Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

+17
Ufimcef
Kuromaru
Matthew
acervena
cromaq
Kolikokoli
Vojcek_p
mroz
Sheldon 3.0
baal666
Geser
dutohlavrimmer
Aerrie
Ďasík
Deckard
pka
Admin
21 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Admin Mon 08 Mar 2010, 23:13

Vysílání: 9. 3. 2010

Zde je jen diskuse k epizodě.
Diskuse k titulkům probíhá ZDE.

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  pka Tue 09 Mar 2010, 13:54

Admin napsal:Vysílání: 9. 3. 2010
Poprvé jsem litoval času, který jsem strávil zíráním na Big Bang Rolling Eyes

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Deckard Tue 09 Mar 2010, 14:15

Dneska si to nenechám pro sebe - tohle bylo hrozné. "Vtipy" téměř komplet z oblasti toaletního humoru, zoufale nevtipné. A celá zápletka mi celou dobu hrozně připomínala Smithovy Clerks II .

Deckard
Deckard
Admin

Počet příspěvků : 16
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Tue 09 Mar 2010, 14:37

Jak to tady ctu, tak se mi ani nechce do prekladu... Ale necham se prekvapit.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Deckard Tue 09 Mar 2010, 14:52

Ďasík napsal:Jak to tady ctu, tak se mi ani nechce do prekladu... Ale necham se prekvapit.

Tak to bych Tě nerad odradil. Každopádně se nemusíš obávat žádných překladů, které potřebují wikipedii nebo koumání. Dnes to bylo spíš situační Smile.
Deckard
Deckard
Admin

Počet příspěvků : 16
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Aerrie Tue 09 Mar 2010, 15:34

Je sice pravda, že vtipy byly opět z části postaveny na fyzických činech namísto inteligentního humoru, ale i to nemusí být špatné viz Barneyho pád z křesla v novém himym ) Složka vtipu z dialogů byla dnes také solidní, například magic ring, Victoria's secret a dva navazující vtipy s jídlem každopádně stály za to, vůbec celá Penny byla dnes úžasná a nejen hláškami ale i jak byla roztomilá v té postýlce a s tou taštičkou také )

Abych jen nechválil, tak praštění, praní a přetahování a ani právník moc vtipné vskutku nebyly. Vtipy ohledně toalet bych zařadil do únosné míry vzhledem k situaci.

Mno mě se tenhle díl hodně líbil narozdíl od některých předchozích jsem se několikrát nahlas,takže to zřejmě chce více názorů, tak se nenechte odradit )

Aerrie

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 12. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  dutohlavrimmer Tue 09 Mar 2010, 18:28

Deckard napsal:Dneska si to nenechám pro sebe - tohle bylo hrozné. "Vtipy" téměř komplet z oblasti toaletního humoru, zoufale nevtipné. A celá zápletka mi celou dobu hrozně připomínala Smithovy Clerks II .

Naprostý souhlas. Clerks II bylo to první, co mě napadlo. Jinak epizoda taková divná, mdlá a ten konec jsem tak nějak nebral. Seriál by potřeboval nové scénáristy. Kde jsou ty vtipy z první série na Dopplerův jev apod...

dutohlavrimmer

Počet příspěvků : 13
Bodů : 15
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Geser Tue 09 Mar 2010, 18:52

Imho lepší než většina minulých dílů, ale všechno to bylo tak... jednoduché. V rámci žánru pořád těžký podprůměr. Vysvětlovací rádobyfóry Ve skutečnosti to je mordorština to prostě srážejí. Ale tak co čekat od scénáristů, kteří mají tak negativní názor na Babylon 5...
Potěšil Mr. T, ikdyž jeho role v A-Teamu byla legendárnější než ta v Rockym.
Geser
Geser

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 66
Bodů : 72
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 09
Místo : Teplice

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 Tue 09 Mar 2010, 20:36

Geser napsal: Vysvětlovací rádobyfóry Ve skutečnosti to je mordorština to prostě srážejí. Ale tak co čekat od scénáristů, kteří mají tak negativní názor na Babylon 5...
pravda u toho jsem si říkal, cože? jak by si Rajesh mohl myslet, že je to elfština, vždyť i má ségra, která chodí do 2. třídy ví, že je to jazyk mordoru...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Tue 09 Mar 2010, 21:31

Tak a já budu zase hlavní obhájce. Very Happy

Ne, nebylo to úplně stoprocentní, ale bylo to dobré. Zasmál jsem se několikrát a nejvíc mě dostal Sheldonův glumovský sen. Smile Možná je dobře, že neznám "Smithovy Clerks II", takže mi to nepřišlo okopírované (což nemám rád)... Dávám 7,5-8/10. Smile

Edit: Celkově nápad s Pánem prstenů se mi moc líbil.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 Tue 09 Mar 2010, 21:50

Ďasík napsal:Tak a já budu zase hlavní obhájce. Very Happy

Ne, nebylo to úplně stoprocentní, ale bylo to dobré. Zasmál jsem se několikrát a nejvíc mě dostal Sheldonův glumovský sen. Smile Možná je dobře, že neznám "Smithovy Clerks II", takže mi to nepřišlo okopírované (což nemám rád)... Dávám 7,5-8/10. Smile

Edit: Celkově nápad s Pánem prstenů se mi moc líbil.

mně se to líbilo, smál jsem se tak na 8/10 ale vtipy byly stupidní(na úrovni přátel, což od BBT fakt neočekávám)


Naposledy upravil baal666 dne Tue 09 Mar 2010, 22:09, celkově upraveno 1 krát
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Sheldon 3.0 Tue 09 Mar 2010, 21:55

Nahodou, dneska jsem se pobavil, nebylo to sice uplne zazracne, ale rozhodne nadprumerna epizoda, i presto, ze jsem si behem epizody parkrat vzpomnel na jiz zminovane Clerks 2
Sheldon 3.0
Sheldon 3.0

Počet příspěvků : 36
Bodů : 38
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  mroz Tue 09 Mar 2010, 23:14

No dle mého názoru: začátek a prostředdek nuda, ale poslední třetinu jsem se zasmál hodně. Začalo to luxusní scénou s Victoria's secret:D.. A ještě musím dodat, že přestože Clerks II znám dobře, ani jednou jsem si na ně nevzpoměl..

mroz

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Vojcek_p Tue 09 Mar 2010, 23:52

Já mám jen poznámku k titulkám - dobrá práce, ale už poněkolikáté není přeložené slovo nerd (šprt). Věta "no nazdar my sme ale nerdi" nedává moc smysl...

Vojcek_p

Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 09 Mar 2010, 23:55

Nikdy se, pokud vím, v TBBT "nerd" nepřekládá jako šprt (alespoň já si toho nevšimla). A docela by mě to "rozhodilo", kdyby se to v titulcích objevilo. Nerdi je mnohem lepší. Navíc nechápu, proč by to nedávalo smysl. Spíš to "šprt" by nedávalo smysl.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty S03E17 - Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  cromaq Wed 10 Mar 2010, 01:25

Ohledně překladu slova nerd souhlas s kolikokoli. Jinak mě se epizoda taky líbila, myslím si, že spíše nadprůměr z posledních cca 5 dílů. Dávám 8/10. Je pravda, že právník a ani toaletní vtipy nebyly nic moc, ale jinak dobrý. Nápad "Pán prstenů" neměl chybu. Sheldonův glum mě hodně pobavil.

cromaq

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  pka Wed 10 Mar 2010, 09:19

Kolikokoli napsal:Nikdy se, pokud vím, v TBBT "nerd" nepřekládá jako šprt (alespoň já si toho nevšimla). A docela by mě to "rozhodilo", kdyby se to v titulcích objevilo. Nerdi je mnohem lepší. Navíc nechápu, proč by to nedávalo smysl. Spíš to "šprt" by nedávalo smysl.
Jediný nepatrný problémek se slovem nerd je, že to není české slovo .... šprt je ale blbě, spíš exot, mimoň ...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Nerd

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Vojcek_p Wed 10 Mar 2010, 09:55

Nerd se překládá různě a v některých slovnících i jako šprt, viz http://www.online-slovnik.cz/?word=nerd&x=0&y=0&translate-type=en-cz&match-type=start&ignore-diacritic=1

nebo třeba film Revenge of the nerds (česky Pomsta šprtů, http://www.csfd.cz/film/19243-pomsta-sprtu-revenge-of-the-nerds/). A to že se "nerdi" nikdy v titulkách BBT nepřekládali je právě to co jsem kritizoval Smile Jestli se to slovo i počeštilo to nevím, ale mně osobně to zní hrozně uměle. Ikdyž je fakt že exot nebo mimoň mi zní v tomhle kontextu líp.

Vojcek_p

Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  pka Wed 10 Mar 2010, 10:09

Vojcek_p napsal:Nerd se překládá různě a v některých slovnících i jako šprt, viz http://www.online-slovnik.cz/?word=nerd&x=0&y=0&translate-type=en-cz&match-type=start&ignore-diacritic=1

nebo třeba film Revenge of the nerds (česky Pomsta šprtů, http://www.csfd.cz/film/19243-pomsta-sprtu-revenge-of-the-nerds/). A to že se "nerdi" nikdy v titulkách BBT nepřekládali je právě to co jsem kritizoval Smile Jestli se to slovo i počeštilo to nevím, ale mně osobně to zní hrozně uměle. Ikdyž je fakt že exot nebo mimoň mi zní v tomhle kontextu líp.

Překlady filmovejch titulů bych sem netahal :-) Ani bych to moc neřešil, ty titulky jsou na rychlost a kvalitu super, navíc tady jsou jenom jako pomoc pro ty, kteří neumí dost dobře anglicky, takže se dá odpustit celá řada prohřešků (anglicismy, poangličtěná větná stavba, slovosled, gramatika :-) včetně toho, že tady asi všichni víme, co je to nerd :-)

pka

Počet příspěvků : 82
Bodů : 88
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  acervena Wed 10 Mar 2010, 10:26

Výborný. Zase jsem se po dlouhý době hodně nasmála, nejvíc u Peninýho K.O., Leonard by si mohl vystřihnout nějakou malou rolišku v novém Hobitovi.

acervena

Počet příspěvků : 12
Bodů : 12
Reputace : 0
Datum registrace : 15. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Wed 10 Mar 2010, 11:28

Slovo nerd (stejně jako geek a noob) jsou slova, která se prostě nedají nějak uspokojivě přeložit (šlo by to, ale vyznělo by to hrozně křečovitě), takže je překládat nebudeme. Nemyslím si, že to je nějaký velký problém... A souhlasím s pka, překlady filmových titulů bych sem vážně netahal, někdy si totiž člověk říká, jestli ten překladatel měl všech pět pohromadě...
Jinak diskuse k titulkům probíhá tady, zde má být jen diskuse k epizodě. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Vojcek_p Wed 10 Mar 2010, 13:09

Já netvrdím že v tom je problém a pokud jde o titulky, jejich kvalita a rychlost s jakou vznikají jsou výborné. Jen mi to tam prostě moc nezní dobře no :-) A co si budem namlouvat, všichni z nich (krom Sheldona, který je génius) šprti jsou.
Jinak z epizody mám takový smíšený pocit, asi se budu muset podívat ještě jednou, teď bych to hodnotil jako takový průměr.

Vojcek_p

Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Matthew Wed 10 Mar 2010, 16:41

Vojcek_p napsal:Já netvrdím že v tom je problém a pokud jde o titulky, jejich kvalita a rychlost s jakou vznikají jsou výborné. Jen mi to tam prostě moc nezní dobře no :-) A co si budem namlouvat, všichni z nich (krom Sheldona, který je génius) šprti jsou.
Jinak z epizody mám takový smíšený pocit, asi se budu muset podívat ještě jednou, teď bych to hodnotil jako takový průměr.


Chceš mi říct, že Leonard s IQ přes 160 je šprt ? Všichni jsou géniové. Mě se díl líbil, asi nejzábavnější část bylo navážení se do Babči a potom Knockout by Penny. :-) 7/10

Matthew

Počet příspěvků : 17
Bodů : 32
Reputace : 0
Datum registrace : 28. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Kuromaru Wed 10 Mar 2010, 17:43

nerd by som neprekladal, je to specificke slovo.
a mne sa to slovo nerd paci.
ono, skuste si zistit presnu definiciu slova nerd a zistite ze to nie je len "sprt"

diel sa mi celkom pacil, samozrejme boli uz aj lepsie, no Shelglum bol vynikajuci.
napad tiez zaujimavy. hodnotim 8/10 kvoli tomu ako Penny urobila ten uder a este Shelglumovi

akurat zastavam nazor, ze scenaristi by si mali dat na dva tyzdne pauzu a mali bych na ten cas vystriedat nejaki ini.
kvoli napadivosti.
Kuromaru
Kuromaru

Počet příspěvků : 19
Bodů : 21
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Kuromaru Wed 10 Mar 2010, 17:44

pka napsal:
Admin napsal:Vysílání: 9. 3. 2010
Poprvé jsem litoval času, který jsem strávil zíráním na Big Bang Rolling Eyes
tak to ta lutujem, ja som sa zasmial.
Sheldon to zachranuje
Kuromaru
Kuromaru

Počet příspěvků : 19
Bodů : 21
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA] Empty Re: S03E17 - The Precious Fragmentation [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru