Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

+13
KilianD
VojTEKK
bakeLit
lemming
zdragon
Kolikokoli
Yalka
Ďasík
tx
Arrowka
NoMouse
minnie
Admin
17 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 18 Dec 2010, 15:42

Ty a Zack zase spolu? ... zůstane, musí - jde o to, že je to dvojsmysl... Leonard se ptá, jestli Zack s Penny spolu zase chodí, ale Zack to pochopí tak, že už někdy spolu byli u Leonarda doma.
Liga spravedlivých... není důvod dávat velké S, ani na ČSFD není.
A to s tím americkým vzdělávacím systémem si ještě promyslím, ten tvůj návrh se mi nějak nezamlouvá. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 18 Dec 2010, 16:02

Na Pána Prstenů jsem se taky koukla jen abych zjistila, proč je to tak populární. Vlastně to byl jen test nového domácího kina u známých Very Happy. No, ale byla to síla Very Happy. Ale knížky jsou lepší. A Silmarillion úplně nejvíc.

A titulky jsou super, sice tam byly zase ty vysvětlovačky, který nemám ráda, ale co. Ono se to asi jinak přeložit nedalo. Chybky jsem si žádné nevšimla, takže super Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 18 Dec 2010, 16:54

Ďasík napsal:Ty a Zack zase spolu? ... zůstane, musí - jde o to, že je to dvojsmysl... Leonard se ptá, jestli Zack s Penny spolu zase chodí, ale Zack to pochopí tak, že už někdy spolu byli u Leonarda doma.
Ano, přesně tak to je, a právě proto má připomínka. Z vašeho překladu totiž tento dvojsmysl není vůbec patrný.
Ďasík napsal:Liga spravedlivých... není důvod dávat velké S, ani na ČSFD není.
Ok, vycházel jsem z originálu, ale beru tvůj argument.
Ďasík napsal:A to s tím americkým vzdělávacím systémem si ještě promyslím, ten tvůj návrh se mi nějak nezamlouvá. Wink
Promysli to dobře, myslím že můj překlad lépe odpovídá originálu, je výstižnější a vůbec lepší Very Happy
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Když vítají sciencedudes Zacka na pokec

Příspěvek  problemchild Sun 19 Dec 2010, 10:00

jak přijde Penny s časopisem Science a Zack povídá (neviděl jsem aj titulky) něco planet a myslím že použil slovo MONTHS, na to Leo řekne že je to atom. Tam bych písnul - Podívejte kolik má ta planeta Měsícú. Ne to
je atom. Tohle žeru na vědě...

jak je tam o čem chtějí kecat, jestli - about rocks, dinosaours... - spíš bych to přeložil jako -šutrech než nerostech, myslím že by to přitvrdilo jeho tupost

jinak klovouk dol§ pínové, jste machři

problemchild

Počet příspěvků : 11
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 19 Dec 2010, 11:36

Jo já taky říkám šutry místo nerosty Very Happy. Ale na zkoušce si budu muset dát pozor Very Happy.
A to s tím atomem/planetou se mi taky líbí. Připomnělo mi to film Fontána, kde se chlap dostane do mlhoviny (reps. umírajícího slunce) a přitom při filmování té mlhoviny použili záběry nervových buněk. Je to nádhera... http://christinafriel.files.wordpress.com/2007/06/fountain.jpg
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 19 Dec 2010, 12:18

problemchild: to s tou planetou/atomem jsem nějak nepochopil, kam bys to chtěl dát?
V AJ titulkách je toto:
- Check it out - all about planets this month.
- That's an atom.
- Agree to disagree. That's what I love about science - there's no one right answer.

A v překladu:
- Koukej na to - tenhle měsíc je o planetách.
- To je atom.
- Může a nemusí. Tohle na vědě žeru. Nikdy není jediná správná odpověď.

Takže to snad mají správně, ne? Month znamená měsíc jako kalendářní měsíc, měsíc jako satelit by byl moon.

A ty šutry nevím, kdyby to říkal Zack, tak určitě, ale on to říká Howard... Možná prostě "o kamenech", když už.

problemchild napsal:klovouk dol§ pínové
ještě že takhle nevypadají ty titulky Wink (sry, nedalo mi to)
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sun 19 Dec 2010, 12:40

To s tím měsícem máme rozhodně dobře a nic se měnit nebude. Smile Je to ve významu, že ten časopis-měsíčník je tenhle měsíc věnovaný planetám.

Rocks byl trochu ořech, ale dal jsem tam nakonec nerosty, protože to říká Howard a ten by neřekl "o šutrech". Jednoznačně myslí na geologii, tudíž na nerosty nebo horniny. A nerosty mám radši; horniny nejde zapsat chemickým vzorcem, tak mají smůlu. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sun 19 Dec 2010, 13:32

Ďasík napsal:Rocks byl trochu ořech, ale dal jsem tam nakonec nerosty, protože to říká Howard a ten by neřekl "o šutrech". Jednoznačně myslí na geologii, tudíž na nerosty nebo horniny. A nerosty mám radši; horniny nejde zapsat chemickým vzorcem, tak mají smůlu. Very Happy

No, neřekla bych, že nerosty jsou lepší... Ale šutr jako šutr, takže co Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty LOL¨:)

Příspěvek  problemchild Sun 19 Dec 2010, 19:37

NoMouse napsal:problemchild: to s tou planetou/atomem jsem nějak nepochopil, kam bys to chtěl dát?
V AJ titulkách je toto:
- Check it out - all about planets this month.
- That's an atom.
- Agree to disagree. That's what I love about science - there's no one right answer.
jj, uznávám, jen mi to přišlo jako dobrej forek Idea
NoMouse napsal:A ty šutry nevím, kdyby to říkal Zack, tak určitě, ale on to říká Howard... Možná prostě "o kamenech", když už -
jj, ty kameny by byly lepší, nerosty mi zní relativně "moc odborně" Smile

problemchild napsal:klovouk dol§ pínové
NoMouse napsal:ještě že takhle nevypadají ty titulky Wink (sry, nedalo mi to)


LOL jj máš recht, mám novou klávesnici, bohužel z FR a ta má dost přeházený klávesy §)

problemchild

Počet příspěvků : 11
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 19 Dec 2010, 20:42

O francouzské klávesnici mi ani nemluv... Very Happy Setkal jsem se s ní jenom párkrát, ale stačilo.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Dvě věci...

Příspěvek  R&omize Mon 20 Dec 2010, 00:34

347 - Jsme Americká Liga spravedlivých. (Tak je to přeloženo ve všech ostatních titulcích)

Přimlouvám se za Temného rytíře, Howard dělá vtipy tím, že mluví jako nový Batman, tedy Temný rytíř (jeho drsné au mě dostalo... Laughing ). I další chystaný film se bude jmenovat The Dark Knight Rises, není sebemenší důvod to zjednodušovat, to byste rovnou mohli místo Sheldonova Syna Kryptonu dát Supermana. Jinak nechápu, že se na to Ďasík ještě nekoukl, já být ním, tak na to kouknu hned po díle s hláškou Nejdeme zabít Batmana, ... What a Face
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Mon 20 Dec 2010, 04:57

Dobré ráno (velmi pozdní noc) všem! Smile

Je tady finální verze titulků, a to pro všechny tři verze videa. Opravil jsem to tak, jak jsem psal v předchozích příspěvcích, takže zůstávají nerosty (kameny a šutry jsou příliš nevědecké), důvod k podání obvinění (v kontextu to zní líp), ty a Zack zase spolu (tady se jednoduše neshodnem, podle mě právě tento překlad zajišťuje, že zůstává vtip) a obdržet cenu (říká to Sheldon, tak proč ne?)

Ale můžete jásat - z Batmana je Temný rytíř. Je to doslovný překlad, takže budiž. Navíc když Temného rytíře podle vás viděl každý... Wink Akorát si fakt nevzpomínám, že by v některém z předchozích filmů Batmanovi takhle nadávali. Smile

Ostatní připomínky byly zahrnuty.

To je tedy k titulkům v tomto roce všechno. Ještě jednou veselé Vánoce a šťastný nový rok!


Naposledy upravil Ďasík dne Mon 20 Dec 2010, 13:53, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Mon 20 Dec 2010, 13:06

A já jsem Temného rytíře neviděla! Ale vím, že je to Batman Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Mon 20 Dec 2010, 16:29

Jo, ještě dvě věci, na které jsem trochu pozapomněl. Smile

K Justice League - v angličtině jsou vždycky všechna první písmena v názvu čehokoli (film, písničky atd.) velká, je to takový divný zvyk...
K Dark Knightovi - ta hláška "Nejdeme zabít Batmana" ve druhé sérii mohla, ale i nemusela být narážkou na film Temný rytíř. Joker byl už i v prvním filmu (Jack Nicholson). Tehdy by mě ani nenapadlo myslet si, že by to měl být jiný, takže jsem se po něm ani nesháněl... Teď se ale kouknu. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Mon 20 Dec 2010, 16:33

Ďasík napsal:Ale můžete jásat - z Batmana je Temný rytíř. Je to doslovný překlad, takže budiž. Navíc když Temného rytíře podle vás viděl každý... Wink Akorát si fakt nevzpomínám, že by v některém z předchozích filmů Batmanovi takhle nadávali. Smile
Jupí! santa
V předchozích filmech mu tak sice nenadávali, popravdě si ani moc nevzpomínám, že by mu tak někdo řekl v tom Dark Knightovi Very Happy (i když asi jo), ale v komiksech se to označení objevilo bezpochyby už dávno: viz třeba zde na AJ wiki komiksová série Návrat Temného rytíře z roku 1986. Wink Tak a tím bych toto téma z mé strany uzavřel.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 21 Dec 2010, 01:01

Tak už jsem Dark Knighta viděl taky. Very Happy A je to fakt dobrý. A jedna z masek, ta je přímo neuvěřitelná, nevěřícně jsem zíral... Jo, a spojení "Temný rytíř" se tam ozve jen jednou. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 21 Dec 2010, 01:30

Já hezky doháním to, co ostatní už dávno viděli, postupně. Zrovna stahuji Firefly Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 21 Dec 2010, 01:59

Já nemám místo na disku, vyšlo mi to akorát na Misfits a Dark Knighta... Ale pod stromek bych měl dostat nový harddisk, takže pak kouknu na Dextera, Firefly, Weeds a možná i na Heroes a HIMYM...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 21 Dec 2010, 02:14

Heroes doporučuji. Sice to hodně lidí zavrhuje, ale mně se to teda hodně líbí. Teda, vícekrát jsem se ale koukala jen na dvě epizody - The Wall (předposlední díl vůbec) a pak ještě jeden, který si nepamatuji, ale Syler tam byl hodný Very Happy... Jooo ... I Am Become Death 3x04... Very Happy

A místo na disku taky nemám Very Happy. Vždycky smáznu něco staršího Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 21 Dec 2010, 02:49

Tohle já nedělám... Smile Třeba TBBT, Misfits, Futuramu, MASH, Přátele a další seriály mám celé a nikdy bych je nevymazal, neměl bych to srdce...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 21 Dec 2010, 03:10

Šak já si to předtím vypálím Very Happy. Ale dělám to jen u filmů. Seriály nemažu Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 21 Dec 2010, 03:12

Tak jsme na tom stejně. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Tue 21 Dec 2010, 15:05

Dasik + Kolikokoli
Ja jsem problem s mistem vyresil na hodne dlouho :-)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66761

Ale uznavam ze sitova varianta je extremni reseni. Mam ji hlavne kvuli tomu, ze k datum pristupuju z 2 az 3 PC (2xpc, 1x ntb)
Vyhodou je, ze mam filmy na jednom miste a kdyz beru na vikend ntb, tak do nej pretahnu filmy/serialy a kdyz jsem doma, tak na hlavni masine primo pres lan streamuju i 1080p film a nemusim to kopirovat na hdd a tak.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Tue 21 Dec 2010, 15:19

Já jsem byl v jednu chvíli se svým 320GB diskem na PC kvůli seriálům docela v krizi, naštěstí když už to místo fakt docházelo, tak jsem dostal notebook s 500GB hdd, takže půlka seriálů šla tam a jedu vesele dál. Teď navíc máme další 500GB externí disk, takže problém snad jen tak nenastane. Složky s videama mám v počítačích vzájemně sdílené, takže když je druhý počítač zapnutý, tak se můžu přes wi-fi klidně dívat na co chcu. Nejlepší je, když to na jeden počítač teprve stahuju a z druhého se na to už dívám (ani už nevím, proč jsem to tak krkolomně dělal Very Happy ), kupodivu to síť zvládá.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 21 Dec 2010, 17:18

já mám hdd 320 a externí taky 320. Chci si ale koupit 1T Very Happy Very Happy Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S04E11 - The Justice League Recombination [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru