Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

+20
bakeLit
marena
Don Arian
Gerbes
lemming
Dimik
dutohlavrimmer
NoMouse
bask
zigzag
Ďasík
Gus
vcelka.maja
Kolikokoli
Jonynek
R&omize
tx
Leon
minnie
Admin
24 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Admin Fri 21 Jan 2011, 00:45

Titulky S04E13: HDTV, 720p, WEB-DL - finální verze

pátek, 21:45:

Dobrý večer.
Jsou tu titulky ke třinácté epizodě The Big Bang Theory. Můžete si je stáhnout z následujícího odkazu. Podle mě se tento díl opravdu povedl, změna prostředí byla fajn.
Chtěl bych poděkovat svým kolegům baalovi a bakeLitovi za spolupráci na překladu, bakeLitovi i za přečas všech verzí a pomoc s korekturami, a GeekShopu, že nás sponzoroval. Jo a R&omizemu za šlofíka. Wink
A teď už vám přeju příjemnou zábavu.

Ďasík

P. S.: Tu dnešní diskusi o cizích titulcích tu nechám, pobavila mě, tak si to zaslouží. Smile

neděle, 01:00 - 1. korektury titulků (info na čtvrté straně tohoto tématu) a děkuju Minnie za překlad dopisu Chucka Lorreho (třetí strana tohoto tématu)
pondělí, 01:00 - finální verze titulků (info na šesté straně tohoto tématu)

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 21 Jan 2011, 08:41

http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/4/13/The_Love_Car_Displacement

anglické titulky.. enjoy Wink
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Leon Fri 21 Jan 2011, 13:17

Prečo sú teraz medzi epizódami pauzy?

Leon

Počet příspěvků : 2
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  tx Fri 21 Jan 2011, 13:23

Leon napsal:Prečo sú teraz medzi epizódami pauzy?

Protože jedna série má cca 23 dílů a potřebují mít nové epizody až zhruba do konce května.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Přednávrh

Příspěvek  R&omize Fri 21 Jan 2011, 16:11

Ďasík napsal:R&omize: No, ono to přečasování je prostě třeba. Wink Jinak s překladem by fakt asi neměly být větší problémy, všiml jsem si zatím jen jednoho, table = tabulka x stůl... A pak se mi moc nelíbily ty Howardovy a Bernadettiny narážky na sex, když byli v autě.
154 - Přece už jsme zjistili, že jsem součástí periodické tabulky.
155 - Takže je to tabule, správně?
156 - Chci tím říct, proč by na ní nemohlo být jídlo?

Z "table" udělat kromě tabulky pro Penny tabuli a z "nap" a "napping" bych udělal šlofík nebo i dokonce (Ďasíku, nekamenuj mě) šlofíkovat... Twisted Evil K Howardovi se to hodí... geek
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 17:53

Přijde mi to jak ve středověku. Chápu,že oficiální překladatelé chtějí mít dostatečné uznání za svou práci a já jim i děkuji. Ale pokud někdo stihne udělat rychlejší překlad,tak nechápu,proč by ho sem nemohl hodit? Oficiální bude stále oficiální. Hm,myslel jsem,že je to tady pro fanoušky. Tak nechápuprč se to tímhle způsobem cenzuruje :/

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 21 Jan 2011, 17:56

Jonynek napsal:Přijde mi to jak ve středověku. Chápu,že oficiální překladatelé chtějí mít dostatečné uznání za svou práci a já jim i děkuji. Ale pokud někdo stihne udělat rychlejší překlad,tak nechápu,proč by ho sem nemohl hodit? Oficiální bude stále oficiální. Hm,myslel jsem,že je to tady pro fanoušky. Tak nechápuprč se to tímhle způsobem cenzuruje :/

LOL, nebudete tomu věřit, ale právě jsem se sem chystala napsat to samé, akorát samozřejmě jako sarkasmus Very Happy Very Happy Very Happy. Tak díky, že jsi to napsal za mě a zapomeneme na to, že jsi to myslel vážně Very Happy.

PS: Na kvalitu si holt musíš počkat. Pokud nevydržíš do večera, tak si neofiko titule stáhni z nějakého jiného serveru, kde jde lidem o rychlost a ne výkon (Very Happy)
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 18:01

Kolikokoli napsal:LOL, nebudete tomu věřit, ale právě jsem se sem chystala napsat to samé, akorát samozřejmě jako sarkasmus Very Happy Very Happy Very Happy. Tak díky, že jsi to napsal za mě a zapomeneme na to, že jsi to myslel vážně Very Happy.
PS: Na kvalitu si holt musíš počkat. Pokud nevydržíš do večera, tak si neofiko titule stáhni z nějakého jiného serveru, kde jde lidem o rychlost a ne výkon (Very Happy)

Samozrejme ze to moje byl taky sarkasmus..jinak by mi tady blokli pristup na forum xD
Hele,jde o jinou vec. Mel jsem pred sebou teple jidlo a cekal jsem,ze ty titulky nekde schrastim. Ok, jidlo se snedlo bez noveho dilu. Cekam tedy,ze to napravim u vecer Smile)

Tak tady zalozte topic "Neoficialni nekvalitni preklady" urcite tim udelate radost mnoha fanouskum Wink

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Další spam...

Příspěvek  R&omize Fri 21 Jan 2011, 18:11

Jonynek napsal:Přijde mi to jak ve středověku. Chápu,že oficiální překladatelé chtějí mít dostatečné uznání za svou práci a já jim i děkuji. Ale pokud někdo stihne udělat rychlejší překlad,tak nechápu,proč by ho sem nemohl hodit? Oficiální bude stále oficiální. Hm,myslel jsem,že je to tady pro fanoušky. Tak nechápuprč se to tímhle způsobem cenzuruje :/
Dal bych ti za pravdu pouze v jediném případě, že by toto byl jediný web na světě, kde lze najít české titulky na TBBT. Nevím o tom, že by tomu tak teď bylo.
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  vcelka.maja Fri 21 Jan 2011, 19:37

Mohl by jsi mě navézt jak ty jiné titulky najít? To že tady probíhá cenzura jsem opravdu nevěděl.

vcelka.maja

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 19:37

R&omize napsal:
Jonynek napsal:Přijde mi to jak ve středověku. Chápu,že oficiální překladatelé chtějí mít dostatečné uznání za svou práci a já jim i děkuji. Ale pokud někdo stihne udělat rychlejší překlad,tak nechápu,proč by ho sem nemohl hodit? Oficiální bude stále oficiální. Hm,myslel jsem,že je to tady pro fanoušky. Tak nechápuprč se to tímhle způsobem cenzuruje :/
Dal bych ti za pravdu pouze v jediném případě, že by toto byl jediný web na světě, kde lze najít české titulky na TBBT. Nevím o tom, že by tomu tak teď bylo.

18:40 a titulky nikde. Týpek nabízí na hlavní straně v komentáři k aktuální epizodě zaslání titulku na email. Kurňa,to je fakt ubohé. Jak kdyby to bylo zakázané si z tohodle webu stáhnout jiné než oficiální titulky. NEBO SNAD JE??

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 21 Jan 2011, 19:45

Jonynek napsal:
18:40 a titulky nikde. Týpek nabízí na hlavní straně v komentáři k aktuální epizodě zaslání titulku na email. Kurňa,to je fakt ubohé. Jak kdyby to bylo zakázané si z tohodle webu stáhnout jiné než oficiální titulky. NEBO SNAD JE??

Ano je! Panuje tady tvrdá ruka Adminova a Ďasíkova a když se jim znelíbíš, tak na tebe sešlou hromy blesky a srazí tě k zemi jako bídného červa Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Gus Fri 21 Jan 2011, 19:47

Fakt nechápem o čo vám ide. Neviete vydržať?
Prekladatelia tu odvádzajú skvelú prácu a zopár krikľúňov ich tu kritizuje.
Ak sa vám nepáči, preložte si to sami...

Odkaz pre prevádzkovateľov tejto stránky: Nenechajte sa znechutiť zopár nervákmi. Táto stránka je skvelá.

Gus

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Google it!

Příspěvek  R&omize Fri 21 Jan 2011, 19:50

vcelka.maja napsal:Mohl by jsi mě navézt jak ty jiné titulky najít? To že tady probíhá cenzura jsem opravdu nevěděl.
Abych tě mohl navést, tak bych se po nich nejdřív sám musel podívat, a to nemám zapotřebí. Jsou tedy dvě možnosti, buď to neexistují, a pak nevím, co po nás chceš, nebo existují a v tom případě se nauč hledat na internetu, zas až tak složité to není. Promiň, že tak tvrdě, ale tohle se opakuje díl co díl... Evil or Very Mad
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 19:52

Gus napsal:Fakt nechápem o čo vám ide. Neviete vydržať?
Prekladatelia tu odvádzajú skvelú prácu a zopár krikľúňov ich tu kritizuje.
Ak sa vám nepáči, preložte si to sami...

Odkaz pre prevádzkovateľov tejto stránky: Nenechajte sa znechutiť zopár nervákmi. Táto stránka je skvelá.

Boze muj, ty ses al clown Ja nekritizuju jejich praci na jejich oficialnich titulkach,to rozhodne ne,ja jim fandim a jsou sikovni. Ale pristup,ze si fanousci nemuzou tady poskytnout mezi sebou neoficialni titulky. Jde tu o princip, ty rendeer

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  vcelka.maja Fri 21 Jan 2011, 19:54

Právě že jsem hledal ale nenašel a jelikož z diskuze jsem pochopil že tu je nějaký cenzurovaný překladatel tak jsem se zeptal kde ty svoje titulky publikuje.

vcelka.maja

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 21 Jan 2011, 19:56

Prostě napiš název dílu do googlu a dej tam, že to chceš česky a je to. Být tebou, ale počkám na kvalitní titulky. U jiných seriálů to tak důležité není, ale u TBBT není jen důležité CO říkají, ale i JAK to říkají (skladba věty, spisovnost/nespisovnost) a tohle umí vyjádřit jen hoši z této stránky. Sice se tady občas porafáme, že chceme to a to přeložit jinak, ale celkově odvádějí kluci výbornou práci a za nic bych to nevyměnila za nějaké rychlotitulky. Máš to samé u knížek. Nějakou knihu z růžové knihovny může přeložit klidně nějaký Pepa z Horní Dolní a bude mi to fuk, ale třeba Tolkiena bych nikdy nečetla od nikoho jiného než od Pošustové...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Gus Fri 21 Jan 2011, 19:57

O akom principe hovoris?
Nechapem, naco su ti nedorobene titulky...
V obchode takisto nedostanes nedopeceny chlieb. A keby si ho aj dostal, ako by ti asi chutil??

Nechajme prekladatelov kludne pracovat na definitivnej verzii. Ked im dame pokoj, tak to urcite budu mat skor hotove. Posielanim nejakych nedorobkov budu len stracat cas.

Gus

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 21 Jan 2011, 20:06

Vy nedočkavci se nebojte, titulky budou a nikdo vám za tyhle spammerské dotazy přístup na fórum nezruší. Popravdě se docela dobře bavím, jak mě zdržujete od práce. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 20:08

Gus napsal:O akom principe hovoris?
Nechapem, naco su ti nedorobene titulky...
V obchode takisto nedostanes nedopeceny chlieb. A keby si ho aj dostal, ako by ti asi chutil??

Nechajme prekladatelov kludne pracovat na definitivnej verzii. Ked im dame pokoj, tak to urcite budu mat skor hotove. Posielanim nejakych nedorobkov budu len stracat cas.
OK.Asi jsem spatne pochopil,pro koho jsou CZ titulky primarne urceny. Jdu se na to divat s anglickyma titulkama. Moje anglictina neni zas az tak hrozna a kdyz se obcas mrknu dolu,abych se ujistil,ze jsem slysel dobre,tak se stydet nebudu.
Preji zdar a silu prekladatelum,jo a taky pevne nervy s nama. S takovyma prudicema internetovyma,kterym neni nikdy nic dost dobre.
A hip hip hura cenzure..

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 21 Jan 2011, 20:14

ježiš, vy jste cvoci.. jaká cenzura? to je jakoby v továrně na coca-colu prodávali v automatech pepsi.. neprodávají Very Happy a řekl bys o tom že je to cenzura? ne, každý má prostě to svoje.. taky máš svobodu volby, internet je dost veliký a google je mocný nástroj..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 20:16

Ďasík napsal:Vy nedočkavci se nebojte, titulky budou a nikdo vám za tyhle spammerské dotazy přístup na fórum nezruší. Popravdě se docela dobře bavím, jak mě zdržujete od práce. Very Happy
Laughing Mám návrh. Na titulce máte odpočítávání do další epizody. Udělejte to samé pro zhotovení českých titulků nad tím. Určitě vám stoupne efektivita práce při docházení času. Asi jako při učení se na vejšce xD
Naw, I'm just kidding... you're all right!

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  vcelka.maja Fri 21 Jan 2011, 20:23

minnie napsal:ježiš, vy jste cvoci.. jaká cenzura? to je jakoby v továrně na coca-colu prodávali v automatech pepsi.. neprodávají Very Happy a řekl bys o tom že je to cenzura? ne, každý má prostě to svoje.. taky máš svobodu volby, internet je dost veliký a google je mocný nástroj..

Pakliže web patří překladatelům nemám námitek, jestliže ne tak je to cenzura.

vcelka.maja

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 21 Jan 2011, 20:32

Jonynek: lol! lol! lol!
Vzhledem k tomu, že ty titulky děláme dobrovolně, můžeme dělat tak efektivně, jak se nám zrovna zlíbí. Very Happy Rozhodně super nápad, ale bohužel ti musí stačit baterka. Wink Každopádně ti ale třeba nikdo nebrání založit konkurenční stránky, kde si budeš vydávat své vlastní titulky. Dokonce jedna taková už existuje a rozhodně nám to nevadí, dokonce jsme si s tím týpkem už i vypomohli a na srazu TBBT docela dobře pokecali. Smile

vcelka.maja: Co se týče vlastnictví webu, tak ten, pokud vím, vlastní Deckard (aka Admin), tedy jeden z původních překladatelů, v jejichž stopách my pokračujeme. Takže ano, vlastní ho překladatel, i když jeden z těch, co už jsou na "zaslouženém odpočinku". Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Jonynek Fri 21 Jan 2011, 20:39

Ďasík napsal:
Vzhledem k tomu, že ty titulky děláme dobrovolně, můžeme dělat tak efektivně, jak se nám zrovna zlíbí. Very Happy Rozhodně super nápad, ale bohužel ti musí stačit baterka. Wink Každopádně ti ale třeba nikdo nebrání založit konkurenční stránky, kde si budeš vydávat své vlastní titulky. Dokonce jedna taková už existuje a rozhodně nám to nevadí, dokonce jsme si s tím týpkem už i vypomohli a na srazu TBBT docela dobře pokecali. Smile

Tak,reknu to jinak. Vas cas prave vyprsel. Mam pred sebou tvaruzky s chlebem a mlikem. Titulky nikde... jdu si pustit Simpsny. Doufam,ze to berete jako vyzvu a budete priste titulky delat vcas k memu jidelnimu rezimu.

Mejte se ...a varuju vas, beda jak sem nahodite titulky po dokouknuti Simpsnu Very Happy

Jonynek

Počet příspěvků : 8
Bodů : 8
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY] Empty Re: S04E13 - The Love Car Displacement [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru