Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

+8
MartyCZ
rampage
Systematic
clif
Kolikokoli
Irwain Nornossa
Triton
minnie
12 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Triton Mon 14 Nov 2011, 19:11

NoMouse napsal:Triton: jenže argumentuješ první sérií, kterou dělal jiný tým. Wink

Tak to sice nevim, že tu dřív byl jiný tým, nicméně, se vší úctou k Tobě, jsem nějak nepochopil, co tím chtěl básník říci. Co s tím má jiný tým nebo jiní překladatelé společného? Jinými slovy mi z toho plyne, že jedině tento současný tým je nejlepší, jedině on má pravdu, že geeky a nerdy nepřekládá, tak se z toho stává dogma, a proto všichni ostatní překladatelé se tím budou řídit? Nebo jak jako?

Pokud se nepletu, tak debata byla o obecném překladu a Koli psala, že se to nepřekládá, tak mi to nedalo nereagovat, protože to je blbost. Často se to překládá a je (bylo) tomu tak i na tomto webu, na jiných fan webech, v televizi (dabing i titulky) nebo i na ofiko dvd. Někdo to hold překládá, někdo ne, já to většinou viděl přeloženo, odhadem tak 4:1...
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Mon 14 Nov 2011, 19:18

Triton: ne, myslel jsem to tak, že současný tým má ve zvyku tyto věci spíš nepřekládat a zrovna nerda určitě nikdy nepřekládali. Neříkám, že to ostatní nesmí překládat. Jak jsem psal v tom příspěvku výše, záleží prostě na tom, co kdo preferuje. Takže je zbytečné je nějak zdlouhavě přesvědčovat, že to určitě mají přeložit, protože se to většinou překládá, protože prostě oni to ve většině případů nepřekládají, je to jejich volba.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Triton Mon 14 Nov 2011, 19:23

NoMouse napsal:Triton: ne, myslel jsem to tak, že současný tým má ve zvyku tyto věci spíš nepřekládat a zrovna nerda určitě nikdy nepřekládali. Jak jsem psal v tom příspěvku výše, záleží prostě na tom, co kdo preferuje. Takže je zbytečné je nějak zdlouhavě přesvědčovat, že to určitě mají přeložit, protože se to většinou překládá, protože prostě oni to ve většině případů nepřekládají, je to jejich volba.
No tak s tím souhlasím na 100%...Ale to už je o něčem jiném, než jsme se bavili výše. Wink

NoMouse napsal:Myslím, že současný tým má (co jsem tak pochytil, nechci mluvit za ně) blíž k této teorii.
To jsem si taky myslel, než přišel pan Brzobohatý Very Happy No offense of course Smile
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Mon 14 Nov 2011, 19:26

Triton napsal:To jsem si taky myslel, než přišel pan Brzobohatý Very Happy No offense of course Smile
Jo vidiš. Však taky byly vidět ty negativní reakce. Very Happy Kdyby tu bylo zvykem takhle reálie odjakživa převádět, tak by určitě nikdo ani nemrkl. Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  bakeLit Tue 15 Nov 2011, 01:50

Hipster je prostě slovo, který se dostává mezi lidi. Tak jako jednou vznikli nerdi a geekové vzniklo i teď označení hipster. Jeho neznalost se u diváků seriálu, jako je BBT, nepředpokládá a myslím si, že každý, kdo alespoň kapánek sleduje hudební průmysl nebo módu, už slovo hipster zaznamenat musel. Nemám chuť ani náladu se rozepisovat, snad to takhle stačí. Smile
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Tue 15 Nov 2011, 22:53

Hipster zůstane - a to dokonce i přes fakt, že jsem to slovo v životě neslyšel a musel si ho v pátek při korekturách najít...

Co se týče filosofie překladu - ono to je jak kdy. Třeba když mě Minnie neoblomně přesvědčovala, že "pin do klopy" nebo naopak "čeknout se někam" se normálně říká, tak jí to neprošlo, protože to je prostě blbost a nikdo normální by to neřekl (no offense).

Když jde ale o geeky, nerdy nebo pozdrav Peace!, tak to nepřekládám, protože geek se přeložit nedá, nerd taky ne, pokud to vyloženě není dobré pro kontext, jako třeba "nerd table" - "stůl šprtů". A taky jsem ještě nikdy neslyšel, že by někdo řekl Mír!.

Takže fakt záleží na daném slově a na situaci.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 15 Nov 2011, 23:15

Nevytahuj zase mír! Ten se prostě používá, alespoň na retro šlehu to zaznělo minimálně 3x častěji než peace Very Happy!
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  minnie Wed 16 Nov 2011, 00:20

Kolikokoli napsal:Nevytahuj zase mír! Ten se prostě používá, alespoň na retro šlehu to zaznělo minimálně 3x častěji než peace Very Happy!
no, podobně je to i s tím pinem.. i když to není ideální příklad.. ale trvám na tom, že na nejrůznějších školeních či seminářích je to běžný výraz...
a řekla bych, že za "čeknout se" jsem nebojovala já, já se ani nikam nečekuju.. maximálně tak za "googlovat" Smile
jo, a koli, dala jsem ti omylem "merci" když jsem tě chtěla citovat Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 16 Nov 2011, 00:26

kuju Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  bodomkes Wed 16 Nov 2011, 18:01

Čeknout se je příšerné. Very Happy Rve mi to uši. Takový "čengliš" výraz. Laughing
Ale toho hipstera se taky zastávám, i když jsem to předtím též neslyšela. n.n Ta paralela s geeky, které nepřekládáme do češtiny, je podle mě platná. Není důvod, proč tohle nějak překládat..
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

 S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E09 - The Ornithophobia Diffusion [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru