Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

+9
R&omize
bakeLit
bodomkes
NoMouse
swamp
Kolikokoli
minnie
yossarian
Ďasík
13 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Kolikokoli Mon 13 Jun 2011, 16:29

Taky mi to přijde s velkým lepší Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  NoMouse Mon 13 Jun 2011, 16:35

Ďasík: no když ti nevadí, že je to chyba a že tě na to budu pokaždé upozorňovat... Twisted Evil (ale minimálně v příspěvku, který kritizuje cizí titulky pro komolení geek-věcí je to trochu paradox)
že bYCH si TaKY ZaČal psÁT jaK ChCI? Very Happy

edit: ale chápej mě, jsem teď ve stejné pozici, jako ten nebohý trekie, kterému z vizoru udělali hledí... Crying or Very sad
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Ďasík Mon 13 Jun 2011, 16:41

To, co ty dáváš jako příklady, nemůžeš srovnávat, protože to S je velké z logického důvodu. Je to začátek dalšího slova. A co jsem slyšel, dokonce se ten seriál zkracuje na BSG. Kdežto ty dáváš velká písmena náhodně, což je blbost a dělají to jen puberťáci, když chtějí někoho normálního naštvat. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  NoMouse Mon 13 Jun 2011, 16:48

To není začátek dalšího slova. Battlestar je jedno slovo. Wink A stejně je to irelevantní a je úplně jedno, jak logické se ti to zdá, protože je to název seriálu, který se nějak píše a jak, to určují autoři toho seriálu. To že se to zkracuje na BSG je další věc, ale to s tím nesouvisí. Prostě mi to velké S vadí úplně stejně jako vám trekiem to hledí (toho bych si zase já nevšiml). Wink

edit: A ještě mě napadlo lepší srovnání. Microsoft se taky zkracuje na MS, stejně tak to "soft" je "další slovo" a píšeš ho snad MicroSoft?
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Ďasík Mon 13 Jun 2011, 17:11

NoMouse napsal:Microsoft se taky zkracuje na MS, stejně tak to "soft" je "další slovo" a píšeš ho snad MicroSoft?
Jo. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  NoMouse Mon 13 Jun 2011, 17:46

Pak jsi ztracen... Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  MartyCZ Mon 13 Jun 2011, 18:33

Otázka: Co může být horšího, než když vám przní váš oblíbený seriál?
Odpověď: Když vám przní více oblíbených seriálů.
A to jsem si zvykl, že čeští oficiální překladatelé většinou nemají velké znalosti v oboru populární sci-fi. To, že v Simpsonových z BSG udělali jednou Rattlestar Galactica, jednou Bitevní hvězda Galactica, jsem překousl. To druhé je i svým způsobem správně. To, že v ST:TNG a VOY říkali dlouhá léta warpu hyper jsem nesl jen s nelibostí. Nevědomost, že Divinity's Edge není název sečné zbraně ale okraj prozkoumaného prostoru ve vesmíru, jsem pochopil, vzhledem k malé popularitě v ČR. To naprasili nejspíš tři různí lidé, ale že takový masakr zvládne jeden člověk, to jsem opravdu netušil. Respektive nechápu, že dají překlad takového seriálu člověku, který o oboru, kterým se seriál zabývá, nemá nejmenší ponětí. Vedle tohohle vypadá i dabing jako 100% úspěch.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Ďasík Mon 13 Jun 2011, 18:51

bodomkes napsal:Upřímnou soustrast těm, kteří to vytrpěli s Tebou, Ďasíku. Smile
Já se náramně bavil. Very Happy Protože taková neznalost a občas i hloupost (to s morčatama už je hloupost) se jen tak nevidí...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Kolikokoli Mon 13 Jun 2011, 20:30

A jsou ty ofiko titulky někde na stažení? Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  MartyCZ Mon 13 Jun 2011, 21:02

Koli: Masochistko Laughing
Ale opravdu by mě zajímalo, jak by dotyčný přeložil tuto scénu: https://www.youtube.com/watch?v=VVf8xrST-w4
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Kolikokoli Mon 13 Jun 2011, 21:07

"Vzali naše Člověče nezlob se, Kloboučku hop, Z pohádky do pohádky, Domino, Pexeso, Dostihy a sázky a Dostihy a sázky 2..." Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN - Stránka 3 Empty Re: 8. českotěšínský filmový maratón - BIG BANG MARATÓN

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru