Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

+15
filda44
Strix
trupik
moss
trinx
Majsner
xegiie
mike2
vojtamar
slackblack
minnie
Dolfi
bodomkes
Kolikokoli
MartyCZ
19 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Jak hodnotíte epizodu?

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_lcap0%S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_lcap11%S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_rcap 11% 
[ 8 ]
S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_lcap21%S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_rcap 21% 
[ 15 ]
S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_lcap38%S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_rcap 38% 
[ 28 ]
S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_lcap30%S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Vote_rcap 30% 
[ 22 ]
 
Celkem hlasů : 73
 
 

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sun 24 Feb 2013, 21:49

xegiie napsal:
mike2 napsal:
xegiie napsal:rozdíl platů? leda hov..., akorát , že ženy chodí na mateřskou, takže v průměru ztrácejí...
Ty rozdíly tam jsou a není to jen o mateřské.
jak kde, já se s rozdílem, jen kvůli pohlaví teda nesetkal
objektivně ve všech možných statistikách ty rozdíly jsou, a to ne jenom u nás a jsou napříč obory.. stačí kouknout..

mike2 napsal:
minnie napsal:když má ženská třeba ve 30 za sebou 10-15 chlapů, což myslím že bude případ penny, tak na tom nevidím nic tragického..
IIRC se Sheldon dostal extrapolací asi na šedesát. Ale ono je to celé dost nekonzistentní, protože teď jsem si třeba znovu pouštěl díly ze začátku první série a Penny tam tvrdí, že s Kurtem chodila čtyři roky. To zrovna o moc velké promiskuitě nesvědčí - leda že by ho celou tu dobu podváděla.
ale jo, ale ten sheldonův výpočet nemůžeš brát vážně, to byla hrozná blbost.. a právě, měla docela dlouhodobý vztah a vůbec.. myslím, že můj odhad by byl mnohem realističtější..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sun 24 Feb 2013, 21:58

xegiie napsal:jak kde, já se s rozdílem, jen kvůli pohlaví teda nesetkal
No vždyť právě v tom samém příspěvku píšu, že to vlastně nakonec není jen kvůli pohlaví jako takovému, ale kvůli rozdílům, které s tím pohlavím dost úzce souvisejí.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 24 Feb 2013, 22:13

Rovnoprávnost žen a mužů je největší blbost a feministky bych nejraději nakopala do zadku. Ty otázky na pohovoru (máte děti? plánujete je?) mi přijdou správné. Já bych asi bezdětnou ženskou, které je 25 let a plánuje rodinu, nezaměstnala - raději si tam vezmu chlapa, o kterém vím, že mi za půl roku nezmizí, protože otěhotněl.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Sun 24 Feb 2013, 22:18

minnie napsal:
xegiie napsal:
mike2 napsal:
xegiie napsal:rozdíl platů? leda hov..., akorát , že ženy chodí na mateřskou, takže v průměru ztrácejí...
Ty rozdíly tam jsou a není to jen o mateřské.
jak kde, já se s rozdílem, jen kvůli pohlaví teda nesetkal
objektivně ve všech možných statistikách ty rozdíly jsou, a to ne jenom u nás a jsou napříč obory.. stačí kouknout..

statistiky... a kouknout .. koukám u nás v práci, a vím, jde sice o blbou fabriku, ale všichni mluvíte všeobecně, takže se to stahuje i na to, a není to pravda
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sun 24 Feb 2013, 22:36

xegiie napsal:
minnie napsal:
xegiie napsal:
mike2 napsal:
xegiie napsal:rozdíl platů? leda hov..., akorát , že ženy chodí na mateřskou, takže v průměru ztrácejí...
Ty rozdíly tam jsou a není to jen o mateřské.
jak kde, já se s rozdílem, jen kvůli pohlaví teda nesetkal
objektivně ve všech možných statistikách ty rozdíly jsou, a to ne jenom u nás a jsou napříč obory.. stačí kouknout..

statistiky... a kouknout .. koukám u nás v práci, a vím, jde sice o blbou fabriku, ale všichni mluvíte všeobecně, takže se to stahuje i na to, a není to pravda
tak výjimky jsou samozřejmě vždycky a ve všem a je možné že zrovna u vás v práci to je vyrovnané Smile nevím, jak moc o tom víš, protože platy jsou většinou dost citlivé téma..
kažodpádně - in general tam ty rozdíly jsou, a nevidím nic špatného na tom že jsou..

@koli: taky naprosto nesnáším všechny ty praštěné slečny gender studies.. ale odsoudit někoho jen proto že je ženská v plodném věku mi taky nepřijde ideální Very Happy
a vůbec, to se ta debata zase zvrhla Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Sun 24 Feb 2013, 22:43

vím to jednoduše, protože jakožto asi většina pracovníků fabrik, drtivá většina zaměstananců dostává co možná nejnižší plat a jak to tak bývá lidi si druhým stěžují kolik berou Wink
takže žádné tajnosti, že by jedne bral dvacítku, nebo víc se nekonají, opět, miluju ty vaše statistiky a průměry, co by za to víc jak půlka národa dala, brát průměrný plat:))
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sun 24 Feb 2013, 23:36

průměrný plat je blbost, stejně jako HDP a podobné krávoviny.. o to se tady nikdo nepře Smile
jinak je dost pochopitelné, že třeba u takových dělnických profesí a podobně budou ty rozdíly minimální, protože zaprvé se všichni snaží ušetřit a platí minimální mzdu všem, a zadruhé tam není takový vliv v tom že ta ženská na čas odejde na mateřskou, ani se nepředpokládá že budou zaměstnanci pracovat i mimo pracovní dobu.. u různých administrativních profesí a hlavně u managementu se ty nůžky dost otvírají, právě z výše zmíněných důvodů Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Mon 25 Feb 2013, 05:36

minnie napsal:průměrný plat je blbost, stejně jako HDP a podobné krávoviny.. o to se tady nikdo nepře Smile
jinak je dost pochopitelné, že třeba u takových dělnických profesí a podobně budou ty rozdíly minimální, protože zaprvé se všichni snaží ušetřit a platí minimální mzdu všem, a zadruhé tam není takový vliv v tom že ta ženská na čas odejde na mateřskou, ani se nepředpokládá že budou zaměstnanci pracovat i mimo pracovní dobu.. u různých administrativních profesí a hlavně u managementu se ty nůžky dost otvírají, právě z výše zmíněných důvodů Smile
to je možné, ale vy tu mluvili všeobecně... a doufám, že si nemyslíte, že každý může být v managmentu:D
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Mon 25 Feb 2013, 10:06

xegiie napsal:to je možné, ale vy tu mluvili všeobecně... a doufám, že si nemyslíte, že každý může být v managmentu:D
no nee, nejsem blbá Smile vím, že kdyby všichni měli obě ruce levé jako já, že bysme se daleko nedostali Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  Houp Mon 25 Feb 2013, 10:48

Kolikokoli napsal:Rovnoprávnost žen a mužů je největší blbost a feministky bych nejraději nakopala do zadku. Ty otázky na pohovoru (máte děti? plánujete je?) mi přijdou správné. Já bych asi bezdětnou ženskou, které je 25 let a plánuje rodinu, nezaměstnala - raději si tam vezmu chlapa, o kterém vím, že mi za půl roku nezmizí, protože otěhotněl.

Problém je v tomhle
Žena z důvodu těhotenství nebo mateřství nesmí být ze zaměstnání propuštěna. Ženám nesmí být odepřena další mateřská dovolená a musí jim být zachována příležitost zaměstnání po jejím skončení.
Tedy v jakékoli profesi, kde je nutné zaučení delší než den se nevyplatí ženu brát. (mnohdy) Draze ji vyškolíte, pak vám uteče na mateřskou (to ještě ok.), pak ale buď budete mít zase místo volné, nebo najdete náhradu, kterou zase zaškolíte. V horším případě otěhotní a najednou musíte mít po skončení jejich mateřské dvě zaměstnankyně na místo pro jednu osobu. (nejsem právník, takhle to ale chápu - klidně mě vyveďte z omylu)

Je to podobné jako s jinými levicovými zákony, co chrání zaměstnance.. je super, že jsou takhle chráněni, ale místo práce, kdy po těhotenství ji již nemusí získat, tak nemají žádnou. Je to ve smýšleních lidí. Zrovna teď na 9gagu si někdo stěžuje na to, že zaměstnavatel, majitel obchodu nechává v dešti stát člověka před obchodem s reklamou na obchod. Ok, je to blbé. Tak to tedy zakážeme. Zaměstnanec přestává být vykořisťován - je na dlažbě.

Houp

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  lemming Mon 25 Feb 2013, 16:15

Houp napsal:Draze ji vyškolíte, pak vám uteče na mateřskou (to ještě ok.), pak ale buď budete mít zase místo volné, nebo najdete náhradu, kterou zase zaškolíte. V horším případě otěhotní a najednou musíte mít po skončení jejich mateřské dvě zaměstnankyně na místo pro jednu osobu. (nejsem právník, takhle to ale chápu - klidně mě vyveďte z omylu)

Souhlas, jen upřesnění - záskoky za mateřskou se řeší buď "statisticky" - pokud máte lidí na podobné pozici hodně - nebo smlouvou na dobu určitou. Tam místo nutné držet není.

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  bodomkes Fri 01 Mar 2013, 11:48

to má big bang zase pauzu?? Rolling Eyes
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 01 Mar 2013, 11:59

Jo, až za týden. Neutral
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  bodomkes Fri 01 Mar 2013, 15:09

Sad všichni si furt dávají pauzu, ale všem bych to odpustila, kdyby byl nový Sherlock Crying or Very sad Po tom se mi stýská nejvíc...
(no nic, nebudu tu spamovat off topic) nebo spíš ne víc než už to dělám What a Face
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Fri 01 Mar 2013, 16:17

no škoda.. ještě že arrow to zachránil, navíc podle mě nejlepším dílem zatím:)
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E17 - The Monster Isolation [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru