Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

+26
Phate
lemming
vetka.M
NoMouse
hojava
sandercz
luk4ss
tx
sendisis
Gerret
Harry_
riverko
marena
Edhil
Lofrodgi
minnie
Kolikokoli
Sheldon-Cooper
Yalka
isuldor
baal666
Ďasík
KilianD
lockka
R&omize
Admin
30 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Admin Thu 11 Nov 2010, 23:40

Titulky S04E08: HDTV, 720p, WEB-DL - finální verze

sobota, 3:00 - Po dnešním opravdu velmi náročném překladu jsou tu konečně české titulky k osmé epizodě našeho oblíbeného seriálu.

Chtěl bych poděkovat baalovi za spolupráci na překladu, bakeLitovi za přečasování obou verzí a pomoc při nultých korekturách, Kolikokoli, Minnie, Kilianovi, R&omizemu a Jerrrymu za pomoc s oříšky, Lockkovi za odkaz na přepis Chaucerovy staré angličtiny do současné, obchodům GeekShop.cz a GeekWorld.cz za to, že naši práci opět sponzorovaly a všem ostatním za podporu a trpělivost...

Pokud budete mít k titulkům jakékoli připomínky, napište sem na fórum, zkusím je zahrnout do korektur. V noci z neděle na pondělí vydám finální verzi.

To je asi vše, přeju vám příjemnou zábavu, doufám, že budete spokojeni. Smile

Ďasík

neděle, 2:45 - 1. korektury titulků (info viz 5. strana tohoto tématu)
pondělí, 1:00 - finální verze titulků (info o změnách a o počtu sobotních stažení našich titulků viz 6. strana tohoto tématu)

Admin
Admin

Počet příspěvků : 175
Bodů : 519
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

https://bigbangtheory.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Anglické

Příspěvek  R&omize Fri 12 Nov 2010, 07:49

http://www.addic7ed.com/serie/The_Big_Bang_Theory/4/8/The_21_Second_Excitation
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  lockka Fri 12 Nov 2010, 14:21

Vím, že se sem mají dávat jenom odkazy na anglické titulky, ale tohle by vám mohlo ušetřit dost času při překladu. http://www.richardbrodie.com/Chaucer/Miller.html
Až se tam dostanete tak pochopíte.

P.S.: Poslední odstavec.
lockka
lockka

Znamení : Ryby Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 30
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 34
Místo : Benátky nad Jizerou/Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Fri 12 Nov 2010, 15:16

Chuck Lorre productions, #311

Když zrovna nepracuju na Teorii Velkého Třesku, věnuju se jiným seriálům. Jeden z nich má velmi špatnou publicitu. Občas, zatímco si čtu hodně nelichotivé komentáře o tomto seriálu, se mi vybaví slova jednoho druhořadého hudebního manažera, se kterým jsem měl krátce co do činění kdysi ve svém raném rokenrolovém období. Ten chlápek byl přímo z oddělení hlavního castingu. Plešatý, středního věku, s břichem a věčně pokuřující levné cigarety, sedával za kovovým stolem ve své otlučené malé kanceláři a kázal pitomým muzikantům lačnícím po kariéře. Jeden z jeho proslovů si jasně pamatuju i po pětatřiceti letech. Triu pitomců, jehož jsem byl tehdy součástí, řekl: „Kluci, jestli vás bude půlka lidí milovat a druhá půlka nenávidět, jste hvězdy!“ V té době jsem neměl ponětí, o čem to mluví. Došlo mi to až po patnácti letech, když jsem psal pro seriál Roseanne. Znovu jsem si to všechno připoměl, když měl účinkující v seriálu zmíněném výše děkovačku před obecenstvem v nacpaném studiu, které mu divoce aplaudovalo. Díval jsem se, jak se uklání, a pomyslel si, „tohle je hvězda“. Pak jsem so podíval na křičící, jásající publikum a řekl si, „tohle je polovina lidí“.


Naposledy upravil KilianD dne Fri 12 Nov 2010, 22:22, celkově upraveno 1 krát
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 12 Nov 2010, 16:10

lockka napsal:Vím, že se sem mají dávat jenom odkazy na anglické titulky, ale tohle by vám mohlo ušetřit dost času při překladu. http://www.richardbrodie.com/Chaucer/Miller.html
Až se tam dostanete tak pochopíte.

P.S.: Poslední odstavec.
Díky, v něco takového jsem doufal. Wink Ale mám ještě drobný dotaz: nemáš to i v češtině? Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  lockka Fri 12 Nov 2010, 16:17

Vtipálek :-D taky jsem se snažil tak to taky zkuste. Ne v pohodě, jenom mi přišlo správný podělit se o to co vím. Jestli chcete vidět jak jsem to přeložil tak na konkurenčním webu to budu mít tak do pul hodky hotoví.
lockka
lockka

Znamení : Ryby Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 30
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 34
Místo : Benátky nad Jizerou/Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Fri 12 Nov 2010, 16:32

Každopádně díky, ta stará angličtina je fakt šílená. Smile Uvidím, jak se dokážu přepnout do "češtiny 19. století".
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  baal666 Fri 12 Nov 2010, 17:47

Máme menší problém s překladem, potřebovali bychom, aby nám pomohl nějaký trekkie, v BBT je:

Jak Kapitán Jean-Luc Picard jednou řekl:,
"The line must be drawn here! This far, no farther!"
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  isuldor Fri 12 Nov 2010, 18:27

baal666 napsal:Máme menší problém s překladem, potřebovali bychom, aby nám pomohl nějaký trekkie, v BBT je:

Jak Kapitán Jean-Luc Picard jednou řekl:,
"The line must be drawn here! This far, no farther!"

Ak ti to pomoze, je to z vyroku:

Picard: NO! NOOOOOOO!!! *smashes a display case with a rifle in anger*
Picard: "I will not sacrifice the Enterprise. We've made too many compromises already, too many retreats. They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far and no further! And I will make them pay for what they've done!
-Picard on the Borg in Star Trek: First Contact, when he realised that the only way to destroy the borg was to self-destruct the Enterprise.


Naposledy upravil isuldor dne Fri 12 Nov 2010, 23:22, celkově upraveno 1 krát

isuldor

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 14. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Titulky anglické

Příspěvek  Yalka Fri 12 Nov 2010, 18:36

Funkční odkaz na aglické titulky

http://www.tvsubs.net/subtitle-75483.html
Yalka
Yalka

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 17. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  lockka Fri 12 Nov 2010, 18:37

Nakonec tam těch zákeřností bylo víc. Jestli chcete tak se mužete inspirovat. Vím, že na sloučení webů je trochu pozdě, tak ať jsou alespoň titulky kvalitní. Karel out Arrow
lockka
lockka

Znamení : Ryby Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 30
Bodů : 31
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 34
Místo : Benátky nad Jizerou/Brno

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Sheldon-Cooper Fri 12 Nov 2010, 18:52

Musím se přiznat, že dnešní překlad je opravdu dost náročný, co jsem měl možnost sledovat..! Co jsem pomáhal dnes při korekcích tak těch záludností je tam fakt víc... Nicméně i já přeji zdar Ďasíkovi a baalovi při dnešním překladu... Wink Všichni jste borci! :-))
Sheldon-Cooper
Sheldon-Cooper

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 252
Bodů : 289
Reputace : 2
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha/Los Angeles

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 12 Nov 2010, 18:54

isuldor napsal:
baal666 napsal:Máme menší problém s překladem, potřebovali bychom, aby nám pomohl nějaký trekkie, v BBT je:

Jak Kapitán Jean-Luc Picard jednou řekl:,
"The line must be drawn here! This far, no farther!"

Ak ti to pomoze, je to z vyroku:

Picard: NO! NOOOOOOO!!! *smashes a display case with a rifle in anger*
Picard: "I will not sacrifice the Enterprise. We've made too many compromises already, too many retreats. They invade our space, and we fall back. They assimilate entire worlds, and we fall back. Not again. The line must be drawn here! This far and no further! And I will make them pay for what they've done!
-Picard on the Borg in Star Trek: First Contact, when he realised that the only way to destroy the borg was to self-destruct the Enterprise.

PS: Bolo to pouzite v Serii 4. , epizoda 21. Nova Generacia

To bylo ve filmu, ne? Ve First Contact?

HA! Našla jsem překlad, ale asi bude nepoužitelný (tak to bylo přeloženo ve filmu):
Neobětuji Enterprise. Už jsme ustoupili tolikrát. Napadnou nás a ustupujeme. Ničí celé světy a my ustupujeme. Už nikdy. Někdo musí určit meze, které nepřekročíme. Tentokrát již Ne! A já je přinutím zaplatit za to co udělali.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 13 Nov 2010, 01:05

Ahoj, lidi,

je to blbé, ale potřebuju fakt poradit s některými věcmi...

- Ťuk ťuk. - Kdo je tam? - Hugh. - Hugh kdo? - Hugh should listen to me...
- Imatote. Ulba. Twad. I'm a total buttwad.
- A jsme tady. The runts in a large litter, unlikely to ever reach the nourishing teats of Indiana Jones.
- ...in Alhambra in woman's basement. Je to sice přímo před zraky kolemjdoucích, ale odvádějí fakt dobrou práci. ... to woman's basement mi tam vůbec nesedí
- No cuts, no buts, no coconuts...

Předem dík za pomoc. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 13 Nov 2010, 01:14

Jsemto alepi tomec. Jsem to ale pitomec...?

No cuts, no buts, no coconuts.. hmm.. tak "Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí." ? nebo "Bez práce nejsou koláče"... nevím.. mno

A jsme tady. The runts in a large litter, unlikely to ever reach the nourishing teats of Indiana Jones.
Odstrčená mláďata z velkého vrhu, která nejspíš nikdy nedosáhnou matčina výživného struku (Indiana Jonese).


Naposledy upravil Kolikokoli dne Sat 13 Nov 2010, 01:24, celkově upraveno 3 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 13 Nov 2010, 01:20

To se mi líbí. Smile Myslím, že to použiju. No... vím, že to použiju. Dík...

Teď ještě ty ostatní věci... Jsem zvědavý, kdy dneska půjdu spát. A to ještě přebásňuju toho Chaucera.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 13 Nov 2010, 01:24

Ďasík napsal:- Imatote. Ulba. Twad. I'm a total buttwad.

tady bych se klidně inspirovala některým již přeloženým šprýmem barta simpsona

Ďasík napsal:- ...in Alhambra in woman's basement. Je to sice přímo před zraky kolemjdoucích, ale odvádějí fakt dobrou práci. ... to woman's basement mi tam vůbec nesedí

podle mě se jedná o sklepní byt (byt v suterénu) nějaké rádoby kosmetičky.. navíc front for human trafficking myslím znamená v tomhle významu bude spíš něco nekalého.. obvykle "front for" znamená zástěrka pro trestnou činnost, pamatuju si z mafiánských filmů Very Happy nechci si ale radši ani představovat, co potom znamená "human trafficking"

Ďasík napsal:- No cuts, no buts, no coconuts...

když nikdo nepřijde s ničím lepším, klidně bych to přeložila ve stylu - kdo dřív přijde, ten dřív mele.. sice se ztratí vtípek, ale myslím že to nebude až tak katastrofa..


nic lepšího v tuhle hodinu asi už nevymyslím.. Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 13 Nov 2010, 01:29

Tohle snad pomůže s tím women's basement Very Happy
http://dimewars.com/Video/Cops-Find-Illegal-Strip-Club-In-Woman-s-Basement.aspx?bcmediaid=cc82b91a-9847-4fa9-9437-f26f0e57450b
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 13 Nov 2010, 01:31

No, s tím sklepem je to prostě divné... kolikokoli: to video jsem našel, je to vlastně jediná věc, co Google najde při tomhle hrozném výraze... Wink

A co říkáte na Chaucera? Very Happy

A Absolon se dotkl rty holoďupu.
A Nicolasova záď je chléb.
Příběh se končí. Našemu hostiteli žehná Bůh nechť!

(holoďup vymyslel Jerrry, má to být zadek, ale aby tomu Bernadette nerozuměla Smile)

Edit: A Nicolasova záď je chleba. Příběh se končí. Našemu hostiteli nechť Bůh žehná!
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 13 Nov 2010, 01:36

nepřijde mi na tom nic divného..
penny říká "that woman's basement", tedy když budeme doslovní, sklepní prostory u té ženské (v baráku).. a tam už se pak může dít cokoliv..

chaucer je šílený už v originále, tohle nikdy nemůže znít dobře Very Happy ale holoďup je myslím vymyšlený dobře..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 13 Nov 2010, 01:38

Akorát mi to připomnělo Lady Fuckingham Very Happy


Naposledy upravil Kolikokoli dne Sat 13 Nov 2010, 01:41, celkově upraveno 3 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  KilianD Sat 13 Nov 2010, 01:40

minnie napsal:podle mě se jedná o sklepní byt (byt v suterénu) nějaké rádoby kosmetičky.. navíc front for human trafficking myslím znamená v tomhle významu bude spíš něco nekalého.. obvykle "front for" znamená zástěrka pro trestnou činnost, pamatuju si z mafiánských filmů Very Happy nechci si ale radši ani představovat, co potom znamená "human trafficking"
Samozřejmě. "Je to u jedné ženské v suterénu. Nejspíš je to zástěrka pro obchodování s lidmi, ale práci odvádějí skvělou."
Kolikokoli napsal:No cuts, no buts, no coconuts.. hmm.. tak "Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí." ?
Podporuju, to podle mě celkem přesně (i když ne tak vtipně) vystihuje podstatu originálu, tj. žádné předbíhání ve frontě.
KilianD
KilianD

Počet příspěvků : 106
Bodů : 119
Reputace : 3
Datum registrace : 03. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Ďasík Sat 13 Nov 2010, 01:41

ok, ale jak to pak dát dohromady s těma kolemjdoucíma?

Edit: Kilian: OK Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  minnie Sat 13 Nov 2010, 01:43

to je to co se ti snažíme říct.. že human trafficking nejsou kolemjdoucí, ale obchod s bílým masem.. jak já to chápu..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 13 Nov 2010, 01:43

minnie napsal:to je to co se ti snažíme říct.. že human trafficking nejsou kolemjdoucí, ale obchod s bílým masem.. jak já to chápu..

Tak jsem to taky pochopila. Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY] Empty Re: S04E08 - The 21-second Excitation [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru