Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

+4
Ďasík
bodomkes
Irwain Nornossa
minnie
8 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Sun 05 Jun 2011, 23:18

OT přesunuto odtud. Kolikokoli

Irwain napsal:...
ha, jsem koukala jak jsi někde psal že jsi ze sokolova.. odtamtud znám jenom bývalého spolubydlu, a to byl taky psychouš Very Happy asi tam máte vážně špatný vzduch Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 23:37

Very Happy Taky psychouš? No to teda děkuju. Very Happy
Ne jen vzdu, celé to tam je nějaké špatné. KV kraj je prostě špatně…
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty :)

Příspěvek  bodomkes Mon 06 Jun 2011, 22:00

Vůbec nevím, co jste řešili předtím, protože nestíhám, už mám za dva dny přijímačky a mám strach.. pale
Ale neodpustím si poznámku... vy zas píšete do špatného topicu!! Aspoň co jsem viděla na téhle stránce, tak definitivně patří do Psychologické poradny!! Very Happy Very Happy Very Happy (některé i "Pro Irwain Nornossa" Laughing) Ale jsem ráda, že se vás to drží, protože to je nejzajímavější pokec. Wink
A btw já jednou projížděla autobusem Karlovými Vary a strašně mě okouzlily... nádherný pohled. Tak nevím, co by na jejich kraji mohlo být špatně. ;D (kromě toho vzduchu no. Very Happy ale mně učarovala i Ostrava, tak třeba nemám ráda čerstvý vzduch... Very Happy)
Btw2 Ďasíkova palačinková historka byla hřející na duši. Smile
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 06 Jun 2011, 22:32

bodomkes: A věříš, že jsem si všiml, že tu nejsi? Ne, fakt, říkal jsem si, kde jsi, kdy se tu objevíš. Z přijímaček neměj strach. když jsem je udělal já, tak je udělá každý. Opravdu. Smile Zvládneš to.
Píšeme OT, jasně, že jo. Very Happy To je jedna z věcí, proč jsem chtěl být moderátor, abych tu mohl dělat pořádek.
Nejzajímavější? Och, děkuji, velmi lichotivé. Embarassed
Víš…řeknu to asi takhle. projíždět lázeňskou částí, která je doopravdy docela pěkná, a bydlet ve „městě“ 20 km od Varů směrem k Chebu (a Německu, takže od Prahy), je rozdíl. Víš, když tam jedu na víkend, taky s tím nemám nějaký problém. Přežiju okna na západ, přežiju západy slunce i Sokolov. Jenže bydlet tam… Btw, byla jsi v největším městě toho kraje. A nejezdí tam ani trolejbusy. Nevede tam přímá železnice, nic jako rychlostka taky ne. Město samo o sobě je malé, prostě moc malé. Jak to říct…jsem člověk, co by byl spokojený v Tokiu…nebo takovém nějakém městě. Protože to je velký. Jenže tam nic takového není. Jinak fakt nevím, co mají všichni s KV vzduchem. Very Happy Když tam se mnou byla bývalka, onemocněla, tady polovině lidí nevoní… Very Happy Mně to přijde naprosto v pohodě. Very Happy
Ostrava mě taky děsně dostala. Nevím čím, jen vím, že jsem tam byl 2×, obě návštěvy byly úžasné, ta poslední měla sakra blízko k dokonalosti, takže…chtěl bych se tam vrátit.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Ďasík Mon 06 Jun 2011, 22:43

Já mám naopak menší města rád. Těšín má 26 000 obyvatel, je významný dopravní (silniční i železniční, navíc pohraniční) uzel a to mi fakt vyhovuje, Opava má 60 000 obyvatel, trolejbusy a jezdí sem přímý vlak z Těšína, tak je to ok - a ten vlak jezdí přes Ostravu a ta má 310 000 lidí, tramvaje, trolejbusy a je nejvýznamnějším železničním uzlem v kraji. A taky je největší město, kde bych chtěl žít. Wink Brno bych možná ještě zkousnul, ale Prahu už ne...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Mon 06 Jun 2011, 22:46

brrr, ova.. ale město asi pořádně poznáš až když tam žiješ.. praha se mi taky nikdy nelíbila, a teď jsem tu doma..
sorry, ale brno je v podstatě taková vesnice.. naposled když jsme tam byli dva pražáci na výlet, tak jsme si dělali legraci že je to ulámbátar Very Happy no offence, víkend jsem si tam užila.. ale proti praze je hodně malé.. (nemyslím jen rozlohu Smile)
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Kolikokoli Mon 06 Jun 2011, 22:49

Brno je špinavá díra, každý se sem jezdí jen ožrat, ale pořád lepší než Praha (v Brně jsou i pěkná místa, hlavně na okraji). Co jsem tak byla, tak se mi líbilo na Vysočině (Jihlava, Havlíčkův Brod). I Olomouc byla vcelku pěkná, co si pamatuji.


Naposledy upravil Kolikokoli dne Mon 06 Jun 2011, 22:51, celkově upraveno 1 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 06 Jun 2011, 22:50

Víš, problém je i v kraji, jak jsem popisoval. Ano, počet obyvatel Těšína je srovnatelný se Sokolovem. Jenže! Co by kamenem dohodil, máš Ostravu. Máte tam rychlostku, R48. Takže spojení paráda. Vlaky, jak píšeš, asi taky. V Sokolově nic takového není. Nejbližší město, kde jsou šaliny, je Plzeň. Maličký město, 80 km daleko, jenže to je 80 km,které jedeš hodinu a půl. Po dálnici je ten čas maximálně poloviční. Pokud máš rád menší města, západ Čech je pro Tebe ideální.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Mon 06 Jun 2011, 22:53

Já nevím co furt máte s tou vesnicí... Very Happy Herdeg, když se podívám, jak vypadá vesnice a jak vypadá Brno, tak je to snad diametrální rozdíl, ne? Smile Ano, oproti Praze je maličké, ale s tímto přístupem je Praha jediné město v ČR a ostatní jsou vesnice. Přitom se za města označují i obce s 10 000 obyvateli. Proto bych označení vesnice skutečně přenechal až těm malým dědinám.
A v centru Brna a v centru Prahy tam nevidím ani nějaký "vzhledový" rozdíl, kromě toho, že v Praze je tam víc černochů a turistů... Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Mon 06 Jun 2011, 22:53

Kolikokoli napsal:Brno je špinavá díra, každý se sem jezdí jen ožrat, ale pořád lepší než Praha (v Brně jsou i pěkná místa, hlavně na okraji).
v praze je spousta nádherných míst.. jen tě tam nevezmou na školním výletě nebo průvodci s mávátkem a mikrofonem.. jsou tu i lesy a to v podstatě nemusíš ani za prahu..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Kolikokoli Mon 06 Jun 2011, 22:56

Brno jako takové je pěkné, ale nejezdí sem turisti za památkami (jako v Praze), ale za levným pivem. Podle toho to taky vypadá - každou chvíli narazíš na ožralý anglány. Ale když si odmyslíš ty ožralce a nepořádek, tak je Brno krásné. Ale třeba takové Boskovice nebo Chotěboř, to jsou pěkná města. Malinká, ale čistá.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Mon 06 Jun 2011, 22:57

NoMouse napsal:s tímto přístupem je Praha jediné město v ČR a ostatní jsou vesnice
ano, v podstatě to tak je..

NoMouse napsal:A v centru Brna a v centru Prahy tam nevidím ani nějaký "vzhledový" rozdíl, kromě toho, že v Praze je tam víc černochů a turistů... Very Happy
rozdíl je to dost velký.. proč asi ti turisti nejezdí do brna? Smile a navíc se nebavím o centru.. tam nechodím ani v praze Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  MartyCZ Mon 06 Jun 2011, 22:58

minnie napsal:
NoMouse napsal:s tímto přístupem je Praha jediné město v ČR a ostatní jsou vesnice
ano, v podstatě to tak je..
A já miluju život na vesnici. Ve vesnici jsem se narodil a ve vesnici taky umřu. Very Happy

Koli: Nebo Humpolec, když si odmyslíš ožralé Senožáky. Smile
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Mon 06 Jun 2011, 23:02

minnie: Turisti sem nejezdí, protože to není hlavní město, není tak známé a je tu míň památek, to je jasné. Ale vzhledově je centrum, pro někoho, kdo by ta města vůbec neznal, ani jejich památky, úplně stejné. A když se nebavíš o centru, ale o okrajových částech, tak to je pak jasné... Některé čtvrti na samém kraji města jsou skutečně skoro jak na vesnici. Nepředpokládal jsem, že si z města vybereš jenom okraj, střed je snad důležitější... Very Happy
Les blízko centra města je v Brně taky (Wilsoňák), hrad je v podstatě úplně v centru...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 06 Jun 2011, 23:04

Však u nás je jen 6 měst. Ostatní jsou vesnice.Všech 6 měst má šaliny. Most je má sice taky, ale velikost…je malá. Pokud tam jezdí maximálně trolejbusy, je to maloměsto. Tohle je takové moje osobní třídění měst, s úspěchem se to samozřejmě nesetkalo, ale jen říkám, že de facto chápu názor, že Praha je jediné město. Ale zase, jsme malí, takže je asi nutné to brát trochu jinak.
Btw, názor, že Brno je špinavé prostě neberu. Brno…je super. Smile Ostrava taky, Prahu mám taky rád. Ale tohle bude asi tím, že Brno mě dostalo ze Sokolova.
Jinak, jsme rád, že tu nejsou turisti. Nemám rád všechny ty Portugalce a černochy. Nejen, že jsem alergik na ty jejich hatmatilky, jejich hlasy, prostě cokoliv, ale už i jejich existence… Ale teď mě asi zase budete považovat za Hitlera. Very Happy Prostě nemám rád turisty. A vsadim se o nekonečno ničeho, že nejsem sám.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Ďasík Mon 06 Jun 2011, 23:06

Irwain: Jo, Ostrava je k Těšínu fakt blízko, přes 30 km. Stejně jako k Opavě. Z Těšína do Opavy je to 69 km a Ostrava je přesně mezi nima. A je pravda, že tu máme i další spoustu velkých měst (Třinec, Havířov, Karviná, Frýdek-Místek, všechny v podstatě "sousedské") Wink Ale třeba ta R48ka je relativně nová a ve své současné podobě byla dokončená teprve nedávno, max. dva roky zpátky. Takže teď se situace zlepšila, ale moc bych ti nepřál bydlet na ulici, která je zároveň mezinárodní silnicí 1. třídy a celý den po ní jezdí tiráky. Fakt to není nic příjemného. Wink

Minnie: Právě tento přístup způsobuje, že ostatní nemají moc rádi Pražáky. Protože Praha je kvůli tomu brána jako "stát ve státě". Ale já mám Prahu rád, znám každou stanici metra, celé centrum a tak... Jen bych tam nikdy nechtěl bydlet. Wink


Naposledy upravil Ďasík dne Mon 06 Jun 2011, 23:07, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Kolikokoli Mon 06 Jun 2011, 23:07

Tu špínu v Brně myslím různé papírky, plechovky, sáčky atd. válející se na zemi a posprejované domy. Ale tohle je asi všude v ČR. Když jsme byli v zahraničí (ať už Paříž, která je mnohonásobně větší než Brno, Itálii, nebo jen vedle ve Vídni), tak tam nic takového nebylo - všude čisto, uklizeno...

A co vím, tak z Těšína jezdí vlaky co čtvrt hodinu Very Happy
(zdroj: Z Těšína vyjíždí vlaky co čtvrthodinu
včera jsem nespal a ani dnes nespočinu
svatý Medard - můj patron ťuká si na čelo
ale dokud se zpívá ještě se neumřelo) Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Mon 06 Jun 2011, 23:11

Asi tak, bordel je u nás všude. Takže říct že Brno je špinavé je vlastně nošení dříví do lesa, protože stejně špinavá je Praha a ostatní města. Very Happy
Irwain: Taky nemám rád turisty, proto bych bydlet v Praze nechtěl. Proto mi v Brně vyhovuje, že tu žádní nejsou. Zas je tu milion studentů, ti mi nevadí (ještě aby, když jsem jeden z nich) Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Mon 06 Jun 2011, 23:12

nebudem se tu přečůrávat, ne? Very Happy
jen jsem to myslela tak, že kdo v praze bydlí, centru se vyhne obloukem pokud tam nemusí.. protože to je vyhrazeno pro ty turisty.. myslela jsem že v brně je to totéž..
za těch pár let co tu bydlím jsem prahu myslím poznala dost důkladně (nejlepší způsob jak poznat město je randit s klukama z různých částí města Very Happy) věřím, že kdybych vám ukázala prahu tak jak ji znám já, změnili byste názor Smile protože si myslím, že je dost pokřivený všema těma rychloprohlídkama a turbovýletama, jakýma jsem byla poznamenaná taky..
jinak asi každé město/vesnice má něco do sebe.. nemám nic proti vesnicím, byla jsem minulý víkend na pálavě a nemělo to chybu.. (jediný problém byl sehnat něco dobrého na mlsání na večer a následná návštěva olympie, která nám skoro otrávila večer) jen mě brno prostě nikdy nezaujalo.. ani jako holka z moravy jsem na brnu neviděla nic lákavého.. a stejně tak ova..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 06 Jun 2011, 23:14

Ďasík: Opět, srovnání: Máte R48 už 2 roky. Jenže na R6 mezi Varama a Strašecím se čeká pr nějakých 25 let, a stále nic. Je tu camfourek z Prahy ke Strašecí, to má 30 km. Pak je nějakých snad 80 nebo 90 km jen pitomá silnice, a to se panečku jede! Nějakej kretén před tebou, který nezná význam slova rychlost, a nepředjedeš ho, protože protisměr je kontinuálně narvanej, pravděpodobně ze sstejnýho důvodů. Průtahy městama jsou taky super. Jo, takže…trochu rozdíl. Takže mi to přát nemusíš, sice na ní nebydlím, jenže po ní jezdím. E48, aneb I/6. Ale co já si na tohle stěžuju, na I/35 jezdí aut 2× víc, a to je to taky 2pruh (Mám na mysli část mezi Hradcem a Mohelnicí). To teprve musí být něco.
Jasně, je to tam super, že tam je všechno blízko. Napadá mě, že se to jednou spojí, a Bude to velikostí konkurovat Praze, Brno to nechá daleko za sebou.
Btw, osobně tu nesnášenlivost vůči obyvatelům jiných měst nechápu. Prahy znám spoustu lidí, a neměnil bych.
Kolikokoli: Tenhle bordel myslíš… No, tak to je ale všude, jak říkáš. Jo, zahraničí. To nejde srovnávat.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Mon 06 Jun 2011, 23:14

minnie napsal:jen jsem to myslela tak, že kdo v praze bydlí, centru se vyhne obloukem pokud tam nemusí.. protože to je vyhrazeno pro ty turisty.. myslela jsem že v brně je to totéž..
To právě není. V Brně jsou v centru studenti. Žádní turisti. Very Happy A nemusím se v noci bát do centra jít. V Praze ano. Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Kolikokoli Mon 06 Jun 2011, 23:15

Mně se líbilo v Hraběšicích, tam je krásně. Ale je to fakt vesnice a nikdo to nezná Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Ďasík Mon 06 Jun 2011, 23:20

No, k turistům se radši vyjadřovat nebudu, zas by si Irwain myslel, že jsem proti němu. Very Happy Turisti mi vadí jen v jediném případě: když jsem sám turista, chci si něco pořádně vyfotit a nemůžu, protože se mi před tím pořád střídají nějací blbečkové. To bych je občas opravdu nejradši nakopal...

Koli: S tím Nohavicou jsi potěšila. Wink Ještě dodám: Z Těšína vyjíždí vlaky až na kraj světa, zvedl jsem telefón a ptám se: Lidi, jste tam?! A z veliké dálky do uší mi zaznělo, že dokud se zpívá, ještě se neumřelo...

Ale Nohavica má dobré texty i o Praze, třeba notoricky známé "V Praze kalamita jak na Sibiři - TŘI centimetry sněhu... a u Muzea čtyři". Very Happy A slyšel jsem, že když byl jednou v Praze, tak se ho ptali, proč nepřijede častěji a on prý odpověděl: "Víte, já bych i přijel... Jen kdyby ta Praha nebyla tak daleko." Very Happy Very Happy Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  minnie Mon 06 Jun 2011, 23:21

NoMouse napsal:
minnie napsal:jen jsem to myslela tak, že kdo v praze bydlí, centru se vyhne obloukem pokud tam nemusí.. protože to je vyhrazeno pro ty turisty.. myslela jsem že v brně je to totéž..
To právě není. V Brně jsou v centru studenti. Žádní turisti. Very Happy A nemusím se v noci bát do centra jít. V Praze ano. Smile
co to má společného s tím že se bojíš někam jít? to je argument.. na vesnicích se nevraždí/neznásilňuje/nekrade? jen je to dané koncentrací lidí.. a že jsou lidi hloupí a nechají se.. pamatuju si na nějaký školní výlet na základce, kdy nám říkali: "neberte si řetízky, náušnice, strhnou to z vás přímo na ulici" Very Happy dnes se tomu musím smát prostě... jsou to kecy..
navíc jak říkám, do toho opravdového turistického centra jdu tak dvakrát do roka, normální člověk nemá důvod tam jít.. a v noci si stejně volám taxi.. (i když tu mimochodem máme dost husté pokrytí nočníma linkama - narozdíl od brna Twisted Evil ) musela jsem si rýpnout, no..

edit @Ďasík: na chudáka nohavicu jsem dneska myslela když jsem četla zprávy o tom jak tu byla kalamita, shořela tramvaj, uvízla auta v kalužích.. a to pršelo celých 15 minut Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  NoMouse Mon 06 Jun 2011, 23:24

Pche, systém nočních autobusů v Brně nám právě v jiných městech závidí. Very Happy (musel jsem si taky rýpnout)
A že tu nejezdí noční tramvaje je jedině dobře, dělaly by akorát hluk.
Ale neber to jako nějaké předhánění, já neříkám, že Praha je špatná. Ale bydlet bych tam nechtěl. Sama říkáš že do centra nechodíš. Zřejmě k tomu máš nějaký důvod. V Brně se do centra chodí úplně běžně, toť vše. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích Empty Re: Hádání Prahy s Kutnou horou, aneb o městech a krajích

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru