Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

+3
Ďasík
Irwain Nornossa
Kolikokoli
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 14:03

pokračování tohoto OT. Kolikokoli

Dnešní doba je super. Můžete jít do hypermodderního centra, plno nejmodernějších PC, technologie atd. Vyjet mimo město a jste v přírodě. A není to žádná "falešná" příroda, jako park ve městě, ale normálně v lese nebo na poli. Což je super. Jak jsem říkala - jsme na počátku všeho. Je to, jako kdybychom žili v době, kdy vynalezli parní stroj, kolo nebo pazourek. Prostě máme jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči technologii v "kolébce". A můžeme se jen smát při představě lidí za 1000 let, kteří se budou dohadovat, jak a kdy vznikly počítače Very Happy.


Naposledy upravil Kolikokoli dne Tue 07 Jun 2011, 02:00, celkově upraveno 2 krát
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 14:09

Přestávka (Very Happy)
NoMouse: Asi bych spáchal sebevraždu. Very Happy Ne, tak tenkrát to nebyly počítače. Vždyť to byly obvody co zabíraly halu, napájeny byly blokem elektrárny a byly pro navádění jaderných střel. Tohle si běžný člověk koupit domů nemohl. Ale jako jasně, souhlasím, pokrok jde dopředu, to jo, je to strašně super. Jen tak dál…
Nedá se to říct? Dobře, takže co třeba přepravní doba mezi Prahou a Brnem? Nejznámější linka, jezdí to často jako MHD. Problém ale je v tom, že to jede 2,5 hodiny. WTF? Proč to v civilizovaném světě jezdí hodinu? To je adekvátní čas. Dobře, ale to je věc naší zaostalé republiky, což vlastně není tak úplně naše vina.
Cestování na Měsíc? Proč se tam nelítá? Proč to zastavili? Vždyť je to nelogický krok. Měli by se spíš snažit se tam dostávat stále efektivněji.
Ďasík: Proč bys jako měl být sledovaný na každém kroku? Proč si tu budoucnost představovat tak černě. Pak jí takhle černou vytváříte. Nemusí taková být. Sorry, takovéhle představy fakt nechápu. A nic proti, ale nikdo by Tě nesledoval. Vždyť…nejsi nějaký terorista, lidi jsou strašně…nevím, jak to říct, nechci říkat namyšlený, ale nic jiného mě nenapadá. Koho zajímá jejich soukromí? Vždyť je to všem jedno. A pokud by mělo pár jedinců sledovat 6,8*10^9 lidí, tak je to asi za chvíli zabije.
Teda, stále předpokládám, že to jsou lidi, co nejsou jako Sheldon, že nechtějí hacknout vládní superpočítače, nakupovat uran a podobné věci. Very Happy (Strašně mě rozsekala hláška, jak se ptal, kde v tuhle noční dobu sežene uran 235. Very Happy)
Kolikokoli : OK. Já chci válet na měsíce plynných obrů. Chci vidět tuhle galaxii zvrchu nebo zespoda. Chci být u černé díry bez vlivu její gravitace. Chtěl bych se podívat taky do Andromedy. A nebo mimo galaktické vlákno. Tohle jsou zajímavé věci. Nic proti tomu, co Ty bereš za „hypermoderní“…
Jasně, to je fakt, žijeme na počátku lepších dob, ale…myslím, že až se za 1000 let budou dohadovat, kdy vznikly počítače, my budeme nutit náš prach smíchy rotovat, silou vůle. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 14:36

Irwain Nornossa napsal:Cestování na Měsíc? Proč se tam nelítá? Proč to zastavili? Vždyť je to nelogický krok. Měli by se spíš snažit se tam dostávat stále efektivněji.
S tím mohu jen souhlasit. Navštívit takový Luna Park by se mi moc líbilo. Very Happy
Irwain Nornossa napsal:Proč bys jako měl být sledovaný na každém kroku? Proč si tu budoucnost představovat tak černě. Pak jí takhle černou vytváříte. Nemusí taková být. Sorry, takovéhle představy fakt nechápu. A nic proti, ale nikdo by Tě nesledoval.
Protože takoví lidi prostě jsou. Když Nobel vymyslel dynamit, taky si myslel, že bude používán k dobrým účelům. Když Wells a Einstein položili teoretické základy pro atomovou bombu, taky si nemysleli, že se toho někdo chytí, sestrojí ji a nakonec ji i použije (na druhou stranu ten výrok, že to "zkrátí válku o mnoho let a ušetří milióny životů", má taky něco do sebe)... A ty chceš žít v době, kdy bys mohl pouhou myšlenkou psát text do compu a tak? Jak už jsem jednou psal - kdyby to šlo, tak by pak taky každý mohl číst tvé myšlenky, dokonce tě i ovlivňovat - a člověk by přišel o to nejdůležitější, co má - svou svobodnou vůli a právo na svá tajemství... Ono vidět ta pozitiva je moc pěkné, ale negativa jsou mnohem horší. Vem si, že bys spáchal vraždu a ani o tom nevěděl, protože by ses jen stal loutkou nějakého telepata...
Irwain Nornossa napsal:Já chci válet na měsíce plynných obrů. Chci vidět tuhle galaxii zvrchu nebo zespoda. Chci být u černé díry bez vlivu její gravitace. Chtěl bych se podívat taky do Andromedy. A nebo mimo galaktické vlákno. Tohle jsou zajímavé věci.
Tady naopak souhlasím, taky bych to všechno chtěl vidět, zajet na Mars University, proletět se na Europu a Io, zblízka si prohlídnout Saturnovy prstence nebo Uran a Neptun... To jo. Very Happy

A když jsme se bavili o těch discích, tak jsem si vzpomněl na tohle (je to z S02E02 Futuramy - dílu Marťanská univerzita; je rok 3001 a profesor to komentuje slovy: "Toto je Wongova knihovna. Uvnitř je neobsáhlejší literární fond v západním vesmíru"):
Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Literaturaroku3000
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 14:58

Moje hlavní nevýhoda je v tom, že sice popisuji vyspělé technologie, ale sám je beru nějakým způsobem, který nedokážu popsat. jedná se třeba o právo a možnosti používání výše uvedeného myšlenkového ovládání. To, co s tím lze, je ovládat komp, který je Tvůj, resp. ke kterému je to připojeno. Každé zařízení je registrováno na člověka, funguje na jeho mozek. Nějaká manipulace s registrací, a podobně, se prostě nesmí. Takže Ty pak doopravdy můžeš rychle napsat dlouhý text, bez překlepů, dokonce ze svých představ udělat video, naprosto úžasné věc. Co s tím ale neuděláš je třeba nabourání se do cizího kompu, nebo ovlivnění myšlení někoho. Navíc, i dneska můžeš svým způsobem ovlivnit lidi tím, co napíšeš. Myšlenkové ovládání je pouze jiná metoda. Místo klávesnice píšou mozkové buňky. Základní rozhraní nemá nic, co by vstupovalo do mozku, takže read-only. Obousměrné je komplikovanější, zase tu jsou jiné nároky, práva, omezení, a podobně. Takže nic jako internetoví telepati neexistuje. Je to fyzicky nemožné. Když to zařízená prostě nemá nic, čím by se Ti mohlo dostat do hlavy. U obousměrného trochu jiná situace. můžeš vnímat text rychlostí, o jaké se nikomu ani nezdálo. Ale opět je to text. Myšlenková komunikace je taky možná, ale nezneužitelná. Těžko vysvětlit metody ochrany, ale dejme tomu, že myšlenky v surové podobě, co by se přenášely, mají jinou datovou strukturu, než text. A myšlenkové rozhraní (anglicky by to bylo asi mind control interface (MCI) ale nevím přesně, angličtinu znám fakt jen díky seriálům, ale dejme tomu, že to bude MCI, pro zkrácení) se Tě zeptá, jestli chceš přijmout tu a tu komunikaci od toho a toho člověka, který by byl jistým nelživým způsobem identifikován. Ty odmítneš, on má smůlu. Ty přijmeš, a zažiješ komunikaci na prahu dokonalosti. Žádné nedorozumění, žádné slovíčkaření, pošleš mu představu, pocity, vzpomínky, v detailech, co prostě slovy popsat nejde. Sice nechci být jako Anna z V, ale i tak: tahle technologie je naprosto bezpečná. Je už při návrhu dělaná tak, aby se nedala zneužít.
Btw, jestli panuje názor, že tohle je poslední stupeň ovládání, tak ho chci vyvrátit, posledním mě známým je ovládání vědomím. To je zase jiný level…
Výborně, další člověk, co chce do vesmíru. Smile Osobně bych teda nezůstával v téhle soustavě moc dlouho, ale taky bych tu pobyl. Je fakt, že to je poměrně zajímavé místo. Ale třeba vidět modrého veleobra, nebo galaktická vlákna… OMG. To bych klidně zůstal i v tom prostoru, co je fakt dokonalé vakuum…
Abych to uzavřel, musí se hlavně změnit myšlení lidí. To je taky část té vyspělosti. Aby kdyby někdo, použiji už zmíněného příkladu, lehce upraveného, vynalezl generátory gravitace silné asi jako černá díra, nemusel by se bát, že to někdo zneužije jako zbraň (protože upřímně, gravitace je nejstrašnější zbraň), ale na tvoření. Aby si lidi neřekli, že to pošlou někomu, ale že třeba nahradí centrální galaktickou černou díru umělou. Vygenerují stejnou sílu, ale je na to potřeba neskutečně malý zlomek hmoty oproti původní. Smile Tohle je stejně důležitá součást vyspělosti jako ta technická… Možná i důležitější.
Často na to zapomínám, že bych vlastně mel být rád., že lidstvo je tak zaostalé, protože upřímně, jak dlouho myslíte, že by lidi vydrželi, když by někdo hned zítra objevil generátor černé díry? Pak by se hrozba roku 2012 možná začala zdát velmi příhodnou. Very Happy
A jelikož jsem napsal delší text, tak se za něj neomlouvám. Smile Aspoň máte co číst, to je fajn, ne? Smile
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 15:26

Njn, hlavní problém je, že všechno se dá vždycky zneužít. Bez výjimky. Musel bys fakt změnit myšlení lidí, čehož bys zase mohl dosáhnout jenom ovládáním mysli, protože jenom tak samo se to nestane. Vždycky se najde někdo zlý. A i kdybys ho změnil, stejně se zase může vyskytnout chyba. Neplánovaný vedlejší účinek, cokoliv. Asi by ti vyhovoval bezchybný svět, ale takový neexistuje a existovat nemůže. A nepomůžou žádné moderní technologie. Vždycky budeme nedokonalí a Murphyho zákony budou fungovat taky stále. S tím nic nenaděláš.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 15:28

Irwain: To je ten problém. Všechno se dá zneužít. A ty technologie, o kterých mluvíš ty, jsou ke zneužití přímo předurčené! Já jsem docela analytik a vždycky všechno v hlavě rozeberu do detailu a ze všech možných úhlů pohledu. A kde ty říkáš, že by to nešlo zneužít a že by na to byl zákon, omezení a pravidla a ty přístroje, které by to umožňovaly, by měl jen někdo prověřený, já říkám - ale už by tu byl někdo, kdo by to dokázal/mohl. A pokud by někdo takový existoval, byť jen jeden jediný člověk, byla by to katastrofa...

Každopádně uznávám, že možnost nahrát své vzpomínky a myšlenky jako video nebo psát text silou vůle by byla úžasná věc. Ale tak strašně nebezpečná z hlediska "dostání se ti do hlavy", že raději poděkuju. Very Happy Máš sice pravdu, že i dneska se dají slova zneužít pro manipulaci lidmi, ale když tohle bude level manipulace (ML) 1, tak to, co ty popisuješ, by byl ML 1 miliarda.

Co se týče Vesmíru, byla by to bomba. Smile Akorát já bych se v naší soustavě zdržel o trochu dýl. Very Happy Přece jen mě naše planety a měsíce dost fascinují a chtěl bych si je prohlídnout zblízka...

A za dlouhé příspěvky se vůbec neomlouvej, rád si je přečtu. Jsou hrozně zajímavé, i když poněkud utopické. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 15:35

NoMouse: jo, to je problém, který ale odpadá už při návrhu technologie a pak povahou lidí. Mluvíme tu samozřejmě o daleké budoucnosti. Myšlení lidí nemusím měnit, změní ho sami. Není mým cílem dělat z lidí nemyslící otroky, na to mám roboty, které takhle mohu ovládat. Nemusíme být dokonalí, ale nemusíme škodit.
Ďasík: Dneska. Tohle je problém dnešní společnosti, kdy lidi chtějí zneužívat. Nicméně, mluvím o společnosti, která tohle už nezná. Stále nevidím důvod, proč by taková společnost neměla být. A zase, proč stále manipulovat s lidma? Dneska jo, ale v té době, kdy to bude, už ne.
Jasně, máme fascinující soustavu, to se jen tak nevidí. Strávit tu pár let na prohlídku by možná nestačilo, možná by nestačil celý život.
Taky že se neomlouvám. Very Happy

(Výkřik do tmy: Ha, bodomkes, zase jsem Tě dohnal. Bodů mám víc než Ty… Very Happy)
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 15:40

Ďasík: vidím, že jsme v první větě zareagovali úplně stejně. Laughing
Irwain Nornossa napsal:Tohle je problém dnešní společnosti, kdy lidi chtějí zneužívat. Nicméně, mluvím o společnosti, která tohle už nezná. Stále nevidím důvod, proč by taková společnost neměla být.
Jo a tohle je podle mě přesně to, v čem se šeredně pleteš. Taková společnost prostě z principu existovat nemůže. Dokud se lidi budou rodit různí, tak to nemůže existovat. To je utopie.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 15:46

NoMouse napsal:
Irwain Nornossa napsal:Tohle je problém dnešní společnosti, kdy lidi chtějí zneužívat. Nicméně, mluvím o společnosti, která tohle už nezná. Stále nevidím důvod, proč by taková společnost neměla být.
Jo a tohle je podle mě přesně to, v čem se šeredně pleteš. Taková společnost prostě z principu existovat nemůže. Dokud se lidi budou rodit různí, tak to nemůže existovat. To je utopie.
Naprostý souhlas. Dokonce to odporuje i teorii o přirozeném výběru. Ona totiž nemůže existovat společnost, kde si budou všichni rovni, to už dokonce dokázali i komunisti. Vždycky bude někdo, kdo bude mít moc a ten, kdo mu ji bude závidět a bude se snažit ho o ni připravit... A ty technologie, které Irwain představuje, jsou k tomu úžasným prostředkem...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 15:53

Ďasík: podívej se na film Final Cut (čsfd). Mají tam technologii, kdy ti dají do mozku čip, který nahrává celý tvůj život a z toho po smrti člověka udělají sestřih, který pouští na pohřbu Very Happy. Je to super film.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 15:56

Kolikokoli napsal:Ďasík: podívej se na film Final Cut (čsfd). Mají tam technologii, kdy ti dají do mozku čip, který nahrává celý tvůj život a z toho po smrti člověka udělají sestřih, který pouští na pohřbu Very Happy. Je to super film.
Věř mi, na tohle bych dobrovolně nikdy nepřistoupil. Zvrácená představa. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 16:08

No, oni to tam taky dost řeší. Protože např. tam měl klienta, který byl hrozný hajzl, ale on z toho čipu vybral jen ty pěkné zážitky a všichni si mysleli, jak je svatý. Robin potom potkal nějakého svého kamaráda z dětství, o kterém si myslel, že umřel (jako děti si hráli v nějakém starém domě a ten kamarád spadl a když k němu malý Robin přišel, tak ležel v kaluži krve a Robin se bál a tak utekl.
pokud se nebudete dívat a chcete vědět, jak to dopadlo:
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 16:24

Jasně, že si lidi nebudou rovni, aby to nějak fungovalo, musí být mocnější a méně mocnější. Ale co když ti mocnější sjednotí lidstvo a budou vládnout tak, že si ti méně mocnější budou říkat, že vládnou ti praví? Opět asi nepředstavitelné, zvlášť dneska, ale stále to považuju za možné.
Téma na film zajímavé. Implantace do mozku porušuje dnes neexistující biologický kodex.
Jinak, film Náhradníci, můj nápad, vykradený a zmrvený. Very Happy A to je přesně, jak to nesmí být a jak to ani nebude.
Btw, technologie, co jsem představil, jsou jen špička ledovce. Very Happy Ovládání myšlenkama je proti ovládání vědomím úplná nicka. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Dejv92 Sun 05 Jun 2011, 19:37

a co teprve tento film? to by taky mohlo na ty neposlušný fungovat (místo vězení - ani by nespotřebovávali státní prachy)
strašný... chvilku vyjedu provětrat svých 8 koleček a vy tu zatím napíšete na každym vláknu 2 stránky...
Dejv92
Dejv92

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 235
Bodů : 242
Reputace : 3
Datum registrace : 19. 01. 10
Věk : 32
Místo : Sobotovice

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 19:43

Znám. Smile Ale tam jde o to, že by z lidí udělali stroje a ovládali je. Jako vězení bych spíš uvěznil mysl, to je efektivnější. Nebo použil nudu.
A to jsem si říkal, že to tu dneska nějak moc nejede. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 20:01

Jo, nuda by byla hrozná. Já bych za nejhorší vězení považovala buď "nicotu" (ve věčné tmě, nikam se nedá jít a když se jde, tak cesta nikdy nekončí). Nebo uvěznění mysli v těle, které je ovládáno a dělá nějaké hnusné věci (např. by navedli mé tělo, aby někoho zabil, i kdybych nechtěla) - asi jak to bylo v Trpaslíkovi v Andělé a démoni.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 20:15

No, myslel jsem spíš tu první možnost. Ale trochu jinak.
Tvoje vědomí přenesou do speciálního AI. Je upraven tak, že se vědomí, Tvoje osobnost, nikdy nemůže nijak významně změnit. Navíc, je nataktovaný na daleko větší rychlost, takže Ty „prožiješ“ třeba 10 000 000 vteřin, ale okolí jedinou. Myslím, že to je nějak třetina roku. AI je vsazeno v těle, co nemá pohybové možnosti. Takže vidíš stále stejný obraz, slyšíš stále stejný zvuk. Protože vědomí se nemůže vyvíjet, vnímáš to pořád. Ani se z toho nemůžeš zbláznit, protože to by byla už změna. Takže se nudíš. Navíc čas doopravdy plyne 10 000 000× pomaleji. A máš dejme tomu vyměřeno 200 let. Klasický trest, třeba za vraždu. Takže vlastně prožiješ 2 000 000 000 let nudy, kterou nemůžeš nijak ovlivnit. Nemůžeš se ani nijak zaměstnat, protože AI nemá žádné jiné periferie. Zato si všechno budeš pamatovat.
Neuplyne ani vteřina normálního času, a už to bude nezvladatelné.
Princip trestu vychází z konceptu neustálé, v čase neměnící se bolesti, kterou ovšem nemůžeš přestat vnímat. Jako bolest je nuda, věc mě velmi dobře známá. Btw, nevím, proč jsem byl potrestán, když jsem neudělal nic špatného, spíš jsem byl obětí špatného…
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 20:18

No, tak pokud by ti tvoji "dokonalí vůdcové" dělali toto, tak si piš, že by hodně brzo bylo nějaké povstání Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 20:29

Tak by nakonec všichni skončili takhle. Very Happy
Ne, opět, dneska jsou povstání proti trestům? Nejsou. Tohle je stejný.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 20:31

On teď Irwain tak trochu /= fakt moc/ popírá sám sebe. Very Happy Protože pokud by ta ideální společnost žila na základě takových a navíc takhle odporných represivních pravidel, tak by v žádném případě nebyla ideální. Prostě nový nacismus/socialismus/inkviziční fanatismus apod., akorát v miliardakrát horším měřítku, toť vše. A proto mi Irwainovy názory přijdou občas tak moc děsivé. Předtím psal, že by vyvraždil každého, kdo by s ním nesouhlasil, teď navrhuje něco, co je ještě mnohem mnohem MNOHEM příšernější. A věř mi, Irwaine, já si kvůli své schopnosti "vžít se" tenhle trest vytrpěl už třikrát - dvakrát to sice bylo s tím, že jsem se /ta postava/ mohl zbláznit, což se mi taky v průběhu věků stávalo, potřetí to bylo teď... A je to vážně něco hrozného...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Kolikokoli Sun 05 Jun 2011, 20:32

Nejhorší je z někoho udělat zeleninu a ještě horší je mít tělo zeleniny, ale mozek OK.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  NoMouse Sun 05 Jun 2011, 20:43

To mi připomnělo:
"a každý den byl dlouhý jako celý věk života země"? Smile
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 05 Jun 2011, 20:44

Já říkal, že to nedokážu dobře vysvětlit. Very Happy Takže teď to sice vypadá příšerně, ale myslím to jinak, jen to ze sebe nedostanu. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Zas ta poradna...

Příspěvek  R&omize Sun 05 Jun 2011, 20:47

Irwain Nornossa napsal:...Jako bolest je nuda, věc mě velmi dobře známá. Btw, nevím, proč jsem byl potrestán, když jsem neudělal nic špatného, spíš jsem byl obětí špatného…
Opět úryvek z poradny, trestáš se pouze a jen ty sám a proč? Jak už bylo omýláno několikrát, protože se sám nemáš dostatečně rád (nebo si alespoň neměl v době trestání)... Rolling Eyes On vůbec je Irwain takový skoro schizofrenik... pirat Na jednu stranu fatální realista, co se sám trestá, a na stranu druhou idealista a snílek utíkající do svých technických fantazii budoucnosti.
Kolikokoli napsal:Jo, nuda by byla hrozná. Já bych za nejhorší vězení považovala buď "nicotu" (ve věčné tmě, nikam se nedá jít a když se jde, tak cesta nikdy nekončí). Nebo uvěznění mysli v těle, které je ovládáno a dělá nějaké hnusné věci (např. by navedli mé tělo, aby někoho zabil, i kdybych nechtěla) - asi jak to bylo v Trpaslíkovi v Andělé a démoni.
To první je "Inception" a to druhé "Stargate"... Very Happy Trpaslík je ale také dobrý příklad... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Ďasík Sun 05 Jun 2011, 20:50

Kolikokoli napsal:Nejhorší je z někoho udělat zeleninu a ještě horší je mít tělo zeleniny, ale mozek OK.
Koli: Souhlas... Té zelenině to už je v podstatě jedno, hrozné je to pro ty, kdo tu zeleninu znali a ví, že kdysi to byl člověk, s nápady, zážitky, názory...


Naposledy upravil Ďasík dne Sun 05 Jun 2011, 20:53, celkově upraveno 1 krát
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí... Empty Re: Svět je báječné místo k narození, pokud vám ovšem nevadí...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru