Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

+18
pathy
klboucii
acervena
yossarian
Obelix
kadles
M_arty
Strix
Ďasík
Kolikokoli
Sheldon 3.0
honz1k
groower
vonWillebrand
Dysharmonya
Tionois
trinx
Admin
22 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Sheldon 3.0 Wed 13 Jan 2010, 16:37

Lolwut? Vzdyt uz v tom dile s Leonardovou matkou, jak na zacatku zpivaji Red Hot Chilli Peppers: Under the bridge maji stejnou rock band sadu
Sheldon 3.0
Sheldon 3.0

Počet příspěvků : 36
Bodů : 38
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty super epizoda ! plus hlasuju za originál American Woman

Příspěvek  Staflig Wed 13 Jan 2010, 18:26

Super epizoda ! Leonard s Penny mě nebavili. Super hláška Bernadette :-) Ale co nemělo chybu, to byl opět Sheldon !!!

a jen tak mimochodem. American Woman není od Kravitze, ten udělal jen cover verzi původní skladby od kanadské kapely The Guess Who z roku 1970.

Staflig

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 13 Jan 2010, 18:53

No, ta kanadská skupina to jen vymyslela, ale mám pocit, že to ani nenahráli. Každopádně od Lennyho je ta píseň DOKONALÁ!!! (jsem tak trochu závislá na jeho hlase a písničkách Smile )
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Jeden příspěvek už skoro mimo téma... American Woman

Příspěvek  Staflig Wed 13 Jan 2010, 19:24

No každý je na něco jinýho... Já Kravitze opravdu nemusím... A The Guess Who to nahráli :-) ta skladba je na stejnojmenném albu, já ji mám v počítači a tady je video:

https://www.dailymotion.com/video/x1l4yt_the-guess-who-american-woman_music

Můžeš porovnat, ale já uznávám za prvé nápad a za druhé lepší zpracování u "The Guess Who". I když je zajímavý, že Kravitz získal Grammy v roce 2000 za nejlepší mužský vokál v této skladbě v kategorii rock.

Jedna poznámka nakonec. Prostě se mi nelíbí ta jednoduchost a lenost dnešní generace, když někdo přijde s cover verzí skvělé skladby, většinou ji navíc zjednoduší (např. Hotel California od Victorie) a tisíce lidí "objeví ameriku" a jsou u vytržení, jaká je to super skladba. Přitom existuje už 40 let. Na druhou stranu je to částečně dobře, protože alespon pár lidí si to najde a původní skladba získává opět prostor a popularitu.

Staflig

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 13 Jan 2010, 19:45

Tak, Lenny už je Pán muzikant. Chápu, že někdo jeho hudbu nemusí, ale každý snad uzná, že zpívat prostě umí. Navíc Lenny píseň sice přezpíval, ale na tom nevidím nic hrozného, protože, dle mého ji vůbec "nezprznil" (tak jako to umí skvěle jiní). U něj je takyy rozdíl s tím, že on už měl "jméno" než nahrál AW a poté také hrál vlastní skvělá díla. Jedna až 2 cover dobrý. Horší je, přesně jak říkáš, že někdo udělá cover nějaké písně, ale ničím jiným už se neprezentuje. Já znala dřív Lennyho písničky a musím říct, že AW se mi až tak moc nelíbí. Já od něj zbožňuji např. Calling all angels, Fly away, Little girl eyes... Ale AW zas tak moc nemusím (ale ráda si ji poslechnu Very Happy).
Teď jsem si pustila originál a musím říct, že je to dost podobné té Lennyho verzi. Líbí Smile

Jinak konec OT Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Wed 13 Jan 2010, 19:53

Staflig: S tím kradením původních písniček (já to jinak nazvat nedokážu) ale nepřišli dnešní mladí, to se třeba u nás dělalo i za komunistů, zpěváci a zpěvačky normálně zpívali písničky od Abby, G. Bécauda, Drupiho a dalších, jako by se nechumelilo, např. H. Vondráčková - A ty se ptáš, co já (The Winner Takes It All), nebo K. Gott - Jsou svátky (Mandy); jen pro upřesnění, nic proti nim nemám, zpívají dobře...
Myslím, že cover verze tu budou vždycky, musíme se s tím smířit a na druhou stranu ty písničky aspoň nikdy neupadnou do zapomnění, což je jen dobře...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty leonard vs penny

Příspěvek  d_bezdeka Wed 13 Jan 2010, 21:18

Mě naopak jejich scéna psychic vs science přišla velice důležitá, protože to ukázalo něco z jejich vztahu. Tzn. že než aby se Leonard hádal, a riskoval, že by ho třebas Penny opustila, raději ustoupí. A to mě dost mrzí, protože to může vyvrcholit tím, že Le-nerd bude její poskok a ona k němu nebude mít žádný respekt.

d_bezdeka

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty už opravdu poslední poznámka k American Woman :-)

Příspěvek  Staflig Wed 13 Jan 2010, 21:31

Já cover verze beru, když ten umělec dělá i něco jiného, svého a nezprzní to. Co ale nebere je to, že spousta lidí slyší skladbu (cover verzi) a jásá, jak je to skvělá skladba aniž by věděli, že je z 50 % ořezaná a vůbec nepochází od toho umělce. Ted se hudba prakticky vrací ke kořenům, zpátky. Je to vidět z počtu "nově" koncertujících kapel, návratů, zvýšeného počtu cover verzí atd.

Stojí za to, pustit si originál a porovnat. Jinak já třeba taky mám radši skladbu "Remember tomorrow" od Opeth než originál od Iron Maiden. Na cover verzích Apocalypticy taky nevidím nic špatnýho, protože je to nový přístup ke skladbám Metallicy a dalších.

Mějte oči otevřené a užívejte si všech verzí vašich oblíbených skladeb.

Staflig

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Wed 13 Jan 2010, 21:44

d_bezdeka: souhlasím, ve všem, znovu se ukázalo (už to tu jednou bylo), že Leonard tak nechce přijít o vztah, že radši bude podpantoflák... Protože Penny na tomhle vztahu záleží mnohem míň (můj názor).

Staflig: jj, zvlášť s tou Apocalypticou máš pravdu... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty super

Příspěvek  ELanius Thu 14 Jan 2010, 00:10

Tak tohle byla opravdu vyborna epizoda ! Skvely rozjezd, hlasky typu ... "Hledas zenu se kterou by ses paril?" "Ne tak nahlas, ale vpodstate ano." nebo "Hulk sad." me totalne rozsekaly :-D. Linie rande ve 4 byla dobra, linie Shledon Rajhes byla vynikajici, Raj konecne dostal prostor a rozhodne nezklamal. Tradicne vynikajici Sheldon byl s Lucernou a Hulkem proste dokonaly.

Jedine pripominky mam k Leonardovi a jeho ustupu od toho cemu veri, to me trochu mrzelo. A druha vec je, ze nikdo nesmi do Sheldonovy loznice, tim mene tam muze zustat sam, a uz vubec by Sheldon nesel spat k Leonardovi, to proste neodpovida predchozim dilum, ale to jsou detaily, skvela epizoda.

Dovolil bych si ji mooozna i navrhnout do Top10 cele serie. Top5 3. serie je bez diskuze.

ELanius

Počet příspěvků : 6
Bodů : 6
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 14 Jan 2010, 00:21

Myslím, že Shelly byl trochu mimo Very Happy Jak chudák ta holka natahovala ruce, když odcházel Very Happy Hlavně, že "skóroval" Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 14 Jan 2010, 11:13

pathy napsal:
yossarian napsal:
(pisu z hlavy, mozna je to trosku jinak)

Tiež píšem z hlavy: "it's a sound of a cat being run over by a lawn mower" - mačka, ktorú zrazí kosačka.

Ha. Vidis. Kazdopadne mrouskajici se kocky na plechove strese maji velmi podobny sound. Bohuzel vim z vlastni zkusenosti - u toho se spat fakt neda. True story Twisted Evil
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Shirley Temple

Příspěvek  whampingwillow Thu 14 Jan 2010, 11:18

Výborný díl, bavila jsem se při každé Raj/Sheldon scéně. Nejvíc mě odrovnalo Hulk sad a Shirley Temple. Myslím, že to není pro všechny čitelná narážka (jestli je tak se omlouvám), ale Shirley Temple je nealkoholický koktejl, který byl vymyšlený pro dětskou herečku Shirley Temple, která chtěla mít koktejly jako ostatní herečky. Většinou se míchá dětem a často se používá jako náhražka dospělého koktejlu (takové to dětské já to chci taky:-D). Myslím, že se Rajesh do Sheldonova vkusu docela trefil.
Jinak scény z rande a s Penny/Leonardem nebyly špatné, jenom jsem se celou dobu nemohla dočkat až se vykecají a na scénu se vrátí Raj/Sheldon.
whampingwillow
whampingwillow

Znamení : Panna Koza
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 32
Bodů : 32
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 01. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 14 Jan 2010, 11:23

Staflig napsal:Já cover verze beru, když ten umělec dělá i něco jiného, svého a nezprzní to. Co ale nebere je to, že spousta lidí slyší skladbu (cover verzi) a jásá, jak je to skvělá skladba aniž by věděli, že je z 50 % ořezaná a vůbec nepochází od toho umělce

Nic proti Coveru pokud ma nejakej napad a neni to jen sprosta kopie. Na tom jsme se tu shodli a souhlas.
Chci spis ted napsat trochu OT ktery se tyka tech coveru jak psal dasik- vondrackova, gott atd.

Uz je to hodne let co jsem byl vytazenej do "klubiku" o kterem jsem predtim nic neslysel. "Pojd, bude to super, hrajou tam stary flaky". To me zaujalo, tak se ptam jaky "flaky" jestli jako rokec a tak. "jo jo sama klasikaa, to bude super, pojd"-
Nonic. Prisel jsem tam, prostredi fajn, obednam si pifko a zaposloucham se do muziky, ktera se ke me teprve pres ten randal dopracovava.
Posloucham, posloucham a rikam si -maidni, to bude ok. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz na to slysim nejakou ceskou kokrhalku typu vondrackova a spol jak to przni nejakym ceskym textem. Ze "starejch flaku" se nakonec ukazal klubik kde hrajou JEN cesky nebo slovensky zpivane covery. Slyset pod tim tu uzasnou muziku prznenou cestinou s jinejma textama byl jeden z mych nejhorsich zazitku.
Evil or Very Mad drunken

EDIT: Poslechl jsem, poslal jsem ti to PMkou at tu nespamujeme :-)


Naposledy upravil yossarian dne Thu 14 Jan 2010, 13:40, celkově upraveno 1 krát
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty to Yosarrian

Příspěvek  Staflig Thu 14 Jan 2010, 13:00

jo, tak přesně takhle bych řekl i já :-) specielně tenhle u toho typu skladeb (starý dobrý rock a heavy metal) je mi fakt mdlo, když to někdo předělá tak, že v tom nejen není absolutně nic novýho, žádná nová hodnota, naopak to dokonale zabija ducha a celkově dojem z té skladby viz. Hotel California (původně Eagles) od Victorie bez jednoho z nejlepších kytarových sól.

A od tebe by mě zajímal názor na skladbu "Remember tomorrow" od Iron Maiden a cover verzi od Opeth, kde se mi od Opeth fakt líbí jak vyladili zvuk.

Staflig

Počet příspěvků : 4
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S03E12 - The Psychic Vortex [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru