Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

+18
moss
Strix
lib
Wolf550
hesher
Miro
Wenous
metztli
Winniie
filda44
Ďasík
minnie
clif
ogedeikhan
Triton
MartyCZ
Kolikokoli
Pinny
22 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 15 Jan 2012, 22:20

Aha, takže chcete, aby všichni skončili jako staří dědci samotáři? Musí se přece vyvíjet a navazovat trvalé vztahy. Už jim není dvacet, proboha, musí taky žít normální život... Rolling Eyes
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Sun 15 Jan 2012, 23:24

nevím, já se celý díl smál, i ta scénka kde Howdini čaroval a děcka ani nehnuli brvou Very Happy
Zmíněná scnénka z RDR, dokonalá.
já dávám 9/10 a už jsem ho viděl 3x Smile
ale musím dát za pravdu, Penny mi chybí

každopádně ségra říkala, že tenhle díl taky nic moc.
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sun 15 Jan 2012, 23:36

Viděl bych to na mírný nadprůměr - solidní díl, k "nej" bych ho sice neřadil, ale vzhledem ke skoro dva měsíce trvajícímu absťáku (minulou epizodu záměrně nepočítám) díky za něj.

filda44 napsal:Bohužel, u tohoto seriálu návaznost očekávat nemůžeme. Tvůrci se tím vůbec nezabývají a je pravda, že těch případů už bylo několik. Pravý opak je HIMYM - tam je návaznost extrémní a v posledních řadách připomínají něco z prvních dílů, na co už divák třeba zapomněl. A to se mi na tom nejvíc líbí. U TBBT bohužel...
Neřekl bych, že je to takový rozdíl. Narážky na věci ze starých epizod jsou i v BBT (třeba když Sheldon prozrazoval agentce FBI Howardovy a Leonardovy průšvihy) a naopak i v HIMYM se najdou nekonzistence. Na konkrétní příklad si z hlavy nevzpomenu, ale každou chvíli tam přijdou s nějakým zlozvykem některé z postav s tím, že to "dělá odjakživa" a přitom v předcházejících dílech nic takového není (a často ani v následujících).

filda44 napsal:A s tou hluchou přítelkyní Raje by mě zajímalo, co je za problém?
V jednom díle (krátce po rozchodu s Penny) Raj tvrdil, že má holku, a když se Leonard ptal, jak je to možné, když nemůže mluvit se ženami, odpověděl mu "two words: deaf chick". Později, když měl Raj jít na rande s hluchou dívkou, musel mu Howard tlumočit a ještě ho zachraňovat, aby nevypadal jako naprostý idiot.

Strix napsal:Každopádně mě osobně nejvíc dostala Amy s tiarou - hlavně proto, že jsem to opravdu nečekal - myslel jsem si, že se na ni Sheldon bude snažit jen trapně udělat dojem s těmi hodinkami a tohle bylo příjemné překvapení... :D
Tam mi jen chybělo, aby na ni po polibku Sheldon vytáhl Relationship Agreement. Ale asi uvědomil, že když žehlí průšvih, nemůže si vyskakovat. :-)
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  hesher Mon 16 Jan 2012, 00:51

Postava Penny je sice v 5.sérii trochu upozaděná, ale možná je v tom záměr, dát ji na čas trochu stranou, aby se pak zase vrátila v plné parádě, jako v první, druhé sérii Question
hesher
hesher

Počet příspěvků : 53
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Miro Mon 16 Jan 2012, 02:24

Kolikokoli napsal:Aha, takže chcete, aby všichni skončili jako staří dědci samotáři? Musí se přece vyvíjet a navazovat trvalé vztahy. Už jim není dvacet, proboha, musí taky žít normální život... Rolling Eyes
v IT Crowde sa takisto postavy nevyvíjali a chýbalo to niekomiu? NIE! Tak prečo by to tak nemohlo byť aj v TBBT?

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Mon 16 Jan 2012, 07:27

Miro napsal:v IT Crowde sa takisto postavy nevyvíjali a chýbalo to niekomiu? NIE!
Ano, třeba mně. IMHO právě proto, že se postavy nijak nevyvíjejí, nezbývá autorům nic jiného než vymýšlet čím dál větší absurdity.
Tak prečo by to tak nemohlo byť aj v TBBT?
Tak zrovna IT Crowd bych si za příklad nebral. První série byla super, druhá dobrá a počínaje třetí už to bylo (až na pár výjimek) zoufalství a křeč. Přitom má IT Crowd šest epizod na sérii, takže všechny čtyři odvysílané mají dohromady přibližně tolik, co jedna série BBT. A když se podívám na next-episode.net, dočtu se: "Graham Linehan stated that there will not be a fifth series - just a one off special in 2012."
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Wenous Mon 16 Jan 2012, 08:30

Kolikokoli napsal:Aha, takže chcete, aby všichni skončili jako staří dědci samotáři? Musí se přece vyvíjet a navazovat trvalé vztahy. Už jim není dvacet, proboha, musí taky žít normální život... Rolling Eyes
Ale to je hloupost. Vzdyt vztahy jsou u TBBT od pocatku - Leonardova snaha o Penny. Howardovy snahy najit zenskou apod. Normalni zivot, ale neni jen o vstazich. Navic podle tebe je normalni zivot udelat z holky jako Penny alkoholika, co ma porad sklenku v ruce? To je holka, ktera muze mit na kazdym prstu 10 chlapu. Navic clovek typu Amy bych ocekaval, ze nebude vedet co je to Tiarra. pro ni to bude neco blizkaveho neosobyteho.
To ze resim vztahove problemy jeste neznamena, ze musim opustit podstatu serialu s geekovskyma hlaskama, s konflikty mezi normalnimi lidmi a extravagantnimi geeky. Penny je normalni jednodussi clovek s "krasnym obalem" a takovy lide maji casto konflikty prave s extravagantnimi geeky a to uz tomu serialu chybi.

Poslete Amy na 3 dily nekam do pryc a vratte Penny a Raje.
Navic zatimco prichod Bernadette serialu pomohl, tak o Amy je to naopak.
Wenous
Wenous

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 11
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  clif Mon 16 Jan 2012, 08:58

Je to fakt Amy mi začíná čím dál tím víc vadit. Jen co se někde objeví, už si říkam, že ten dil bude stát za ...... Uplně nenávidim scénku s kouřící opicí.
Jinak IT crowd byl fajn, ale jak už někdo psal strašlivě absurdní i když díly jako Return of the Golden Child za to stály Very Happy
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  bodomkes Mon 16 Jan 2012, 13:46

clif napsal:Je to fakt Amy mi začíná čím dál tím víc vadit. Jen co se někde objeví, už si říkam, že ten dil bude stát za .....
Vidíte, a já si tu na Amy stěžuju už aspoň deset dílů. Konečně to začalo být více patrné. Very Happy Souhlasím s kubisv, že Bernadette tam skvěle doplňuje děj. Ta tam prostě zapadla, neruší a pobaví. Ale Amy.....Evil or Very Mad Díl jsem viděla hned dvakrát, ale potřetí už ho asi neuvidím. Už jen kvůli té neskutečně trapné scéně s tiarou. Takový výkon by byl ostudou i pro ochotníky...
Jinak stejně jako Koli i mne těší vývoj Howarda. Musím říct, že se tak stalo nad veškerá má očekávání v tuto postavu, ale poslední dobou, kdy tam skoro chybí Leo, Penny a Raj, je Howard moje nejmilejší postava. sunny
kubisv napsal:Poslete Amy na 3 dily nekam do pryc a vratte Penny a Raje.

AMEN! Twisted Evil
Děj se prostě točí kolem Leonarda, protože ten je hlavní hybatel, neodporující změnám. Smile Tak už nám ho konečně vraťte!!!
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Mon 16 Jan 2012, 14:01

kubisv napsal:Navic clovek typu Amy bych ocekaval, ze nebude vedet co je to Tiarra.
Dovolím si nesouhlasit - právě tohle činí Amy jedinečnou a je to jeden z důvodů, proč jsem ji postupem času (ač jsem ji ze začátku taky nemohl vystát) začal mít docela rád Smile S Sheldonem jsou si v mnohém podobní, ale právě tyhle odkazy na Amyino nenaplněné dětství/skrytá záliba v až kýčovité romantice, ji zachraňují před tím, aby byla jen "Sheldonem 2". Zatímco Sheldon je a vždycky byl striktně racionální jedinec bez pochopení pro jakoukoli skutečnou vášeň (pomiňme teď těch několik "úletů", co mu tvůrci v některých slabších dílech přišili), Amy se stala poněkud chladnou/asociální/přehnaně racionální v podstatě až postupným vývojem, kdy nikdy nezapadala do kolektivu svých vrstevníků a tak se těchto svých snů postupně vzdala. Ale občas, když se v ní ozve dítě, které chtělo být princeznou, chodit na holčičí pyžamové večírky apod., má to alespoň pro mě svoje kouzlo Smile

Ad IT Crowd - u mě propadák - bavily mě asi tak první tři díly - pak už mi to připadalo opravdu (jak už tu někdo psal) příliš absurdní (a to jsem např. velký fanoušek Monty Pythona nebo Červeného trpaslíka Wink )...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Wenous Mon 16 Jan 2012, 14:25

Strix napsal:
Wenous napsal:Navic clovek typu Amy bych ocekaval, ze nebude vedet co je to Tiarra.
Dovolím si nesouhlasit - právě tohle činí Amy jedinečnou a je to jeden z důvodů, proč jsem ji postupem času (ač jsem ji ze začátku taky nemohl vystát) začal mít docela rád Smile S Sheldonem jsou si v mnohém podobní, ale právě tyhle odkazy na Amyino nenaplněné dětství/skrytá záliba v až kýčovité romantice, ji zachraňují před tím, aby byla jen "Sheldonem 2". Zatímco Sheldon je a vždycky byl striktně racionální jedinec bez pochopení pro jakoukoli skutečnou vášeň (pomiňme teď těch několik "úletů", co mu tvůrci v některých slabších dílech přišili), Amy se stala poněkud chladnou/asociální/přehnaně racionální v podstatě až postupným vývojem, kdy nikdy nezapadala do kolektivu svých vrstevníků a tak se těchto svých snů postupně vzdala. Ale občas, když se v ní ozve dítě, které chtělo být princeznou, chodit na holčičí pyžamové večírky apod., má to alespoň pro mě svoje kouzlo Smile

Ad IT Crowd - u mě propadák - bavily mě asi tak první tři díly - pak už mi to připadalo opravdu (jak už tu někdo psal) příliš absurdní (a to jsem např. velký fanoušek Monty Pythona nebo Červeného trpaslíka Wink )...


Tak Amy se Sheldonem si vubec nejsou podobni, Sheldon je Arogantni sebestredny jedinec. Amy je prti tomu pomerne vnimavy spolecsky jedinec. Ona je trochu mix leonarda a Sheldona a Penny povahove. navic rici, ze z Amy se stava asocialni postava muze jen clovek co TBBT nikdy nevidel nebo se diva na cesky dabing. Amy se prave socializuje az prilis a az prilis rychle. To ze chtela byt princeznou bych veril, ale me ric je diamanty je korunka jsem princeznaaa a ne rict jej Tiarraa. To co popisujes by byla reakce Bernadette nebo mozna Penny ale u Amy je to tak mozna reakce po 3 upravach relationship agreementu.

Co se tyce IT Crowd tak 1 serie byla ok a uplne nejlepsi dil byl prvni dil druhe serie v divadle s uzasnou scenou nakladani vozickaru. Ten konkuruje tomu nejlepsimu v TBBT
Wenous
Wenous

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 11
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Mon 16 Jan 2012, 14:34

Wenous napsal:navic rici, ze z Amy se stava asocialni postava muze jen clovek co TBBT nikdy nevidel nebo se diva na cesky dabing.
Neřekl jsem, že se z ní *stává* asociální postava, ale že se STALA asociální - rozuměj před tím, než poznala Sheldona a ostatní - její působení v seriálu z mého pohledu sleduje právě období, kdy se Amy (vzhledem k tomu, že byla před tím dlouho sama - tím myslím i bez kamarádů) poněkud neobratně, ale o to vehementněji právě snaží tento svůj "deficit" dohnat - a občas (hlavně v prvních dílech, kde se objevila) to působí trapně, ale alespoň pro mě v poslední době přibývá situací, kdy z toho vznikne docela vtipná situace. Což nic nemění na tom, že bych taky uvítal zase větší prostor pro Lennyho a Penny, každopádně Amy už mi přestala vadit... Smile

Btw, ten pokus o urážku s dabingem raději přehlédnu - děkuji, už jsem zvracel...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  filda44 Wed 18 Jan 2012, 18:40

Tyjo, už jen 17 příspěvků a stane se z s05e12 téma s nejvíce příspěvky v rubrice 5. sezóna. Možná předežene i s05e05!
Ale že bychom tu probírali pouze poslední epizodu, se říct nedá, jak si tak pročítám příspěvky Very Happy Very Happy

Sherlock se teď řeší TADY
A ostatní seriály, co se tu rozebíraly jsou teď TADY

Kolikokoli
filda44
filda44

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 77
Bodů : 84
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  filda44 Wed 18 Jan 2012, 20:42

filda44 napsal:Tyjo, už jen 17 příspěvků a stane se z s05e12 téma s nejvíce příspěvky v rubrice 5. sezóna. Možná předežene i s05e05!
Ale že bychom tu probírali pouze poslední epizodu, se říct nedá, jak si tak pročítám příspěvky Very Happy Very Happy

Sherlock se teď řeší TADY
A ostatní seriály, co se tu rozebíraly jsou teď TADY

Kolikokoli

Super, dobrá práce, teď už se v tom dá vyznat Very Happy
filda44
filda44

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 77
Bodů : 84
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S05E12 - The Shiny Trinket Maneuver [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru