Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

+9
bublifuk.k
interim
Mysh
Triton
Kolikokoli
NoMouse
KilianD
phasung
minnie
13 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 27 Jan 2012, 08:08

Do vydání titulků odkaz pouze na anglické
http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/5/14/The_Beta_Test_Initiation

enjoy Wink

České titulky
Na webu TBBT
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty WEB-DL nahrubo precasovane

Příspěvek  phasung Fri 27 Jan 2012, 22:59

su na
http://www.uloz.to/12888116/the-big-bbang-theory-s05e14-the-betatest-iinitiation-720p-web-dl-dd5-1-h-264-ctrlhd-srt

phasung

Počet příspěvků : 11
Bodů : 13
Reputace : 0
Datum registrace : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Fri 27 Jan 2012, 23:58

Nazdar crew, long time no see Smile Vidím, že Kolikokoli povýšila z řadového kibice na kmenového autora, gratuluju Smile A taky vidím, že kvalifikovaných kibiců je stále potřeba. I have quite a list for you. Colorcoded. Neat, huh?

4 Po dobu dalších 52 týdnů -> Příštích 52 týdnů
7 Hustě -> Skvělé (Amy by imo hustě neřekla)
9 A jak... -> A jak!
11 proč je vynecháno "jediné" ?
28 Tato část se nazývá žerďový okraj -> Tento okraj se nazývá žerďový
32 a už musím letět -> Musím ven.
33 které musí odletět odsud ven -> Které musí odsud ven.
58 sex s tebou stojí za to -> sex s tebou je skvělý
68 když jsme to ukončili -> když jsem se s ní rozešel (neříká, že by se na tom ukončení podíleli oba)
74 alpha -> alfa (nevidím žádný důvod to nepřeložit)
90 Tento fakt byl objeven, když -> Tento fakt byl objeven, až když
91 vznikem fašismu -> nástupem fašismu
101 stát s jménem Andora -> stát jménem Andora
114 Našla jsem šest kaváren, které se nacházejí ve tvém okolí. -> Našla jsem šest kaváren. Tři z nich se nacházejí v tvém okolí. (V ostatních případech to překládáte přesně - kolik čeho Siri našla a kolik je blízko. Proč ne tu?)
134 Kdyby se ti náhodou chtělo... -> Až budeš mít čas
171 v jejichž recenzích se nachází zmrzlina -> jejichž recenze zmiňuje zmrzlinu
183 tabu lásku -> zakázanou lásku
194 Ta wozpoznávání -> To wozpoznávání
209 povídat o spoustě zábavných věcech -> povídat o spoustě zábavných věcí
242 s černým obalem nikdy nic nepokazíte -> černým obalem nikdy nic nepokazíte
254 jako by tě orel snažil -> jako by se tě orel snažil


KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 28 Jan 2012, 00:10

KilianD napsal:I have quite a list for you. Colorcoded. Neat, huh?
lol!

Vítej zpět! Smile

Edit: Myslím že to "hustě" by Amy právě řekla, záměrně to tak hraje, aby zaujala mladší publikum.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 28 Jan 2012, 00:19

KilianD napsal:242 s černým obalem nikdy nic nepokazíte -> černým obalem nikdy nic nepokazíte
koukám že jsi použil stejné kodování jako leonard Very Happy
napadlo mě poopravit parafrázi coco chanel - nikdy nemůžete šlápnout vedle s černým šasi
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 28 Jan 2012, 00:21

Ne, nevím jestli Coco mluví o "šasi". Asi tím (určitě) myslela, že černým oblečením dáma nic nepokazí při žádné příležitosti. Což Raj použil tady. Nějak mi nedochází, proč by měl použít slovo "šasi". Suspect
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 28 Jan 2012, 00:24

coco taky určitě nemyslela černý "obal".. myslela "malé černé" (šaty) - tak by mi to přišlo jako dobrá parafráze Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 28 Jan 2012, 00:27

No, možná že by se to i dalo teda takhle pochopit, ale je to divný Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 28 Jan 2012, 00:30

Kolikokoli napsal:Ne, nevím jestli Coco mluví o "šasi". Asi tím (určitě) myslela, že černým oblečením dáma nic nepokazí při žádné příležitosti. Což Raj použil tady. Nějak mi nedochází, proč by měl použít slovo "šasi".
Přesně tohle Coco myslela. Dáma si na sebe vezme černé šaty, telefon černé šasi. Mně se ten návrh minnie líbí.
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 28 Jan 2012, 00:31

Kolikokoli napsal:No, možná že by se to i dalo teda takhle pochopit, ale je to divný Very Happy.
Koli, to by mě zajímalo, jak ještě jinak se to dá chápat. Twisted Evil
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 28 Jan 2012, 00:42

Ok, ok. Já to chápu, ale trochu mi to trvalo. Nemějte mi to za zlé, moc jsem toho nenaspala Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 28 Jan 2012, 01:00

KilianD napsal:209 povídat o spoustě zábavných věcech -> povídat o spoustě zábavných věcí

věcech bude správně (6.pád - kostech)...jinak jen taková drobnost - u téhož titulku bych změnil kdybys --> kdybych + bych vyhodil uvozovky, není to citace, Penny mluví za sebe (if I read more)

Edit: jo a někdy tam máte "Sexy" a jinde "sexy", tak by to chtělo sjednotit, nicméně nevidím důvod proč to psát s velkým písmenem, to je asi jako, kdyby mu měla říkat třeba "hezoune", žádný jméno (v angl. titulcích to je taky s malým)
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Mysh Sat 28 Jan 2012, 01:42

Triton napsal: povídat o spoustě zábavných věcech -> povídat o spoustě zábavných věcí

věcech bude správně (6.pád - kostech)
Nebude. Bylo by to správně v případě "povídat o kom, o čem - o věcech", ale v této větě se "povídá o kom, o čem - o spoustě" a "spousta koho, čeho - věcí" (2. pád - kostí). Omlouvám se za pedantismus, ale tahle jazyková "vyšinutí" mě neskutečně tahají za uši Embarassed

Edit: jo, a co se týče večerního oblečku pro mobil Smile myslím že je celkem jedno, jestli to bude "obal" nebo "šasi", ale rozhodně doporučuju zachovat spojení "malé černé", aby se neztrácela ta parafráze na coco (ta totiž nemluvila obecně o černém oblečení, ale o malých černých šatech, což je konkrétní styl šatů kterými dáma nikdy nic nezkazí Cool ) Raj taky říká v originále "little black case" a zrovna on už v pár dílech dokázal, že se v módě až neobvykle vyzná, takže by vám to rozhodně neodpustil Wink
Mysh
Mysh

Znamení : Beran Koza
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 58
Bodů : 60
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 04. 10
Věk : 33

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  interim Sat 28 Jan 2012, 02:13

Mysh napsal:
Edit: jo, a co se týče večerního oblečku pro mobil Smile myslím že je celkem jedno, jestli to bude "obal" nebo "šasi", [...] Raj taky říká v originále "little black case"

Tak to opravdu jedno není. Obal či kryt není šasi, to je zásadní nedorozumění. Taktéž citované vodítko: case != chassis (a to pevně doufám ani v jakkoliv daleko přeneseném významu). Nejsem fanda do mobilů, tudíž nemohu potvrdit, zda Rajeshův telefon může mít _černý_ rám (šasi) už z výroby, jsem ale zato skálopevně přesvědčen, že tento nelze uživatelsky měnit. I kdyby měl ve své domácí dílničce sadu torxů.
Můžete běžně zakoupit iPhone cover, iPhone case, ale iPhone chassis nikolivěk...

interim

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 28. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Alpha/alfa, Andorra Sauvignon/sauvignon, Riesling/ryzlink

Příspěvek  bublifuk.k Sat 28 Jan 2012, 08:18

Nestálo by za to psát "alfa test"? (Jako terminus technicus je samozřejmě správně "alpha"). Andorra má dvě "r". Sauvignon a ryzlink bych asi psal s malými písmeny (není vlastní jméno) a ten ryzlink "po česku" ;-) Každopádně díky za title! A nenechte se otrávit nikým!

bublifuk.k

Počet příspěvků : 7
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  rampage Sat 28 Jan 2012, 11:00

Sakra, nez jsem se rozkoukal tak jste mi cmajzli vsechny napady na korekce. Very Happy
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  tx Sat 28 Jan 2012, 12:54

Díky za titulky. Ale napadla mě jedna připomínka k vlajkám:
Řekl bych, že Sheldon narážel na vlajku Nepálu, která je dle wikipedie "the only one with a non-rectangular shape". A třeba Švýcarsko má čtvercovou, což také není obdélník. Z toho důvodu si myslím, že by tam měl být pravoúhelník. Mám pocit, že to někdo zmiňoval už v diskusi k epizodě Very Happy
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 28 Jan 2012, 13:28

Jo, zmiňoval, a taky zmiňoval, že čtverec je vlastně speciální případ obdélníka, teda je to v podstatě přeloženo správně, akorát to tak většina lidí nepochopí.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 28 Jan 2012, 13:36

Mysh napsal:Nebude. Bylo by to správně v případě "povídat o kom, o čem - o věcech", ale v této větě se "povídá o kom, o čem - o spoustě" a "spousta koho, čeho - věcí" (2. pád - kostí). Omlouvám se za pedantismus, ale tahle jazyková "vyšinutí" mě neskutečně tahají za uši Embarassed

Máš samozřejmě pravdu, už jsem měl asi mozek v režimu spánku Shocked
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  tx Sat 28 Jan 2012, 13:50

NoMouse napsal:Jo, zmiňoval, a taky zmiňoval, že čtverec je vlastně speciální případ obdélníka, teda je to v podstatě přeloženo správně, akorát to tak většina lidí nepochopí.
Já vím. Ale k Sheldonovi by se mi stejně víc hodil pravoúhelník, on si přeci jen dává na přesnost vyjádření pozor (a řekl bych, že čtverec a obdélník by rozlišoval Very Happy )
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Mysh Sun 29 Jan 2012, 07:47

interim napsal:
Tak to opravdu jedno není. Obal či kryt není šasi, to je zásadní nedorozumění. Taktéž citované vodítko: case != chassis (a to pevně doufám ani v jakkoliv daleko přeneseném významu). Nejsem fanda do mobilů, tudíž nemohu potvrdit, zda Rajeshův telefon může mít _černý_ rám (šasi) už z výroby, jsem ale zato skálopevně přesvědčen, že tento nelze uživatelsky měnit. I kdyby měl ve své domácí dílničce sadu torxů.
Můžete běžně zakoupit iPhone cover, iPhone case, ale iPhone chassis nikolivěk...

Děkuji za informaci, nejsem technický typ a opravdu terminologii toho, co je na povrchu mobilu, ať už je v tom jakýkoli rozdíl, neřeším Smile komentovala jsem to v souvislosti s malými černými šaty, a jak se říká tomu do čeho se oblíká telefon a jak se to napíše do titulků ať vymyslí někdo kdo se v tom vyzná Razz
Mysh
Mysh

Znamení : Beran Koza
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 58
Bodů : 60
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 04. 10
Věk : 33

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sun 29 Jan 2012, 10:59

já vím že šasi není obal a že je to nepřesnost.. ale to, jak je to přeloženo teď není v žádném případě parafráze coco chanel..
minimálně by se mělo zachovat "malé černé".. jestli už za to pak strčíte "šasi" nebo "obal" nebo cokoliv.. budiž Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 29 Jan 2012, 14:11

K tomu pravoúhelníku/obdélníku, napadlo mě, že by se to mohlo klidně přeložit jako "čtyřúhelník", aby to bylo každému jasné, protože vlajka Nepálu, o které je řeč, kromě toho, že nemá všechny úhly pravé, má víc než čtyři strany...
(přijde mi že alespoň v češtině by bylo nejlogičtější se zeptat právě takto, anglicky se možná "quadrilateral" ani nepoužívá tak často, nevím...)
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  interim Sun 29 Jan 2012, 15:35

minnie napsal:já vím že šasi není obal a že je to nepřesnost.. ale to, jak je to přeloženo teď není v žádném případě parafráze coco chanel..
minimálně by se mělo zachovat "malé černé".. jestli už za to pak strčíte "šasi" nebo "obal" nebo cokoliv.. budiž Smile

Máš pravdu - s jednou výhradou. Ano, Raj z "you can never go wrong with a little black dress" udělal "you can never go wrong with a little black case", zatímco české titulky mají pouze "s černým obalem nikdy nic nepokazíte". Otázkou zůstává, nakolik účelná je rigidní věrnost předloze, když to v tomto případě každému musí dojít díky úvodu (Raj explicitně uvádí, že jde o parafrázi, a navíc i jméno původce). Tudíž je to znatelně jednodušší situace než vypiplat větu tak, aby i z překladu divák dešifroval zdroj a fakt: "jo, to je parafráze na XY, jaký já jsem chytrý".
S malým černým krytem/obalem nemůžete nikdy nic pokazit.
vs.
S černým krytem/obalem nemůžete nikdy nic pokazit.
Pozn.: Klidně tam zamontujte koktejlky, ale šasi, probůh, smeťme ze stolu.

interim

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 28. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Fri 03 Feb 2012, 20:11

Mám otázku: opravené verze titulků už se nevydávají?
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY] Empty Re: S05E14 - The Beta Test Initiation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru