Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

720p přečasování

+10
Kolikokoli
Ďasík
Chodec
alchymista
720pFTW
BlastFX
Gerret
R&omize
yossarian
Shopingjs
14 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Mon 18 Oct 2010, 23:17

Ďasík napsal:
alchymista napsal:
Ďasík napsal:
alchymista napsal:Prosím tě můžeš mi říct, proč si přeložil "british" jako "francouzský" ?
Kdybys sledoval diskusi k titulkům, věděl bys proč. Smile "Donutila" mě k tomu komunita, protože gargantuovský (to se mimochodem taky odhlasovalo) je francouzské slovo. Do příspěvku k finální verzi jsem schválně napsal: "...stůl je gargantuovský a je to (i když proti mé svobodné vůli ) francouzský výraz. Teď jsem zvědavý, kolik lidí mi napíše, že british není francouzský..." Příště je třeba číst diskusi. Wink
Možná je francouzský výraz, ale je to původně výraz pro zemi z Guliverovejch cest a ty jsou britské, pokud mě moje hlava neplete, matura byla už dávno...
To není gargantuovský, ale ten brogdigianský, nebo jak se to příšerné slovo píše. Smile Gargantuovský je z francouzské Gargantuy a Pantagruela. (ZNOVU: Přečti si diskusi k titulkům!)
Nemusim to číst... je mi úplně fuk jak přeložíte to slovo, to co si použil ty se mi zdá i lepší, ale řikam, že tam dávat "francouzský" jenom kvůli tomu, ež to co použiješ je správně, neni správný... Sheldon řekl britskej, tak prostě britskej. To je je jako, když nova zamněňuje státy a města za Česká republika a Praha, zvedá se mi z toho kufr, bo slyšim, že ten naftovej magnát opravdu nebyl na dovolené v ČR...

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  BlastFX Mon 18 Oct 2010, 23:23

Jenže tebou uváděný příklad z Novy je naprosto samoúčelný a nesmyslný, nahrazení "britský" za "francouzský" zde bylo nutné kvůli zachování integrity překladu.

BlastFX

Počet příspěvků : 17
Bodů : 22
Reputace : -1
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Kolikokoli Tue 19 Oct 2010, 00:10

alchymista napsal:Nemusim to číst... je mi úplně fuk jak přeložíte to slovo, to co si použil ty se mi zdá i lepší, ale řikam, že tam dávat "francouzský" jenom kvůli tomu, ež to co použiješ je správně, neni správný... Sheldon řekl britskej, tak prostě britskej. To je je jako, když nova zamněňuje státy a města za Česká republika a Praha, zvedá se mi z toho kufr, bo slyšim, že ten naftovej magnát opravdu nebyl na dovolené v ČR...

Je to, jako kdyby v originále bylo "Je to asi stejně daleko, jako z Cincinnati do Hamiltonu."
1. zanecháme Cincinnati a Hamilton, ale nikdo si tu vzdálenost nedokáže představit.
2. předěláme na Prahu a Mladou Boleslav (je to přibližně stejná vzdálenost) a každý to pochopí.
3. zanechání jednoho původního a přepsání druhého (gargantuovský, britský) by bylo stejné, jako ve výše zmíněném případě dát "z Prahy do Hamiltonu", což je naprostá blbost...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  alchymista Tue 19 Oct 2010, 20:39

Mno já mam názor takovej, ať si lidi vygooglí, co to slovo znamená v daném jazyce a trochu se vzdělaj, než donekonečně převádět všechno na věci, které známe... ale samozřejmě se nemusíme shodovat... ve skupině jsme se shodli na "britský", tak jsem si to přepsal a uložil titulky na server a všichni jsou spokojený...
peace pirat

alchymista

Počet příspěvků : 10
Bodů : 10
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  baal666 Tue 19 Oct 2010, 20:52

alchymista napsal:Mno já mam názor takovej, ať si lidi vygooglí, co to slovo znamená v daném jazyce a trochu se vzdělaj, než donekonečně převádět všechno na věci, které známe... ale samozřejmě se nemusíme shodovat... ve skupině jsme se shodli na "britský", tak jsem si to přepsal a uložil titulky na server a všichni jsou spokojený...
peace pirat
Problém je, že ty titulky sleduje asi 50 tisíc lidí a jestli si to vygooglí 10 lidí tak je to hodně Very Happy
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  R&omize Tue 19 Oct 2010, 21:17

Jestli ono nakonec nebylo nejlepší dát tam ten opis toho slova s vysvětlivkou, že jde o to a to, tak jak je to třeba s tím maskotem při proslovu Howardovi máti. A v tom případě by tam mohlo zůstat britský a byl by klid... Rolling Eyes Ale teď už je hold pozdě cokoliv měnit... Idea
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  minnie Tue 19 Oct 2010, 21:47

R&omize napsal:Jestli ono nakonec nebylo nejlepší dát tam ten opis toho slova s vysvětlivkou, že jde o to a to, tak jak je to třeba s tím maskotem při proslovu Howardovi máti. A v tom případě by tam mohlo zůstat britský a byl by klid... Rolling Eyes Ale teď už je hold pozdě cokoliv měnit... Idea

jestli to tady jenom zbytečně moc neřešíte.. myslím, že nakonec se našel moc dobrý překlad, srozumitelný, a aby to dávalo smysl, bylo potřeba tam dát, že jde o výraz francouzský.. najednou se tady bude každý, kdo umí jen trochu anglicky, vytahovat že "british" přece neznamená "francouzský" a co že je to překladatel za blbce...
když se to někomu nelíbí, otevřít titulky v notepadu není až tak těžké..
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty ?

Příspěvek  R&omize Tue 19 Oct 2010, 22:07

Osobně jsem nečekal, že se fakt najde takový blbec, který udělá přesně to, co napsal Ďasík, a to tedy to, že bude kritizovat, že britský není francouzký bez toho, aby si přečetl forum. Ďasík měl bohužel pravdu... Suspect
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  NoMouse Wed 20 Oct 2010, 15:57

Jestli nakonec nebylo jednodušší nechat tam to hustodémonsky krutopřísný... Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Ďasík Wed 20 Oct 2010, 18:32

R&omize napsal:Osobně jsem nečekal, že se fakt najde takový blbec, který udělá přesně to, co napsal Ďasík, a to tedy to, že bude kritizovat, že britský není francouzký bez toho, aby si přečetl forum. Ďasík měl bohužel pravdu... Suspect
Samozřejmě, že jsem ji měl. Ne, to ber s nadsázkou, nechci se vytahovat. Very Happy Akorát čtu různé diskuse a vím, co do nich lidi obvykle píšou (a že jsou líní cokoli číst)... A u toho british to bije do uší, že to prostě není francouzský.
Každopádně tenhle přístup jsem ještě nepochopil. Já když chci něco napsat do nějaké diskuse (třeba dneska jsem na jedněch stránkách komentoval různé RPG hry), tak si nejdřív přečtu všechny příspěvky, i kdyby mi to zabralo (v extrémním případě) i dvě hodiny, abych byl v obraze... A taky mě zajímají názory ostatních, proč jinak vůbec do diskuse přispívat?
No a další zajímavý typ příspěvku - teď mě třeba docela dostal jeden na hlavní stránce, kde týpek píše "jsou tam chyby, ale jinak super Smile". Na jednu stranu mě těší, že naše titulky jsou super, na druhou si v duchu říkám: Když tam jsou chyby, tak bys aspoň mohl dát vědět, jaké... Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Asi tak.

Příspěvek  R&omize Wed 20 Oct 2010, 20:49

V první chvíli jsem si dokonce myslel, že si dělá někdo srandu, ale pak jsem si uvědomil, že to myslí fakt vážně... pale To je ten typ lidí, co všechno ví, všechno zná, všude byl, někde i dvakrát, a už se dokonce života nepotřebuje nic učit. Když pak jede vlakem, tak se musí připojovat vagón navíc, aby se mělo kam vměstnat jeho ego... afro Jinak taky občas čtu až dvě hodiny některá fóra, než se ozvu... What a Face
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Oct 2010, 21:00

Já nechápu, jak si někdo nemůže přečíst minimálně poslední 3-4 stránky, než někam napíše. Úplně nejlepší je to v diskuzích pod videi (třeba na videačesky), kde někdo napíše komentář "Nevíte, co to tam hraje za písničku?" někdo jiný na to odpoví a hned po jeho příspěvku je koment od někoho jiného: "Lidi, co je to za písničku, pls?" Tohle mě dokáže pořádně vytočit Very Happy.
Taky si vždycky všecko pročtu. Ostatně, než jsem se tady registrovala, tak jsem jen tak nezávazně asi týden, každý den chodila na tyto stránky, všecko pročítala, zkoumala jaký typ lidí tu je atd. A teprve až mi to bylo jasné, tak jsem napsala...

Ale to už jsme OT.

I zkoumat jestli british nebo francouzský je OT.

Tohle je o přečasování Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty S04E02 720p verze

Příspěvek  Serza Sun 05 Dec 2010, 19:44

Zdravím, nějak se mně nepodařilo najít přečasovanou verzi na druhou epizodu čtvrté série v 720p, tak sem si to přečasování dovolil udělat:

http://www.ulozto.cz/6821979/the-big-bang-theory-s04e02-720p-hdtv-x264-ctu-srt?captcha=no#cpt

Serza

Počet příspěvků : 1
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 05. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

720p přečasování - Stránka 2 Empty Re: 720p přečasování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru