Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

+19
meanpersonleslie
Xaron
Dalicek
vetka.M
tx
KRtek™
Kyong
clif
Strix
bodomkes
MartyCZ
Ďasík
lubabe
NoMouse
rampage
Irwain Nornossa
minnie
R&omize
Kolikokoli
23 posters

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  minnie Fri 10 Feb 2012, 14:56

Kolikokoli napsal:minnie: ne, nás na VŠ nic neučí, jsme jen blbí vysokoškoláci a o skutečném světě nemáme ani potuchy. Já vím.
no, promiň, ale občas tady mám ten pocit.. taková hezká naivita neposkvrněná reálným světem..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 15:07

Minnie, mám tě ráda, ale občas mi přijde, že to není Bernardette, kdo bude potřebovat velkou vlečku...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  minnie Fri 10 Feb 2012, 15:12

já tady ale neobhajuju vydavatelské společnosti.. nesouhlasím se stávajícím obchodním modelem a jejich politikou..
vyjádřit jsem se chtěla hlavně k těm akcím anonymous, se kterýma hrubě nesouhlasím a zvláště čeští anonymous jsou pro ně zločinecká skupina, ne někdo, kdo si zaslouží podporu a obdiv.
taky mi strašně vadí tady to pokrytectví, dogmatismus a omezené názory co tady někteří prezentují.. snažím se uvádět věci na pravou míru, protože mi principiálně vadí jednostranně zaměřená debata.. už pro tu legraci uvádím argumenty protistrany.. snažím se především vyvážit debatu.. kdybyste tu všichni velebili vydavatele, přijdu možná s podobnými argumenty jako vy..
mrzí mě, že to tu obracíte v osobní útoky nebo co..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 10 Feb 2012, 15:46

Zajímavé. Nicméně, hádám, že s Irwainovými výkřiky do tmy tu bude souhlasit víc lidí, než by si minnie mohla myslet… Jen říkám.
Btw, a co bys teda chtěla udělat vydavatelům, aby přestali sabotovat net? Přijít za nima, pozvat je na kafe a hezky jim domluvit? Ne, tohle nefunguje. Těmhle lidem se dá domluvit pouze tak, že na ně umístíš hodně výbušnin, a pokud se zase budou snažit brát svobodu, automaticky se odpálí.
Anonymous něco dělají. Použili i horší zbraně, ale použili to proti těm, kteří si to snad i zaslouží. Nejde jen o ACTU. Měli by snad uvést jména a adresy všech politiků a rodin nějakým zločineckým organizacím, ať je povraždí za sabotování celého fungování státu. Dřív to tak dělali. Že to není vyspělé řešení, nebo že nemá úroveň? A žijeme snad na světě, co je vyspělý nebo má úroveň? Kdyby ty lidi aspoň měli svědomí…
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 16:24

Irwain Nornossa napsal:Nepotřebujeme je. Nepotřebujeme velké korporace, co se o něco budou starat. Jsou přežitek. Ať chcípnou.
Potřebujeme, aby distribuce byla přes net. Jak to dělal MegaUpload.
Jenze ty nejsi ten, kdo o tom rozhoduje. Ty jsi jen konzument. Autor si voli, jak bude distribuovat sve dilo. Evidentne maji autori porad pocit, ze standardni distribucni kanaly jsou efektivnejsi nez se spolehat sam na sebe.
Ty muzes koupit/nechat byt ale nemuzes si diktovat, jak to maji delat. Evidentni je, ze je zde porad dostatek lidi, kterym standardni model vyhovuje a tak
Jinak: kdyz tady nebudou velke korporace, tak filmy budou platit nejaci jini investori. Dopadne to stejne.
Klasickou knihu si autor sam taky tezko vyda a rozdistribuuje do knihkupectvi - jsou to pomerne velke naklady. Navic v priprave knihy je potreba spousta dalsich cinnosti jako korektura, sazba apod., coz spousta spisovatelu taky nezvlada.
Rekneme, ze nejsnazsi je online na vlastni triko nabizet hudbu, i kdyz natocit neco kvalitne taky neni zas takova sranda.
Smir se s tim, ze vydavatele poskytuji autorum/umelcum celkem slusny servis a neni vubec jiste, jestli pripadne vyssi prijmy by dokazaly hodnotu toho servisu prevysit.
Mimochodem, i kdyz distribuce bude pres net, tak proste porad musis zaplatit tu vydavatelskou praci, usetris jenom na ty distribuci. Jinymi slovy ten model, co zavadel MU, nutne neznamena, ze autori by v konecnem dusledku meli vyssi prijmy. Oni by si museli sami na svoje triko zajistit tu veskerou preddistribucni praci. Da se predpokladat, ze by nakonec meli vyssi prijmy, ale bylo by to za podstatne vice prace. Proto taky nejde srovnavat MU, ktery by byl opravdu jenom distributor a vydavatelstvi, ktera zajistuji vsechny sluzby okolo.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 16:30

Tak to je dobrý vtip. Korporace, které podporují autory. Hodně jsem se zasmála. Pokud to nevíš, tak korporace s autory zacházejí jako se smetím. Autor je musí poslouchat, protože jinak by neměl vůbec nic a neproslavil by se.
A věta: "Autor si voli, jak bude distribuovat sve dilo" mě taky pobavila. Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 16:34

Kolikokoli napsal:Tak to je dobrý vtip. Korporace, které podporují autory. Hodně jsem se zasmála. Pokud to nevíš, tak korporace s autory zacházejí jako se smetím. Autor je musí poslouchat, protože jinak by neměl vůbec nic a neproslavil by se.
A věta: "Autor si voli, jak bude distribuovat sve dilo" mě taky pobavila. Very Happy
On musi s tou korporaci uzavrit smlouvu?

edit: Kde tvrdim, ze korporace podporuji autory? Ja tvrdim, ze jim poskytuji sluzby, za ktere si nechaji zaplatit.


Naposledy upravil tx dne Fri 10 Feb 2012, 16:40, celkově upraveno 1 krát
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  minnie Fri 10 Feb 2012, 16:35

aha, když to tak je, koli, tak proč se autoři nevykašlou na ty korporace a nedělají si to všechno sami? je to přesně jak napsal tx, je to symbioza..
a není to jen o umělcích.. co třeba takoví sportovci? víte jaká procenta platí svým manažerům a agentům? a přitom si řeknete - k čemu takový sportovec někoho takového potřebuje? no, třeba k tomu aby hrál fotbal v arsenalu a ne třetí ligu v horní dolní..
irwaine, je mi jasné že tady s tím asi souhlasí víc lidí.. ale to že víc lidí poslouchá rytmuse než toma waitse dělá z rytmuse lepšího umělce? nemyslím si Smile
jaké je řešení? nabídka a poptávka.. to je jediné řešení, které na to mám..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 16:38

Je to asi stejně dobrovolné, jako vstup do EU a rozhodnutí v EU. Na povrchu dobrovolné a rádoby zaručující svobodu, ale ve skutečnosti totalitní způsob, jak ovládat lidi. Autorům de facto nic jiného nezbude.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 16:48

Kolikokoli napsal:Je to asi stejně dobrovolné, jako vstup do EU a rozhodnutí v EU. Na povrchu dobrovolné a rádoby zaručující svobodu, ale ve skutečnosti totalitní způsob, jak ovládat lidi. Autorům de facto nic jiného nezbude.
Tak ja nevim. Bud je distribuce pres net tak pohodova a super, ze to zvladne kazdej jouda a vydela na tom, nebo v sobe skryva jista uskali, a proto autorum nezbyde nic jineho nez vyuzivat tech sluzeb, co jim nabizeji ta standardni nakladatelstvi.
Ja jako nesouhlasim se spoustou veci, co vydavatele delaji, ale prohlasit, ze je nepotrebujeme, to mi prijde ponekud hodne mimo.
Evidentne si tady spousta lidi predstavuje tvurci proces tak, ze vecer si umelec sedne, otevre si lahev vina a hned rano si doma natoci pisnicku, kterou v podstate ihned muze uploadovat na nejaky distribucni server. Tak to opravdu neni. Mezi pocatecni ideou a konecnym produktem se musi udelat spousta prace. Cim peclivejsi a profesionalnejsi ta prace je, tim lepsi prozitek z toho mame my. Jenze to zaroven neco stoji.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 16:52

Já neříkám, že vydavatelství nejsou potřeba, já říkám, že by neměla být víc než autoři => a mít větší peníze než autoři.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  minnie Fri 10 Feb 2012, 16:58

nesou riziko toho, že se to nepovede.. a logicky si za něj nechají zaplatit..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 17:01

Aha, to je fakt super: "Když se to povede, dej nám 80 % ze zisku, když se to posere, tak budeš rád, když tě nezabijem."
Pak kdo je tady naivní, vážně si myslíte, že korporace typu Media Group jsou hodní strýčkové, kteří pomáhají novým talentům, kteří by se jinak neprosadili?
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  minnie Fri 10 Feb 2012, 17:08

aha, a jak si myslíš že to chodí?
korporace mají armádu hledačů talentů, kteří mají za úkol vytipovat lidi kterým by to mohlo jít.. nechají je vydat cdčko, které zaplatí, a ve smlouvě si řeknou o procenta ze zisku.. a pak je otázka, jestli se toho alba prodá milion kusů nebo tři..
stejně to funguje u knižních vydavatelství, u filmů, tam je to nejvíc vidět, ale taky třeba u těch sportů, kde se o tom toliko nemluví..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 17:35

Kolikokoli napsal:Aha, to je fakt super: "Když se to povede, dej nám 80 % ze zisku, když se to posere, tak budeš rád, když tě nezabijem."
Pak kdo je tady naivní, vážně si myslíte, že korporace typu Media Group jsou hodní strýčkové, kteří pomáhají novým talentům, kteří by se jinak neprosadili?
Proc maji majitele nekalikanasobne vetsi prijmy nez jsou platy radovych zamestnancu? Protoze oni jsou ti, kdo nesou riziko a kdo do firmy ze zacatku investovali vlastni prostredky. Proto, kdyz se firme dari, maji na zisku nejvetsi podil. Je to spatne? Zamestnanec ma jednu velkou jistotu - nehrozi mu, ze muze prijit o veskery svuj majetek. Maximalne muze prijit o praci, kdyz se firme nebude darit.
A podobne je to ve vydavatelske branzi. Vydavatelstvi zaplati za vydani. Kdyz se to nepovede, jde to na jejich vrub. Umelec je prinejhorsim na 0 (v pripade, ze je odmena vazana jenom na prodej), pripadne dokonce v plusu (pokud ma napriklad stanovenou fixni castku + procenta z prodeje). Veskere pocatecni naklady jdou za vydavatelem. (Pravda, umelec teda plati svym casem, ktery nad tim natacenim stravi a tim padem muze byt i "v minusu", ale porad riskuje min nez kdyby si cely proces organizoval sam.)
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 17:43

Kolikokoli napsal:Já neříkám, že vydavatelství nejsou potřeba, já říkám, že by neměla být víc než autoři => a mít větší peníze než autoři.
To rika Irwain a na nej byla moje prvni reakce, na kterou jsi reagovala.
Jinak rozdeleni zisku vydavatelstvi-autor je vylucne jejich obchodni rozhodnuti a nam do toho nic neni.
My muzeme nadavat na ceny, na zpusob distribuce, na kvalitu produktu nebo treba kvalitu zpracovani apod. Ale to, jak se mezi sebou domluvi autor s vydavatelem, je ciste jejich vec a pro obe strany je nejakym zpusobem vyhodna. Nam neprislusi ji soudit.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 10 Feb 2012, 17:47

Stále a stále musím souhlasit s Koli.
Pokud Ti vaši slavní vydavatelé jsou tak strašně dobří, proč chtějí zlikvidovat net (prakticky)?
Já být autor, čehokoliv (vlastně de facto jsem), tak distribuuju přes net. Srát na nějakou příživnickou společnost. Nepotřebuju je. Nepotřebuju CD a DVD, je to neskutečně nespolehlivý. Potřebuju médium, co je použitelné. To je net. A co bych doopravdy nestrpěl je to, aby se na mé tvorbě přiživovali nějaký šmejdi.
Neříkám, že nic nedělají. Ale za to, co dělají, si prostě nezaslouží tolik. A rozhodně by takovýhle VŮBEC neměli mít právo nějak měnit zákony a dělat to, co dělají. To je jako kdyby si České dráhy usmyslely, že jim výrobci aut likvidují byznys, protože lidi se můžou přepravovat individuálně, hlavně ale jinak, tzn. ne s nima a začali si diktovat, že se zastaví výroba aut po celém světě. Že to třeba postihne i sanitky? Co jim je do toho? Lidi sice budou umírat, ale oni budou mít prachy, to je to hlavní. A takhle tihle přemýšlí. Je jim jedno, jaký to bude mít důsledek. Že zlikvidují net, tzn. věc, co žene vývoj dopředu? Hm, a co? Hlavně, že pár lidí nahoře bude mít zase víc peněz. Už teď jich mají tolik, že by to mohli rozdat hodně lidem, co by pak celý život nemuseli nic dělat, když by žili stejně, jako teď.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Feb 2012, 17:53

Jenže je rozdíl: Spisovatel napíše knihu, sepíše dohodu s vydavatelstvím a zisk autora může být až 70 %, když si to dobře zařídí x kapela napíše píseň, zahraje ji, vydavatelství ji vydá a zisk kapely je 30 %, když si to dobře zařídí. Chápeš o co tu jde? Ani zpěváci nechtějí tyhlety zákony.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 18:12

Konecne se nekam dostavame. Ja diskutuju zatim predevsim o tomto:
Irwain Nornossa napsal:Stále a stále musím souhlasit s Koli.
Pokud Ti vaši slavní vydavatelé jsou tak strašně dobří, proč chtějí zlikvidovat net (prakticky)?
Já být autor, čehokoliv (vlastně de facto jsem), tak distribuuju přes net. Srát na nějakou příživnickou společnost. Nepotřebuju je. Nepotřebuju CD a DVD, je to neskutečně nespolehlivý. Potřebuju médium, co je použitelné. To je net. A co bych doopravdy nestrpěl je to, aby se na mé tvorbě přiživovali nějaký šmejdi.
Neříkám, že nic nedělají. Ale za to, co dělají, si prostě nezaslouží tolik.
Fajn. Tvuj nazor je, ze ty bys je pri distribuci nepotreboval. OK.
Nicmene objektivni fakt je ten, ze spousta autoru jejich sluzby vyuziva, a proto je zrejme nepovazuji za prizivniky a smejdy. Jinymi slovy vydavatele jsou nejakym zpusobem uzitecni a prospesni. Rozdeleni zisku je vyhradne mezi autorem a vydavatelem. Je celkeme zrejme, ze pokud by pro autora byl vyhodnejsi jiny model, tak ho vyuzije. To se zatim v prevazne vetsine nedeje.

Irwain Nornossa napsal:
A rozhodně by takovýhle VŮBEC neměli mít právo nějak měnit zákony a dělat to, co dělají. To je jako kdyby si České dráhy usmyslely, že jim výrobci aut likvidují byznys, protože lidi se můžou přepravovat individuálně, hlavně ale jinak, tzn. ne s nima a začali si diktovat, že se zastaví výroba aut po celém světě. Že to třeba postihne i sanitky? Co jim je do toho? Lidi sice budou umírat, ale oni budou mít prachy, to je to hlavní. A takhle tihle přemýšlí. Je jim jedno, jaký to bude mít důsledek. Že zlikvidují net, tzn. věc, co žene vývoj dopředu? Hm, a co? Hlavně, že pár lidí nahoře bude mít zase víc peněz. Už teď jich mají tolik, že by to mohli rozdat hodně lidem, co by pak celý život nemuseli nic dělat, když by žili stejně, jako teď.
Ten primer je sice trochu nesmyslny, protoze za to individualni svezeni autem zaplati vic nez za cestu s ceskym drahami, zatimco stahovani z MU a jinych je v zasade zadarmo, ale budiz. Oni to pravo nemaji stejne jako jakakoliv jina skupina. To pravo maji jen jednotlive parlamenty, do kterych jsou zastupci voleni ve volbach. Pokud chceme dat nalibo nelibost, tak pisme poslancum, senatorum a jinym politikum. Demonstrujme. A pokud se nebudou chovat tak, jak chceme, tak je v pristich volbach nezvolme. Zakony se totiz muzou zmenit. Pokud to bude dostatecne ozehave tema, tak se z nej stane jedno ze stezejnich temat voleb a vlada ho zmeni.
Tlak ale musi prichazet ze spoda od kazdeho jednoho nespokojence. At se kazdy, kdo s tim nesouhlasi podepise pod petici. At napise svym zastupcum v (euro)parlamentu, at demonstruje. Ale urcite akce, napriklad ta od ceskych Anonymous, jsou uz hodne na hrane a mely by byt az posledni moznosti, nikoliv skoro prvnim vystrelem.
A ne, ACTA tak jak ji znam a jeji zpusob prijeti, se mi opravdu nelibi. Na druhou stranu jsem ji zatim necetl celou, takze znam jenom urcite casti/utrzky a muzu mit zkreslene informace.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 18:23

Kolikokoli napsal:Jenže je rozdíl: Spisovatel napíše knihu, sepíše dohodu s vydavatelstvím a zisk autora může být až 70 %, když si to dobře zařídí x kapela napíše píseň, zahraje ji, vydavatelství ji vydá a zisk kapely je 30 %, když si to dobře zařídí. Chápeš o co tu jde? Ani zpěváci nechtějí tyhlety zákony.
  1. Je tu urcity rozdil - ten muzikant/kapela s tou pisnickou muze dale pracovat v tom smyslu, ze ji muze pouzivat na koncertech a tim na ni dale vydelavat. To spisovatel nemuze, akorat kdyz ma jo stesti, tak proda prava filmu. Ale to urcite neni bezne
  2. Tech 70 % bych rad videl. Pokud vim, tak knihkupci si bezne berou kolem 30 %. Hod sem kdyztak nejaky odkaz. Ted nemam cas to dohledavat, podivam se po tom pozdeji.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  rampage Fri 10 Feb 2012, 19:11

Nebudu tady odhadovat procenta, protože nevím jak je to nastavené. Muzikanti až tak moc na výběr nemají, duď přistoupí na podmínky vydavatele, nebo mají smůlu. Na tenhle model "spolupráce" už si jich dost postěžovalo v rozhovorech, ale zase ne moc aby neskončili. Kdyby to bylo tak oboustranně výhodné, tak proč si jich spousta udělá vlastní nahrávací studio, snaží se vydávat samostatně, nebo proč vznikají různá nezávislá vydavatelství. Nevěřím, že lovci talentů chtějí někomu pomoct, maximálně svojí peněžence, jinak by neexistovalo něco podobnýho jako rebecca black a podobnej sh*t. Když byla možnost stáhnout si legálně nový cd wohnout a zaplatit dobrovolnou částku podle toho jak se mi bude zdát dobré poslal jsem 150 dobrovolně a udělal bych to zas a myslím si že nejsem jediný podle reakcí kapely na vybranou částku. Podobný model se stanovenou minimální částkou za stažení (pokrytí nákladů) a neomezeným stropem bych rozhodně uvítal víc než nutnost koupit disk za několik set a pak zjistit, že se to nedá poslouchat, nebo koukat a 45 minut "zábavy" mě stálo třeba 500. Stahování by to sice nezastavilo, ale imho snížilo na obsah na který nechci čekat nebo je z různých důvodů jinak nedostupný.
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  tx Fri 10 Feb 2012, 19:25

rampage napsal:Nebudu tady odhadovat procenta, protože nevím jak je to nastavené. Muzikanti až tak moc na výběr nemají, duď přistoupí na podmínky vydavatele, nebo mají smůlu. Na tenhle model "spolupráce" už si jich dost postěžovalo v rozhovorech, ale zase ne moc aby neskončili. Kdyby to bylo tak oboustranně výhodné, tak proč si jich spousta udělá vlastní nahrávací studio, snaží se vydávat samostatně, nebo proč vznikají různá nezávislá vydavatelství. Nevěřím, že lovci talentů chtějí někomu pomoct, maximálně svojí peněžence, jinak by neexistovalo něco podobnýho jako rebecca black a podobnej sh*t. Když byla možnost stáhnout si legálně nový cd wohnout a zaplatit dobrovolnou částku podle toho jak se mi bude zdát dobré poslal jsem 150 dobrovolně a udělal bych to zas a myslím si že nejsem jediný podle reakcí kapely na vybranou částku. Podobný model se stanovenou minimální částkou za stažení (pokrytí nákladů) a neomezeným stropem bych rozhodně uvítal víc než nutnost koupit disk za několik set a pak zjistit, že se to nedá poslouchat, nebo koukat a 45 minut "zábavy" mě stálo třeba 500. Stahování by to sice nezastavilo, ale imho snížilo na obsah na který nechci čekat nebo je z různých důvodů jinak nedostupný.
Ale vzdyt sam vzapeti potvrzujes, ze na vyber maji - muzou si to vydat sami, coz muze byt v konecnem dusledku vyhodnejsi. Jenze to s sebou zaroven obnasi to riziko, ze z toho nezaplatej ty pocatecni naklady. A ti, co na to pristoupej, tak pro ne je to nejlepsi mozna alternativa. Pokud by byla nejaka jina, pro ne vyhodnejsi, tak by byli blbi, kdyby si ji nevybrali. Ze si pak stezujou? Tak si to meli zaridit jinak. Moznost maji, viz treba prave ti wohnouti. Nevybrali si ji, ale pak at neplacou, vzdyt jsou snad svepravni, tak vedi do ceho jdou.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  KilianD Fri 10 Feb 2012, 19:38

nemám čas na dlouhý příspěvek, chci jenom říct, že se naprosto ztotožňuju s tím, co tady zatím napsala Minnie. Zdá se mi, že jako jedna z mála má střízlivý, realistický, neidealistický názor na věc i dobrou znalost problematiky. Většina ostatních příspěvků mi přijde naivně revolucinářských...no offence.
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  hojava Fri 10 Feb 2012, 22:44

Já se taky musím postavit za Minnie (a do značné míry i za txe). Zdá se mi, že mluví naprosto racionálně a k věci, přistupuje k tomu velmi rozumně a snaží se ukázat, že to není tak černobílé. Já sice nejdu vždycky do primárních a občas ani do dostatečně seriózních sekundárních zdrojů (ACTA číst nebudu, právu tolik nerozumím a nemělo by to pro mě smysl), ale přečetl jsem toho dost, abych si nemyslel, kdovíjaké peklo to není. Jsou tam určitě i dost sporné části a způsob přípravy je přinejmenším podivný, ale samotná ACTA ještě nic moc neznamená, musí se zakotvit do našich zákonů. A nikdo neschválí prohledávání harddisků na hranicích, protože zvlášť při téhle bouři by to byla mediální pecka číslo jedna a byl by kolem toho ještě větší humbuk, než teď. Navíc pokud se moc nepletu, tak ACTA by měla mít i světlé stránky v jiných oblastech svého vlivu a pro nás nic tak převratného nepřináší. SOPA a PIPA jsou jiná záležitost, ty se zdají být dost děsné, ale na druhou stranu toho o nich vím podstatně míň.
Vydavatelé určitě nejsou svatouškové a jde jim jen o peníze. Určitě nutí začínající umělce podepisovat výhledově nevýhodné smlouvy. Ale pak investují peníze do toho, aby je proslavili, což by ti umělci obvykle sami nezvládli. Takže umělci mají možnost přinést hromadu peněz vydavatelům a trochu z toho dostat taky, nebo jim nedat ani ťuk, ale sami taky vydělají míň. Možnost volby opravdu mají, musí prostě volit menší zlo. Pokud někdo přijde s lepším modelem a přetáhne vydavatelům všechny zákazníky, bude to super. Jestli to byl Megaupload nevím. Je pravda, že načasování bylo zajímavé a taky jsem podezřívavý, ale na druhou stranu "Proč právě teď?" by se lidi ptali kdykoliv a člověk má tendenci hledat spojení i tam, kde neexistuje (čímž nechci tvrdit, že tady neexistuje, fakt nevím).

hojava

Počet příspěvků : 36
Bodů : 34
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Ďasík Fri 10 Feb 2012, 22:56

Ono tady jde hlavně o to, že ta dohoda byla sepisována tajně za zavřenýma dveřma, a taky, že je příšerně nejasná. Klidně může mít pravdu Minnie, která tvrdí, že ta smlouva stejně nepřinese nic nového, ale může se stát, že se schválí i "může a nemusí" body a bude tu totalita možná horší než kdysi...

Ale jak už jsem psal, přinejhorším se odpojím od netu, začnu zas víc chodit ven a prodám harddisky, protože na ně stejně nebude co nahrát...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování) - Stránka 10 Empty Re: Ukradl bych auto, kdyby se dalo zkopírovat (stahování)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru