Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

+13
bodomkes
Flowy
Triton
NoMouse
minnie
devaniscita
peepay
Ďasík
Miro
aamp
Kolikokoli
martinkav
MartyCZ
17 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  MartyCZ Fri 21 Oct 2011, 06:34

Do vydání titulků POUZE odkaz na anglické:
http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/5/6/The_Rhinitis_Revelation

České titulky
Na webu TBBT
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  martinkav Fri 21 Oct 2011, 19:21

Kdy tak zhruba budou titulky? Prosím neukamenujte mě za ten dotaz, proč se vlastně nepřekládá už ve čtvrtek, ale až v pátek? Jen pro informaci, neberte to ve zlém Cool

martinkav

Počet příspěvků : 2
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 21 Oct 2011, 19:26

Jednoduchý důvod: nedostatek času Wink ..
Titulky bývají většinou kolem desáté až jedenácté Wink
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  aamp Fri 21 Oct 2011, 19:27

martinkav napsal:Kdy tak zhruba budou titulky? Prosím neukamenujte mě za ten dotaz, proč se vlastně nepřekládá už ve čtvrtek, ale až v pátek? Jen pro informaci, neberte to ve zlém Cool

protože epizoda se vysílá v Americe ve čtvrtek večer, což už je u nás pátek ráno ;-)

aamp

Počet příspěvků : 14
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 03. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  martinkav Fri 21 Oct 2011, 20:03

aamp napsal:
martinkav napsal:Kdy tak zhruba budou titulky? Prosím neukamenujte mě za ten dotaz, proč se vlastně nepřekládá už ve čtvrtek, ale až v pátek? Jen pro informaci, neberte to ve zlém Cool

protože epizoda se vysílá v Americe ve čtvrtek večer, což už je u nás pátek ráno ;-)

aha, já měla nějak za to, že HIMYM je v úterý a BBT ve čtvrtek.. tak sem to asi od minulýho roku zapomněla, tak sry za hloupé dotazy Laughing

martinkav

Počet příspěvků : 2
Bodů : 3
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Miro Fri 21 Oct 2011, 21:44

aamp napsal:
martinkav napsal:Kdy tak zhruba budou titulky? Prosím neukamenujte mě za ten dotaz, proč se vlastně nepřekládá už ve čtvrtek, ale až v pátek? Jen pro informaci, neberte to ve zlém Cool

protože epizoda se vysílá v Americe ve čtvrtek večer, což už je u nás pátek ráno ;-)
kedy presne sa vysiela piatok ráno + hod mi link na online stream, lebo som ho nevedel nájsť a na PC som bol do štvrtej Sad

Miro

Počet příspěvků : 147
Bodů : 163
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 22 Oct 2011, 00:09

Vysílá se ve 2:00 hodin našeho času (ale nevím, jestli je v tom započítaný i letní hodinový posun).
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  peepay Sat 22 Oct 2011, 12:32

Tak ako u nas, aj v USA maju letny a zimny cas, takze aj v lete aj v zime je to o 2:00 rano, jediny rozdiel je par tyzdnov v okoli posunu casu, lebo v USA sa na jar posuva o trochu skor a na jesen o trochu neskor ako u nas (neviem podla coho to presne maju, tento rok to bolo na jar o dva tyzdne skor a teraz na jesen to bude o tyzden neskor ako u nas).
Nazivo sa da pozerat tu: http://www.stream2watch.me/showstream.php?id=13287&stream=1
peepay
peepay

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 48
Bodů : 58
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 09. 11
Místo : Bratislava, Slovakia

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty OREO

Příspěvek  devaniscita Sat 22 Oct 2011, 13:02

Diky za titulky, jen me prekvapil preklad Oreo jako disko. Anebo v CR stale Oreo neni zname ? A to ma takovou "kulturu" ve svete...

devaniscita

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 22 Oct 2011, 13:17

nevím, abych pravdu řekla, oreos znám jenom díky tady tomu seriálu.. ale přeložit je jako "disco" mi přijde dost scestné..
edit: a taky mě zaujala ta nekonsistence co se týká přepisu.. chválím vás, že máte dost odvahy použít přepis "suši", rozhodně to podporuju (i když v tom anglickém názvu restaurace to bylo trochu jako pěst na oko..), ale na druhou stranu necháte "ching chong"?
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 22 Oct 2011, 13:29

devaniscita napsal:Diky za titulky, jen me prekvapil preklad Oreo jako disko. Anebo v CR stale Oreo neni zname ? A to ma takovou "kulturu" ve svete...
Opravdu jsem o něm nikdy neslyšel...

ještě si dovolím citovat dva příspěvky z hlavní stránky, přišlo mi že jsou docela relevantní:
Sarnegarth na hlavní stránce napsal:Myslím, že "futures" (00:08:59,520) nebude o budoucnosti, ale o burzovním derivátu.
Jan na hlavní stránce napsal:Dnes mi titulky přišly slabší, oproti minulým dílům. Třeba to s tím spamem mi neprilso priliz vhodne, lepsi by byl treba týdenní vypis udalosti, nebo neco podobneho, ale s tim spamem, kde to rika Scheldon toevokuje, ze to dela naschval a ze to dela proto, ze jsim chce jen zaplnit postu, ale on to dela, protoze je chce informovat! Plus par dalsich drobnosti, ale tohle mi tam velmi vadilo!
To s tím spamem jsem během sledování taky moc nepochopil. Až po tomhle komentáři mi došlo, že Sheldon zaplavuje Pennyin e-mail spamem, pak ovšem pochybuju, že by to tak sám nazval. Jako spam to obvykle označuje až adresát. Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 22 Oct 2011, 14:38

Ten spam se mi taky moc nelíbil, no, ale nakonec prošel. Smile Každopádně v korekturách už nebude. A suši se mi taky vůbec nelíbilo (narozdíl od ching chong), ale taky jsem to nechal projít. A v korekturách to už asi taky nebude. Wink Proti Discu (Disku?, nikdy nevím) nic nemám, to s tou budoucností se mi líbí tak jak je. Je to krásně sheldonovská věta a dalo mi dost práce ji tak hezky vymyslet. Navíc význam myslím odpovídá tomu, co chtěl Sheldon říct.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 22 Oct 2011, 15:30

no, správně by to bylo, pokud by sheldon říkal "future".. ale on jasně říká "futures". a sám uznáš, že budoucnost v množném čísle to asi nebude Smile
"suši" je super, jsem jednoznačně pro to, používat české přepisy.. to, že amíci potřebují k přepisu hlásky [š] dvě písmena, není náš problém..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 22 Oct 2011, 16:06

Já si myslím, že na té větě není moc co vymýšlet, "money is tied up in sth" se u nás dokonce běžně používá, doslova jako "peníze vázané (někde, v něčem)" např. v akciích, investicích, oběžných aktivech apod., prostě prostředky, kterými nemůžeme momentálně disponovat. Můžu říct např: "Damn, I need some cash, but all my money is tied up in a bank." V našem případě jsou vázány ve futures, i když to možná bude znít někomu divně Very Happy
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 22 Oct 2011, 16:09

Budoucnost nechat, je to tak vtipné a vtipnější než nějaké akcie či co Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Flowy Sat 22 Oct 2011, 19:49

NoMouse napsal:
devaniscita napsal:Diky za titulky, jen me prekvapil preklad Oreo jako disko. Anebo v CR stale Oreo neni zname ? A to ma takovou "kulturu" ve svete...
Opravdu jsem o něm nikdy neslyšel...

ještě si dovolím citovat dva příspěvky z hlavní stránky, přišlo mi že jsou docela relevantní:
Sarnegarth na hlavní stránce napsal:Myslím, že "futures" (00:08:59,520) nebude o budoucnosti, ale o burzovním derivátu.
Jan na hlavní stránce napsal:Dnes mi titulky přišly slabší, oproti minulým dílům. Třeba to s tím spamem mi neprilso priliz vhodne, lepsi by byl treba týdenní vypis udalosti, nebo neco podobneho, ale s tim spamem, kde to rika Scheldon toevokuje, ze to dela naschval a ze to dela proto, ze jsim chce jen zaplnit postu, ale on to dela, protoze je chce informovat! Plus par dalsich drobnosti, ale tohle mi tam velmi vadilo!
To s tím spamem jsem během sledování taky moc nepochopil. Až po tomhle komentáři mi došlo, že Sheldon zaplavuje Pennyin e-mail spamem, pak ovšem pochybuju, že by to tak sám nazval. Jako spam to obvykle označuje až adresát. Wink

spam sa da jednoducho vysvetlit ako "nevyziadana posta" ... tie kriteria ze byva vecsinou masovy a podobne su uz navyse (btw aj to tam je splnene) ... cize slovo spam to dokonale vystihuje a zaroven to vystihuje aj sheldona ktory nazyva veci pravym menom hoci mozu evokovat nevyziadanu emociu (proste to ignoruje tak ako to mam aj ja rad)

Spam is the use of electronic messaging systems (including most broadcast media, digital delivery systems) to send unsolicited bulk messages indiscriminately.
... na slovenskej wiki je to ale trochu nepresne specifikovane (z vecsej casti len na ten emailovy)


Naposledy upravil Flowy dne Sat 22 Oct 2011, 19:58, celkově upraveno 1 krát

Flowy

Počet příspěvků : 29
Bodů : 30
Reputace : -2
Datum registrace : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 22 Oct 2011, 19:53

Více o SPAMu najdete ZDE Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Triton Sat 22 Oct 2011, 20:09

Flowy: Sheldon by určitě neoznačil svoje e-maily za spamy, to by si pak sám sobě musel dá další strike Very Happy
Triton
Triton

Znamení : Beran Buvol
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 70
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 11
Věk : 39
Místo : Praha

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sat 22 Oct 2011, 22:43

Flowy napsal: a zaroven to vystihuje aj sheldona ktory nazyva veci pravym menom
Sheldon nenazývá věci pravými jmény, rozhodně ne ty, které se týkají jeho. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  bodomkes Sun 23 Oct 2011, 08:33

Souhlas s NoMousem....ten spam mi tam taky vůbec neseděl. A Sheldon nazývat věci pravými jmény? Prosím? Very Happy Kdy naposledy uznal, že neměl pravdu? Very Happy
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Flowy Sun 23 Oct 2011, 12:27

bodomkes napsal:Souhlas s NoMousem....ten spam mi tam taky vůbec neseděl. A Sheldon nazývat věci pravými jmény? Prosím? Very Happy Kdy naposledy uznal, že neměl pravdu? Very Happy

ok asi som to zle pomenoval ... proste oznaci veci tak ako ich vidi on ... hromadne (v podstate) necielene rozosielanie mailov je proste spam ... aj ked je to v niektorych krajinach trestne tak si je vedomi co robi a nesnazi sa to zakrit inym slovom

Flowy

Počet příspěvků : 29
Bodů : 30
Reputace : -2
Datum registrace : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  NoMouse Sun 23 Oct 2011, 12:36

Jenomže on to nenazývá spamem - nazývá to "e-mail blast". Jak je vysvětleno třeba tady, je to hromadné rozesílání mailů určité skupině lidí, často zákazníků nějaké firmy, ale neznamená to automaticky spam. Jako spam to můžeme nazvat až ve chvíli, kdy je to rozesíláno náhodným lidem nebo lidem na nějakém určitém seznamu a jedná se o nevyžádanou poštu. A Sheldon si určitě nepřipouští, že jsou jeho e-maily nevyžádané, to prostě ne, dělá to s dobrým úmyslem je informovat, jak už bylo poznamenáno.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  rampage Sun 23 Oct 2011, 13:58

Opět díky za titulky a přidám pár připomínek, možná i zbytečných. Very Happy
38
Vlastně (ve skutečnosti), když byl malý,
nechala jsem ho otestovat.

145
Leželo to v mé
týdenní várce (přehledu) aktualit. rozhodně ne spam

165
Tak tohle v mé týdenní
várce aktualit nebude.

182
do Muzea voskových figurín, jestli se nepletu je to taky název

252
Teda alespoň pro vás
chrastili s růžencem. ??? možná se mnou nebude nikdo souhlasit, ale chřestíci mi spíš připomene hady Smile

253
a ne chrastilové s růžencem.

260
A podívej se,
jak skončil.

270
00:15:49,833 --> 00:15:52,276
Čau, Bože.
Jak to de? wazzup je hodně "neformální"

273
00:16:02,089 --> 00:16:04,646
Ale bez policajtů,
buď v poho.

289
Podívejme se na nás.

305
Muže si doopravdy získáš taveným sýrem
a smetanovo-houbovou polévkou. nebo smetanou a houbovou polévkou




Naposledy upravil rampage dne Sun 23 Oct 2011, 23:15, celkově upraveno 1 krát
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  bodomkes Sun 23 Oct 2011, 14:22

rampage napsal:
Teda alespoň pro vás
chrastili s růžencem.
O.o "chrastily", pokud to chceš jako podstatné jméno Very Happy Chrastil je dle vzoru pán. (4.p. pány/chrastily)
ale s tím blastem i chrastily souhlasím. Smile
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  rampage Sun 23 Oct 2011, 14:30

Sakra, a to jsem si říkal chrastil podle vzoru pán, takže páni. Není to divný, že podle stejnýho vzoru nám vyšlo každýmu něco jinýho? Very Happy

btw: já vím, správná odpověď je "blbne mi klávesnice" Very Happy
rampage
rampage

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 459
Bodů : 476
Reputace : 2
Datum registrace : 16. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY] Empty Re: S05E06 - The Rhinitis Revelation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru