Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

+20
bakeLit
marena
Don Arian
Gerbes
lemming
Dimik
dutohlavrimmer
NoMouse
bask
zigzag
Ďasík
Gus
vcelka.maja
Kolikokoli
Jonynek
R&omize
tx
Leon
minnie
Admin
24 posters

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Dimik Sun 23 Jan 2011, 18:34

ad "Denny's":
"V motorestu U Dennyho" je dobre, "v motorestu Denny's" by bylo jeste lepsi ;-). Ver mi, ze ti, co neco vedi o USA, si budou pri prekladu "U Dannyho" tukat na celo a myslet, jak tohle prekladatel nepobral :-) .

Btw, je to skutence "Denny's" s "E". Ostatne: http://www.dennys.com

ad "hippie dippie":
Sam jsem preklad "sluníčkový" pouzil nekolikrat, cili s tebou nesouhlasim, nebot ona vazba na hipíky tam nepochybne je. Zeptej se nejakeho rodileho mluvciho. Dalo by se vymyslet i jine podobne zabarvene expresivum... "nezávislí", "rebelský", "rozjařelý", "neupjatý", "bohémský", "máničkovský"... na to zhruba Sheldon narazel.
Dimik
Dimik

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 62
Bodů : 71
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sun 23 Jan 2011, 18:46

NoMouse napsal:minnie: He? Něco mi uniká? Tři kříže napsal Ďasík, ne ty... Nebo jo? Nebo jste jedna osoba? Very Happy

no jo, jsem mimo.. už mlčím Very Happy jsem se nechala splést jenom.. Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 23 Jan 2011, 19:01

To je tady zase debata Very Happy. Hned mi to spravilo náladu po tom učení Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 23 Jan 2011, 20:41

U toho hippie dippy popřemýšlím nad rebelský/bohémský, každopádně sluníčkovský je fakt hrozné. A motorest teda bude Denny's, aby se vám dobře spalo. Very Happy

Jinak kdo máte ještě nějaké smysluplné připomínky k titulkům k jiným dílům čtvrté série, máte poslední možnost, protože jsme na nich s bakeLitem ještě zapracovali a některé opomenuté chybky opravili a v průběhu tohoto týdne, nejspíš ve středu, vydám už opravdu maximálně finální verze celé čtvrté série ve všech verzích (HDTV, 720p i WEB-DL). Taky teď pracuju na finálních verzích pro 720p třetí série, to je peklo. Smile Jednu změnu udělám určitě, tou je změna v S04E04 z gargantuovský na brobdingnagský. Je to totiž výraz, na který nikdo nemůže nadávat... Vím, že se i hlasovalo, co tam dát, ale to british-francouzský je fakt jako pěst na oko.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sun 23 Jan 2011, 21:08

přimlouvala bych se za opravu mlynářovy povídky u S04E08..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Mon 24 Jan 2011, 02:07

Je tu finální verze titulků, jak jsem slíbil, ve všech verzích (HDTV, 720p i WEB-DL). Děkuju bakeLitovi za přečas.

Co jsem nezměnil (proč, je napsáno u 1. korektur):
Až na to, že si v sauně nesvlékáme košile.
nej-kámoška
Nemyslím, že něco takového existuje.
Chtěl tě dát do druhého auta, ale já ho přemluvila, aby to změnil.
Poukázala na to, že kdybychom uprostřed ničeho měli nehodu,
zůstane věrná přísaze

Co jsem změnil (kromě pár věcí, které jsem změnil sám a o kterých jste se nezmínili):
ohlašte -> ohlaste
u Dennyho -> motorest Denny's
"hippe dippe" (nepochopitelný) -> bohémský
čtvrtek -> úterý
neutrální zóna -> Neutrální zóna
romulanská říše -> Romulanské impérium
Super! -> Juchů!
intimní návyky -> vyměšovací návyky
vstoupit do neutrální zóny -> narušit Neutrální zónu
zahájení (řečeno jako "keynote address") -> zahajovací přednáška ... zahájení řečeno jen jako "keynote" zůstává
pohlaď mě na hlavě -> pohlaď mě po vlasech
MgA -> M.A. ... podobně i ostatní tituly (takže teď jsou B.S., M.S., M.A., Ph.D. a Sc.D.)
Tahle mimóza nakopává můj malý hnědý zadek (nebo tak nějak) -> A zadruhé, tenhle koktejl Mimosa mě pěkně nakopává...
Taky bych tě nejradši kopl do toho tvého hnědého zadku. -> Taky bych tě nejradši nakopal.
s někým jako ty -> s holkou jako ty
No to teda. -> Si piš.
nesmyslné věty na začátku změněny na "Kdo vypustil krakena?" a "Jak ti dupou králíci?"
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Dimik Mon 24 Jan 2011, 03:06

Teď už je to jedno, ale "zůstane věrná přísaze" je vážně prapodivná konstrukce. Zůstat věrný můžeš ideálu, ale přísahu buď dodržíš, nebo porušíš :-).
Dimik
Dimik

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 62
Bodů : 71
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  DrZelenka Tue 25 Jan 2011, 13:27

minnie napsal:mám jen pár připomínek

35 - "prosím, nesahej mi na hrudník" - přijde mi, že to by amy řekla spíš než prsa..
80 - "že kdybychom někde v pustině měli nehodu"
318 - nepřijde mi úplně správné překládat ty tituly.. například M.A. zcela určitě není totéž co MgA, u nás je to titul udělovaný na uměleckých školách.. s tím by sheldon zcela určitě nesouhlasil Very Happy

hele rejpale,kdyz neumis anglicky, tak drz pysk. poslechni si, co amy rika a uslysis,ze rika prsa a ne hrudnik breasts a chest je trochu rozdil

DrZelenka

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 25 Jan 2011, 13:36

DrZelenka napsal:
minnie napsal:35 - "prosím, nesahej mi na hrudník" - přijde mi, že to by amy řekla spíš než prsa...
hele rejpale,kdyz neumis anglicky, tak drz pysk. poslechni si, co amy rika a uslysis,ze rika prsa a ne hrudnik breasts a chest je trochu rozdil
Sice dík za zastání, ale trocha slušnosti by neškodila. Wink Navíc Minnie je jedna ze stálých členů téhle komunity.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  minnie Tue 25 Jan 2011, 13:49

teda nevím, první příspěvek tady a hned urážka vůči mě.. to bych si skoro vzala osobně.. Sad navíc bych řekla, že anglicky umím.. koukni do slovníku, breasts můžou být jak prsa, tak hrudník.. a trvám si na tom, že jsem přesvědčená, že amy by spíše řekla hrudník.. nebo aspoň ňadra.. i když u ní člověk nikdy neví.. Laughing
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 25 Jan 2011, 14:28

Kdybys tehdy řekla ňadra, zvážil bych to... Na druhou stranu je ale podle mě Amy právě člověk, který tyhle věci říká natvrdo a bez obalu, protože neví, že ve společnosti se o mají používat eufemismy, takže prsa jsou v pohodě.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 25 Jan 2011, 23:40

Určitě jsou to prsa. Jmenují se tak, tak jim tak říká. Taky používá "vagína" a ne nějaké společensky přijatelné eufemismy (pipina, klín...), jak už podotkl Ďasík...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Wed 26 Jan 2011, 12:14

Taky myslím, že Amy by prostě natvrdo řekla prsa. To ovšem nemění nic na tom, že komentář DrZelenky je velmi... neslušný, když to řeknu slušně. To přece není žádné rýpaní (aspoň doufám, že to tak překladatelé neberou... Very Happy ), tenhle topic je tu snad od toho, aby sem mohli běžní smrtelníci napsat svůj návrh na zlepšení překladu, protože si můžou všimnout chyb, které překladatel, co do toho čučí celý den, už nevidí nebo se v nějaké oblasti úplně neorientuje nebo někoho napadne lépe znějící větná konstrukce, lepší přeložení slovní hříčky apod. No ne? A k tomu všemu má samozřejmě překladatel právo veta. A DrZelenka, který očividně neví, jak to tady chodí, sem přijde a začne hned urážet a ještě ani nemá pravdu... Rolling Eyes
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Wed 26 Jan 2011, 13:59

NoMouse napsal:A DrZelenka, který očividně neví, jak to tady chodí, sem přijde a začne hned urážet a ještě ani nemá pravdu... Rolling Eyes
[trolling]
DrZelenka ma SQUAIDS Twisted Evil

*mrka na Kolikokoli*
[/trolling]
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 26 Jan 2011, 14:12

yossarian: lol!
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 26 Jan 2011, 17:23

yossarian: I heard it's some serious shit! Twisted Evil
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Thu 27 Jan 2011, 12:11

Kolikokoli napsal:yossarian: I heard it's some serious shit! Twisted Evil

Rozesmal jsem se u jednoho breakingNYC jak sel na kafe a najednou trhnul kamerou "OMG SQUAIDS" a zabral tu veverku na plote :-)

Jo a pozor. Je to opravdu serious! :-)
Mam doma jeste nejake obrazky asi je sem doeditnu jen jako linky. Tohle je SQUAIDS veverka z Fuerteventury. Takovej zvlastni druh, pozemnich (skalnich) veverek, protoze stromu tam zase tak moc neni.
P.S.- mimo zaber drzim susenku rabbit
S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 130385553806
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 27 Jan 2011, 14:18

Jop, Ray je skvělý. Hlavně oceňuji, že používá hlášky z =3 i v reálu (ať už squaids nebo velbloudy) Laughing Laughing Laughing
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Thu 27 Jan 2011, 17:34

Kolikokoli napsal:Jop, Ray je skvělý. Hlavně oceňuji, že používá hlášky z =3 i v reálu (ať už squaids nebo velbloudy) Laughing Laughing Laughing

Ja se porad chystam na nekoho bafnout "Two camels in a tiny car" az budu potrebovat ukoncit nesmyslnou debatu,ale porad se nedari Laughing
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 27 Jan 2011, 19:08

Já taky Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Arrowka Wed 09 Feb 2011, 21:49

Dnes jsem si všimla malé češtinské chybky a ráda bych na ní upozornila, aby se případně neopakovala. Wink

59
takže pokud se budeme soustředit,
jsem si jistý, že tuto orientační schůzku

Vazbu "budeme se soustředit" nelze použít, vždy jen budeme se soustřeďovat. Je to stejné jako např. otočit/otáčet. Je to poměrně častý jazykový nešvar, rozšířený především na naší politické scéně. Very Happy

Arrowka

Počet příspěvků : 40
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 10 Feb 2011, 20:39

Brrr. Smile Tak tímhle jsi mě opravdu vyděsila. Budeme se soustřeďovat je strašný výraz, takže ti naopak můžu slíbit, že ho nikdy nepoužiju... Fakt ne. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Arrowka Thu 10 Feb 2011, 21:04

Ďasík napsal:Brrr. Smile Tak tímhle jsi mě opravdu vyděsila. Budeme se soustřeďovat je strašný výraz, takže ti naopak můžu slíbit, že ho nikdy nepoužiju... Fakt ne. Wink

Zní to strašně, protože se to takhle špatně používá v televizi a celkově v médiích. Není nic snazšího, než si začít zvykat na tu správnou verzi. Wink
Doporučuji k přečtení:
http://www.rozhlas.cz/plzen/jazykovykoutek/_zprava/219082

Arrowka

Počet příspěvků : 40
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Fri 11 Feb 2011, 00:10

Obávám se, že má Arrowka pravdu, i když bych to asi sám použil špatně. Je to fakt dost zažité...
Našel jsem to třeba i tady http://interval.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-jeste-jednou-o-stylistice/ kde to přirovnávají k "budu skočit".
Správně by taky bylo "takže pokud se soustředíme".
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Fri 11 Feb 2011, 14:52

Nedalo mi to a musel jsem nad tímto problémem ještě přemýšlet... Je to fakt zvláštní, protože pokud je špatně "budeme se soustředit" a sloveso je dokonavé, tak by pak špatně bylo i "já se nesoustředím" a podobné varianty, protože by to vlastně vyjadřovalo budoucnost. A takhle to přece nikdo nechápe, nebo ano? Taky i podle Googlu se "soustřeďovat" většinou chápe spíš jako že se něco soustřeďuje kolem něčeho, kdežto někdo se na něco soustředí, takže by to byly jakoby dvě významově různá slovesa. Takže není přece jenom "soustředit se" taky nedokonavé? Napadlo mě podobně znějící "sousedit", jestli se to s tím dá ale srovnat, to je taky nedokonavé...
A teď jsem to našel i v jazykové poradně: http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#soustr
Sice, že je dokonavé, ale nakonec se tam píše: "Zatímco u jiných předponových sloves na -it (naučit, pověřit, vyvrcholit, začlenit) jsou tvary budu se naučit, budu pověřit… naprosto nepřijatelné, tvar budu se soustředit dnes už za nekorektní považovat nelze."

Omluvám se za tu délku, ale prostě mě to zaujalo. Wink Nepsal jsem to ani tak v souvislosti s těma titulkama, jako prostě jazykový jev. V titulkách bych to klidně nechal, ať je to jak je to.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] - Stránka 4 Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru