Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

+11
bodomkes
Janna
yossarian
Zireael
tx
Zero
metztli
Ďasík
Kolikokoli
minnie
baal666
15 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  minnie Wed 27 Jul 2011, 14:39

to jsem taky psala ještě před premiérou.. po tom, co jsem viděla, a četla a podobně, jsem ráda že jsem si vybojovala lístky na 2D představení s titulama.. rozhodně stálo za to Smile
yossarian napsal:A jinak jednak jses sociofob a druhak bys me musela vzit s sebou abych te vzal na ramena abys neco videla
nevytahuj se na mě, jooo? Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Ďasík Wed 27 Jul 2011, 16:12

Nastal čas, aby tady i Ďasík sepsal podrobný elaborátek o tom, jak se mu líbil poslední díl Harryho Pottera, tedy film HP7-2... I když byl na půlnoční premiéře hned 14. 7., což je mimochodem den výročí francouzské revoluce z roku 1789, došlo ke zpoždění, které je dáno časovou nedostatečností a taky tím, že si hned nato také znovu přečetl druhou půlku knihy, aby měl přesný obraz toho, co (ne)změnili a jak má co být správně.

Nicméně popořadě. Začalo to ve středu 13. 7. v 14:33, v Opavě u nemocnice. Ďasík nastoupil do autobusu, který jej odvezl do Olomouce. Tam Ďasík přestoupil a zhruba v 18:44 stanul v cíli - Boskovicích. Setkal se zde s již čekajícími Kolikokoli, Jerrrym a Žužu a odešli rozebrat vše možné i nemožné do místního restauračního zařízení na náměstí. Odtud si pak zašli vyzvednout dlouho rezervované vstupenky a 3D brýle pro tolik očekávanou událost. Poté opět zapadli do jednoho z místních restauračních zařízení a když se půlnoc přiblížila, vydali se směrem ke kinu. Koupili si pití a praženou kukuřici a jali se usadit na svých místech. Hodiny odbily pět minut po půlnoci a velkolepá podívaná započla...

Po představení se naše čtveřice sesedla na chodníku před kinem a podrobně rozebrala každičkou scénu, která se na plátně objevila. Film se jim všem, až na několik významných a podstatných maličkostí, které budou vylíčeny níže, velmi líbil, u jedné scény Ďasík dokonce podotknul, že se mu líbila více nežli v knize. Jerrry zase připomněl, že tento film byl natočen ohleduplně k lidem, kteří ságu o kouzelnickém učni nečetli, což považuje za plus, i když k těmto lidem rozhodně nepatří. Celkové Ďasíkovo shrnutí bezprostředně po shlédnutí filmu bylo "Změnili, co se dalo, ale bylo to super..." (Tento názor však později Ďasík poupravil, protože po znovupřečtení knihy zjistil, že změn bylo o mnoho méně, než si původně myslel.)

Když je sezení na chodníku přestalo bavit, prošli se naši hrdinové po městě boskovickém. A jak už to tak bývá, skončili opět na náměstí, v jim již velmi dobře známém restauračním zařízení. Tam při neutichajícím hovoru o předchozích zážitcích sečkali zhruba do poloviny páté hodiny ranní, kdy se vydali směrem k boskovickému autobusovému a železničnímu nádraží. Cestou z kopce se jim naskytla úchvatná vyhlídka na vzdálenou bouřku, při které mohli obdivovat jeden blesk za druhým... Bohužel těsně před dosažením jejich cíle se kdysi vzdálená bouřka znatelně přiblížila a Ďasík, Kolikokoli, Jerrry i Žužu poněkud namokli. Mezi pátou a půl šestou hodinou ranní se členové skupiny postupně rozloučili a rozjeli do nejrůznějších světových stran, aby se vrátili do svých mudlovských příbytků, přičemž Ďasík si ještě udělal mezizastávku v Brně, metropoli to moravské.

A nyní přímo k filmu (a již normálním jazykem Very Happy):
Kdo nečetl knihu, má rád daný žánr a hlavně viděl předchozí filmy, tomu se film musel líbit, opravdu se povedl... Kdo knihu četl, ocitl se v mnohem těžší situaci a některé věci mu chyběly nebo se mu občas nelíbilo jejich zpracování. Tentokrát ale výjimečně nastala i výjimka z pravidla "film je horší než kniha" a jedna scéna byla, jak jsem už psal, dokonce lepší než v knize... Celkové mé hodnocení tudíž zní:
pro zobrazení klikni na tenhle spoiler... to samé platí i pro ostatní:
Osobně mi vadily čtyři věci/scény:
Spoiler:
Co se mi naopak líbilo:
Spoiler:
Další rozdíly:
Spoiler:
Někdo tu tvrdil, že se mrtvým nevěnuje ve filmu dost prostoru. Je to možná pravda, ale kniha se jim věnuje víceméně stejně málo...

No a nejlepšími herci (postavami) jsou:
- 1. místo - Maggie Smith (Minerva McGonagallová)
- 2. místo - Alan Rickman (Severus Snape), ale v těsném závěsu za M. S.
- 3. místo - Helen Bonham Carter (Hermiona-Belatrix, Belatrix) Smile
Ale ostatní byli taky hodně dobří a vytáhli ze sebe maximum...

Jo a těm, co se chlubí, jak to viděli v originále a ve 2D - česky a ve 3D to bylo fakt super a doma si to takhle jen tak nepustíte, narozdíl od toho anglického 2Dčka... Wink


Naposledy upravil Ďasík dne Wed 27 Jul 2011, 16:53, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  baal666 Wed 27 Jul 2011, 16:52

No musím v podstatě souhlasit s Ďasíkovým komentářem až na to, že se mi to vůbec nelíbilo, kromě toho jak debilně je udělaný konec(všechno po Nevillově proslovu) mě nejvíc štve rozvržení Bradavic a sice to, že do Bradavic se jde po mostě a přes to nádvoří, což je úplná blbost, bojové scény mohly být daleko poutavější, kdyby byl východ z hradu normálně "do polí," kde by se taky bojovalo(tak jako v knize) a ne nějaký narosto nelogický boje na nádvoříčku, kde bylo na 100m2 deset bojujících kouzelníků, 2 pavouci, 1 obr a asi 20 bradavických soch, takže by se asi během 5 minut pozabíjeli úplně všichni...
Těšil jsem se na epickou bitvu o Bradavice, ale bohužel jsem viděl jen pár zmatených scén, které byly úplně jinak než v knize a korunu tomu nasadil konec, který z mně neznámeho důvodu úplně předělali do něčeho, co je 100 krát horší než originál, jenže aby to mohlo být podle originálu, tak by tam nesměl být ten blbej most, aby na ně mohli zaútočit kentauři a kouzelníci, co pichází z Prasinek...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Wed 27 Jul 2011, 18:18

Můj názor na film:
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  minnie Wed 27 Jul 2011, 19:39

Ďasík napsal:Jo a těm, co se chlubí, jak to viděli v originále a ve 2D - česky a ve 3D to bylo fakt super a doma si to takhle jen tak nepustíte, narozdíl od toho anglického 2Dčka... Wink
to je právě to, že vůbec nemám potřebu si to takhle pouštět.. doma, v kině, kdekoliv.. vůbec nechápu tuhle 3D manii, drtivé většině filmů to nic navíc nepřinese, spíš je to pak zjednodušuje, protože pak prostě v každém 3D musí být stejné scény, ve kterých ten efekt vynikne.. když se na tebe něco řítí, někdo po tobě něco hodí, nějaká vyloženě lekací, padací.. atd. 3D mě rozčiluje a doufám, že z toho nikdy nebude standard, protože jinak se půjdu picnout..
pardon, jsem OT Embarassed
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Ďasík Wed 27 Jul 2011, 19:46

No, tohle byl pro mě asi pátý film v kině v životě (když nepočítám ty se školou) a první 3D film vůbec (když nepočítám to kraťoučké videjko, co ti promítnou o vážkách a dinosaurech v Dinoparku). A bylo to super. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Wed 27 Jul 2011, 20:19

3D tam toho moc nebylo (pořádně se to projevilo až u Voldyho smrti), ale já tam šla kvůli dabingu, takže tak Very Happy. A taky to byl můj první 3D film. A do kina taky nechodím nějak moc často (ale teda častěji než Ďasík - hlavně na FF, ale to je taky 1 film = 20 kč a promítají hlavně novinky Very Happy).

Edit: nějak moc "taky" Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  clif Wed 27 Jul 2011, 20:34

Třeba AVATAR byl ve 3D naprosto dechberoucí zážitek, ve 2D a v televizi nic moc.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Thu 28 Jul 2011, 01:18

avatar jsem viděla v kině 2D a taky to byl dechberoucí zážitek. Na rozdíl od jiných se mi líbí i ten příběh (na a co, že je to kopie Poccahontas? Já mám Poccahontas ráda). A Pandora byla opravdu krásná, připomínala mi ten "modrý svět" z filmu "Cesta do středu Země" (ten dvojdílný, s tím roztomilým společníkem Jonasem/Johnem...?). Ale ten film stejně nikdo nemá rád, tak proč by měli mít rádi i Avatar, že? Very Happy. Já mu dala na ČSFD 5 hvězd, ale jsou i lepší filmy (a že jich je Very Happy). Neřadím ho mezi ty nejlepší, abych pravdu řekla.

Edit: Tento: http://www.csfd.cz/film/6706-cesta-do-stredu-zeme/ Very Happy.
Edit2: Jo, Jonas se jmenuje Smile.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  clif Thu 28 Jul 2011, 12:19

Ja když jsem viděl avatara poprvé, tak jsem prohlásil, že mám novej nej film, potom, jsem to přehodnotil a uznal, že na LOTRa ani zdaleka nemá.Ale už jenom kvuli tomu zažitku jsem byl v kině na 3D 2krát a jednou na 2d s originalem.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  NoMouse Thu 28 Jul 2011, 12:28

Já jsem byl k Avatarovi ze začátku hodně skeptický, říkal jsem si, že je to zase přehnané nadšení, pak asi po měsíci těch nekritických reakcí jsem na to ve 3D taky zašel a je fakt, že zážitek to fakt byl, takže jsem se bezprostředně potom přidal k těm, co pěli chválu; s odstupem času to ale trochu opadlo a uvědomil jsem si, že jde opravdu o ten vizuální zážitek, kdežto jiné kvality filmu jsou dost spekulativní. Nedokázal jsem si třeba představit, že by se mi to tak moc líbilo doma na DVD....
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Thu 28 Jul 2011, 12:31

No, ani LOTR není nějak extra film. Jo, je super, skvělý, přivedl mě k Tolkienovi, ale je hodně (opravdu hodně) filmů, které jsou mnohem lepší. Ono totiž - film s nejvíce efekty nemusí být lepší než film bez efektů (nebo s minimem efektů). Důležité je nejen zpracování, ale i příběh a poslání. To všechno sice LOTR má, ale jeho jediným posláním je "přečtěte si knihu".
Znovu a stále budu doporučovat Fontánu. To je absolutně nejvíc TOP film. A v těsném závěsu za Fontánou je Billy Elliot. To jsou filmy, které se vyplatí vidět. Ano, Avatar, LOTR a ostatní jsou také skvělé, ale určitě ne TOPky. Z těch novějších by se tam asi hodil jen District 9, který je natočen opravdu bravurně.
Hm... to mě inspirovalo k vytvoření pořádného žebříčku Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  minnie Thu 28 Jul 2011, 13:22

jo tak to já jsem v kině furt.. žebříček bych fakt dohromady nedala, protože se mi líbí spousta filmů a vždycky na nějaký zapomenu.. filmy je vhodné hodnotit s odstupem času, protože pak teprve člověk ocení tu kvalitu.. a fontána je určitě jeden z těch lepších..
na filmech mě rozhodně víc baví příběh než efekty.. ty v dnešní době umí udělat kde kdo když na to dostane rozpočet.. avatara jsem neviděla, nebudu ho tedy odsuzovat, protože to nemám ve zvyku. musím ale říct, že po tom, co jsem viděla klenot Casablanca, každý film se tak trochu odkazuje k ní.. aniž by třeba chtěl.. je to skvost a je tam opravdu vše co má film mít..
když zůstanu u těch modernějších filmů, vybaví se mi requiem for a dream, volver, hable con ella, gone baby gone, dirty pretty things, philadelphia nebo 7 pounds.. ale za hodinu bych zas asi jmenovala jiné Very Happy
edit: sakra, jen jsem to poslala, tak mi došlo, že tu učitě nemůže chybět 2001: vesmírná odysea.. já jsem to říkala že na něco zapomenu..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Thu 28 Jul 2011, 13:41

minnie: já si teď ten žebříček dělám tak, že si do excelu dávám jeden film za druhým (filmy beru v mém hodnocení na ČSFD): film, který jsem tam dávala první, jsem šupla na 1. místo a teď už přidávám další před nebo za něj (a mezi ostatní), podle toho, jestli je "lepší nebo horší". Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  yossarian Thu 28 Jul 2011, 15:25

minnie napsal:
yossarian napsal:A jinak jednak jses sociofob a druhak bys me musela vzit s sebou abych te vzal na ramena abys neco videla
nevytahuj se na mě, jooo? Very Happy

Se nevytahuju. Bych ti naopak delal rozhlednu, bys mela byt rada. Tsss. afro

A jinak byl jsem na 3D v imaxu. Byl jsem v IMAXU i na petce (tam to bylo v 3D od te casti co nasedaji na Testraly a leti do Londyna, zbytek byl 2D).
IMAX je uzasny v tom, ze ma 20m vysoke a 25 siroke platno. kdyz mate dobrej flek (4-5 rada od konce, stred rady) tak cele zorne pole je pouze ten film. zadne cerne okraje, nic. proste jen film. to se neda popsat, to se musi zazit.
Tedka byl cely film ve 3D, ale opravdu nevidim duvod proc tomu tak muselo byt. Nebyl duvod. Par scen vyniklo malicko vic, vetsi pocet to spis zabilo, protoze postavy v pozadi meli rozostrene okraje. Ale celkove ok, hlavne tomu nechybelo tolik svetelnosti jako v digital 3D (i kdyz to neni IMAX technologii, je to 3D prevod specialni druh pro imax)
Ale super. Film se mi libil, jen bych ho o 10-15 min natahnul. Opravdu par veci mohl dotahnout, respektive tolik nespechat. Vic je popsano ve spoilerech, dovolil jsem si pouzit dasikuv komentar a svuj tam dopsat cervene


Osobně mi vadily čtyři věci/scény:
Spoiler:

Co se mi naopak líbilo:
Spoiler:
Další rozdíly:
Spoiler:


EDIT EDIT EDIT

Avatara jsem videl v IMAXU a to se neda popsat. Avatar je totiz jeden z mala 3D filmu, kde vam to 3D necpou do ksichtu zaberama "hele je to 3D leti ti klada/ledadlo/auto/ostep do obliceje".
Naopak clovek sedna, nasadi brejle a najednou po 30 minutach si uvedomi "vono je to 3D"
videl jsem i 2D v normalnim kine a porad super, pekny, ale ten imax to je proste dechberouci.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Wed 14 Sep 2011, 23:57

Very Happy Very Happy Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 15 Sep 2011, 00:46

K tomu Avatarovi:
Asi jsem náročný divák. Tzn. chci film, co je detailně promakaný, má strašně dobrý příběh a je to sci-fi. A stačí mi to v 720p, až budu mít nový ntb, tak v 1080p. Nechci 3D, protože hologramy nejsou, natož solidní hologramy, resp. já nejsem 4D bytost abych vnímal všechny body 3D, ani mozek by tohle nezvládl. Chci film jako District 9. O rozpočtu videa z dovolené, ale zanechal dojem jako žádný film před tím. Naproti tomu Avatar, Inception a podobné hity? Hmmm…fajn podívaná, ale nedostalo se to ani tak vysoko, aby si to zajistilo pobyt u mě na externím. Kdežto D9 mám v 1080p, které vlastně ani nemůžu přehrát 1:1, protože můj ntb je…starý.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Kolikokoli Thu 15 Sep 2011, 00:57

Prosím další povídání o 3D atd. přesuňte do kantýny nebo do jiného (vhodného) tématu. Dík Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O Harrym Potterovi a Voldyho nose... - Stránka 5 Empty Re: O Harrym Potterovi a Voldyho nose...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru