Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

+18
karlos89
evandar
xpavel
Kopec
Rohlik
marena
ogedeikhan
ImNotTheMessiah
miki
djlmc
CoreyMessman
Ufimcef
JonnyRobbie
Stano11
segi
JohnDoeX
rudyboy
Admin
22 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Wed 21 Oct 2009, 18:23

to dasik: problem je v tom, ze Crusher nebyl dustojnik:-) kazdopadne praporcik je jedna z nejvyssich poddustojnickych funkci a Crusher pusobi jako "kadet" - tudiz se pripravuje na dustojnika, takze v ZADNEM pripade neni podporucik... absolutne nejsem fanaticky fanda trekkies (par filmu jsem teda videl ale serial celej ani jeden)...ale myslim, ze cilovka tohohle serialu a ST je dost podobna a v tomhle pripade si myslim, ze by ti to mohli omlatit o hlavu a pritom je to fakt malickost (ale spousta sporu je kvuli blbostem ze:-)

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  ogedeikhan Wed 21 Oct 2009, 19:06

Ďasík napsal:
198 - podporučík Wesley Crusher ... nechávám, praporčík zaprvé není důstojník, zadruhé zní hrozně; tajně jsem doufal, že mě někdo podpoří, nejlíp to udělal ogedeikhan, díky

nechci ti brát iluze a sobě kladné body, ale já hlasoval za praporčíka Smile

Ďasík napsal:
444 - svoji babče říkám "nana" ... nikdy bych své babči neřekl 'stařenko', nezlob se, mi to zní skoro až urážlivě... Smile 'Nano' bych jí sice taky neřekl, ale v Americe se tak babčám říká běžně...

tož, ty nési z moravy, když se zdráháš říkat babičce stařenko Wink ale vzpomněl jsem si na další alternativu "babulka" Cool


Naposledy upravil ogedeikhan dne Wed 21 Oct 2009, 21:54, celkově upraveno 1 krát
ogedeikhan
ogedeikhan

Znamení : Střelec Pes
Počet příspěvků : 67
Bodů : 76
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 09
Věk : 53
Místo : pryn, mérän

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  Ráďa Wed 21 Oct 2009, 20:37

[quote="ogedeikhan"]
marena napsal:
ogedeikhan napsal:192
Chodím jsem kvůli osobním službám. > Chodím jsem kvůli obsluze.
"Chodím jsem"?!? Smile
Chodím, tedy jsem Razz Very Happy

Ráďa

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  andy6666 Wed 21 Oct 2009, 21:55

Vím že "moon pie" je doslova "měsíční koláček", ale osobně si mi víc líbil jen "koláček" viz 2x17... zdá se mi to reálnější... Smile

andy6666

Počet příspěvků : 12
Bodů : 13
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Moon Pie

Příspěvek  miki Wed 21 Oct 2009, 23:03

Jen pro představu (a osvětu :)
S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 3513686_822e5380ed S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Moonpie

...ježiš já bych žral :)


Naposledy upravil miki dne Wed 21 Oct 2009, 23:04, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Uppercase "P" in "Pie";lowercase before)

miki

Počet příspěvků : 7
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  marena Thu 22 Oct 2009, 00:39

xpavel napsal:praporcik je prakticky nejvyssi poddustojnickou hodnosti...pak uz je jen nadpraporcik a stabni praporcik....vyse uz zacinaji dustojnicky funkce (podporucik)
Jasne, a jelikoz Crusher je dustojnik, tak nemuze byt zaroven praporcik, protoze to neni dustojnicka hodnost Very Happy
xpavel napsal:Crusher ma hodnost praporcik (tedy ensign), tady je to docela hezky napsany:
http://www.fantasyplanet.cz/clanek_tisk.asp?id=1204
Tohle vysvetluje problem, oni proste maji jeste jednu dustojnickou hodnost, nizsi nez podporucik. Ve vojenske skole by to byl kadet, ale ta hodnost se tam taky zrejme vyskytuje a je jeste nizsi, nez ensign. Navic to prekladala zenska, takze nemuzeme cekat, ze by mela poneti o armade a deleni hodnosti na dustojnicke a poddustojnicke Wink Asi se na to melo vymyslet nove slovo, treba "cekatel", nebo proste "dustojnik", ale to meli udelat uz prekladatele Star Treku samotneho, to tady moc nema smysl resit.

Jen pro uplnost jsem se podival do Velkeho anglicko-ceskeho slovniku.
ensign - praporečník (hist.)
ensign - podporučík (AM, námořnictvo)
ensign - vlajkonoš
tez k nalezeni zde, muzete si to overit:
http://www.anonym.to/?http://www.slovnik.cz/bin/mld.fpl?vcb=ensign&dictdir=encz.en&lines=50&hptxt=1&js=1&sv=1
Ale stejne, nemusime se tim nejak trapit, Star Trek neni realna armada a treba tam ani poddustojniky nemaji Wink A to jedno slovo v titulcich si kazdy u sebe muze prepsat tak, jak mu to lepe vyhovuje...

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  xpavel Thu 22 Oct 2009, 00:50

jj psal jsem, ze nejsem "Trekkie", znam Crusherovou, Crushera si sice pamatuju, ale jeho funkci ne.....ale vzhledem k ensign ...bych ho nazval bud jako praporcik a nebo spis jako kadet...

jeste k ensign - napr. v US Navy a US Army je jeho ekvivalentem v CZ army praporcik. Ale napr. v US pobrezni strazi je ensign podporucikem...to jen tak, aby bordel byl jeste vetsi:-)

xpavel

Počet příspěvků : 23
Bodů : 24
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  marena Thu 22 Oct 2009, 01:15

Nasel jsem jednu chybicku:

323
00:14:28,835 --> 00:14:32,913
Štěnata. Co si myslíš
o štěnátkách?

Chybeji oba hacky nad "n".

marena

Znamení : Lev Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 54
Bodů : 54
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09
Věk : 56

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  carpe_jugulum Thu 22 Oct 2009, 10:08

Tady moc trekkies neni koukam :-) ano, praporcik...no a jeste nez sel na akademii a stal se kadetem, tak ho Picard jmenoval "acting ensign", aby se vam to zamotalo s tema hodnostma Very Happy on totiz bez ukoncene akademie ani zadnou opravdovou hodnost mit nemohl,tak mel tuhle "acting" nahrazku. Ensign - praporcika zaridil az Picard pozdeji (povyseni v boji, na poli nebo jak se tomu rika), Wesley pak stejne Akademii vzdal a pridal se k Cestovateli.

Tady je dulezite to, ze to byla hvezdna LOD a ridili se namornickejma terminama a tradicema :-)


-----------

Camry a Corola jsem pochopil az kdyz jsem si nasel anglicke titulky Very Happy
carpe_jugulum
carpe_jugulum

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 09
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Finální verze titulků S03E05

Příspěvek  Ďasík Thu 22 Oct 2009, 16:47

Ahoj, právě jsem dokončil finální verzi titulků, už je ke stažení...

Opraveno je:

198 - podporučík -> praporčík ... pod nátlakem vašich příspěvků jsem to nakonec změnil, ale nelíbí se mi to. Smile ogedeikhan: neboj, kladné body jsi žádné neztratil, odečetl jsem je sám sobě za nepozornost... Wink
232 - výzývá -> vyzývá
253 - zavislý -> závislý
323 - Štěnata, štěnátka -> Štěňata, štěňátka
419 - měsíční koláček -> koláček
421 - měsíční koláčku -> Koláčku ... u 419 je to s malým 'k', aby se neztratil vtip

Nechal jsem:

219 - zapřisáhl ... toto máme správně, koukl jsem se přímo do Pravidel českého pravopisu...
311 - lilkovou dryádu jsem nakonec nechal lilkovou dryádou, líbí se mi to prostě víc, než rulíková...
442 - "nana" - "babulka" je sice lepší, než "stařenka", ale pořád to není ono... Jinak máš pravdu, nejsem z Moravy, ale ze Slezska. Very Happy Své babči jsem říkal "babička", "babina" nebo "babi" a ani to by se mi v těchhle titulkách nelíbilo.

Vtip s Toyotama byl opravený už v první revizi...

To je vše, uvidíme se opět za dva týdny... Do té doby se mějte, jak zrovna chcete. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  Rohlik Fri 23 Oct 2009, 12:30

Uzasne...
precasuje nekdo finalni verzi titulku na 720p verzi? Prosim...

Dekuji.
Rohlik
Rohlik

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 18
Bodů : 20
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : CZ

Návrat nahoru Goto down

S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E05 - The Creepy Candy Coating Corollary [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru