Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

+15
Irwain Nornossa
minnie
rafoo
bakeLit
kbtmichal
R&omize
hojava
Zireael
lemming
Zizou
Ďasík
NoMouse
Orcus
Jonynek
Sup_
19 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Nov 2011, 21:55

No, jediné co opravdu potřebuju, je v 99 % jen spuštění programu/otevření souboru a na to nepotřebuji pouštět TC. Při přejmenovávání mi taky ruka neupadne, protože se mi ještě nestalo, že bych potřebovala hromadně něco přejmenovat. A v PC mám uklizeno, takže vím, kde co mám a nemusím hledat poslední umístění Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 09 Nov 2011, 21:57

Tys ještě nikdy nepotřebovala něco hromadně přejmenovat??? Holka, v jakém úžasném světě to žiješ? Very Happy A synchronizace složek je taky k nezaplacení.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Nov 2011, 22:01

Nevím, co je to synchronizace složek a nevím, co bych měla hromadně přejmenovávat Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Wed 09 Nov 2011, 22:06

Fotky, videa, titulky, dá se to využít i pro "najít a nahradit", takže když máš třeba názvy kde jsou místo mezer tečky nebo podtržítka, tak se toho snadno zbavíš... Využívám to velice často, opravdu nechápu, že s tím ještě někdo nepřišel do styku. Very Happy
A podle toho co píšeš, to ani nekopíruješ nebo nepřesouváš soubory? Smile
edit:
Kolikokoli napsal:A v PC mám uklizeno, takže vím, kde co mám a nemusím hledat poslední umístění Very Happy.
To já taky, ale nejde o to to hledat, ale proklikávat se k tomu. Čím víc to člověk třídí, tím složitější cesty mu vznikají. Very Happy A to nemluvím o tom, když potřebuju pracovat třeba se třema a více adresáři, to pak ty listy přijdou opravdu vhod, představa, že si nějak přeuspořádávám plno různých oken s Průzkumníky...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Nov 2011, 22:19

Tak nejvíc kroků to mám ke konkrétnímu dílu nějakého seriálu (Počítač-disk J:-HDD-Movies-Seriály-TBBT-konkrétní díl), což zas není tolik kliků. A když náhodou jednou narazím na soubor, kde jsou místo mezer tečky nebo podtržítka, tak mi je to vcelku jedno. A i kdyby ne - přejmenovat jeden soubor normálně pravým myšítkem taky není problém. To stahujete tolik programů a souborů a všeho, že máte pořád co přejmenovávat? Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Wed 09 Nov 2011, 22:24

Třeba když už je série nějakého seriálu kompletní, tak pak všechny díly přejmenovávám do nějakého pěkného přehledného tvaru a ne ty tečkované názvy s názvem verze na konci. Představa že to dělám ručně... Nebo mám složku s fotkama, které mají něco společného, ale přece jsou jiné ale nechci jim zase dělat extra podsložky - tak označím fotky, které se mají jmenovat stejně, přidám počítadlo, pak zas označím jiné fotky, atd.

K tomu proklikávání - když to děláš jednou tak to jde, ale jakmile osciluješ mezi různýma složkama, tak se pořád vracet a proklikávat se jinam je na zbláznění....
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Wed 09 Nov 2011, 22:26

Koli: Si piš. Teď zrovna mám 3 HDD - 160 GB, 640 GB a 1 TB... A jsou skoro plné (z více než 90 %). A zítra mi dorazí nový compík a tam budu mít 64 GB SSD a 3x 1TB HDD. A i to bude málo...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Nov 2011, 22:28

No, názvy dílů/titulků přejmenovávám ihned po stáhnutí. A tohle hromadné přejmenování s čísličky jde i v průzkumníku (označíš fotky, klikneš pravým myšítkem a přejmenuješ na něco a všechny ty fotky se přejmenují + za nimi máš číslo v závorce). A to taky člověk nepotřebuje každý den.

Ďasík: tak to se máš. Já tady musím živořit s 320 v pc a 320 na hadru Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Wed 09 Nov 2011, 22:35

Koli: no to je hezké, že to umí, ale ve chvíli, kdy to číslo nechceš v závorce nebo chceš aby bylo na začátku nebo uprostřed nebo chceš aby mělo pevný počet cifer (001,002,... - kvůli řazení - zrovna Průzkumník to seřadí dobře i když je to 1,2,3...,10,11,12, ale mnohé jiné programy s tím mají problém a řadí to 1,10,11,12,...,2,20,21,22...) nebo chceš číslovat od jiného čísla než jedničky, tak seš v háji. Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 09 Nov 2011, 23:07

No, až tohle budu potřebovat, tak budu používat TC, jinak je to zatím dobré Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Wed 09 Nov 2011, 23:09

Ok, no, já se jenom divím, žes to ještě nikdy nepotřebovala, protože já už mockrát. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 10 Nov 2011, 16:38

TC a hromadné přejmenování je něco, co je tak strašně super nástroj… Jen mi občas chybí nějaké vyšší nadstavby, protože to, jak občas potřebuju přejmenovávat, na to už ani TC nestačí. Trochu jsem hledal, ale myslím, že pořádný přejmenovávač bych si musel napsat sám. Bylo by třeba super, kdyby uměl zapisovat i do tagů u mp3 podle toho, jak se ten soubor jmenuje nebo v jaké je to složce. Atd. Ale jinak se bez hromadného přejmenování nedá udělat pořádek v kompu.
Štve mě na něm, že blbě zobrazuje čísla bez uvozujících 0. Ale dá se to přežít.
Jinak, jak tu bylo psáno o tom proklikávání, tak díky TC záložkám je tohle minulostí. V jednom podokně externí, v dalším interní a na každém několik záložek.
A když jsme u těch disků, tak 297,9 GB interní a 931 GB externí, a stačí mi to. Nechávám si jen věci, co chci, na interním jsou kromě hudby programy, občas hry (momentálně žádná), a s místem nemám problémy.
Sice dá práci si všechny filmy pořádně přejmenovat, rozsložkovat, a to samé udělat de facto se vším, ale výsledný pořádek a systém je něco tak neocenitelného, že člověk ani nikdy nepotřebuje hledat, ale pár kliknutím se dostane rovnou na cíl. Njn, lenost. Vrchol lenosti je se pro ní trochu namáhat. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Thu 10 Nov 2011, 17:50

Irwain Nornossa napsal:Štve mě na něm, že blbě zobrazuje čísla bez uvozujících 0. Ale dá se to přežít.
Nezobrazuje. Very Happy TC nabízí 4 možnosti, jak řadit soubory (z hlediska čísel). Wink

Co se záložek a oblíbených složek týče, kdo to nezažil, nepochopí. Smile Já mám v každém (levém i pravém) panelu neustále otevřených min. 6 záložek.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Thu 10 Nov 2011, 20:24

Ďasík napsal:Co se záložek a oblíbených složek týče, kdo to nezažil, nepochopí. Smile Já mám v každém (levém i pravém) panelu neustále otevřených min. 6 záložek.
Přesně tak... třeba momentálně mám vlevo 9 a vpravo 11 záložek...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 10 Nov 2011, 20:41

Jo… Bez záložek by to nešlo. Neustále se někam proklikávat… Díky tomu bych i zapomněl spoust věcí, co jsem chtěl udělat.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Nov 2011, 23:20

Hm, tak to mně teda stačí otevřená jedna složka, max dvě. Víc jsem opravdu už hodně dlouho nepotřebovala. Není k čemu.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 10 Nov 2011, 23:32

Zajímavé a fascinující. Opravdu.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  mike2 Fri 11 Nov 2011, 22:27

Po diskusi o file managerech jedna poznámka k obsahu: ustálený překlad "curiouser and curiouser" je "úžasnoucnější a úžasnoucnější" (aspoň ten nejrozšířenější od Aloyse a Hany Skoumalových). Takhle není poznat, co Sheldon cituje (Lewis Carroll, Alice's Adventures in Wonderland).
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty curiouser and curiouser

Příspěvek  MatMatMatMat Fri 11 Nov 2011, 23:41

...nebo se taky pro překlad dvou přídavných jmen ve druhém stupni používá "Čím dál tím..."
a pak už si tam doplňte třeba "...podivnější" či "...úžasnější"

MatMatMatMat

Počet příspěvků : 19
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Fri 11 Nov 2011, 23:44

mike2 napsal:"úžasnoucnější a úžasnoucnější"

Abych řekl pravdu, tak tento překlad mi doslova rve uši Very Happy
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Fri 11 Nov 2011, 23:49

mně se náhodou moc líbí Smile asi jsem četla stejnou verzi alenky Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Fri 11 Nov 2011, 23:53

Triton napsal:Abych řekl pravdu, tak tento překlad mi doslova rve uši Very Happy
Obávám se, že to byl zčásti záměr, ono to v té angličtině asi nezní o nic míň divně. Wink A pokud je to tak už jednou přeloženo a vžilo se to, tak bych byl pro.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 12 Nov 2011, 01:03

Samozřejmě máš pravdu, ono se to tam i píše, že se jedná o jakýsi patvar Smile

“Curiouser and curiouser!” Cried Alice (she was so much surprised, that for the moment she quite forgot how to speak good English).

Já mám ale např. v knize toto:
"Divoucnější a divoucnější!" zvolala Alenka (byla tak překvapena, že na okamžik zapomněla správně česky).

Ale zase si nemyslím, že by "curiouser" znělo v angličtině tak hrozně jako v češtině "úžasnoucnější". Těch překladů bude jistě celá řada. Navíc co se tedy tohoto překladu týče, přijde mi nějak mimo, marně pátrám, co má vlastně "curious" a "úžasný" společného a ani jsem to nikde nedohledal, že by to používalo v tomto smyslu. A šířit ho dál, jen proto, že to někdo takto kdysi (IMHO navíc špatně) přeložil, k tomu nevidím důvod. Jen můj názor.
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  mike2 Sat 12 Nov 2011, 01:52

Triton napsal:Ale zase si nemyslím, že by "curiouser" znělo v angličtině tak hrozně jako v češtině "úžasnoucnější". Těch překladů bude jistě celá řada.
Tolik jich zase nebude, ono přeložit takovou knížku není žádná legrace. V každém případě je nejznámější ten od Aloyse a Hany Skoumalových. Pro ilustraci: na "úžasnoucnější a úžasnoucnější" mi najde Google 507 výskytů, na "divoucnější a divoucnější" 35, to je poměr více než 14:1.
A šířit ho dál, jen proto, že to někdo takto kdysi (IMHO navíc špatně) přeložil, k tomu nevidím důvod.
Důvod je jednoduchý. Sheldon, který si jinak potrpí na přesnost vyjadřování a jazykovou správnost do nejmenších detailů, tu větu neříká zrovna takhle (špatně) jen tak pro nic za nic. Říká ji právě proto, že se jedná o známý citát z všeobecně známé knihy. Tahle kulturní referance by měla být při překladu pokud možno zachována (a tady tomu nic nebrání).
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 12 Nov 2011, 03:14

mike2: Ale jo, já ti rozumim, taky nezpochybňuji asociaci mezi “Curiouser and curiouser” a "Alice in Wonderland", ale prostě ten překlad. Navíc tady vůbec nezapadá do toho kontextu, co říká Sheldon, v originále samozřejmě ano, ale česky by tam ten překlad z knížky vyzněl úplně nesmyslně...Navíc mám pocit, že tu kulturní referenci, jak píšeš, by velká část publika stejně nepochopila, když je ta jiná doba a číst už není "in". Když si vzpomenu, jak se tu nedávno řešil Richie Rich a spousta lidí o něm ani neslyšela, tak proč by měli znát zrovna Alenku. No možná kvůli filmu, to je pravda...Jinak teď jsem se koukal a ofiko překlad ve filmu (2010) je "Čím dál úžasnoucnější"...ale dovedeš si to představit, že to říká Sheldon? Vždyť by to bylo úplně na hlavu. V Alence to třeba i smysl dává, i když jiný než dává originál, ale co by to bylo tady? Sheldon nemůže sehnat Amy přes twitter, mail, fb, chat atd. a pak mu dokonce ani nebere telefon...Co je na tom úžasnoucnějšího a úžasnoucnějšího? IMHO blbost.
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY] - Stránka 2 Empty Re: S05E08 - The Isolation Permutation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru