Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

+4
Ďasík
bodomkes
Irwain Nornossa
minnie
8 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  bodomkes Fri 10 Jun 2011, 20:22

Cože? Shocked Bude nové nádraží? No jestli naproti budou pořád ty příšerné barabizny, tak to bude nanic. Very Happy Člověk stejně vyleze ven a zkazí si hned první dojem. Very Happy
Ďasík: Nojo, přirozeně máš pravdu. Jak jsem teď v Praze byla, tak jsem celý den chodila kolem řeky a hltala tu dokonalost. =D Není možné, kolik úchvatných míst na Starém Městě je...Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Love2 A když jsi mi připomněl tu Pařiž, tak některé části Starého Města mi připomínají Quartier latin v Paříži.. drunken
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Nééé...

Příspěvek  R&omize Fri 10 Jun 2011, 22:40

Mám takový dojem, že nějaký *sprosté slovo* vymyslel přeložení nádraží úplně do jiné části města, aby se získala plocha pro další nákupní centra... Doufám, že už je to zamítnuté a neaktuální, ale když teď vidím, že je rekonstrukce nádraží ještě nepřešla, tak se začínám děsit... Neutral
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Fri 10 Jun 2011, 22:51

bodomkes: jak říká R&y, nové nádraží mělo být asi o 800 metrů dál na jih, a mám takové neblahé tušení, že z toho ještě nesešlo, jenom se to pořád oddaluje. Na jednu stranu je pravda, že stávající nádraží je na hranici své kapacity a nevím jestli je technicky možné ho nějak rozšířit (přidat další koleje), ale pokud by se posunulo úplně jinam, tak se tím logicky totálně rozhodí celý systém MHD, který je založený právě na tom, že stávající Hlavní nádraží je hlavní přestupní uzel a kdokoliv přijede do Brna vlakem, tak mu odtamtud jezdí šaliny na všechny strany. Nějak si nedokážu představit, jak by to chtěli vyřešit, kdyby to nádraží stálo jinde (navíc dál od centra, což je taky výhoda současné pozice, že je to kousíček do centra)...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Jun 2011, 22:58

Nádraží v Brně je jedno z mála nádraží, které se mi opravdu líbí. Teď mluvím o oné budově. Ten hlavní sál, ty sloupy atd. naprostá nádhera. Jestli z toho udělají nějakou druhou Vaňkovku, tak ať si mě nepřejí Evil or Very Mad. Navíc, jak psali přede mnou - je to hlavní dopravní uzel a určitě budou mít všichni radost, když budou z nádra muset jít někam 800 metrů, aby se dostali k šalině Rolling Eyes
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Tak jak je, je supr...

Příspěvek  R&omize Fri 10 Jun 2011, 22:59

Cizinci prý obdivují, že má Brno nádraží v centru města a oni se vymlouvají, že tam "zavazí"... Rolling Eyes Typické tunelování a lobování do vlastní kapsy... Evil or Very Mad
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 00:57

bodomkes: Ano, je to pravda. Plánuje se to. Je to rozdělené na několik etap, všechny trvají strašně dlouho, a teď se teprve staví 1. Nové nádraží bude samozřejmě nové, nic starého, natáhnou tam koleje pro šaliny, jak bylo řečeno, půjde to na jih, tam mají někde místo.
R&omize: Viz zpráva pro bodomkes. A ne, není to kvůli nákupním centrům. je to kvůli tomu, že současné nádraží nevyhovuje. I proto je část nástupišť tak debilně posunutá. Současné se nedá rozšířit a jeho kapacita prý dosáhla vrcholu. Btw, nenazýval bych to tunelováním. Prostě je potřeba nové. To je fakt.
NoMouse: OK, takže když jsem zrovna napsal část zprávy, tak najednou čtu, že píšeš to samé. Very Happy A já to tu nechám, už jsem to napsal. Jinak ne, není technicky možné ho rozšířit. To by prostě museli zastřešit tu velkou křižovatku, a jelikož tam je MMO (ta široká silnice), tak to asi moc nepůjde. Ne, celý systém MHD se nezhroutí. Koukni jak to má Ostrava. Hlavní nádraží navštěvují asi 3 linky, nebo tak nějak. Je fakt, že současná pozice je dobrá pro lidi, můžou přestupovat, dostat se prakticky kamkoliv. Navíc, i ta pozice v centru je super. To souhlasím. Budoucí nádraží ale napojí na šaliny, to jo. Ale už to nebude jako teď. Nicméně, myslím, že my se toho dožijeme, až budeme na smrtelné posteli.
Kolikokoli: Nádraží v Brně je poměrně špinavé. Ono samo a jeho okolí. Samé pochybné existence, alkoholici, bezďáci… Nová lokace to sice nějak extra nevyřeší, ale část tohohle přece jen zůstane na staré lokaci.

Jo ještě: Nejsem propagátor stavby ani nic, jen mi přijde, že klady lehce převažují zápory. Přijde mi, že to je potřeba.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Tak to sotva...

Příspěvek  R&omize Sat 11 Jun 2011, 06:09

Tak to jsi jako obvykle v menšině, klady hrubě pokulhávají za zápory... A jestli si myslíš, že to není kvůli nákupním centrum s tím, že si jen vymysleli, na co se vymluvit, a není to jen prachsprosté lobování s penízky do vlastní kapsy, tak se šeredně pleteš a opět se ukazuje tvá naivita ve vztahu k lidem a zneužitím jejich pravomocí... Neutral Kdyby šlo jen o tu velikost nádraží, tak postaví nové Hlavní nádraží a stávající nechají a přerozdělí nějak mezi ně vlaky, ale to, že chtějí staré úplně srovnat se zemí a postavit na jeho místě nákupní centra, je jasný výsměch... Idea

PS: Jak je to s tou pondělní stávkou a vlaky?
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Sat 11 Jun 2011, 08:29

tady v praze stojí všechno Very Happy a myslím že mluvili i o brnu a ově.. a samozřejmě všechny vlaky.. i když myslím, že mezistátní by měly jezdit.. ale to je jen můj tip..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Ďasík Sat 11 Jun 2011, 09:29

Ano, vlaky budou od tří ráno do čtyř odpoledne stát v celé ČR. A v Praze se poprvé v historii zastaví metro na celý den... A dokonce plánují, že budou blokovat hlavní silnice, takže ani auta nebudou pořádně moct jezdit...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 11:49

R&omize: Počkat, ale já jsem nevěděl, že tohle stávající mají zničit. A postavit místo toho nákupko? To máš pravdu, to je blbost, taky se mi to nelíbí. Vždyť tam už jsou, a tohle nádraží můžou zachovat, pojmenovat ho třeba Brno-město.
V pondělí nebudou vlaky? Ou, to bude na nic. Proč se to děje?
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  bodomkes Sat 11 Jun 2011, 12:17

Jo já už vím, co myslíte. To je takové to posunutí nádraží, o kterém se hlasovalo, většina občanů byla proti a politici pak klidně jednají ve smyslu: tak si nesouhlaste, my si to uděláme stejně, jenom jsme chtěli vypadat, že to děláme ve vašem zájmu. Very Happy aha, už je mi to jasné.
Ale souhlas, to jediné se mi nelíbí na Ostravském nádru, je, že odtamtud jedou cca dvě tramvaje a dva troleje. To je fakt výhoda, že v Brně je to střed MHD, i pěšky se člověk dostaně všude po pár krocích. (Vlastně i v Praze mají hlavní nádraží takhle v centru, že jde pěšky dojít všude.) A mně se taky líbí ta stará budova brněnského nádraží, Koli (kromě toho, že je to tam furt vevnitř docela špinavé), ale souhlasím s Irwainem, že okolí nádraží je fakt děs. Ošklivé rozpadající se budovy, opilci, pofiderní stánky, partičky podezřelých individuií postávajících všude okolo... Neutral
Téda, celý den nepojede metro? Shocked To si nedovedu ani představit. Většinou jezdím všude metrem... Very Happy Ještěže jsem utekla z Prahy zavčas.. Very Happy Ale mezistátní linky snad pojedou...to by bylo vážně divné.. ^^
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 13:48

Asi to bude něco podobnýho. Very Happy Jenže…většina lidí třeba ani neví o problémech, který jsou s tím spojený. Teď si ale říkám, hlavně ať tohle nádraží zachovají, jako třeba něco lokálnějšího, hlavně z toho nesmí vyrůst nějaký nákupko, to tam je.
No, a nějak to pak bude vypadat s tím novým. Těch šalin tam ale snad bude víc…
Btw, nechápu, proč to okolo toho nádraží nevyčistí.
Praha bez metra, to bude zajímavý. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Sat 11 Jun 2011, 15:48

já jsem ráda že pražské nádraží opravili a teď se tam člověk ani nemusí bát Very Happy ale zas mě rozčiluje že z toho v podstatě udělali nákupák.. a přitom dobrou kávu na cestu aby tam člověk pohledal.. ale osobně si myslím, že nádraží v centru města je blbost.. stejně jako magistrála skrz centrum Very Happy
jo, pondělí, to bude drsné.. zažila jsem tu výpadek jednoho úseku metra na pár hodin, a byla to kalamita.. a teď když nebudou ani náhradní busy ani nic jiného.. masakr Sad
ono se teda ještě bojuje o zachování aspoň nějakého provozu, metro v nedělním režimu a tramvaje taky tak nějak..
v brně prý mají přes den jezdit po trasách jako noční rozvozy, nebo tak něco..
a četla jsem, že dokonce nepojedou ani ty mezistátní vlaky.. že budou stát někde v zastávce nebo počkají před hranicema.. ale oni ti kreténi pořád nejsou schopní říct, kdy ta estráda skončí..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 16:02

No, ale stejnou rekonstrukci v Brně nemůžou udělat. Protože není kam to dát.
Btw, vždyť to tamtudy vede. Very Happy Silnice číslo 8. Spojuje D1 s D8, vede to přes nuselák a okolo nádraží, estakádou nad florencem…
Lidi se nikam nedostanou. Zajímá mě, jaké to bude tady v Brně. Btw, pokud dělají tu stávku, tak by jí měli udělat pořádně. Nic by nemělo jezdit. Nikde. Ne aspoň něco. Protože pak Ti, co si nahoře cpou kapsy pochopí, že s těma lidma mohou manipulovat. Takhle by viděli, že nad nima nemají žádnou moc.
Ahá! Smile Takže noční linky přes den. Takže na Kolejní se nedostanu. Super, zítra si nakoupím za těch pár korun a vařim doma. Smile
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Sat 11 Jun 2011, 16:05

já vím že vede.. to byla taky narážka Very Happy další debilní případ.. Very Happy
v praze se nádraží nerozšiřovalo, jen se rekontruoval interiér a snaží se vyhnat bezdomáče..

heh, odborářům teď stávku zakázal soud Very Happy tak jsem zvědavá co bude Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 16:15

Právě. Very Happy Výhledově to ale má jít pod zem. Aspoň z části. Tak jsem na to zvědavý.
Já vím. Nicméně, tohle nádraží potřebuje i rozšířit. Měli by ho samozřejmě rekonstruovat, a nejen to, ale i okolí, to podzemí tam, vyhnat herny a pochybný bary, všechny ty night kluby, bezdomovce, feťáky, alkoholiky, rekonstruovat zastávku pro šaliny, stejně jako tu silnici tam, a byla by to paráda. Samozřejmě to předpokládá existenci jiného hlavního nádraží, daleko většího, kousek jinde a napojeného na šaliny. Projekt za bilion. Ale zase, proč ne? Brno by pa aspoň vypadalo o mnoho líp.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích - Stránka 3 Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru