Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

+21
loner
filda44
tx
bodomkes
lemming
brian78
Miro
Mystic_CZ
NoMouse
Shelly-Nelly
Strix
mike2
jarvisss
rampage
dan542
Agamemnon
Ďasík
Cheaterboy
minnie
MartyCZ
Kolikokoli
25 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 28 Sep 2012, 06:54

Vcelku dobrý rozjezdový díl. Líbil se mi vesmír i Rajova "cesta".
Spoiler:
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 28 Sep 2012, 07:34

Já jsem spokojený. Hlavně Sheldonovo "vyznání" a Howardovo "já se už nevrátím" Very Happy
Spoiler:
edit: Ale teď jsem si uvědomil, že vlastně nevíme, co se dělo za dveřmi potom, co z nich vyletěl Rajesh.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 28 Sep 2012, 07:57

Spoiler:
No.. kdo ví, co se tam dělo. A ten Spider-Man mě dostává. Koukám, že z něj nepochází nejlepší rozchodová hláška (Misfits), ale i usmiřovací Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 28 Sep 2012, 08:46

spidermana neznám, takže jsem na shellyho fakt zírala když spustil a říkala jsem si kde se to v něm bere.. když se pak přiznal, byla jsem narozdíl od amy dost zklamaná.. Smile
jinak dneska souhlasím s koli, dobrý rozjezdový díl, který naznačil spoustu věcí, které se snad budou dál rozvíjet.. jen nevím co s lenny&penny, upřímně jsem stejně jako raj tak trochu doufala, že TO řekne Smile ale asi by to byla hloupost pro další průběh..
taky si myslím, že nemá smysl dál předstírat že raj není gay.. ale stuart? nelíbí se mi jakého z něj dělají zoufalce.. a aby se víc začlenil do party? mít tam dva ufňukance? to teda ne..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 28 Sep 2012, 08:48

Jestli se dají dohromady, tak ufňukanec nebude ani jeden! Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Cheaterboy Fri 28 Sep 2012, 13:24

Docela by mě zajímalo jestli scéna s Howardem ve vesmírné stanici byla opravdu točena ve Vesmíru. Já vím, naivní to názor Very Happy . Nedokážu si představit jak by tohle mohli natočit pomocí filmových triků takže jestli máte nějaké reference jak se točila tahle scéna tak prosím napište.

Cheaterboy

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 16
Bodů : 18
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Fri 28 Sep 2012, 13:30

Podle mě to dělali buď ve stylu Stargate Atlantis, to znamená na nitkách, které pak digitálně vymazali. Nebo jako v Apollo 13 pomocí letadla nazvaného Vomit Comet, které simuluje stav beztíže (viz SheldonWiki pro 5. sezónu - výraz "Simulace nulové gravitace") a docela bych i věřil, že to je ta druhá možnost, vzhledem k tomu, jak tam Dmitri plachtí.

edit: Vzhledem k tomu, jak mají udělanou tu kulisu ISS, to je skoro určitě ta druhá možnost.
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 28 Sep 2012, 14:40

Tak jsem to právě dokoukal, opravil Koliin překlad a čeká se jen na bakeLita, až to načasuje, protože to časování je katastrofa, musel jsem cca co pět minut posouvat titulky v GOM Playeru. Dneska stejně jako obvykle vede můj oblíbenec Raj, což mě fakt potěšilo. Very Happy Spider-Man byl boží, i když jsem nepoznal, že to je z něj (Ďasík - grejtist spájdys fen - stydí Very Happy). Souhlasím trochu s Minnie, že Stuart nikdy nebyl takový zoufalec jako v tomhle díle a díle s rozlučkou se svobodou a působí to přehnaně a záměrně. Každopádně vztah Raj-Stuart by byl skvělej a má potenciál, takže se necháme překvapit. Howardův konec taky super. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 28 Sep 2012, 15:23

Časování je dobré, máš blbou verzi videa Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 28 Sep 2012, 15:28

jj, taky už jsem na to přišel. Smile teď je časování titulků jakž takž, ale zase je zvuk opožděný (nebo zrychlený?) před obrazem... ten nový kodek je nějaký divný, haprujou mi takhle všechny x264 videa.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 28 Sep 2012, 16:03

Mi to jelo v poho Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Agamemnon Fri 28 Sep 2012, 16:56

Cheaterboy napsal:Docela by mě zajímalo jestli scéna s Howardem ve vesmírné stanici byla opravdu točena ve Vesmíru. Já vím, naivní to názor Very Happy . Nedokážu si představit jak by tohle mohli natočit pomocí filmových triků takže jestli máte nějaké reference jak se točila tahle scéna tak prosím napište.

točila sa určite na zemi... toľko peňazí nemajú, aby si to mohli dovoliť vo vesmíre... a navyše nie je dosť miesta v lodiach, aby to mohli točiť vo vesmíre
cena vynesenia 1kg nákladu na orbitu je cca 7000 usd (to sú tie lacnejšie nosiče)... americké DoD platí za štart niekde okolo 15000 usd za kg...
cena letenky pre človeka je okolo 60 mil. usd (cca toľko platí nasa za štart astronautov na sojuzoch - a sojuz je o rád lacnejší ako býval raketoplán, a ten už ani nelieta)... a všetky miesta v lodiach (ktoré sa vyrábajú) sú použité pre posádku iss...
cena turistickej letenky je lacnejšia, ale stále to bude niekde okolo 40 mil usd (presnejšie sa uvidí v polovici októbra, keď sarah brightman ohlási svoj let na iss)
Agamemnon
Agamemnon

Znamení : Blíženci Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 5
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 02. 11
Věk : 37
Místo : Kosice

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  dan542 Fri 28 Sep 2012, 17:07

Já myslím, že to točili v letadle – http://en.wikipedia.org/wiki/Reduced_gravity_aircraft

dan542

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Agamemnon Fri 28 Sep 2012, 17:44

dan542 napsal:Já myslím, že to točili v letadle –

okej, tak som konečne videl tú scénu Smile
točili to na zemi - ešte na nohaviciach je vidieť stopy po popruhoch - kde má priviazané lano... plus jeho pohyb je podstatne iný ako kozmo/astronautov na iss Smile

btw - to lietadlo... tie časti, kedy je tam voľný pád trvajú nejakých 15-20 s... a opakujú sa v približne takých intervaloch... je tam množstvo ľudí ako opora, pre prípad, keby sa niečo stalo, etc... väčšina ľudí má z toho automaticky závrat, a pod... a je to pomerne malé, čo sa týka miesta - tá scéna vyzerá väčšia ako je vnútro tých lietadiel (aj keď kamera môže skresľovať)

a ešte Very Happy ak má niekto záujem, tak sa dá taký let normálne kúpiť a nie je až taký drahý - posledne to bolo okolo 5000 usd, čo si pamätám... Smile
Agamemnon
Agamemnon

Znamení : Blíženci Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 5
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 02. 11
Věk : 37
Místo : Kosice

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  rampage Fri 28 Sep 2012, 18:07

V promo na S6 je vidět jak Howard na něčem sedí, v epizodě už to mají opravené. Jinak díl nebyl nejhorší, ale některé scény mi přišly spíš trapné než vtipné. Stuarta asi uvidíme častěji když ho zařadili jako regulérního člena jen doufám, že ne jako Rajova boyfrienda, ale wingmana Very Happy
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  jarvisss Fri 28 Sep 2012, 18:33

Mě tenhle díl přišel skvělej plnej humoru :-D
Sheldon me rozsekal a Howardův konec... nemám slov. Raje ani nekomentuju ten dneska zářil
MartyCZ napsal:pomocí letadla nazvaného Vomit Comet, které simuluje stav beztíže (viz - výraz "Simulace nulové gravitace")
Myslim že vysvětlení simulace není třeba (jednak mi to ukazuje že linky mohou vidět jen admini) ale hlavně to Howard popisuje v páté sérii

jarvisss

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 3
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 28. 09. 12
Místo : Liberec

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 28 Sep 2012, 19:39

minnie napsal:spidermana neznám, takže jsem na shellyho fakt zírala když spustil a říkala jsem si kde se to v něm bere..
Já jsem celou dobu měl pocit, že něco cituje, ale naprosto jsem netušil co. A tak trochu jsem čekal, že Amy to vědět bude a vynadá mu.
Ďasík napsal:Souhlasím trochu s Minnie, že Stuart nikdy nebyl takový zoufalec jako v tomhle díle a díle s rozlučkou se svobodou a působí to přehnaně a záměrně.
Připadá mi, že to je vývoj - že je na tom postupně hůř a hůř. Což je docela škoda, dřív byl Stuart docela sympatický a jak už bylo řečeno, jeden ufňukaný a sebelítostný zoufalec docela stačí.

No a Howard se zachoval přesně podle očekávání, takže už se nemůžu dočkat, až si ho ty dvě vezmou do parády (pokud možno obě najednou). Taky doufám, že Penny konečně překoná ten psychický blok, ale vzhledem k tomu, že už je nasmlouvaná i sedmá série, asi to ještě nějaký pátek potrvá.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Fri 28 Sep 2012, 19:49

Ďasík napsal:jj, taky už jsem na to přišel. Smile teď je časování titulků jakž takž, ale zase je zvuk opožděný (nebo zrychlený?) před obrazem... ten nový kodek je nějaký divný, haprujou mi takhle všechny x264 videa.

Asynchronní zvuk jsem v tomhle díle taky na několika místech zaznamenal, ale podle mě to není kodekem, ale tímhle konkrétním videem - jiný MP4 videa mi jedou v pohodě...

Jinak docela fajn díl, těším se na další Smile
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty stav beztíže

Příspěvek  mike2 Fri 28 Sep 2012, 19:59

Teď jsem se na to zkusil soustředit a souhlasím, že to není skutečný stav beztíže (ani v padajícím letadle). Například ve scéně, kde Howard "pluje" k notebooku, když mu poprvé volá Bernardette, je vidět, že i když hýbe nohama, trup (a hlavně zadek) zůstává pořád stejně vysoko, takže to vypadá spíš jako strkání ježibaby do pece (s odfiltrovanou lopatou).
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 28 Sep 2012, 20:02

Je to vidět i ve scéně se vznášejícím se perem... To pero se dost třepe, nelítá plynule, je jasné, že je na provázku. I z toho, jak ho potom odstrčí a ono se začne točit kolem své osy. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Shelly-Nelly Fri 28 Sep 2012, 20:15

Tak jsem zkoukla a musím říct, díl se mi líbil, hlavně Rajesh, jako vždy Very Happy Jinak díky za title, koukala jsem prvně s en titulkama , ale kudlanku nábožnou bych sama nepřelouskala Very Happy
Shelly-Nelly
Shelly-Nelly

Znamení : Blíženci Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 341
Bodů : 341
Reputace : 0
Datum registrace : 20. 07. 11
Věk : 31

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Fri 28 Sep 2012, 21:03

kudlanku znám z dřívějška, ale rozhodně díky tbbt, nějaká ženská už to o sheldonovi řekla, že vypadá jako kudlanka.. Smile
jinak mě fascinuje, jak se tady zcela vážně řeší, jestli se to opravdu točilo ve vesmíru Very Happy jako by to byla první filmová/seriálová scéna odehrávající se ve vesmíru/stavu beztíže..
[konspirace] nejlíp to ale stejně natočili amíci v roce 69 Very Happy [/konspirace]
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Fri 28 Sep 2012, 21:08

minnie napsal:[konspirace] nejlíp to ale stejně natočili amíci v roce 69 Very Happy [/konspirace]
Ti to měli jednodušší, to byla jen snížená gravitace. Stačilo jen zpomalit záběry apod. Laughing

A vůbec celá ISS je taky určitě jen konspirace, žádní astronauti nikdy ve vesmíru nebyli a všechno se točí na Zemi. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 28 Sep 2012, 21:22

minnie napsal:nějaká ženská už to o sheldonovi řekla, že vypadá jako kudlanka.. :)
IIRC Penny v rozhovoru s Ramonou Nowitzki.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Já myslím

Příspěvek  Mystic_CZ Fri 28 Sep 2012, 21:39

že to je jen na zelených lavicích, na keré sedí, nebo leží. Ty zpomalené pohyby, výraz tváře ... jo je to udělané zajímavě, ale rozhodně ani varianta a/ ani b/. Jen můj názor

Mystic_CZ

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 24. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA] Empty Re: S06E01 - The Date Night Variable [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru