Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

+7
MartyCZ
bodomkes
R&omize
Kolikokoli
NoMouse
Ďasík
Irwain Nornossa
11 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 14:15

Nevím, jestli se tohle ujme, když tak to pak klidně smažte, ale:
Chtěl bych se zeptat, jaké je vaše nejoblíbenější roční období, případně venkovní teplota, která nejvíc vyhovuje.
Teď máme léto, takže je na aktuální i otázka, jak se chladit, když je prostě nelidsky žhavo, ke kapalnému dusíku se jen tak nedostaneme, vzduch se sám od sebe ani nehne, obloha se jen modře škodolibě směje, jak se škvaříme…

Za sebe znám jen klasiku, a sice zmrzlou Vodu. Dát jí do mrazáku, nechat zmrazit tak, že je na povrchu centimetr ledu, vyndat, probít se ledem, dát tam ještě nějaký další, a pít často a málo. Minulé léto mi to docela pomohlo.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 14:55

Já mám nejradši podzim, protože, jak jsem kdysi říkal ve francouzštině, c'est une saison très mélancholique... Smile Je to prostě období, které je hrozně krásné - už není tak strašně horko, jsou úchvatné západy slunce, příroda se začíná barvit do nesčetně odstínů, je ideální čas na projížďky na kole a výlety - všude, kde jsou listnaté stromy, to vypadá úchvatně, zvlášť když je to poblíž nějaké přehrady nebo jezera... No a když už stromy opadají, nastává nejstrašidelnější období roku a s ním spojený Halloween (31. 10.), Svátek Všech svatých (1. 11.) a Dušičky (2. 11), které mám taky hrozně rád, kvůli té atmosféře.

A jedním z mých snů je prožít podzim v Nové Anglii (Maine, Connecticut, Vermont, Massachusetts, Rhode Island a New Hampshire). Podle mě je to nejkrásnější oblast USA. Všude listnaté lesy, staroanglická architektura, Boston... Říká se, že když už jet do Vermontu, tak jedině na podzim, že je to kouzelný zážitek... Tohle je součást mého většího plánu, projet autem křížem krážem USA od západu na východ.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 14:56

Ideální venkovní teplota je tak 20-22 stupňů a nesmí být dusno. Very Happy To co je teď, to už je moc horko.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 15:07

Ďasík: Podzim je fajn, to jo. Ale západy slunce mi způsobují už snad psychickou bolest. Very Happy
Zajímavý plán, snad se vydaří. Smile Rozhodně reálnější, než můj: proletět křížem krážem sluneční soustavu.
NoMouse: Tolik??? Wow. Tam končí moje operační teplota.

Btw, moje ideální teplota je asi tak -10. Smile Venku je příjemně zima, když člověk potřebuje vyvětrat, může, kompy se chladí daleko líp, můžu se oblíct, je sníh (nebo aspoň teplota nutná pro jeho existenci). A navíc, v téhle teplotě mi nedělá problém být krátkodobě v mikině.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 15:20

No dobře, 22 už je moc, tak do těch 20. Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 15:23

Do týhle teploty ještě nějak žiju. Smile Víc je příliš.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 15:57

Já mám ráda, když není ani hic ani kosa. Nejlepší je babí léto. To je teplo, ale není dusno a je teplá i voda a jsou pěkné opadané stromy. Jaro je taky dobré, ale jen když je tak těch 20°. Zimu mám ráda za oknem, ale nesnáším zimu "na blátě", když ještě fouká studený vítr. A léto je pěkné až tak na konci srpna, jinak je na padnutí...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 16:05

Jo, problém s letošním jarem byl ten, že převážně byla právě buď kosa nebo horko.. Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 16:25

Hlavně doufejme, aby problém tohohle léta nebyl v tom, že místo řek vody budou řeky lávy.
Btw, nejhorší měsíce jsou právě 6. a 7. Možná část 8. a 5.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 16:41

No, i když je pravda, že v zimě se můžeš oblíknout a je ti fajn, zatímco v létě se můžeš svlíknout a pořád ti je hrozně horko a ještě se navíc spálíš, nemám zimu rád. Je strašně "černobílá", nikde žádné barvy, málo světla, pochmurnost... A navíc všude hnusná rozbředlá nahnědlá břečka (o sněhu se dá mluvit až tak někdy v únoru). I když jsem příznivcem upírů a proto by mi tahle pochmurnost zimy měla vyhovovat, tak ne. Smile Podzim se všemi svými barvami je mnohem, mnohem lepší. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 16:58

Zima není černobílá. Smile Svět vypadá jinak, daleko líp. Pochmurná vůbec není. Nikdy na mě tak nepůsobila. Spíš hlubokomyslnější.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 17:38

Fakt je černobílá. A pochmurná. A svět vypadá hůř. Very Happy Very Happy Very Happy Všechno je takové jednotvárné, monotónní, navíc je i přes den "šero"... Ne nadarmo je zima považována za období smrti...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 17:43

OK, asi zimu vnímám fakt jinak. možná za to může ta vděčnost a radost, že je konečně to období, ve kterém víc, než žiju. Smile
Šero přes den je naprosto ideální. Monitory a displeje nemusí tak strašně moc zářit, člověk neoslepne sotva co se podívá ven…ideální.
Btw, tak mě napadá…asi budu upír. Very Happy Protože mám raději tmu, chlad, abych vypadal správě upírsky, chci si nakoupit pár goth věcí včetně pláště (jiný, než měl Howard), modré kontakty by k tomu taky sedly, bledou kůži mám permanentně (chci), studené ruce pro mě nejsou problém, mám raději noc, než den… Hmmm. Smile To se mi líbí. Smile
Období smrti? WTF? To jsem nikdy neslyšel, a je to blbost velkostí přesahující nekonečnost lidské hlouposti nebo třeba velikost vesmíru.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 17:48

Jasně že to je období smrti... Většina rostlin a hmyzu, zvířata, co si nenachystala dostatek zásob apod. v zimě umírají. Toho sis nikdy nevšiml? Very Happy A nevynáší se snad na jaře Smrtka (Morana), jako symbol ukončení vlády smrti nad krajem???

Ale v tom upírství máš mou podporu. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 17:53

Hmmm, jako jo, tohle je pravda, ale…no dobře. Nějak mi to přišlo nevýznamné. A zvyky? Very Happy Neznám, naprostej ignor z mé strany. Very Happy
Lidi jsou moc…já nevim, prostě zima je fakt nejlepší. Jsem schopen akceptovat všechny období, kromě léta.
Díky. Smile Hodila by se ještě finanční, ten plášť stojí 3000. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 18:01

Sám bych tu finanční potřeboval. Very Happy

Co se týče Morany, tady máš pár odkazů a menší výtah z nich:

Morana je figura představující smrt, pravděpodobně bytost ze slovanské mytologie nebo pohanská bohyně smrti. Je velmi známá i v dnešním folklóru. Uctívali ji staří Slované a Baltové. Je zosobněna zimou, na jaře končí její vláda. Při slavnosti je upálena nebo vhozena do vody (případně obojí). Utopená hořící figurína je ve vodě lidmi kamenována. Není možné ji však považovat za čistě bohyni smrti nebo za nějakou ohyzdnou stařenu. Je prý velmi krásná. Morana má na krku náhrdelník ze šnečích ulit (symbol smrti) a šálu (symbol zimy).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Morana
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vítání_jara
http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2008040002

A zpívá o ní i Jarek Nohavica v písničce Gaudeamus Igitur ("V čele šly panny, celé bosé byly, a nesly Moranu...")
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 18:05

Morana vypadá docela sympaticky. Smile Možná už znám budoucí partnerku. Very Happy Very Happy
Btw, než tohle, je zajímavé tohle: http://www.wolframalpha.com/input/?i=cos%28i%29 Je to sice totální OT, úplně něco jiného, ale to je jedno. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 18:10

lol!
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 18:11

Co?? Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 18:17

Co by? Smile Takový šílený OT se prostě jen tak nevidí...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 18:19

Morana je super, škoda, že je vymyšlená. Všeobecně slovanské božstvo je super. Stejně tak řecké a severské a i orientální (ale v těch se tolik nevyznám). No jo, jsem pohan jako poleno Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty OMG

Příspěvek  R&omize Sun 05 Jun 2011, 18:19

Irwain Nornossa napsal:Morana vypadá docela sympaticky. Smile Možná už znám budoucí partnerku. Very Happy Very Happy
Btw, než tohle, je zajímavé tohle: http://www.wolframalpha.com/input/?i=cos%28i%29 Je to sice totální OT, úplně něco jiného, ale to je jedno. Very Happy
Šílenství dostalo hmotnou podobu... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 18:25

Tak já psal, že moje reakce je trochu OT.
Ale není to fascinující? Když dáš do goniometrický funkce, co nemá růst přes 1 imaginární číslo, ona roste přes 1! To je úplně super! A u cosinu se to číslo dá vyjádřit poměrně jednoduchým vzorcem. No, já nevím, jak vy, ale tohle…se mi líbí. Very Happy Prostě celý život žiju s tím, že cosinus nebude větší jak 1, ale v komplexní rovině to neplatí. Wow! Smile
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Ještě k těm obdobím

Příspěvek  bodomkes Sun 05 Jun 2011, 18:27

Nevím, kde jste přišli na tu pochmurnost... to jedině tak na přelomu podzimu a zimy. Ale jak všechno pokryje bílá, svět zněžní. I love you To mi potom přijde všechno strašně pohádkové a líbezné. ^^
A souhlasím s Koli, že všichni tihle pohanští, hlavně slovanští a řečtí, bůžkové jsou prima. Smile
Irwain: Shocked Šokující zjištění.
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 18:28

Irwaine, doufám, že se ti tvá "nenásilná a nenápadná" snaha o odklonění od tématu pohanských a jiných bohů, nepovede Very Happy Very Happy Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru