Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

+14
xegiie
yossarian
sofis
Pinny
minnie
Kolikokoli
trinx
moss
Miro
enemy of god
mike2
Ďasík
Kitelon
Strix
18 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 16:47

Kolikokoli napsal:nebo mačkání se několika kusů v malém prostoru...
Samotný fakt, že se zvířatům běžně říká "kusy" vypovídá hodně o tom, jak k nim dnes většina lidí přistupuje. Bohužel...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 16:49

Strix napsal:
Kolikokoli napsal:nebo mačkání se několika kusů v malém prostoru...
Samotný fakt, že se zvířatům běžně říká "kusy" vypovídá hodně o tom, jak k nim dnes většina lidí přistupuje. Bohužel...
Nevěděla jsem, jak napsat, že jsou to zvířata jednoho druhu... taky se mi kusy nelíbí. Hm... možná jsem mohla použít jedinců scratch
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 16:58

Kolikokoli napsal:Nevěděla jsem, jak napsat, že jsou to zvířata jednoho druhu...
V pohodě, nemyslel jsem to osobně, proti Tobě. Ten termín se zkrátka zdá být tak "normální", že si většina lidí ani neuvědomuje, jaký mají podobné "maličkosti" vliv na formování lidské mentality a morálky.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Davidsoft Thu 10 Jan 2013, 19:42

Nechápu argument "nejím maso, protože bych sám to zvíře nedokázal zabít". To je jako "nesleduji televizní seriály, protože bych sám nic takového nedokázal natočit". V moderní společnosti je obživa člověka závislá na ostatních lidech.
Davidsoft
Davidsoft

Počet příspěvků : 174
Bodů : 185
Reputace : 1
Datum registrace : 15. 07. 12
Místo : okolí Brna

http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=1&id=1638

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 20:03

Davidsoft napsal:Nechápu argument "nejím maso, protože bych sám to zvíře nedokázal zabít". To je jako "nesleduji televizní seriály, protože bych sám nic takového nedokázal natočit".
Cože? Plácáš tady dohromady dvě naprosto nesouvisející věci... lol!

Televizní seriál bych teoreticky (kdybych na to měl patřičný kapitál, herce, čas, zkušenosti atd.) klidně natočil, protože je to něco, s čím nemám morální problém.

Naproti tomu žádné zvíře bych jen tak nezabil prostě proto, že se mi příčí bezdůvodné zabíjení (všech zvířat včetně lidí) - a zabíjení zvířat pro jídlo z mého pohledu (maso nejím cca 12 let) opravdu je bezdůvodné. Zbavit se v takovém případě zodpovědnosti tím, že si koupím až hotový "produkt", mi pak přijde stejné, jako využít práce nájemného vraha a považovat se za nevinného.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Thu 10 Jan 2013, 20:11

Ale vždyť má pravdu. Dnešní společnost je založena na dělbě práce, takže každý nemusí umět/chtít dělat všechno co potřebuje ke svému životu, ať už se to týká jídla nebo jiných základních potřeb. Já bych třeba taky nechtěl dělat v dolech a přenechám tuto "špinavou práci" někomu jinému, ale znamená to, že nebudu z principu používat elektřinu (vzniklou spalováním uhlí)? Nebo bych taky mohl nekupovat a nepoužívat žádné výrobky z Číny, protože je možná vyráběly děti v nelidských podmínkách.

Bez chovu zvířat by naše společnost vůbec nemohla vzniknout. Taky jsem proti týrání zvířat a proti nedůstojným podmínkám chovu, ale tím že nebudu jíst maso se nic nezmění, to by ho museli přestat jíst všichni, což se nikdy nestane. Od toho jsou tu jiní, aby zavedli taková nařízení, která se tomuto budou snažit zabránit.

Edit: A že je zabíjení zvířat pro jídlo bezdůvodné, no to je taky argument. To řekni všem masožravým a všežravým zvířatům, ať žerou případně jen mršiny a bezdůvodně nezabíjí ostatní. Člověk je od přírody všežravec a rozhodně mu prospívá si jednou za čas maso dát. Nakonec, kdyby naši předci nezačali jíst maso, nikdy by se jim tak nevyvinul mozek a žádný inteligentní druh by tu nebyl (tím nechci napadat inteligenci vegetariánů, myslím to čistě evolučně).

Samozřejmě nikomu neberu vegetariánství, jen mi většina argumentů přijde zcestná.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 20:43

Myslím, že tu jdeme z extrému do extrému. Člověk je všežravec a maso je běžnou součástí jeho života. To, že se někdo rozhodne zvířata nejíst, je jeho volba (a mínus). Jenže je něco jiného maso jíst, občas si zajít na zabíječku atd. a jíst maso zvířat, která byla cíleně mučena k určité chuti. A také "jít na lov ano, ale nestřílet"... kdybych to měla vztáhnout k těm dolům - je to jako by někdo chtěl jít do dolu, dívat se, jak ostatní pracují, ale sám nepracovat a potom si doma pěkně přitápět...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Thu 10 Jan 2013, 20:46

A tak exkurze do dolu, na tom zas není nic špatného. Akorát že ty štoly su tak spletite, že jak sa mi tu někdo zamoce, tak už sa mi z teho nevymoce. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 21:01

NoMouse napsal:Ale vždyť má pravdu. Dnešní společnost je založena na dělbě práce...
Vy ten rozdíl vážně nevidíte/nechápete??? Shocked Dobře, zkusím to ještě jednou, jak pro blbý...

Máš samozřejmě pravdu, že určité míry závislosti na ostatních a jejich práci se v civilizaci nezbavíš. Nicméně tam, kde máš na výběr - koupíš si např. dobrovolně a vědomě výrobek, o kterém budeš vědět, že právě ten vyrobilo vykořisťované dítě v Číně? Vybereš si dodavatele elektřiny, kdybys o něm věděl, že právě on má smlouvy s doly, kde pracují dělníci 20 hodin denně a když se to někomu nelíbí, tak ho zastřelí? Myslím si, že ne, protože sám podobné praktiky neschvaluješ, nemám pravdu?

Fajn. Tak já pro změnu neschvaluju zabíjení zvířat, proto si nebudu kupovat maso, když vím, že se kvůli němu zvířata zabíjejí. Je to tak těžký pochopit???

NoMouse napsal:Bez chovu zvířat by naše společnost vůbec nemohla vzniknout.
Lol, tady už vaříš z vody... k tomu nemám slov Laughing

NoMouse napsal:...tím že nebudu jíst maso se nic nezmění, to by ho museli přestat jíst všichni, což se nikdy nestane.
Ano, dokud takhle bude uvažovat většina lidí... Wink Kromě toho nečekám, že by v dohledné době lidi nějak hromadně přestávali jíst maso. Připouštím i, že každý člověk je jiný a někdo by se bez něj opravdu i fyziologicky mohl mít velké problémy obejít. Nicméně sebemenší snížení poptávky po mase (zase tak málo nás není) považuju za lepší, než nic. A samotná tahle diskuze, respektive jakákoli debata na tohle téma může přivést lidi k zamyšlení a tedy alespoň pozvolné změně, kdy se spotřebitelé začnou zajímat alespoň o to, odkud jejich maso pochází a třeba časem začnou i ve větším měřítku vyžadovat něco jiného než současný formát velkochovů (alias koncentráky), čemuž se obratem bude muset zase přizpůsobit nabídka...

NoMouse napsal:A že je zabíjení zvířat pro jídlo bezdůvodné, no to je taky argument. To řekni všem masožravým a všežravým zvířatům.
Ano, to je argument! Wink Všimni si, že jsem v oné větě mj. použil kouzelné slovní spojení "z mého pohledu" - tzn. pokud mám na sobě dlouhodobě vyzkoušené, že se najím úplně v pohodě bez masa a tělo nijak nestrádá, pak ano - PRO MĚ je zabíjení zvířat kvůli masu bezdůvodné. A ten laciný pokus shodit to příměrem k masožravým a všežravým zvířatům ani nebudu komentovat - mluvím tady o sobě a své zkušenosti, ne o tom, že bych chtěl z tygrů dělat vegetariány Laughing

NoMouse napsal:Nakonec, kdyby naši předci nezačali jíst maso, nikdy by se jim tak nevyvinul mozek a žádný inteligentní druh by tu nebyl.
To je nepodložená hypotéza. Respektive ano, konzumace masa z evolučního hlediska určitě vliv měla, ale nikdo nemůže jednoznačně říct, jestli bychom na tom dnes jako býložravci byli líp nebo hůř. A i kdybych přijmul teorii, že právě maso stálo za zázračným nárůstem inteligence, pořád je otázkou, jestli se dá právě inteligence považovat za jediné (nebo nejdůležitější) měřítko vyspělosti... Wink

NoMouse napsal:Samozřejmě nikomu neberu vegetariánství, jen mi většina argumentů přijde zcestná.
Možná jen nečteš dostatečně pozorně Wink Já zase nikomu necpu, že by maso jíst neměl, ale velmi mě "baví" některé argumenty "masožravců" Laughing

NoMouse napsal:To, že se někdo rozhodne zvířata nejíst, je jeho volba (a mínus).
Mínus v čem??? Myslíš si, že se jako vegetarián považuju za mučedníka? Že se "obětuju" a nejím něco tak svělého, jako je maso, protože mi v tom bohužel brání mé přesvědčení? Kdepak, už dávno na něj nemám chuť. A opravdu nemám pocit, že by mi kvůli tomuhle rozhodnutí v životě cokoli chybělo... Twisted Evil
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 21:14

Když lidi byli ještě lovci a sběrači, tak tak žili x set tisíc let a k ničomu to nevedlo. Jakmile začali obdělávat políčka a chovat zvířata, tak se to hned změnilo a podívej, kam jsme se za pár tisíc let posunuli. Jenže - dřív ta zvířata nechovali jen pro maso, ale i pro kosti (nástroje), kůži (oblečení atd.) a mlíko či na práci. Člověk je součástí přírody, nesmí se nad ni povyšovat, ale ani se pod ni ponižovat a dělat ze sebe něco, co není. Je špatné dělat z tygra vegetariána a stejně špatné je dělat z koně masožravce. Člověk je ale všežravec, potřebuje živiny z rostlin i zvířat. Teď se nabízí otázka, zda je dál nutné jíst zvířata, když tyto živiny můžeš už v současné době získat i jinak (doplňky stravy atd.). Kdo říká, že nebere žádné doplňky a je vegetarián a "nic mu nechybí" má jistě pravdu, protože takovéto věci se jistě neprojeví tak rychle. Ale když bude, dejme tomu, třetí generace vegetariánů, tak tam už bude "něco jinak", protože mozek nedostane nutné živiny. Mozek se formuje hlavně v děloze, takže když se někdo stane vegetariánem ve dvaceti, tak to nic moc nezmění. Něco jiného je, když je matka i otec vegetarián už od miminka (a jejich rodiče byli vegetariáni) a toto dítě má vlastní dítě. Ale jak říkám - nějaké doplňky stravy tohle už umí "vyřešit". Přesto pohlížím na vegetariány (zvlášť na vegany) stejně jako na ty, co jedí výlučně maso. Člověk není masožravec, ale ani býložravec a všeho moc škodí.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 10 Jan 2013, 21:17

Strix napsal:Ano, to je argument! Wink Všimni si, že jsem v oné větě mj. použil kouzelné slovní spojení "z mého pohledu" - tzn. pokud mám na sobě dlouhodobě vyzkoušené, že se najím úplně v pohodě bez masa a tělo nijak nestrádá, pak ano - PRO MĚ je zabíjení zvířat kvůli masu bezdůvodné. A ten laciný pokus shodit to příměrem k masožravým a všežravým zvířatům ani nebudu komentovat - mluvím tady o sobě a své zkušenosti, ne o tom, že bych chtěl z tygrů dělat vegetariány Laughing

Pravdepodobne blbej dotaz, kdyz jsi zelenej uz 12 let, ale B12 beres?
Mozna jsem mohl poslat pmkou,ale uz to mam napsane Wink
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 21:20

yossarian napsal:Pravdepodobne blbej dotaz, kdyz jsi zelenej uz 12 let, ale B12 beres?
Ne, na co? Už jsem tady psal, že jím vajíčka a sýry. Očividně to stačí Smile
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 10 Jan 2013, 21:24

jo ajo. Tak to ses vpoho. afro
To ty vegani "blaznivi" Wink
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Davidsoft Thu 10 Jan 2013, 21:28

Strix: Děkuji za vysvětlení. Myslím, že už jsem to pochopil.

Ano, pokud neschvaluješ zabíjení zvířat, je zcela logické, že nekupuješ jejich maso. Já neschvaluji osobní automobilismus, a tak nejezdím osobním automobilem (pokud mě okolnosti nedonutí a i pak alespoň brblám).

Mně osobně maso většinou moc nechutná. Třeba šunkovou pizzu úplně nesnáším. Ale na druhou stranu, vegetarián z přesvědčení nejsem a občas nějaké maso jím. Zvířata navzájem se v přírodě zabíjejí, a to mnohdy i značně krutým způsobem. Pouhé zabíjení mi ze zřetele přírody, ekologie apod. připadá v normě.

Něco jiného ovšem je týrat zvíře nelidským zacházením. To není špatné ani tak kvůli zvířatům, jako je prostě špatné, aby se člověk choval "nelidsky". Bylo by to špatné i proti virtuálním zvířatům. Člověk tak ztrácí svoji "lidskost". Až uvidím na výrobku v obchodě nápis "Tento masný výrobek byl získán nelidským zacházením se zvířaty", určitě si ho z vlastní vůle nekoupím.
Davidsoft
Davidsoft

Počet příspěvků : 174
Bodů : 185
Reputace : 1
Datum registrace : 15. 07. 12
Místo : okolí Brna

http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=1&id=1638

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 21:35

Kolikokoli napsal:...podívej, kam jsme se za pár tisíc let posunuli.
Právěže se dívám a je mi z toho chvílema smutno. Myslím si, že mnohé tzv. "primitivní" národy žijí mnohem lépe a plnohodnotněji než my.
Kolikokoli napsal:Kdo říká, že nebere žádné doplňky a je vegetarián a "nic mu nechybí" má jistě pravdu, protože takovéto věci se jistě neprojeví tak rychle.
Přiznávám, že nedávno jsem udělal jeden ústupek a koupil jsem si kloubní výživu (včetně živočišných složek) - bohužel tady jsem jiné řešení nenašel - kloubům dávám celkem zabrat a rostlinné zdroje prakticky nejsou Sad Jinak ale neberu nic.
Kolikokoli napsal:Mozek se formuje hlavně v děloze, takže když se někdo stane vegetariánem ve dvaceti, tak to nic moc nezmění. Něco jiného je, když je matka i otec vegetarián už od miminka (a jejich rodiče byli vegetariáni) a toto dítě má vlastní dítě.
Tohle naštěstí zatím řešit nemusím, ale až na to dojde, samozřejmě si to pořádně nastuduju Smile I když mám např. kamarádku veganku, která má dvě dcery a obě se narodily zdravé a pálí jim to taky hezky (a ona, pokud vím, v těhotenství nijak jídelníček neupravovala) Smile Spíš řeším, jak živit dítě v prvních letech života, aby mu nic nechybělo, ale asi bych to řešil podobně, jako výše zmíněná kamarádka - ta jim sice maso nevaří, ale ani jim ho nezakazuje (u babiček, na návštěvách apod.). Až budou starší, ať si samy vyberou. A samozřejmě bude taky záležet, jak se domluvíme s partnerkou (rozhodně netrvám na tom, že to musí být vegetariánka Laughing)...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Thu 10 Jan 2013, 23:27

to ja bych zas mohl jist kuřecí řízky ráno, odpoledne i večer, 7 dní v týdnu Smile
mléčné výrobky taky rád, ale zajimavé je, že když jsem byl malý tak mě vůbec nechutnaly sýry
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 23:28

Davidsoft napsal:Až uvidím na výrobku v obchodě nápis "Tento masný výrobek byl získán nelidským zacházením se zvířaty", určitě si ho z vlastní vůle nekoupím.
To už pak záleží na definici (ne)lidskosti. Pro mě třeba je nelidská celá mašinérie velkochovy/jatka (což byl hlavní důvod, proč jsem vůbec maso přestal jíst), tzn. podobný nápis bych nejraději zavedl povinně na 95% běžně dostupného masa (i když se obávám, že po prvotní vlně nevole by většina lidí otupěla i vůči tomuhle, podobně jako kuřáci ignorují varování na cigaretách). Naopak bych uvítal velmi přísný dohled nad výrobky s nálepkou "bio". Tzn. např. "bio maso" (prosím nezaměňovat s biomasou Laughing) by muselo nejen pocházet z chovů, kde zvířata nekrmí svinstvem (hormony, antibiotika, masokostní moučka apod.), ale také z chovů, kde je se zvířaty zacházeno důstojně a kde jsou bez zbytečných transportů (v dnešní praxi často třeba přes celou Evropu) rovnou humánně usmrcena (tzn. samostatně, aniž by předtím viděla/slyšela umírat ostatní jedince). Toto pak v každém podobném provozu pravidelně, nárazově kontrolovat a v případě porušení normy tvrdě (klidně i likvidačně) pokutovat a okamžitě odebrat "bio" certifikaci.

Bohužel momentálně je situace spíš taková, že se z "bio" výrobků stal (tak jako ze všeho) byznys a módní trend, takže spousta výrobců nedělá nic jiného, než že hledá kličky a finty, aby si tyhle tři písmenka mohli na své výrobky připsat (tzn. zdvojnásobit cenu) a "ještě to prošlo", což pak dostává spotřebitele do situace, kdy je na pochybách, jestli vůbec má smysl za "bio" produkty připlácet, když jejich kvalitu stejně prakticky nemá garantovanou (a výše uvedený příklad s ověřitelnou dostupností jiného masa, než z velkochovů, bohužel zatím zůstává úplnou utopií)...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Fri 11 Jan 2013, 00:25

Strix napsal:Fajn. Tak já pro změnu neschvaluju zabíjení zvířat, proto si nebudu kupovat maso, když vím, že se kvůli němu zvířata zabíjejí. Je to tak těžký pochopit???
Ale já to chápu. Jen říkám, že se tím podle mě nic nezmění, protože vegetariáni vždy budou ve výrazné menšině, o tom si nedělám iluze. Leda že by přišla globální katastrofa či světová válka a to maso prostě nebylo.

Strix napsal:
NoMouse napsal:Bez chovu zvířat by naše společnost vůbec nemohla vzniknout.
Lol, tady už vaříš z vody... k tomu nemám slov Laughing
No to nevařím. Jak už psala Koli, zvířata se používala k více účelům, například pro zemědělství a zkrátka koncentrovaný zdroj obživy je pro vznik takovéto společnosti opravdu zásadní. Do té doby si musí každý shánět obživu víceméně sám (nebo své rodině či úzkému kolektivu) a už mu nezbývá moc času na jiné činnosti. Umožnilo to soustředit daleko větší množství lidí na malém území, což opět přispělo ke vzniku dnešní společnosti. Samozřejmě, pokud si myslíš, že lepší byl stav před touto změnou, tak prosím. Vybral sis protestovat vegetariánstvím proti masovému chovu zvířat, já jen říkám, že to je jen jedna z mála věcí, která je na dnešní společnosti "zkažená" a pokud by ses chtěl vyhnout všem, tak ti opravdu nezbývá než žít někde v divočině v souladu s přírodou.

Strix napsal:kdy se spotřebitelé začnou zajímat alespoň o to, odkud jejich maso pochází a třeba časem začnou i ve větším měřítku vyžadovat něco jiného než současný formát velkochovů (alias koncentráky), čemuž se obratem bude muset zase přizpůsobit nabídka...
Ano, v tomto se shodneme. Já si prostě jen nemyslím, že to změní vegetariánství (no dobře, pokud se vegetariánům podaří rozpoutat nějakou širokou diskuzi tak možná, jenže na ně budou právě "masožravci" hledět jako na ty divné a říkat si, ať jim nekecají do toho, co jíst. Tohle podle mě musí spíš přijít od masožravců. Ale to je samozřejmě čistě moje spekulace.)

Strix napsal:To je nepodložená hypotéza. Respektive ano, konzumace masa z evolučního hlediska určitě vliv měla, ale nikdo nemůže jednoznačně říct, jestli bychom na tom dnes jako býložravci byli líp nebo hůř.
No stačí se podívat do přírody. Větší inteligencí jsou téměř výhradně obdařeni dravci, lovení ostatních druhů zvířat totiž právě vyžaduje daleko komplikovanější myšlení, plánování, dokonalejší smysly atd. atd. zatímco býložravcům stačí jen umět rychle utíkat před predátory. Čili korelace mezi inteligencí a masožravostí (opět, z evolučního hlediska) podle mě není hypotéza, ale fakt. Samozřejmě je otázka, jaký vliv má strava jako taková a jaký přirozený výběr, kdy prostě méně inteligentní masožravci neschopní si obstarat potravu uhynou, a další faktory.
Ale trvám na tom, že jako býložravci bychom se nikam neposunuli, protože bychom ani neměli potřebu rozvíjet svoje schopnosti.

Strix napsal:
NoMouse napsal:To, že se někdo rozhodne zvířata nejíst, je jeho volba (a mínus).
Mínus v čem??? Myslíš si, že se jako vegetarián považuju za mučedníka? Že se "obětuju" a nejím něco tak svělého, jako je maso, protože mi v tom bohužel brání mé přesvědčení? Kdepak, už dávno na něj nemám chuť. A opravdu nemám pocit, že by mi kvůli tomuhle rozhodnutí v životě cokoli chybělo... Twisted Evil
Tohle psala Kolikokoli, ne já. Smile

No nechci se tu dál hádat, svůj názor na věc jsem uvedl, dál už bych se jen opakoval. Na tom, že je potřeba bojovat proti velkochovům zacházejícím nehumánně se zvířaty, se shodneme, já si jen myslím, že vegetariánství to nezmění, protože "masožravci" budou jíst jakékoliv maso dál a vegetariáni nebudou požadovat žádné maso (ve smyslu poptávky). Uznávám, že se ti podařilo strhnout diskuzi, tak jen přeji, ať se ti daří ji strhávat i v globálnějším měřítku. Nemyslím na téma "jíst maso je špatné a zbytečné", ale na téma "musíme lépe zacházet se zvířaty chovanými na maso". S tím prvním totiž nepochodíš.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Fri 11 Jan 2013, 00:40

NoMouse napsal:Uznávám, že se ti podařilo strhnout diskuzi, tak jen přeji, ať se ti daří ji strhávat i v globálnějším měřítku. Nemyslím na téma "jíst maso je špatné a zbytečné", ale na téma "musíme lépe zacházet se zvířaty chovanými na maso". S tím prvním totiž nepochodíš.
Neboj, píšu tady od začátku, že se svoje názory nesnažím nikomu vnucovat, tzn. pokud jsem tady psal, že jíst maso je zbytečné (slovo "špatné" jsem pak nepoužil vůbec, byť bylo asi místy napsáno "mezi řádky"), vždycky to vztahuju ke své osobě Wink Mně by vlastně opravdu docela stačilo ke štěstí, kdyby se lidi přestali na zvířata dívat jako na věci a projevovali jim alespoň základní úctu a vděčnost, že si díky nim můžou dát třeba ten řízek... Smile

S tou citací od Koli promiň - chybička se vloudila Laughing

Jinak souhlasím - taky mám pocit, že už jsem k tomuhle tématu řekl vše, co jsem říct chtěl a netřeba to dále rozvádět a slovíčkařit.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Fri 11 Jan 2013, 01:06

Já doplním k té citaci s "mínusem" - to nebylo myšleno jako "oběť" nebo tak, ale to, že jsou ochuzeni o opravdové dobrůtky z (většinou) důvodu jediného úhlu pohledu/jediného problému (jako kdybych např. chodila úplně nahá, protože většinu oblečení šijí malé děti kdesi ve vietnamu za mizerný peníz). Takže to bylo spíš takové rýpnutíčko Wink
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  petear Wed 23 Jan 2013, 01:13

Very Happy Very Happy Very Happy Když jsem se posledně "odvážil" napsat svůj názor na kvalitu dílu, byl jsem za pi..Very Happy Teprve po zběžném přečtení vlákna k tomuto dílu (a opravdu jen zběžném, protože to je fakt síla) jsem se ujistil, že nejen seriál, ale i jeho "fanoušci" jdou pěkně do ... A to jsem ani díl neviděl! Ať si kdo chce co chce říká (jak praví klasik), řešit tady na pět stran bláboly ohledně pojídání zvířat atd., to je opravdu matrošVery Happy Very Happy Very Happy milí přátelé, pojďte tuto diskusi vést teprve poté, co zažijete, co je opravdu hlad, nouze a život za pár kaček na týden, a pak zkuste vynášet ta svoje super vegemoudra:D Dokud žijete ve společnosti, kde máte možnost si vybírat, tak klidně kydejte, ale jakmile se jednou dostanete do situace, kdy rozhodování mezi tím sníst kamaráda králíčka nebo umřít bude vaše volba, chci vás vidět:D To se to žvaní z tepla koleje nebo doma od počítače! Já k životu maso taky nepotřebuju, ale to neznamená, že si ho nedám. Uvědomte si, že bez těch vašich velkochovů by už dávno nebylo na Zemi mimo pampelišek co prohánět chřtánem a naopak, kolik nyní chráněných druhů by nadále vymizelo. Jasně, není to zrovna pěkné, ale radši teda nechat člověka (jakožto nenasytnou mašinu poháněnou sexem a žaludkem) vybít všechno, co se tu pohybuje, nebo volit menší zlo v podobě "pěstíren"? Celá ochrana přírody stojí na tom, že nechá nás, jakožto nejhorší predátory a největší spotřebitele, nasytit se jinde než v přírodě. Pojďme všichni žít jako pranárody v Africe apod. a pak můžeme něco brblat:D

petear

Počet příspěvků : 6
Bodů : 3
Reputace : -3
Datum registrace : 24. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 23 Jan 2013, 01:22

Miluju, když někdo řekne "buď sníst králíčka nebo umřít"... protože pokud by taková situace nastala, tak by KAŽDEJ sáhl po králíkovi. Stejně jako když z absolutního hladu někde v horách, kde havaruje letadlo, přeživší sní mrtvé. Ale neznamená to, že je kanibalismus na denním pořádku a ti přeživší by si rádi dali k bramborám kus lýtka z mongolce... Takové věci se nedají prostě srovnávat. Nikdo se tu nebavil o tom, že by v nejvyšší nouzi maso nejedl. Tady se právě bavíme "od počítače", kdy máme možnost volby...

edit: taky nikdo nekritizuje velkochovy, ale to, jak se v některých velkochovech k zvířatům chovají. Světe div se - existují i velkochovy, kde slepice běhají venku a krávy se pohánějí po louce...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  petear Wed 23 Jan 2013, 01:47

Poslední post se mi ani nezobrazil - možná pro většinu lidí tady fajn:D Ale aspoň reakce - světe div se, existují i velkochovy, kde se slepice a krávy prohánějí po internetových fórech! Very Happy Šlo mi jen o to, že se právě z místa za klávesnicí jednoduše udělují "rady", jak žít a co dělat. Nemusíme chodit ani do Afriky a stačí mrknout na samoživite-le/lku za desítku na měsíc, abychom se poučili něco o prioritách v životěVery Happy Ale to místní mudrlanti naprosto jasně vědí a takovým lidem umí přesně poradit:D Jde mi jen o to, nevynášet soudy jen tak bez přípravy, toť vše;)

petear

Počet příspěvků : 6
Bodů : 3
Reputace : -3
Datum registrace : 24. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Wed 23 Jan 2013, 01:56

Však nikdo neodsuzuje. Je to stejné, jako když ti dám na výběr americké zápalky a ruské zápalky. Samozřejmě si vybereš ty americké. Ale když bude výběr mezi ruskými zápalkami a umrznutím, tak si jasně vybereš ty ruské zápalky. Vegetariáni MAJÍ NA VÝBĚR - a vybrali si. Ale když budou chcípat oni (nebo jejich blízcí) hlady, tak vezmou po palici klidně vlastního psa. Nemůžeš srovnávat ty, kteří mají na výběr a z nějakého (náboženského, dietního, názorového) důvodu se rozhodli, že "teď ne" a ty, kteří nemají na výběr (leda mezi masem a dírou v hlíně). Nikdo tady nekáže. Je to debata typu "Miluju zelené gumové medvídky" "Fůůj, zelený jsou hnusný, ty nejím," a ne žádný mudrování o samoživitelkách atd. Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Wed 23 Jan 2013, 02:02

petear napsal:Teprve po zběžném přečtení vlákna k tomuto dílu (a opravdu jen zběžném)...
Ano, že jsi to tady četl jen velmi zběžně, je vidět z toho, jaké plácáš nesmysly lol! Očividně jsi nepochopil nic z toho, co jsem tady například já psal. I když to bych vycházel z mylného předpokladu, že jsi sem přišel s úmyslem a snahou něco pochopit... Víc ti nemám co říct - lidi, kteří začínají "debatu" podobnými prázdnými výkřiky nemám čas, chuť ani důvod o čemkoli přesvědčovat. Razz

@Koli: Marná snaha - petear nám jen přišel ukázat svou (bohužel domnělou) intelektuální nadřazenost a hádat se - škoda argumentů a snahy o dialog Wink


Naposledy upravil Strix dne Wed 23 Jan 2013, 02:08, celkově upraveno 3 krát
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru