Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O vlacích (a jiné dopravě)

+10
NoMouse
yossarian
Irwain Nornossa
g.hofstadter
bakeLit
minnie
R&omize
tx
Ďasík
Kolikokoli
14 posters

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Apr 2011, 13:41

Edit by Ďasík: Toto téma jsem přesunul z diskuse k titulkům k epizodě S04E20, kde se řešilo, jestli se má nebo nemá zachovat slovní spojení "myšlenkový vlak".

Jedině zachovat vlak. Vlaky miluji. Sice si o nich nezjišťuji tolik, co Sheldon. Ale nedávno jsem našla jednu dětskou knížku (Velká kniha malého předškoláka Very Happy), kterou jsem měla jako dítě. Byla tam prázdná stránka a nad ní nadepsáno: "Čím chci být až budu velký?" A v té stránce jsem měla nakreslenou sebe jako výpravčí Very Happy. To byl můj předškolácký sen Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Apr 2011, 13:49

Tak to já chtěl být učitelem. Smile A taťka - učitel - vždycky říkal "Jen přes mou mrtvolu, víš, co to je starostí?" Very Happy

Každopádně já se o vlaky zajímám fakt hodně, znám víceméně každou lokomotivu (včetně číselného označení a vlastností) a vagón, co jezdí v ČR, velmi dobře graf české železniční dopravní sítě (u tratí na severní Moravě i všechny stanice, jak jdou za sebou) a můj kámoš vytváří pro MS Train Simulator jednu z tratí. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Apr 2011, 13:57

Tý jo... To by z tebe měl Shelly radost Very Happy. To já nejraději do toho vlaku sednu, opřu se o okno a přemýšlím. Neznám nic lepšího než poslouchat to drncání a koukat na ubíhající krajinu z okna.
A já budu asi nakonec učit. Ráda bych dělala něco, jako Ross - pracovat v muzeu a přednášet na univerzitě. To bych fakt brala Smile.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Apr 2011, 14:03

No, já když jedu ve vlaku (a není to po trati 321 z Opavy do Těšína, ta už mě moc nebere, znám ji zpaměti), zkoumám z okna všechny stanice, návěstidla, koleje atp. A nejlepší to je, když jedeme s tím kámošem, to dokonce určujeme, jakou jedeme rychlostí, podle lokomotivy, vagónů, rychlostníků a návěstidel. Je to fakt sranda. Když třeba jedeme do Prahy, tak se sejdem o den dřív a tu trasu si předem zajedeme v simulátoru. Pak už nás nic nepřekvapí, i když... Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Apr 2011, 14:10

Heh, to já cestu z Brna do Skalice (a zpět) taky znám nazpaměť, ale jedna část trati vede podél skály, tak tam vždycky koukám na vrstevní sledy a další část zase vede uprostřed svahu, takže se tam dá pozorovat "opilý les" Very Happy. Jinak nejlepší je koukat v zastávkách na nádraží na ten život tam - spěchající lidi atd. A teď ve Skalici pořídili do čekárny nové lavičky, juchů Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Sat 16 Apr 2011, 17:35

Ja se tedy priznam, ze me vlaky moc neberou. Pravdou tedy je, ze v Praze je v ramci MHD vyuzivam pravidelne a Sloni jsou celkem pohodlne vlaky. V Praze si tedy vlaky nemuzuz vynachvalit Very Happy. Ale co se dalkovych tras tyce, tak vlak opravdu nemam rad, protoze ty kozenkove sedacky a takova ta zasla spina mi vylozene vadi (vetsinu cest jsem odjezdil z Phy do jiznich Cech, kde jezdi snad ty nejhorsi vagony a jeste tam ani neni dodelany koridor. Na teto relaci tedy preferuji bus, ktery, kdyz se dobre vybere, je podstatne cistsi, ale nejlepsi to je stejne autem Very Happy). Na druhou stranu takove Pendolino mi prijde celkem v pohode, stejne jako rekonstruovane IC/EC soupravy. Kdybych mel jistotu, ze na dalkovych trasach budou jezdit tyto vagony, tak by cesta vlakem byla samozrejme nesrovnatelne pohodlnejsi a prijemnejsi nez busem (jenze to chce v podstate chytnout mezinarodni vlak, a to jeste jen nektery, napriklad ty jedouci na SVK byvaji taky v otresnem stavu)...
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Vlaky!

Příspěvek  R&omize Sat 16 Apr 2011, 20:21

tx napsal:Ja se tedy priznam, ze me vlaky moc neberou. Pravdou tedy je, ze v Praze je v ramci MHD vyuzivam pravidelne a Sloni jsou celkem pohodlne vlaky. V Praze si tedy vlaky nemuzuz vynachvalit Very Happy. Ale co se dalkovych tras tyce, tak vlak opravdu nemam rad, protoze ty kozenkove sedacky a takova ta zasla spina mi vylozene vadi (vetsinu cest jsem odjezdil z Phy do jiznich Cech, kde jezdi snad ty nejhorsi vagony a jeste tam ani neni dodelany koridor. Na teto relaci tedy preferuji bus, ktery, kdyz se dobre vybere, je podstatne cistsi, ale nejlepsi to je stejne autem Very Happy). Na druhou stranu takove Pendolino mi prijde celkem v pohode, stejne jako rekonstruovane IC/EC soupravy. Kdybych mel jistotu, ze na dalkovych trasach budou jezdit tyto vagony, tak by cesta vlakem byla samozrejme nesrovnatelne pohodlnejsi a prijemnejsi nez busem (jenze to chce v podstate chytnout mezinarodni vlak, a to jeste jen nektery, napriklad ty jedouci na SVK byvaji taky v otresnem stavu)...
Tak vlak je jedna z věcí, které mě stále přesvědčují, že vlastně řidičák ani nepotřebuji a tudíž si ho nehodlám dělat, pokud se nic nezmění, až tak mám rád jízdu vlakem (souhlasím s Koli, jen bych dodal, že není nad schrupnutí si při drncání vlaku). Jako malý jsem se dokonce se sestrou a tatínkem chodil dívat k železničnímu mostu, jak jezdí vlaky a mění se lokomotivy (Přerov míval jedno z největších nádraží na Moravě). Vzhledem k tomu, že jsem zvědavý jak opice, mě Pendolino donutilo jednou vyzkoušet i první třídu a super, ale pro normálního člověka je tam moc málo výhod, aby mělo smysl o tom přemýšlet. Jinak pokud vím, Ďasík mě určitě opraví kdyby něco, tak každý vlak nadepsaný jako EC nebo IC jsou nové soupravy. Dále vzhledem k vlakomilství, co se tu sešlo, předpokládám, že java program na mobil jVlaky (jízdní řády s vyhledáním a při připojením k internetu i hlásič aktuálního zpoždění na plus minus minutu a poslední stanici přesně) znáte, ale i ostatním se může hodit... Wink


Naposledy upravil R&omize dne Sat 16 Apr 2011, 20:32, celkově upraveno 1 krát
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  minnie Sat 16 Apr 2011, 20:29

z vlastní zkušenosti si nemyslím, že ec/ic jsou jenom nové vlaky.. nevypadá to tak Very Happy
a rozdíl mezi první a druhou třídou vidím jen v tom příplatku Very Happy ne vždycky, ale dost často.. ale protože tam nejsou lidi a pendolino na divoký východ jezdí dost debilně, sedám si většinou do jedničky..
nejsem takový blázen do vlaků, jen nejsem moc dobrá řidička - což tady někteří asi potvrdí Very Happy - a zprotivili se mi student agency.. a protože občas musím navštívit drahé rodiče, občas se tomu cestování nevyhnu.. a vlak vidím pořád jako nejmenší zlo.. dokonce teď, co spravili nádraží v praze, tak už se tam ani nebojím.. Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Apr 2011, 20:30

Asi tak. Dokud jezdí vlaky a MHD, tak řidičák nepotřebuji. Stejně vím, že bych řídila asi tak jako Sheldon Very Happy. Vždyť i při dělání "řidičáku na kolo" v první třídě jsem zajela instruktora Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty :D

Příspěvek  R&omize Sat 16 Apr 2011, 20:33

Kolikokoli napsal:Asi tak. Dokud jezdí vlaky a MHD, tak řidičák nepotřebuji. Stejně vím, že bych řídila asi tak jako Sheldon Very Happy. Vždyť i při dělání "řidičáku na kolo" v první třídě jsem zajela instruktora Very Happy.
A dostalas ho? Very Happy (Upřímně nevím, k čemu to je dobré.)
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Sat 16 Apr 2011, 20:54

Jo dostala - všichni jej dostali. Ale stejně jsem pak dlouho nejezdila. Chytil mě policajt a řekl mi, že jestli mě ještě někdy uvidí jet na kole, tak mi ho sebere a mě vyliská Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Ďasík Sat 16 Apr 2011, 20:55

R&omize napsal:Ďasík mě určitě opraví kdyby něco, tak každý vlak nadepsaný jako EC nebo IC jsou nové soupravy.
Ďasík tě bohužel neopraví, protože řazení vlaků se mění každý rok, takže se v tom nedá vyznat. Můžu akorát říct, že tady na Ostravsku už máme převahu Elefantů nad klasickými starými panťáky. Aktuální řazení všech českých a slovenských vlaků včetně plánků vagónů i s čísly sedaček najdete na http://www.zelpage.cz/razeni/ Každopádně ale můj odhad je, že se pleteš... Smile
Aktuální mapa zpoždění vlaků v ČR je na http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa2 a v SR tady: http://poloha.vlaku.info/cs/mapa
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Sat 16 Apr 2011, 21:01

R&omize napsal:Tak vlak je jedna z věcí, které mě stále přesvědčují, že vlastně řidičák ani nepotřebuji a tudíž si ho nehodlám dělat, pokud se nic nezmění, až tak mám rád jízdu vlakem (souhlasím s Koli, jen bych dodal, že není nad schrupnutí si při drncání vlaku). Jako malý jsem se dokonce se sestrou a tatínkem chodil dívat k železničnímu mostu, jak jezdí vlaky a mění se lokomotivy (Přerov míval jedno z největších nádraží na Moravě). Vzhledem k tomu, že jsem zvědavý jak opice, mě Pendolino donutilo jednou vyzkoušet i první třídu a super, ale pro normálního člověka je tam moc málo výhod, aby mělo smysl o tom přemýšlet. Jinak pokud vím, Ďasík mě určitě opraví kdyby něco, tak každý vlak nadepsaný jako EC nebo IC jsou nové soupravy. Dále vzhledem k vlakomilství, co se tu sešlo, předpokládám, že java program na mobil jVlaky (jízdní řády s vyhledáním a při připojením k internetu i hlásič aktuálního zpoždění na plus minus minutu a poslední stanici přesně) znáte, ale i ostatním se může hodit... Wink
Tak EC/IC vždy nové nejsou, jistota to je snad pouze na trase Berlin-Pha-Wien(/Budapest). Jinak na zmiňované relaci Pha-JČ jezdí pouze R, takže tam ta kvalita opravdu stojí za starou belu. Navíc rychlost taky nic moc: úsek Pha - Veselí n. Luž. trvá 2 hodiny + je třeba počítat tak půl hodiny k cestě na nádraží, autem to trvá od baráku cca 1,5 hodiny, pak je tam ještě přestup na Os a nakonec přestup ještě na autobus (pokud člověk použije místo vlaku autobus, tak je o jeden přestup méně a je to o zhruba půl hodiny rychlejší, samozřejmě záleží, jak navazují přestupy). Suma sumárum: to, co trvá veřejnou dopravou tak 4 hodiny, autem trvá dvě a dá se jet bez problémů večer.
Samozřejmě třeba při cestách z Phy na Moravu a do měst na koridorech (především směr Olomouc a Ostrava) je vlak přinejmenším vyrovnaným soupeřem...
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  bakeLit Sun 17 Apr 2011, 13:01

OFFTOPIC! Very Happy
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Ďasík Wed 27 Apr 2011, 18:09

Tak jsem všechno o vláčcích, kolech, autech atd. přesunul sem, kde to už offtopic nebude, takže můžete pokračovat v diskusi. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Wed 27 Apr 2011, 18:28

Ďasík napsal:Tak jsem všechno o vláčcích, kolech, autech atd. přesunul sem, kde to už offtopic nebude, takže můžete pokračovat v diskusi. Wink
Jenom jsem čekal, kdy k tomu dojde Very Happy
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  g.hofstadter Wed 27 Apr 2011, 20:38

to kolikokoli: Jojo... cestujícím "naším" koridorem je důvěrně známej každej jinej objekt vyjma skal :-)

jinak k tomu řízení: Myslím si, že opravdovejch antitalentů, kteří by nebyli schopní řídit je na světě opravdu málo.... každej je schopnej se to líp nebo hůř naučit, ale dnešní auta, s automatickejma převodovkama, hlídáním pruhů, vzdáleností apod. už zvládne fakt asi každej.... teď nemyslím takový ty, co jsou každou chvilku namotaní někde na stromku... u těch je problém mezi rozumem, a chtíčem a schopnostech ovládat sebe sama, nikoli auto.... Smile Smile Smile
g.hofstadter
g.hofstadter

Znamení : Střelec Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 120
Bodů : 125
Reputace : 3
Datum registrace : 21. 02. 11
Věk : 33
Místo : Česko (zatím)

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  minnie Wed 27 Apr 2011, 21:23

já neříkám že je to těžké nebo dokonce nemožné.. dokonce umím řídit.. tedy, přemístit se z místa A do místa B.. ale nikdy jsem to pořádně nepotřebovala k životu a řídit po praze nebo po D1 ve špičce taky není zrovna oddechovka.. radši spím nebo si čtu ve vlaku Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Wed 27 Apr 2011, 21:50

Jel někdo z vás vlakem (rychlíkem) z prahy do Varů (a dál na Cheb)?
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  yossarian Thu 28 Apr 2011, 13:36

Ja jsem teda vlak mezi prahou-hradcem kralove moc rad vymenil za zlutaka.
1) cenova politika
a) zaplat 990kc a budes mit slevu na 3 roky 25% -> 112kc jizdenka PH-HK
b) zaplat 8490kc a budes mit slevu na 3 roky 50% -> 75kc jizdenka PH-HK

2) nespolehlivost - nikdy clovek nevi s jakym spozdenim dorazi
3) cistota a kultura cestovani

Kdyz to porovnam se zlutakem, kterej jezdil rok za cenu 50kc a tedka jezdi za 75kc, tak to mam za stejnou cenu, spolehlive, dostanu kafe a noviny. A zlutaky jsou natolik moderni autobusy, ze i clovek skoro k 2m jako ja si tam pohodlne sedne.
A jedine co pro tu "slevu" musi clovek udelat je zaregistrovat se v rezervacnim systemu.
Takze sory, i kdyz jsem vlakem jako malej jezdil rad, zlutak jasne vede.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Thu 28 Apr 2011, 14:34

Tak když jsem jela do Prahy na Trpaslicon, tak jsem taky jela žluťákem. Ale mezi Kunštátem a Brnem, což je 40 km a žádné žuťáky tam nejezdí, tak je jasná volba vlak. Busy tam sice jezdí, ale to jsou smradlavé a nepohodlné obyčejné linkáče.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  minnie Thu 28 Apr 2011, 14:52

pro mě je na žluťáku nepraktické, že pokud nevím 14 dní předem kdy pojedu, tak nejedu tím "pohodlným" žlutým autobusem, ale nějakou osmou posilou.. což klidně může být obyčejná karosa, a to už je na 200km po D1 znát Very Happy navíc pak v brně musím přebíhat od grandu na vlak nebo až na zvonařku abych se dostala až k našim..
prostě v mém případě to má víc mínusů než plusů..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  yossarian Thu 28 Apr 2011, 15:12

minnie napsal:pro mě je na žluťáku nepraktické, že pokud nevím 14 dní předem kdy pojedu, tak nejedu tím "pohodlným" žlutým autobusem, ale nějakou osmou posilou.. což klidně může být obyčejná karosa, a to už je na 200km po D1 znát Very Happy navíc pak v brně musím přebíhat od grandu na vlak nebo až na zvonařku abych se dostala až k našim..
prostě v mém případě to má víc mínusů než plusů..

No nevim jak osma posila, ale normalne posilovy spoj je zluty standart. A kdyz neni, tak je to napsane v rezervacnim systemu napsano.
BTW ty se vejdes i do obycejne karosy Very Happy
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Tak to pr... :)

Příspěvek  R&omize Thu 28 Apr 2011, 16:08

yossarian napsal:a) zaplat 990kc a budes mit slevu na 3 roky 25% -> 112kc jizdenka PH-HK
b) zaplat 8490kc a budes mit slevu na 3 roky 50% -> 75kc jizdenka PH-HK
Ty už jsi tak velký a "starý" kujón, že to máš za klasickou cenu? Do 26 let je to za 330 a 3490 a to už je sakramentský rozdíl, se pak už vyplatí jezdit po CELÉ republice s takovou slevou (+3 a 3 % za peníze na kartě +5 % zpáteční sleva, nebo sleva za traťové jízdenky - slevy se sčítají, a to už máš pak skoro třetinovou cenu... Idea ), když si vybereš spoje s lepšími soupravami - samozřejmě ve všem souhlasím s minnii. Jinak v Pendolinu také dostaneš noviny a občerstvení, sice navíc se stokorunou za místenku a jen v první třídě (jinak cena stejná, jak klasický vlak), ale když vlaky miluješ, tak není co řešit, můžu doporučit, přirovnání k letadlu na kolejích není vůbec hype... Twisted Evil

PS: Se nám tady z toho stává PR Student Agency vs. ČD... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 28 Apr 2011, 17:28

yossarian napsal:Ja jsem teda vlak mezi prahou-hradcem kralove moc rad vymenil za zlutaka.
1) cenova politika
a) zaplat 990kc a budes mit slevu na 3 roky 25% -> 112kc jizdenka PH-HK
b) zaplat 8490kc a budes mit slevu na 3 roky 50% -> 75kc jizdenka PH-HK

2) nespolehlivost - nikdy clovek nevi s jakym spozdenim dorazi
3) cistota a kultura cestovani

Kdyz to porovnam se zlutakem, kterej jezdil rok za cenu 50kc a tedka jezdi za 75kc, tak to mam za stejnou cenu, spolehlive, dostanu kafe a noviny. A zlutaky jsou natolik moderni autobusy, ze i clovek skoro k 2m jako ja si tam pohodlne sedne.
A jedine co pro tu "slevu" musi clovek udelat je zaregistrovat se v rezervacnim systemu.
Takze sory, i kdyz jsem vlakem jako malej jezdil rad, zlutak jasne vede.

Výborně, někdo, kdo používá „žluťáka“, aneb SA.
S tou cenou máš samozřejmě pravdu. Ale to pohodlí? Ani omylem. V každém tom jejich buse je strašně málo místa na nohy. Dělají to pro obyčený lidi, co mají kratičký nožičky, ale nepočítají s tím, že existují i lidé, co potřebují prostoru trochu víc. Na Trase Praha → Hradec by to bylo zvladatelné, nevím, jak dlouho to jezdí, ale víc, jak hodina a půl to nebude. Hardcore je na trase Praha → Brno a hlavně na Praha → Vary.
Nebýt ty vlaky tak nesmyslně drahý a hlavně pomalý, jezdil bych raději jima, i za cenu, že bych byl v narvaném kupé, což bytostně nenávidim.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru