Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

+16
avril444
Yalka
a8n
djlmc
zla_vrana
Kolikokoli
yaqwsx
Sheldon-Cooper
ogedeikhan
NoMouse
Katschaba
pathy
Ďasík
LOSTman
vladikkoca
Admin
20 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty 1. revize titulků

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 01:04

Hezkou půlnoc všem, před pěti minutami jsem poslal Deckardovi 1. revizi titulků. Opravil jsem skoro všechno, co jste chtěli, plus něco navíc. Smile

Nechal jsem:
Tourettův syndrom - wiki říká: Touretteův syndrom (psáno též Tourettův syndrom) je dědičná neuropsychologická porucha.
elevace - přijde mi to hezčí a vědečtější Smile
hýždě - to je dobře

Opravil jsem jinak:
maršmeláky - dal jsem 'sladkosti'
Wall-E -> VALL-I ... sice tím některé nepotěším, ale protože český název skutečně existuje, dal jsem český název (btw. dík za naučení nové zkratky - JFGI - paradoxně jsem si ji právě vygooglil Very Happy)
název Sheldonovy vědecké práce jsem nakonec přepsal na Rozpad vysoce excitovaných, hmotných módů strun - po konzultaci s Jerrrym, šíleným fyzikem s básnickými sklony Very Happy, který to konzultoval s dalším fyzikem, Wilďou (ten se prý zabývá právě teorií strun)
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 01:41

yossarian napsal:2Dasik, Kolikoli

KMP zvladne i ta dvd, nevim jak GOM,ale u KMP je uzasna plna prispusobitelnost velikosti videa a jeho posun na obrazovce.
VLC taky zvladne prehravat vic pisnicek, jen je musis pridat do seznamu.
Jo, GOM umí video taky krásně posouvat po obrazovce, což využívám skoro pořád, protože nesnáším, když mi titulky zasahují do filmu (musí být pod ním). Taky má skvělou funkci "On top while playing", takže když hraje, je nad všemi programy a když má pauzu, tak se skrývá...
A na hudbu používám Winamp, je to jednoznačná jednička, je skinovatelný, má nastavení globálních klávesových zkratek a všechno ostatní, co si člověk poslouchající hudbu od chvíle, co se probudí, do chvíle, kdy jde spát, může přát... Very Happy VLC je prostě video přehrávač, i když samozřejmě hudbu zvládne taky. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  yossarian Thu 19 Nov 2009, 12:08

Ďasík napsal:
Jo, GOM umí video taky krásně posouvat po obrazovce, což využívám skoro pořád, protože nesnáším, když mi titulky zasahují do filmu (musí být pod ním).

Tak tak. Lidi kterym nevadi titulky uvnitr filmoveho okna nechapu a pri spolecnych projekcich u kamaradu tise trpim Cool
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Yalka Thu 19 Nov 2009, 13:43

Ďasík napsal:zvládne to automaticky skoro každý "normální" přehrávač, tudíž všechny, co nejsou Windows Media Player. Very Happy

Asi dělám něco špatně, ale můj WMP to zvládne Smile
Yalka
Yalka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 14:26

Yalka napsal:
Ďasík napsal:zvládne to automaticky skoro každý "normální" přehrávač, tudíž všechny, co nejsou Windows Media Player. Very Happy
Asi dělám něco špatně, ale můj WMP to zvládne Smile
Výjimka potvrzující pravidlo. Very Happy Ale vážně doporučuju nějaký jiný přehrávač, WMP je prostě jen pro případ krajní nouze a to si to ještě tisíckrát rozmyslím, jestli budu trpět jeho neovladatelností, nebo ne.

A věř mi, že když přijdu ke kámošovi, který má jen WMP a Průzkumníka (= nemá Total Commander nebo něco podobného), tak to bolí, fyzicky bolí... Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Yalka Thu 19 Nov 2009, 14:41

Ďasík napsal:A věř mi, že když přijdu ke kámošovi, který má jen WMP a Průzkumníka (= nemá Total Commander nebo něco podobného), tak to bolí, fyzicky bolí... Very Happy

Tak o to nejde, to ti samozřejmě věřím.

Já jsem to psala kvůli těm, co mají jen WMP jako já, a stejně jako já nemůžou nebo nechtějí instalovat nic jiného.
Funguje to jako ostatní přehrávače: soubor s videem a soubor s titulky se musí dát do stejné složky a musí mít stejné názvy. Pak se ještě ve WMP musí zapnout titulky. A to je vše.

A teď mě můžete hejtovat, že používám WMP Arrow tongue
Yalka
Yalka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 14:58

Yalka napsal:A teď mě můžete hejtovat, že používám WMP Arrow tongue
Neboj, nebudem. Very Happy Je to každého věc, co používá. Když chce mít život s počítačem co nejsložitější, proč ne? ;D Já si už preventivně některé prográmky nosím na flashce, abych nemusel trpět. Smile
No a WMP mám ve svém počítači dokonce zakázaný, aby se mi náhodou nespustil (stejně tak většinou i Internet Explorer, ten povoluju jen tehdy, když tvořím nějaké webové stránky a potřebuju vědět, jak se v něm asi zobrazí - to je vždycky dobrodružství, zrovna dneska mi zase zobrazil stránku úplně jinak, než Opera a Firefox a řešil jsem to asi půl hodiny). Wink Ale jinak nic proti Microsoftu, třeba MS Train Simulator je super (akorát ten WMP a IE se fakt nepovedly)...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Yalka Thu 19 Nov 2009, 15:29

Právě se dívám na Adhesive Duck Deficiency s anglickýma titulkama a uvědomila jsem si tam jednu věc.
Jak Howard skládá tu "hvězdnou poezii", tak to nejsou jeho původní verše. Je to kousek z hodně známé děské písničky Twinkle, Twinkle Little Star. Jen "Like a diamond in the sky" je mírně pozměněné na "Like little diamonds in the sky"

Mně se při prvním dívání zdálo divné, že se diváci tak smějí, Rajeshovy věty, že je to překrásné a že by to Howardovi mohl někdo ukrást, mi AŽ tak směšné nepřišly.

Takže, kdyby se měl zachovat původní vtip, tak by tam měla asi spíš měla být nějaká narážka na nějakou známou písničku o hvězdách. Co já vím, třeba "Hvězda na vrbě" nebo "Hvězdičko blýskavá". Nenapadá mě nic dětského Neutral

Tahle písnička je i přeložená do češtiny (z časů seriálu Teletubbies alien ), český text začíná "Třpyť se, třpyť se hvězdičko", ale to nebude moc známé...

Zase škoda, když už jste si s tím přebásněním dali tolik práce.
Yalka
Yalka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  avril444 Thu 19 Nov 2009, 18:57

Ďasík napsal:
Chandler napsal:v jakém přehrávači se dají spouštět jednotlivé díly s titulky? a jak? díky cat
Ahoj, zvládne to automaticky skoro každý "normální" přehrávač, tudíž všechny, co nejsou Windows Media Player. Very Happy Jedinou podmínkou je, že soubor s filmem a soubor s titulky musí mít stejný název (třeba video1.avi a video1.srt). Já osobně jsem používal MV2 Player, BS Player a teď používám GOM Player (ten doporučuju, má své vlastní kodeky, přehraje i mov, flv, 3gp a spol. a je plně nastavitelný, včetně myši a klávesových zkratek, jediný problém má s DVD, na ně používám AVS DVD Player). Další dobrý přehrávač je VLC Player, ale ten se mi nelíbí vzhledově a celkově je takový zvláštní...

Jinak 1. korektury titulků už připravuju, mohly by být do jedenácti tady...


Tk mam GOM a PORAD se mi titulky nezobrazujou Very Happy :/// (mam je zapnuty, ve stejny slozce a jmenujou se stejne.... muze tam byt jeste nejaky prob? )

avril444

Počet příspěvků : 3
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 04. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 19:01

avril444 napsal:Tk mam GOM a PORAD se mi titulky nezobrazujou Very Happy :/// (mam je zapnuty, ve stejny slozce a jmenujou se stejne.... muze tam byt jeste nejaky prob? )
Asi jo, protoze ja ani vetsina lidi tady nikdy takovy problem nemela... Jeste se zkus podivat, jake mas nastavene pismo, ale tim to urcite nebude. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 19 Nov 2009, 21:39

Ďasík napsal:
Yalka napsal:A teď mě můžete hejtovat, že používám WMP Arrow tongue
Neboj, nebudem. Very Happy Je to každého věc, co používá. Když chce mít život s počítačem co nejsložitější, proč ne? ;D Já si už preventivně některé prográmky nosím na flashce, abych nemusel trpět. Smile
No a WMP mám ve svém počítači dokonce zakázaný, aby se mi náhodou nespustil (stejně tak většinou i Internet Explorer, ten povoluju jen tehdy, když tvořím nějaké webové stránky a potřebuju vědět, jak se v něm asi zobrazí - to je vždycky dobrodružství, zrovna dneska mi zase zobrazil stránku úplně jinak, než Opera a Firefox a řešil jsem to asi půl hodiny). Wink Ale jinak nic proti Microsoftu, třeba MS Train Simulator je super (akorát ten WMP a IE se fakt nepovedly)...

Co máš proti IE??? Zvlášť IE6 je skvělý! Záruka kvality a bezpečnosti!


samozřejmě ironie nebo spíš slova mojí kamarádky Laughing Laughing Laughing
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 22:10

Kolikokoli napsal:samozřejmě ironie nebo spíš slova mojí kamarádky Laughing Laughing Laughing
jj, doslo mi to hned... Wink Very Happy btw. finalni verze titulku bude az kolem pulnoci, musim segre prelozit do anglictiny 4 strany referatu o diagnostickych zarizenich a vychovnych ustavech a neznam kazde druhe slovicko. Masakr. Sad
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Katschaba Thu 19 Nov 2009, 22:15

Sakra taky chci hodnýho brášku co mi bude překládat do angličtiny Very Happy

Jinak jak jste tu mluvili o těch přehrávačích, já osobně používám KMPlayer a jsem s ním nadmíru spokojená Smile A ani neplatí to pravidlo, že se titulky musí jmenovat stejně jako film, jdou zapnout normálně ručně. Tak to dělám já otevřu Commander hodím film do KMP a nahodím titulky, ptže moc často se mi stejně nejmenujou a mojí leností ani jmenovat nebudou Very Happy
Katschaba
Katschaba

Znamení : Býk Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 16
Bodů : 16
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36
Místo : R.I.P.

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 19 Nov 2009, 23:54

Katschaba napsal:Sakra taky chci hodnýho brášku co mi bude překládat do angličtiny Very Happy

Jinak jak jste tu mluvili o těch přehrávačích, já osobně používám KMPlayer a jsem s ním nadmíru spokojená Smile A ani neplatí to pravidlo, že se titulky musí jmenovat stejně jako film, jdou zapnout normálně ručně. Tak to dělám já otevřu Commander hodím film do KMP a nahodím titulky, ptže moc často se mi stejně nejmenujou a mojí leností ani jmenovat nebudou Very Happy

Prave ze kdyz nahozujes titulky rucne, tak je to zbytecna prace navic... Tak si je prejmenujes jen jednou a mas navzdy pokoj...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Fri 20 Nov 2009, 01:26

Tak a je to tady. Finální verze titulků spatřila světlo světa sice o něco později, než jsme zvyklí, ale aspoň, že je. Very Happy Můžete si ji stáhnout. Opravil jsem ještě některé věci, co jsem našel já nebo někteří z vás... Připomínku s básničkou sice beru v úvahu, ale nakonec jsem ji nechal, už i z toho důvodu, že si s ní Jerrry dal práci a myslím, že se mu povedla.

To je tedy ode mě tento týden všechno, těším se zase v úterý... Mějte se
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  pepaklaves Sun 06 Dec 2009, 23:05

Díky všem zůčastněným za titulky.

pepaklaves

Počet příspěvků : 16
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S03E08 - The Adhesive Duck Deficiency [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru