Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britcomy a jiné sitcomy

+17
hojava
tx
moss
bodomkes
NoMouse
xegiie
filda44
Strix
minnie
mike2
Miro
clif
Zikato
vojtamar
Kolikokoli
Ďasík
vetka.M
21 posters

Strana 1 z 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Britské sitcomy

Příspěvek  vetka.M Thu 05 Jan 2012, 18:34

Pokračování debaty o RD. Kolikokoli

vojtamar napsal:Co to plácáš - zabil ča ča ča? Jojo, jsem rád, že je tu spřízněný trpaslíkovec ;-) RD ještě nic nepřekonalo, ani TBBT (aspoň pro mě to tak je...).
Hele, nedívej se na mě takhle, dyť netrpěl!
Podobně postižených tu bude víc. A nesrovnávám nesrovnatelné. Ráda mám oboje, ale RD je RD
vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Ďasík Thu 05 Jan 2012, 22:07

No, já RD neviděl, takže pro mě jsou zatím nej Přátelé, TBBT, Simpsonovi, Futurama, Dr. House, MASH, Dr. Who, Tenká modrá linie a Misfits... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Thu 05 Jan 2012, 22:18

Ďasíku, to že jsi RD neviděl je škoda, protože je to opravdu sranda. Je to takový ten sitcom, který je tisíckrát vtipnější než ostatní, díky tomu, jak je neuvěřitelně béčkový se strašnými efekty. Úspěch RD prostě stojí na brilantních hláškách a trhlých příbězích.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  vojtamar Thu 05 Jan 2012, 22:40

Teď když jsme na fóru o TBBT nakousli RD, tak mě napadlo, že mezi hlavními postavami je určitá paralela - Rimmer / Sheldon, Lister / Leonard, Kochanská / Penny (tady spíš tím co představují pro Listera / Leonarda). Akorát teda Kocour / Rajesh už nejsou tak srovnatelní (ale snědý jsou oba Very Happy ) a Kryton / Howard už skoro vůbec... Very Happy

vojtamar

Počet příspěvků : 32
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Thu 05 Jan 2012, 23:24

Spíš Sheldon je Kryton: "Zábava? Ano. Ubíjet čas bezúčelně a naprosto, naprosto neprakticky." Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  vojtamar Thu 05 Jan 2012, 23:44

Pravda, ale třeba podle míry sraní ostatních postav zas Rimmer... Sheldon je tedy kříženec hologramu a robota - už víme, proč je takový, jaký je Very Happy

RIMMER: Vítejte doma, pánové! Kdybyste chtěli přistát, pak pokračujte do prostoru 47.

LISTER: 47? To je karanténa!

RIMMER: Uhodls.

KRYTON: Provedl jsem screening: nejsme infekční.

RIMMER: No, nemíním zpochybňovat virový screening, který provedl automatický uklízeč záchodů, ale musím vás upozornit na direktivu Vesmírného sboru 595.

KOCOUR: No to se mi snad jen zdá!

RIMMER: Nemám v úmyslu nakazit se holografickým ekvivalentem vztekliny. Takže, pánové, račte pokračovat na Izolaci 152, kde strávíte příští tři měsíce.

Very Happy Very Happy Very Happy

vojtamar

Počet příspěvků : 32
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Britské sitcomy

Příspěvek  vojtamar Mon 09 Jan 2012, 23:28

Zpráva pro všechny, kteří trpaslíka neznají, i pro ty, kteří ano, ale nemají ho na DVD / stáhnutého / nahraného: seriál se opět začal vysílat na ČT2, vždy v noci ze soboty na neděli a opakování v neděli v půl osmé. I když to bude dabing si myslím, tak vězte, že tohle je naprosto skvěle nadabovaný seriál - s dabingem ještě lepší než originál (a to už tvrdím jen o Simpsonových). Určitě mekněte!

vojtamar

Počet příspěvků : 32
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  vetka.M Mon 09 Jan 2012, 23:39

Mám ho na DVD a přesto se dívám i v TV. Upřesním, že repríza je v neděli o půl osmé večer - přesněji 19:25.

Zkoušela jsem si DVD pustit v originále (hlavně kvůli některým slovním hříčkám, u kterých mě zajímalo, jak to bylo v originále), ale v případě RD taky preferuju dabing.
vetka.M
vetka.M

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 143
Bodů : 143
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 49
Místo : nedaleko Brno

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Mon 09 Jan 2012, 23:44

Jo jo, u Trpaslíka je dabing lepší než origoš a i některé reálie atd. tam mají vtipnější. Ale jedna věc je v originále přeci jen lepší - "r" Craiga Charlese Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Zikato Tue 10 Jan 2012, 00:40

No, já se o dlouhých zimních večerech dívám sem. Ne každý má ČT 2. :-D
Asi to začali dávat kvůli natáčení nových dílů.
Zikato
Zikato

Znamení : Lev Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 121
Bodů : 123
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 08. 11
Věk : 33
Místo : Stoke-on-Trent

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Tue 10 Jan 2012, 01:18

Jsem na ně dost zvědavá...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  vojtamar Tue 10 Jan 2012, 13:22

Já taky. Back to Earth nebylo špatný, i když ne tak dobrý jakó starší série... (SPOILER: Ale naprosto mě dostalo, jak Rimmer shodil tu nafrněnou Rusku pod auto :-)). Uvidíme cca za tři čtvrtě roku.

vojtamar

Počet příspěvků : 32
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  clif Tue 10 Jan 2012, 15:45

Včera jsem si dával maraton back to earth a opravdu jedinej vtipnej moment je ta ruska, jinak to stojí za prd.

Edit: A nejhorší na tom je, že člově neví, kdy se má smát Laughing
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Tue 10 Jan 2012, 17:42

Jo, Trpaslík je výjimka všech výjimek, která potvrzuje pravidla - je lepší s dabingem, s trapnými efekty a s vloženým smíchem (teda - nejlepší jsou ty začátky, kde točili před publikem jedné hospody nedaleko studia).
Ale nová série se má k tomuto vrátit (točení před publikem), což je skvělé.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  vojtamar Tue 10 Jan 2012, 17:50

Koukám, že se někde ztratil můj příspěvek...
To clif: BtE mělo podle mě i pár dalších dobrých momentů - třeba jak Lister píše scénář, který se okamžitě realizuje...
Jinak co se starého trpaslíka týče, série 1-6 excelentní, 7 a 8 slabší - v 7 chyběl Rimmer a osmá měla moc postav, jak oživili posádku... Osobně mám nejraději první dvě, kde ještě není ani Kryton, všechno je jednobarevně šedý - od zdí přes palandy až po plechovky piva - a hodně je tam důraz na dialog a rozdílnost postav Listera a Rimmera...

vojtamar

Počet příspěvků : 32
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  clif Tue 10 Jan 2012, 17:55

Z těch pozdějších serii se mi libi zpatky v cervenem.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Tue 10 Jan 2012, 18:40

1. série - perfektní, především Ozvěny budoucnosti, Sebevědomí a Mindrák (FERGUSON!) a následující Já na druhou.
2. série - ještě lepší. Obsahuje jedny z nejlepších dílů - Díky za tu vzpomínku a Paralelní vesmír. Nesmím zapomenout na skvělý Hollyho "džouk" Queeg.
3. série - asi na úrovni 2. série. Jsou tu vynikající díly - Trosečníci, Polymorf, Výměna těl nebo Fotostroj času.
4. série - slabší než předchozí dvě, ale pořád nadprůměr. Hlavně Bílá díra, Jiná dimenze a nejvtipnější díl ze všech - Roztaveni Very Happy.
5. série - moje nejoblíbenější. Nejlepší díly ze seriálu - Hololoď, Psychoteror, Karanténa, Démoni a andělé a hlavně Návrat do reality (nejlepší díl z celého seriálu). Tahle série je krapet vážnější, nebo spíš se víc věnuje "Rimmerovu nitru", což se mi líbí.
6. série - asi na úrovni 4., obsahuje skvělé díly (Psirény, Legie, Pistolníci z Apokalypsy nebo Rimmerosvět). Ale zároveň taky maxidivný díl Mimo realitu Very Happy.
7. série - začátek skvělý. Pekelně ostrý výlet je jeden z nej dílů. To samé Nachystejte květináče. Po odchodu Rimmera už stojí za to jen díl Stesk, kde se vlastně taky vyskytuje.
8. série - noo... nic moc. Z 8. série mě zaujala asi jen Kassandra a Televize Kryton. Z těch ostatních dílů byly spíš vtipné jednotlivé momenty než celé díly.
9. série - ta už mě moc nechytla. Stačilo mi to vidět 2x. Možná je to neznalostí BR, ale prostě tomu chyběl ten smích a tak. I když scénka s "reálným Craigem" byla skvělá. Co se mi hodně nelíbilo je interiér lodi. Ten byl fakt hnusnej a neosobní.

No, asi chápete, že mojí nejoblíbenější postavou je pošuk Rimmer a i když je to osina v zadku a má důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy, tak je prostě naprosto geniálně napsanou postavou.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  clif Tue 10 Jan 2012, 19:16

Arnold Jidáš Rimmer je pochopitelně i má nejoblíbenější postava.

S těma dílama víceméně souhlasim. Skoda jen, že odešel Holy, ta postava to podlě mě spolu s Rimmrem táhla.
Souhlasim i s tim Trpaslíkem v 9. sérii. Triky jsou sice fajn, ale chce je kombinovat s reálnými kulisami. Po devíti letech prostě trpaslík nemůže vypadat, jako kdyby vyjel z výrobní linky.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Wed 11 Jan 2012, 12:37

Asi tak, to se jim prostě nepovedlo. Vzhledem k tomu, že budou zase točit před živým publikem a chtějí točit "tak jako v 1. sérii", tak snad se nám vrátí staré dobré šedé kulisy.

S Hollym souhlasím. Holly sice byla taky dobrá ("Větroplach! Větroplach! Elektrický zkrat vypnul můj bicykl vyjadřování. V mé databázi teď chybí spousta slovinců. Opusťte lov! To není svištní poplach! Opakuji: To není svištní poplach!" Very Happy), ale na Hollyho flegmatické a cynické odpovědi a hry neměla ("Já se nenudím. Dopoledne jsem pracoval na novém systému, který způsobí převrat v hudbě. Ano, zdecimoval jsem ji. Takže místo oktávy je to decima. Vynalezl jsem dva nové tóny: I a J." "Tohle je blbost, nemůžeš vymyslet nový tóny." "Už se stalo. Teď je to: (Zpívá) Do Re Mi Fa So La Wou Bou Si Do. Do Si Bou Wou La So Fa Mi Re Do." "Co je tohle za nesmysl?" "Stupnice. Dosáhne nového zvuku. Nástroje se zvětší, aby obsáhly i moje dva nové tóny. Triangl bude mít čtyři strany. Klaviatura piána bude dlouhá jako zebra na přechodu. Ženám se samozřejmě zakáže hrát na čelo." Very Happy)
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Mon 16 Jan 2012, 10:55

Pokráčko TÉHLE debaty. Kolikokoli

IT Crowd je super a jak už tu někdo psal - má celkem 24 dílů = 1 série TBBT, takže se to nedá srovnávat. V HIMYM mají s vývojem postav problém, protože sice se na venek někam posouvají, ale pak se toho autoři zaleknou a vrátí tu postavu úplně na začátek, což je děs.
Nejlepší byl vývoj postav v Přátelích, protože byl přirozený a pozvolný. Nejsou tam žádné megavelké skoky a jen 3 série trvalo, než se Monika a Chandler od "spíme spolu" dostali k "Ano, beru". Nebo jak dlouho trvalo, než se Rachel ze servírky vypracovala až do Paříže? Nejméně se vyvíjela Pheobe a taky ji mají diváci nejmíň rádi (co jsem tak četla).
Takže - jen ať je nějaký vývoj, ale ať je přirozený a hladký. Hodně se mi líbí, kam se posouvá postava Howarda - od nechutného prasáka až k hodnému a budoucnost plánujícímu snoubenci.


Naposledy upravil Kolikokoli dne Wed 18 Jan 2012, 19:46, celkově upraveno 2 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Miro Mon 16 Jan 2012, 11:00

Ja zbožňujem prvé dve série itčkárov, čo do vtipnosti sa môžu merať ba dokonca aj prekonávajú TBBT (po dieli The Work Outing som mal pocit že položil na lopatky celé TBBT, takýto masaker sa ešte pánom Prady/Lorre nepodaril), tretia séria už bola fakt slabšia a štvrtá defakto zbytočná, ale tam sa aspoň nedá sťažovať na nedostatok priestoru pre všetky postavy ako to je v TBBT a itčkári mi po tejto stránke plne vyhovujú, teda možno až na Douglasa ktorého väčšinou nemusím, ale stále to nie je taká hrôza ako hrobárka TBBT Amy Farrah Fowler, ktorá za celú históriu seriálu čo tam je aspoň pre mňa, nemala jedinú svetlú chvíľu keby by mi aspoň mihlo kútikmi. Americký divák je ale americký divák, čo už...

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Kolikokoli Mon 16 Jan 2012, 11:25

Mi 4. série IT Crowd přijde supr. Asi to bude tím, že jsem díly i série sledovala na přeskáčku. Ale nějakého poklesu kvality jsem si teda nevšimla.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Miro Mon 16 Jan 2012, 13:18

4. séria je už bohužiaľ odpad a to strašný, radšej vôbec nemala vzniknúť lebo meno seriálu bolo slušne zdegradované

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  mike2 Mon 16 Jan 2012, 14:31

Ad IT Crowd: přijde mi, že to je prostě britská mentalita, ta záliba v absurdním humoru někdy až hraničící s představou, že jakákoli absurdní situace je směšná už z principu. Monty Python nebo Red Dwarf jsou na tom postavené celé, ale v IT Crowd mi to často přijde přehnané a v Coupling jsem u Jeffových výlevů nezřídka trpěl. Snad jen Hustle toho zůstal ušetřen. Ale každý holt má svoje, Američani zase musejí ze všeho, kde se používá technika, udělat sci-fi - viz CSI, Leverage nebo LFN.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  minnie Mon 16 Jan 2012, 14:31

Strix napsal:
kubisv napsal:Navic clovek typu Amy bych ocekaval, ze nebude vedet co je to Tiarra.
Dovolím si nesouhlasit - právě tohle činí Amy jedinečnou a je to jeden z důvodů, proč jsem ji postupem času (ač jsem ji ze začátku taky nemohl vystát) začal mít docela rád Smile S Sheldonem jsou si v mnohém podobní, ale právě tyhle odkazy na Amyino nenaplněné dětství/skrytá záliba v až kýčovité romantice, ji zachraňují před tím, aby byla jen "Sheldonem 2". Zatímco Sheldon je a vždycky byl striktně racionální jedinec bez pochopení pro jakoukoli skutečnou vášeň (pomiňme teď těch několik "úletů", co mu tvůrci v některých slabších dílech přišili), Amy se stala poněkud chladnou/asociální/přehnaně racionální v podstatě až postupným vývojem, kdy nikdy nezapadala do kolektivu svých vrstevníků a tak se těchto svých snů postupně vzdala. Ale občas, když se v ní ozve dítě, které chtělo být princeznou, chodit na holčičí pyžamové večírky apod., má to alespoň pro mě svoje kouzlo Smile

Ad IT Crowd - u mě propadák - bavily mě asi tak první tři díly - pak už mi to připadalo opravdu (jak už tu někdo psal) příliš absurdní (a to jsem např. velký fanoušek Monty Pythona nebo Červeného trpaslíka Wink )...
amen bratře, líp bych to nenapsala Smile až na IT crowd - bavila mě více méně celá první série Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Britcomy a jiné sitcomy Empty Re: Britcomy a jiné sitcomy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru