Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šaliny a vše okolo nich

+6
Dejv92
minnie
R&omize
Kolikokoli
NoMouse
Irwain Nornossa
10 posters

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  NoMouse Fri 19 Oct 2012, 14:56

Tak jsem se šel podívat, kolik už má petice podpisů. No, hezké číslo... Twisted Evil
Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 2yDcSVCK
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  minnie Fri 19 Oct 2012, 17:39

NoMouse napsal:
minnie napsal:ale není to urážka, spíš mi to přijde trochu naivní, snažit si vystačit s tím svým pohledem na věc..
Je sranda, že já bych mohl říct to stejné. Nevím na základě čeho si myslíš, že právě ty jsi nezávislý objektivní pozorovatel (takový podle Einsteina neexistuje Very Happy ), ale zkrátka máš taky svůj pohled na věc, což není v zásadě nic špatného.
neříkám, že jsem nestranná, ale protože mě zajímají i názory ostatních, co nejvíce stran, troufnu si tvrdit, že se na věci dokážu dívat z více úhlů než jen z toho svého pohledu. toť vše.

NoMouse napsal:Já vím, že si myslíš, že je Brno vesnice, ale prostě v tomhle je zásadní rozdíl, ve městě existuje i noční život* a není to jen póvl a tebou nenávidění/opovrženíhodní studenti (promiň, ale po několika různých debatách mám prostě tento dojem. Že tvrdíš, že proti nim nic nemáš je hezké, ale aspoň navenek to tak rozhodně nevypadá).
póvl? tenhle výraz ode mě určitě nemáš. nikdy jsem neřekla, že bavit se nebo večer za kulturou vyráží póvl, právě naopak.. jak ještě jednou: nemám vůbec nic proti studentům, důchodcům nebo chudým lidem. vadí mi omezení lidi, což se bohužel dost často shoduje s výše uvedenými, ale rozhodně to není pravidlo a nikým apriori nepohrdám. nebo bych sem snad chodila a jezdila na srazy kdybych měla pocit že studenti (velká část aktivních účastníků fóra) jsou póvl? sorry, ale to je konstrukce padlá na hlavu.
možná se někdy vyjadřuju trochu ostře a standardně mám opačné názory než většina fóra, ale to je prostě pohledem na život, taková jsem a už jsem asi dost stará na to abych se měnila..
jen k nástupu předními dveřmi - tady to funguje úplně běžně u všech autobusů (jen denních, noční tu nemáme), včetně ranních narvaných spojů a funguje to normálně.. pravda, je to tu oficiálně mnohem menší než brno, ale taky studentské město, tak se to srovnání trochu nabízí Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Ďasík Fri 19 Oct 2012, 17:46

Minnie: NoMouse nikde nenapsal, že to slovo "póvl" jsi někde napsala. Wink
NoMouse: Částečně máš pravdu, ale neřekl bych nenávidí/opovrhuje. Spíš bych to viděl tak, že Minnie je Homo novus. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  NoMouse Fri 19 Oct 2012, 18:43

minnie napsal:
NoMouse napsal:Já vím, že si myslíš, že je Brno vesnice, ale prostě v tomhle je zásadní rozdíl, ve městě existuje i noční život* a není to jen póvl a tebou nenávidění/opovrženíhodní studenti (promiň, ale po několika různých debatách mám prostě tento dojem. Že tvrdíš, že proti nim nic nemáš je hezké, ale aspoň navenek to tak rozhodně nevypadá).
póvl? tenhle výraz ode mě určitě nemáš. nikdy jsem neřekla, že bavit se nebo večer za kulturou vyráží póvl, právě naopak.. (...)
pocit že studenti (velká část aktivních účastníků fóra) jsou póvl? sorry, ale to je konstrukce padlá na hlavu.
Tady došlo k nedorozumění, mezi "póvl" a "studenti" je spojka "a", neřekl jsem, že studenti jsou póvl ani žes to řekla ty. Tím jsem prostě myslel tu druhou kategorii osob (bezdomovci, socky apod...), která se v noci pohybuje po městě ve větším množství. A že to nejsou jediné dvě kategorie lidí, které se tam mohou vyskytovat, ač jsou nejpočetnější a nejviditelnější.

Ďasík: Myslel jsem to tak, jakým to kolikrát působí dojmem. Je mi jasné, že tam nebude čistá nenávist, ale že je nemá dvakrát v lásce z těch různých debat tak nějak vyplývá.

minnie napsal:jen k nástupu předními dveřmi - tady to funguje úplně běžně u všech autobusů (jen denních, noční tu nemáme), včetně ranních narvaných spojů a funguje to normálně.. pravda, je to tu oficiálně mnohem menší než brno, ale taky studentské město, tak se to srovnání trochu nabízí Smile
Nevím jestli je vhodné srovnávat nás s Belgií, obecně cestuje v západní Evropě mnohem méně lidí MHD. Nevím teda jak moc to tam konkrétně jezdí narvané, ale dost bych se divil kdyby tak, jako tady. Těžko by tady mohl fungovat stejný systém, nedokážu si představit, jak do šaliny, která už má desetiminutovou sekeru a za ní čekají další dvě, nastupuje 100 lidí předními dveřmi a všichni si kupují lístek/ukazují šalinkartu. Aby to u těch rozjezdů mohlo fungovat při zachování současného intervalu, tak by se musel počet autobusů pomalu zdvojnásobit (a to by byly sakra náklady navíc), když je teď průměrná doba otevřených dveří asi 5 sekund (když zrovna nenastupuje větší množství lidí), následuje svižná jízda prázdnými ulicemi a jízdní řád se tak tak stíhá.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Kolikokoli Thu 25 Oct 2012, 17:46

Dneska 2 trojčata po sobě! (šalinškola a normální) - na trase jedničky Very Happy

edit: a nemáte tady ještě někdo ten zasedací pořádek v šalině? Byl to takový návod s obrázky Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  NoMouse Thu 25 Oct 2012, 23:04

Myslíš ten pro 13T, resp. 14T (Porsche) v lichých článcích kde se sedí naproti sobě?

Edit: tohle myslíš? Wink

(V Brně máme aspoň tu výhodu, že pokud má Porsche evidenční číslo 1920 - 1929, pak tato situace nenastává, protože jsou tam sedačky normálně.)
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Kolikokoli Thu 25 Oct 2012, 23:13

Joo! To mám přesně na mysli! Dík Very Happy.
Je to ale humus, nedá se tam sedět a už vůbec ne stát (leda tak, že stojící bude mít zadek v ksichtě nebo tak, že sedící bude mít zadek v ksichtě - a teď jsem si vzpomněla na ten vtip o tom, co to znamená "relativní" Very Happy)
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 09 Nov 2012, 17:07

To jsem docela rád, že jsem na tohle fórum znova narazil. Připomíná mi to hodně debatu z jiného, orientovaného hodně na MHD Brno.
Příplatek je blbost. Nebyl by, kdyby platil pro všechny a kdyby díky němu bylo zajištěno, že v tom bude nebude nějakej vožrala, bezďák, a podobná existence, co z cesty udělá utrpení. Proti tomu by se ale určitě taky někdo zvednul. Co na to já? Bezďáky vyřešit, případně postřílet, a pokud se nějakej vožrala rozseká ve vlastním autě, tak dobře že tak. Nejsem pro vedlejší škody na životech…to ne. Škoda na majetku by mě štvala víc, než mrtvej notorickej vožrala. Bezďáci do MHD nepatří nikdy. Údržba vozů po nich je jistě nemalou částkou. A otravují každého z nás, jen málo lidí má chuť prohnat jima pár šípů napuštěních jedem.
MHD obecně by se prý ale měla měnit v rámci úspor daleko více. Předem říkám, že NEVÍM, jestli to tak doopravdy bude, vím, že se na tom na jistvém fóru, kde jsou spolehlivé informace mluvilo, ale už si nemapamatuji, jestli to bude definitivní. Co si pamatuji bylo to, že 6 z KPN budou v jistý čas (a jejich každý 2. spoj) ukončené už ve Švermové. 7 a 13 budou čísla, co tu už neuvidíme (13 mě tak nesere, ale sere mě, že tam bude zase díra díky chybějící 7). 9 a 11 se přetrasuje, jejich trasy se mi zdály lepší, ale uvidíme. Pak 8 bude občas končit na Novolíšenské…
Reagoval jsem tam na to tak, že třetinu linek zlikvidují zrácením trasy, třetinu trasou, třetinu intervalem, pro jistotu rozboří přestupy, nahodí vyšší cenu… SRSLY. Pokud to město poskytovat nechce, tak ať to nedělá. Takovýhle kompromisní polotovary, který akorát doopravdy naserou všechny jsou vcelku k ničemu. Jednou je snad nějaká trasa, tak jí mají všechny spoje jezdit celou, ne? Za chvíli nějaké 1 budou jezdit jen do Vozovny Medlánky, kde se budou otáčet, 3 budou nechávat všechny na Vozovně Komín, a…po čase takových změn to nikdo nebude využívat, jízdné půjde do částek, za které byste si mohli dovolit cestu na Měsíc, stavbu vlastního domu tam a případné cesty na nákup zpátky, a pak MHD pro jistotu zruší. A všichni si tu budou chodit podél kolejí a pro sebe si hlásit zastávky. A vzpomínat na časy, kdy tam ještě něco jezdilo, než přišli debilové, co strašně potřebovali šetřit, aby si mohli krást do vlastních kapes.
Takže užívejte MHD, dokud ještě jezdí nějak rozumně. V současnosti tu máme dobrý systém, doufám sice, že vydrží, obávám se ale, že ne.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  minnie Fri 09 Nov 2012, 17:10

jo, aspoň v brně uvidíte zač je toho loket když v praze takhle zprasili mhd už teďka od září Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 09 Nov 2012, 17:18

Tak ta vaše revoluce tam se mi nezdála tak špatná. Však nedávno jsem se tím projížděl. Na černo, musím podotknout. Nějak se mi nechtělo stát ve frontě u automatu na lístky, kterou tvořili praktiky všichni Číňani na světě. A na SMS jsem si vzpomněl pozdě.
Spíš mě pobavily metrobusy. Autobus…neměli by se snažit se jich spíš zbavit? Směřovat to všechno na kolejová vozidla obecně? Tohle osobně považuji za špatný krok.
Ale tady u nás se musí šetřit víš co. Protože nějakej tlusťoch se už nevejde do jediného auta, tak za 150 000 000 potřebuje další.
MHD nikdy nebude výdělečná záležitost, aspoň myslím, ale město by do toho mělo cpát peníze. Protože pokud ne, tak bude čelit horším problémům.
Co mě taky docela…zklamalo, je to, že přestože se rozpadá nejmenovaná ulice, kde „jezdí“ 3 a 11 (když člověk půjde vedle nich mou rychlostí, bude rychlejší), je dokonce v takovém stavu, že místo aut by tam měly jezdit tanky, tak se kupuje výstaviště a opravují se sochy. Připomíná mi to moje rozhodování se. Ale to je špatně.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  NoMouse Fri 09 Nov 2012, 19:02

minnie napsal:jo, aspoň v brně uvidíte zač je toho loket když v praze takhle zprasili mhd už teďka od září Very Happy
No, tu vaši revoluci v MHD jsme v Brně zažili už v roce 1995, tehdy se počet tramvajových linek zmenšil skoro na polovinu. Na jednotlivých linkách byl pak samozřejmě častější interval, ale taky se od té doby musí víc přestupovat. Ale prý to vedlo ke značnému zefektivnění dopravy. Zrušení 7 a 13 je teď jen taková kosmetická změna. 12 a 13 stejně ten nejvytíženější úsek jezdí po stejné trase, teď to všechno obstará jedna linka (celkový počet spojů zůstane zachován, tam něco ubírat by byl hodně špatný nápad, už tak se do té šaliny kolikrát nedá dostat).

Jinak, zpoplatnění nočních rozjezdů už padlo, konečně si taky uvědomili, že je to v této podobě technicky neproveditelné. O to víc ale asi bude jiných omezení dalších spojů. A Irwain má pravdu, na kraviny peníze jsou, ale na MHD a opravu toho tankodromu na Minské/Horově, kterou teď zase odložili o další tři roky, takže počítám, že se tam ta ulice do té doby propadne nebo tam v horším případě nějaká šalina vykolejí, což bude v tom prudkém kopci vážně "sranda", už peníze nejsou.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 09 Nov 2012, 20:20

Třeba pokud se tam něco stane, tak se s tím konečně začne něco dělat.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  NoMouse Fri 09 Nov 2012, 20:33

Jo, to dost pravděpodobné, ale to je přesně ten špatný přístup... Čekat až se stane nehoda a pak možná něco udělat.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 10 Nov 2012, 17:49

Jinak to s nima asi nejde.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  PetulkaSyslikova Mon 21 Sep 2015, 22:21

To fakt nejde.

PetulkaSyslikova

Znamení : Panna Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 09. 15
Věk : 48
Místo : Bydlím na Doubravce v Plzni.

http://vtipy.yin.cz/o-skole/salina/

Návrat nahoru Goto down

Šaliny a vše okolo nich - Stránka 15 Empty Re: Šaliny a vše okolo nich

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru