské, pokud mě moje hlava neplete, matura byla už dávno...
To není gargantuovský, ale ten brogdigianský, nebo jak se to příšerné slovo píše. Smile Gargantuovský je z francouzské Gargantuy a Pantagruela. (ZNOVU: Přečti si diskusi k titulkům!)
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru