Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O vlacích (a jiné dopravě)

+10
NoMouse
yossarian
Irwain Nornossa
g.hofstadter
bakeLit
minnie
R&omize
tx
Ďasík
Kolikokoli
14 posters

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 15:53

tx napsal:
Irwain Nornossa napsal:No, na Vary se sere. Very Happy Jak by taky ne, celý ten kraj je největší díra z celé republiky.
Jo, na Vary se dlabe. R6 je naprosto priserna a ta cesta za ni je vylozene o urvani kola. Jel jsem tam v posledni dobe asi dvakrat a bylo to sileny. Navic se tam neda rozumne predjizdet, je to uzky, takze se clovek tahne za nakladakem treba i nekolik desitek kilometru.

R6? Very Happy Dobrej vtip. Ta ubohost mezi Strašecím a Varama není R6, je to jen silnice.
Ano, přesně takhle se tam táhnou i autobusy. Takže z Prahy je člověk rychleji v Brně, než ve Varech, i když Brno je o 70 km dál.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 15:58

NoMouse napsal:Teď jsem narazil na článek, že by DPMB chtěl mít do roku 2016 těch Poršat 100 Shocked (zatím jsou dodány všechny, co byly nasmlouvány, takže to skoro vypadalo, že už další nebudou...)
Doufám, že se mezitím v Praze 15T osvědčí a projeví o ni zájem i Brno, 100 poršáků (kromě toho, že není kam je dát) bych asi nepřežil...

Ježiš, jen to ne. Ty prachy ať vrazí do Vario LF2+ nebo Vario LF2, když jedou 2 za sebou, tak se tam všichni lidi i vejdou, mohli by taky nakoupit Vario LF3/2, aby tady jezdilo něco novějšího obousměrnýho.
Btw, ne, v šalinách se nevyznám, jen jsem koukl na wiki a jen tím jezdim.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty ČD

Příspěvek  R&omize Fri 29 Apr 2011, 16:08

Jinak řečeno, jen sis našetl a jen machruješ... Wink Sranda... Laughing Já MHD jezdím tak málo, že mě absolutně nezajímá, čím jezdím, ať žijí vlaky... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 17:00

R&omize napsal:Jinak řečeno, jen sis našetl a jen machruješ... Wink Sranda... Laughing Já MHD jezdím tak málo, že mě absolutně nezajímá, čím jezdím, ať žijí vlaky... Very Happy

Tak nějak. Very Happy Ale načel jsem tam info o Variol LF4+, což by bylo fakt super. Pěkně dlouhá šalina. Smile
Jo, vlaky ať žijí. Ať jezdí moderní, rychlé a ať si to taky někdy můžu dovolit, ať modernizují tratě, a podobně.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 17:02

yossarian napsal:Porsaky (tramvaje ne auta) jsou desny.
malo mista vsude, jedine kde se da rozvalit jsu takova ty invalidni jednosedatka.
Ale i se skoro 2m a 100Kg se da sednout do te ulicky, jen si musite vybrat nejakou krehkou divenku naproti, protoze s tou se nepokopete :-)
A uz jsem parkrat jel T15 a to je krasa. Super tramvaj. Hlavne takove drevotrisko/laminatove sedacky, takze snadno udrzovatelne, zadna zazrana spina a smrad po bezdacich :-)

Když jsem se nedávno stavoval v Praze, měl jsem na tuhle T15 taky štěstí. Jelo to jako 18 na Petřiny, kam jsem zrovna potřeboval, a lidí tam moc nebylo, takže jsem si sedl. Ale nevím, jestli mám nějakej rozmazlenej zadek, ale ty nový, luxusně vypadající (ono to celý vůbec vypadá nějak luxusně Very Happy) sedačky mi přišly dost tvrdý. Asi jsem jedinej… Každopádně jasně, tohle se bude udržovat dost dobře. Smile Není nic horšího, než smrad z bezďáků, párkrát jsem to štěstí měl.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  NoMouse Fri 29 Apr 2011, 17:45

Irwain Nornossa: jo, Varia jsou dobrý, sice nejsou 100% nízkopodlažní, ale ty LF+ / LF2+ už to mají nějaký snížený i v té nenízkopodlažní části, takže už to není taková prolízačka, zatím jsou tu ale jenom "nepluska". Oboustranné šaliny by taky byly potřeba, KT8 nevydrží věčně (i když se rekonstuují a nízkopodlažní prostřední článek mají už skoro všechny), co bude potom jezdit na osmičce? A to nemluvím o tom, že když je nějaká výluka, tak je jich nedostatek.
to all: není to T15, ale 15T Wink Jo, taky jsem slyšel, že ty sedačky nejsou zas tak pohodlný a že kloužou... Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 18:04

NoMouse napsal:Irwain Nornossa: jo, Varia jsou dobrý, sice nejsou 100% nízkopodlažní, ale ty LF+ / LF2+ už to mají nějaký snížený i v té nenízkopodlažní části, takže už to není taková prolízačka, zatím jsou tu ale jenom "nepluska". Oboustranné šaliny by taky byly potřeba, KT8 nevydrží věčně (i když se rekonstuují a nízkopodlažní prostřední článek mají už skoro všechny), co bude potom jezdit na osmičce? A to nemluvím o tom, že když je nějaká výluka, tak je jich nedostatek.
to all: není to T15, ale 15T Wink Jo, taky jsem slyšel, že ty sedačky nejsou zas tak pohodlný a že kloužou... Very Happy

Tak, 100% nízkopodlažní zase být nemusí, ne? I kdyby byly z poloviny, tak je to docela v pohodě. Jezdím často, a vozíčkáře jsem snad ještě neviděl, a matek s kočárkama není zas tak šíleně moc. No, na 8 můžou jezdit Ty LF3/2. Co jsem tak vyrozuměl, jsou prý oboustranné. Prostě nová verze těch starých.
Btw, víš, proč je na Líšni na 8 takové debilní zakončení? Teda, mně to přijde debilní, všude dělají to otáčení, i když se plánuje trať vést dál. Viz Červinkova.
Sorry, opravuju se, 15T. Smile
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Fri 29 Apr 2011, 18:10

Irwain: Pozor na komolení R&yho jména v citacích, je na to háklivý Wink
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  NoMouse Fri 29 Apr 2011, 18:16

Irwain Nornossa: Jo, LF3/2 jsou oboustranné, to by byla dobrá náhrada za KT8D5 (nová verze KT8 se to nazvat nedá, vychází to z normálního Varia, které vychází z klasické T3). Pak ještě existují oboustranné Poršata... Twisted Evil
No na té osmičce, asi tam na smyčku není místo. Původně to končilo o zastávku dřív (Jírova, je podzemní, taky bez smyčky) a pak se to protáhlo na Mifkovu.
edit: tady je to na mapě - no možná kdyby se hodně chtělo, tak by se tam ta smyčka někde vměstnala, ale musely by se zrušit ty silnice na sever od kolejí...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 18:37

tx napsal:Irwain: Pozor na komolení R&yho jména v citacích, je na to háklivý Wink

Podařilo se Ti mě zacyklit. Very Happy Jsem si jist, že za všechny svoje příspěvky tady jsem ničí jméno nezkomolil, citace se generuje automaticky, ničí jméno jsem nepsal, takže…co, kde? Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Snaž se...

Příspěvek  R&omize Fri 29 Apr 2011, 18:45

Irwain Nornossa napsal:... citace se generuje automaticky...
No a můj nick se generuje automaticky zkomolený, musíš si to pokaždé hlídat a ručně přepsat. Už jsem si i změnil nick, ale byl jsem přehlasován, abych si ho vrátil, tak se teď všichni musí snažit... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 18:55

NoMouse napsal:Irwain Nornossa: Jo, LF3/2 jsou oboustranné, to by byla dobrá náhrada za KT8D5 (nová verze KT8 se to nazvat nedá, vychází to z normálního Varia, které vychází z klasické T3). Pak ještě existují oboustranné Poršata... Twisted Evil
No na té osmičce, asi tam na smyčku není místo. Původně to končilo o zastávku dřív (Jírova, je podzemní, taky bez smyčky) a pak se to protáhlo na Mifkovu.
edit: tady je to na mapě - no možná kdyby se hodně chtělo, tak by se tam ta smyčka někde vměstnala, ale musely by se zrušit ty silnice na sever od kolejí...

Tak, na silnici můžou udělat nějaký přejezd, ne? Nevím, nerozumim tomu zas tak moc, ale koleje v silnici jsou snad všude, můžou být i tam. Myslím samozřejmě tu silnici, která je menší. A nebo by mohli tu linku prodloužit, určitě by udělali spoustě lidí radost. Ostatně jako by mohli prodloužit plno dalších.
Dobře, je fajn vědět, že nekeám blbosti. Smile
Oboustraný Porshe?
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  NoMouse Fri 29 Apr 2011, 19:02

Jojo, oboustranné Porše, jezdí v Polsku...
edit: http://cs.wikipedia.org/wiki/Škoda_19T

K té smyčce - ve smyčce těžko uděláš přejezd, když v ní ty tramvaje stojí. Navíc jsem se teď díval na streetview na www.norc.cz a ta zelená plocha (kromě toho, že je to jakýsi parčík, ta užší silnice je ve skutečnosti chodník) je celá docela dost do kopce... Takže by se to muselo hodně překopat a to by se zase nelíbilo lidem v okolí atd. atd.
Protáhnout to není kam, viz mapa.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 29 Apr 2011, 19:03

Obdivuji, že se někdo takto vyzná v tramvajích a jejích typech. Já jen vím, že šestkou jezdí šalina Helenka a to mi stačí Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 19:07

R&omize napsal:
Irwain Nornossa napsal:... citace se generuje automaticky...
No a můj nick se generuje automaticky zkomolený, musíš si to pokaždé hlídat a ručně přepsat. Už jsem si i změnil nick, ale byl jsem přehlasován, abych si ho vrátil, tak se teď všichni musí snažit... Very Happy

Ajo, už to vidím.
Tak, nick je na Tobě, ne? Na nějaké hlasování se můžeš vykašlat. Very Happy
Btw, tady je znaková sada UTF-8?
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 19:12

NoMouse napsal:Jojo, oboustranné Porše, jezdí v Polsku...
edit: http://cs.wikipedia.org/wiki/Škoda_19T

K té smyčce - ve smyčce těžko uděláš přejezd, když v ní ty tramvaje stojí. Navíc jsem se teď díval na streetview na www.norc.cz a ta zelená plocha (kromě toho, že je to jakýsi parčík, ta užší silnice je ve skutečnosti chodník) je celá docela dost do kopce... Takže by se to muselo hodně překopat a to by se zase nelíbilo lidem v okolí atd. atd.
Protáhnout to není kam, viz mapa.

Jóóó, tohle. To jsem kdysi viděl. Proč to Škodovka neprodává i nám? Do ČR? Že by nezájem? Ostatně, mohli by vzít tuhle oboustrannou, a prodloužit jí, dejme tomu o 2 články. Nevejde se tam nějak moc lidí.
Aha. Jo, tak to pak chápu. No, tak by mělo Brno nakoupit nové oboustranné. Smile Jakékoliv, hlavně NE ty starý. Very Happy Na ně mám averzi z dob, kdy se opravovala česká a jezdilo to jako x13. Very Happy Taky je pro mě nepochopitelný, když to jede na lince 1, která je narvaná k prasknutí.
Ostatně, taky nechápu, proč nezapojí za sebou 3 ty staré, klasické, místo 2 (nemám na mysli ty oboustranné, ale ty normální, má to plno typů).
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 19:13

Kolikokoli napsal:Obdivuji, že se někdo takto vyzná v tramvajích a jejích typech. Já jen vím, že šestkou jezdí šalina Helenka a to mi stačí Very Happy.

Nevím, jak ostatní, ale já prostě jen googlim. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 19:24

A když jsme u těch šalin, strašně mě fascinuje Tatra RT6N1. Občas jí někde zahlídnu, ale jen projíždí. Nikdy jsem jí nejel, ale jen už podle vzhledu je jasné, že nic podobného nikde není. Takže, nevíte, na jakých linkách jezdí? Možná jsem magor, ale chci se svést. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Fri 29 Apr 2011, 19:38

Koli: Já znám jenom ty pražské, to není zas takový problém (teda pokud se člověk nechce hrabat ve speciálním označování například rekonstruovaných tramvají Very Happy ). V Praze nám jezdí rekonstruované i původní T3 (klasické kulaté), T6 (podobná jako T3, ale je hranatá), rekonstruované i původní KT8D5 (stará hranatá kloubová, oboustranná), 14T (Porsche) a 15T (ForCity). A jeden čas tu jezdilo pár tramvají RT6N1(?), ale ty se nějak neosvědčily, takže byly vyřazeny.
Jen by mě zajímalo, jak dlouhá je plánovaná životnost těch rekonstruovaných KT8D5. Jsou to jediné oboustranné tramvaje v Praze a ačkoliv všechny konečné už jsou zde smyčky, tak se při rekonstrukcích ta oboustrannost využije, protože se může udělat provizorní konečná tak, že jen přejede na druhou kolej a jede pak zpět (v poslední době to využili např. na Letné nebo u Anděla). Jo, kdyby místo 14T pořídili tu 19T, tak to mělo alespoň nějaký smysl.

edit: Irwain: Mám pocit, že RT6N1 vyrábělo ČKD (alespoň si to tak pamatuju na čumáku Very Happy )
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 29 Apr 2011, 19:43

Irwain: Tak jsem si tu Tatru vygooglila a podobná (možná stejná) šalina jezdí někdy z Osové (takže buď 6 nebo 8 ). A dneska jsem s ní jela z Konečňáku na Hlavas (takže 12 nebo 13). Každopádně tyto vídávám v Brně často.
Nejčastěji jezdí ale ty Škoda 13T, jestli se nepletu. Podle vzhledu určitě. Helenka je Škoda 13T Very Happy. Tyhle šaliny mi vyhovují, je tam dost místa a díky tomu, že sedadla nejsou kožená, tak to s člověkem nelítá ze strany na stranu, když sedí v té uličce se sedačkami kolmo k trase.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  NoMouse Fri 29 Apr 2011, 19:54

Kolikokoli: já zase obdivuju, když někdo zná nazpaměť všechny železniční stanice v republice... Very Happy
Irwain Nornoss: Úplně náhodou jsem se s RT6N1 zrovna dneska jednu zastávku svezl. Jezdí téměř výhradně na lince 3. Jakžtakž provozuschopné jsou 3 ze 4 vozů, jedna je už ve stálém provozu, momentálně jezdí druhá v testovacím provozu a třetí nevím proč stojí, takže je docela těžké na ně narazit. Byl to první vyrobený typ nízkopodlažní tramvaje u nás, jezdily tady někdy v 97. ale byly hodně poruchové, pak zkrachoval výrobce ČKD, takže skoro 10 let stály a teprve nedávno se je pokusil dopravní podnik znovu zprovoznit, muselo to dát hodně práce (byly po těch letech v hrozném stavu), ale vypadá to, že by mohly jezdit. Smile

A neboj staré oboustranné KT8 se kupovat určitě nebudou, už se dávno nevyrábí (a jak jsem psal, ČKD zkrachovalo).
Co se týká prodlužování šalin, tak to v Brně prý moc už nejde protože na to prý nejsou přizpůsobené vozovny (v Medlánkách max. 30 metrů, což je délka poršete a KT8. 40m souprava 2xVarioLF2 se dá rozpojit.)

Kolikokoli: kterou Tatru?


Naposledy upravil NoMouse dne Fri 29 Apr 2011, 19:58, celkově upraveno 1 krát
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Irwain Nornossa Fri 29 Apr 2011, 19:57

tx napsal:Koli: Já znám jenom ty pražské, to není zas takový problém (teda pokud se člověk nechce hrabat ve speciálním označování například rekonstruovaných tramvají Very Happy ). V Praze nám jezdí rekonstruované i původní T3 (klasické kulaté), T6 (podobná jako T3, ale je hranatá), rekonstruované i původní KT8D5 (stará hranatá kloubová, oboustranná), 14T (Porsche) a 15T (ForCity). A jeden čas tu jezdilo pár tramvají RT6N1(?), ale ty se nějak neosvědčily, takže byly vyřazeny.
Jen by mě zajímalo, jak dlouhá je plánovaná životnost těch rekonstruovaných KT8D5. Jsou to jediné oboustranné tramvaje v Praze a ačkoliv všechny konečné už jsou zde smyčky, tak se při rekonstrukcích ta oboustrannost využije, protože se může udělat provizorní konečná tak, že jen přejede na druhou kolej a jede pak zpět (v poslední době to využili např. na Letné nebo u Anděla). Jo, kdyby místo 14T pořídili tu 19T, tak to mělo alespoň nějaký smysl.

edit: Irwain: Mám pocit, že RT6N1 vyrábělo ČKD (alespoň si to tak pamatuju na čumáku Very Happy )

No, Praze by ty oboustranný pomohly, to je fakt. Pamatuju si jak jeden kamarád komentoval tu rekonstrukci na Andělu. Btw, jsou to kolejový vozidla, mají extrémní výhodu v dlouhé životnosti.
Ony byly RT6N1 a RT6N2, oba typy ale měly smutný osud, jak jsi psal. Je to docela škoda.

Wiki píše, že to je Tatra. No, to je jedno. Hlavně, aby to jezdilo.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Kolikokoli Fri 29 Apr 2011, 19:59

Už nic, tak to jsem si asi popletla. Myslela jsem tu, na kterou posílal Iwain odkaz (RT6N1).
Edit: tak nepopletla. tady a tady je důkaz, že po linkách 6 i 12 jezdí (nebo alespoň jezdila) Very Happy


Naposledy upravil Kolikokoli dne Fri 29 Apr 2011, 20:03, celkově upraveno 2 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  NoMouse Fri 29 Apr 2011, 20:00

Kolikokoli: RT6N1 jezdí fakt jenom na trojce. edit: momentálně jezdí jenom na trojce. Takže na 12/13 jsi s ní jet dneska nemohla, obě (1802 i 1803) byly na trojce (mám své zdroje Very Happy )
Irwain Nornossa, tx: Pravdu máte oba, výrobce je ČKD Tatra. Very Happy

edit: jinak, koho by RT6 opravdu zajímala, tak velmi obsáhlé informace o jejich pohnutém osudu máte tady: http://www.bmhd.cz/rt6/rt6.php Wink


Naposledy upravil NoMouse dne Fri 29 Apr 2011, 20:08, celkově upraveno 1 krát
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  tx Fri 29 Apr 2011, 20:08

Ty RT6N1 byly snad první nízkopodlažní tramvaje u nás. Ale problém byl, že byly víc v opravě než v provozu. Dlouho tu stály jen ve vozovnách, teď už je snad DP někam prodal. Jestli se je v Brně podařilo nějak zprovoznit, je to jen dobře.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

O vlacích (a jiné dopravě) - Stránka 3 Empty Re: O vlacích (a jiné dopravě)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru