Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

+6
Kitelon
NoMouse
Shelly-Nelly
Irwain Nornossa
Ďasík
yossarian
10 posters

Strana 1 z 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Tue 19 Apr 2011, 10:12

http://www.legie.info/serie/144-pisen-ledu-a-ohne Je nadherna fantasy ukotvena v realite, takze pri cteni ma clovek pocit, ze spis cte roman nez fantasy.
Vytvoreny cely puvodni svet, charaktery propracovane do tak neuveritelne hloubky, ze jsem to v jine knize dosud nevidel.
HBO toci serial, tedka byl air prvniho dilu. http://gameofthrones.hbo.cz/
Neni to spatne,ale znalost knih je v tomto pripade zasadni pro plne vychutnani pribehu.
Jinak jsem byl jednim ze stastnych a videl jsem prvni 2 dily (2. dil dokonce v predpremiere) v kine atlas. BOMBA!!!!!

Male upozorneni na zaver. Serie Ice&Fire je silne navykova king

P.S. - Zapomente na cernobile hrdiny a souboj dobra se zlem. Zapomente na happy endy. Je tu drsna fantasy co Vas popadne za gule a nepusti.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Tue 19 Apr 2011, 12:18

Jo, ten 1. díl jsem viděla. Docela se mi to líbilo i když mám trošku "tušení", jak to bude probíhat dál. Každopádně ta mladá dcera Seana Beana (ta, co se měla vdávat), tak je pěkně na pěst Very Happy. Ale líbí se mi ta linie těch sourozenců v exilu (jména si nepamatuji - myslím ty bílovlasé).
A "princ Krasoň", kterak si užívá se svou sestrou, to taky nemělo chybu Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Tue 19 Apr 2011, 12:50

No. Jestli jsi to necetla, tak nemuzes mit tuseni. Respektive muzes, ale ne spravne. Cool
Sansa je na pest a to hrozne a to jsi jeste nevidela druhy dil.
Jaime a Cersei tam je jeste spousta veci skrytych aaaaaa.
konec. nesmim sem koukat spoileroval bych i jen naznaky.
Kazdopadne neprecist si tyhle knizky by byla nejvetsi chyba co jste kdy udelali v ramci literatury
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Tue 19 Apr 2011, 13:01

Největší chybu v rámci literatury udělal ten, kdo nečetl Silmarillion. I Bible je proti němu bez fantazie (a teď mluvím opravdu vážně a z objektivního pohledu).

A ta Hra o trůny se mi líbí a možná jsou moje předtuchy nepřesné, ale uvidíme. Každopádně mojí nejoblíbenější postavou je ta malá holčička (Arya?), ta bílovlasá kráska a ten kudrnatý synek (ne ten bastard, ale ten s tím hezkým úsměvem) Very Happy.

moje předtucha Very Happy:
Trefila jsem se alespoň v něčem? Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Wed 20 Apr 2011, 10:10

Kolikokoli napsal:Trefila jsem se alespoň v něčem? Very Happy

Mas tam jediny "hit" :-)
Jinak uuuuplne spatne vicemene vsechno :-)

Edit: Poslu ti PM okomentovany text toho spoileru.
Edit2: Je to divny, ale u Kolikokoli mam modre tlacitko "merci" Tak jsem ho zmacknul,ale nevim jestli ji to pridalo reputacni body. Tak sem nekdo neco napiste a ja se podivam jestli Vam to prida reputaci :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 11:05

Tak to je dobře, že to je jinak, alespoň to není tak prvoplánové. Mám ráda nejednoznačné postavy a děj. A dokonce jsem si už zjistila i jejich jména a narazila jsem na pár spoilerů Very Happy. Ale co, díky za PM a rozbor. To s tím "hitem" mi bylo víceméně hned jasné.

"Merci" jsem už taky párkrát viděla. Divné. Ale nijak se tu u mě neprojevilo.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Ďasík Wed 20 Apr 2011, 11:06

Tak to je drsné, podle dnešního Twitteru čte Hru o trůny i Simon Helberg. Smile
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 11:13

Tak to si musím přečíst. Jenže já už jsem, po přečtení všech knih od Tolkiena, tak trochu nejistá, když čtu nějakou jinou fantasy. Protože dnes téměř všechny fantasy knížky vychází právě z Tolkiena, takže občas mám pocit, že ty úžasné tvorové a rasy byli "znásilněni" moderním pohledem.
Ale tady zatím nevidím žádné rasy trpaslíků ani hobity, takže to možná nebude až tak špatné. Ale třeba u Zaklínače jsem trpěla. Přidat do Středozemě sex... no číst to nebylo vůbec milé...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Ďasík Wed 20 Apr 2011, 11:15

Zaklínač nemá s Tolkienem nic společného. Very Happy Žádní elfové, hobiti ani nic podobného tam není. A sex mi tam nevadil, patří to k němu.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 11:37

Jo, už vím, jmenovalo se to Krev elfů (a pak, že tam nejsou elfové). Ciri, potomek elfů, "Starší krev", i ty všelijaké názvy a jména zní podobně jako u Tolkiena, trpaslíci jsou tam taky a mám pocit, že tam bylo něco o hobitech (možná se nazývali jinak, nepamatuji si). Četla jsem jen kousek, protože mě to nebavilo (ale viděla jsem pár dílů seriálu a ten se mi docela líbil).
Totéž u Narnie. Knížky jsem přečetla sice všechny, ale naprosto z toho křičelo: "Tolkien to napsal všecko špatně, přečtěte si Narnii, ta je lepší". Nelíbila se mi (možná jen tak na oddych). A Eragon byla pro mě hloupost největší.
Ale některé fantasy se mi líbí. Jako třeba Kaynova doba. To byla opravdu skvělá knížka. Také tam byl sex, ale byl tam zařazen "normálně". U Sapkowskiho se mi nelíbilo, že popisoval elfa, člověk si vzpomněl na mocné elfy z Beleriandu a čte dál a najednou si to tam s někým užívá. Prostě mně se to nelíbilo.
První díl seriálu mi ale přišel zajímavý. Rozdělení na rody atd. je taky dobrý nápad. Zatím to vypadá, že se konečně někteří autoři fantasy začínají od Tolkiena odpoutávat... Ale přečtu si to Smile
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Wed 20 Apr 2011, 11:52

Na tehle saze je nejlepsi to, ze ti neprijde ze ctes fantasy. Spis ti pripada ze ctes stredoveky roman z nejake zeme o ktere jsi dosud neslysel.
Propracovanost deje a charakteru dalece presahuje napriklad Pana prstenu kde vzhledem k velikosti sveta a toho co vsechno tam chtel nacpat nejsou nektere postavy prokreslene do takovych detailu a jsou tam jen aby splnily nejakou ulohu. to se u martina temer nedeje.
A prestante do Martinovskeho topicku zatahovat Sapkovskeho a Tolkiena.
huš :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 12:03

Protože Pán prstenů byla "rychlovka". Tolkien to napsal jen proto, že ho vydavatelství tlačilo k napsání pokračování veleúspěšného Hobita. Kdyby byl jen Pán prstenů, tak ani neceknu. Jenže on je Silmarillion, Nedokončené příběhy nebo třeba Příběhy z čarovné říše. Tam není děj. Je to jen popis postav, významných událostí (bitvy) a vzniku světa. Opravdu je to jako Bible. Podobné členění, podobný styl vyprávění. Navíc to psal celý svůj život a stejně to nedokončil...
Ale jak říkám. Tohle zní slibně, už tam mám nějaké oblíbené postavy a vypadá to dobře. Půjčím si to v knihovně a hezky poctivě přečtu. Smile

A už mlčim Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Ďasík Wed 20 Apr 2011, 12:05

Lewise nám yossarian nezakázal, tak jdeme rozebrat Narnii... Very Happy Ne, vážně, Narnie je prostě "pokus náboženského fanatika o Středozem". Takže i když ji mám rád, Tolkienovi se prostě nevyrovná. Navíc nesnáším princip Deus ex Machina, který se tam ve formě Aslana hojně používá...

Koli: No, strašně mě zarazilo, když jsem se teď dočetl na Wiki, že když psal Tolkien Hobita, vůbec ještě netušil, že bude psát Pána prstenů, tudíž že Bilbo našel Jeden prsten.

Edit: Jo a taky jsem četl, že napsal Pána prstenů ne proto, že po něm chtěli pokračování Hobita, ale proto, že mu nechtěli vydat samostatnou publikaci o elfštině apod. a řekli mu, že mu vydají jen příběh...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 12:16

Přesně to taky hrálo roli. On nikoho nezajímalo "popisování jazyka a milionu postav". Hobit byl zase velmi úspěšný, tak mu řekli, ať napíše pokračování. Tolkien původně nechtěl, aby spolu Silmarillion (jeho miláček) a Hobit souviseli, ale pokud chtěl kdy Silmarillion vydat, tak musel napsat jeho "předzvěst". Tak tedy napsal Pána prstenů, který propojil Hobita a Silmarillion (a Pána prstenů psal 13 let, než byl spokojen). Silmarillion se mu už vydat nepodařilo, protože zemřel. Naštěstí jeho syn Christopher nalezl všechny kapitoly Silmarillionu téměř dokončené, takže ty nehotové části vypustil a vydal je samostatně (jako Nedokončené příběhy - jedna kapitola je i o osudu Galadriel Smile ).
Lewis a Tolkien byli přátelé a chodili do nějakého klubu, kde si předčítali svá díla. Lewis Tolkienovi vyčítal složitost Silmarillionu a to, že se odvrací od své víry (Tolkien byl křesťan, ale Arda má náboženství nejvíce podobné tomu řeckému). Tak začal Lewis na truc psát vlastní dílo o vymyšleném světě (Narnii) a s Tolkienem se nakonec rozešli ve zlém (Tolkien tvrdil, že Narnie je jen k smíchu).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Wed 20 Apr 2011, 12:56

Kolikokoli napsal:Půjčím si to v knihovně a hezky poctivě přečtu. Smile
A už mlčim Very Happy

Nemlcite,ale co uz s Vama. Mluvit k tematu nemuzete, protoze jste necetli, tak si tu spamujte tu Narnii (videl jsem film a dekuji nechci) a Silmalirion (jeste necetl,ale vlastnim ho)

Jinak Pisen ledu a ohne se da "pujcit" i na internetu, ale nedoporucuji kvuli tomu, ze v knizce je mapka a seznam rodu a lidi.
Kdyz si to budes pujcovat, pujc si vzdycky 1. a 2. cast dohromady. V 1. casti mas mapku atd a v 2. casti na konci je seznam rodu a postav. Obcas se to hodi.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 13:22

Díky, to je pro mě důležitá informace. Bez mapky a rodokmenů bych totiž byla asi ztracená (v Silmarillionu chyběla jedna mapka, už nevím která, a byly to muka Very Happy. Naštěstí ji přidali do Nedokončených příběhů Very Happy). Můžu se ještě zeptat, jaký je rozsah těch knih? Abych věděla, jestli si je mám půjčit ve škole, kde je musím brzo vrátit nebo až doma, kde to můžu mít půjčené i půl roku Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Wed 20 Apr 2011, 14:08

No rozsah neni malej
http://www.fantasyshop.cz/zbozi/pisen-ledu-a-ohne-i-hra-o-truny-1-dotisk
http://www.fantasyshop.cz/zbozi/pisen-ledu-a-ohne-i-hra-o-truny-2-dotisk

ale jak se do toho zactes, tak to das rychle. Zalezi na tom kolik mas casu cist. Z vlastni zkusenosti vim, ze jsem byl schopny cist i po vecerech 4-6h vkuse :-)
o vikendu cely den.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Wed 20 Apr 2011, 15:55

No, když se začtu, tak jsem taky schopná číst i 6 hodin denně, ale za chvíli nám začíná zkouškové a to budu trávit čas více čtením románů o ofiolitech než o incestních sourozencich. Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  yossarian Thu 21 Apr 2011, 10:21

Krasna interaktivni mapka http://viewers-guide.hbo.com/game-of-thrones/
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Mon 13 Jun 2011, 17:42

To je úplně drsné, musím si to někdy přečíst. Seriál je naprosto perfektní, hlavně to, že se člověk bojí i o hlavní hrdiny, protože se s nimi vůbec nepářou. To, co se stalo v 1x09 jsem tedy absolutně nečekala Shocked Shocked Shocked
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Mon 20 Jun 2011, 12:36

Lidi, sledujete tady vůbec někdo Hru o trůny? Very Happy
Ten poslední díl byl naprosto perfektní a nemám s kým sdílet pocity ohledně toho, co se tam všecko událo Very Happy. A teď ještě čekat rok, než se dozvím, jak to pokračuje! To nevydržím Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 20 Jun 2011, 12:39

Ne. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Kolikokoli Mon 20 Jun 2011, 12:48

Tak vám ji všem doporučuji. Je to hodně zvláštní dílo, trochu jako kombinace Pána prstenů ("nádech" - Martin miluje Tolkiena), Narnie (hlavní postavy jsou hodně mladé - ale v seriálu jim přidali cca 4 roky každému), WoWka (rozlehlý svět atd.), Zaklínače (nebojí se erotických scén Very Happy) a dalších. Autor se vůbec nemazlí s postavami a klidně nechá zabít hlavní postavy a je mu to jedno. Člověk se neustále bojí, jestli se ta "jeho oblíbená" postava dožije dalšího dílu.
Je to natočené opravdu nádherně (co jiného čekat od HBO Smile) a jak říkám - příběh je geniální. Knížky jsem ještě nečetla, ale chystám se na ně. Úžasné také je, že člověk si danou postavu nějak zařadí (ta je bázlivá a bude celou dobu poslušná ženuška, ten je jasně zlý a bude to děsný tyran atd.) a klidně v půlce seriálu se z bázlivé ženušky stane silná žena, která se nebojí vraždit a ze záporáka se stane úplně normální chlapík (přitom přeměna je zcela přirozená).
Prvních cca 5 dílů je rozjezdových (údajně jako celá polovina 1. knížky), ale od 6. dílu je opravdu - co díl, to překvapení. Absolutně se nedá předvídat, co se stane.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Irwain Nornossa Mon 20 Jun 2011, 13:30

Nevím, nevypadá to jako něco, co bych chtěl vidět.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  clif Thu 23 Jun 2011, 08:30

Včera jsem viděl 1. díl a vypadá to fantasticky, líbí se mi celkově architektura dobře napsané postavy a hlavně obsazení Sean Bean perfektní, Jason Momoa taky super. No vypadá to na další závislost.
EDIT: Jinak Pána prstenů zbožňuju, narnie se mi líbí a v zaklínačovi nebyli elfové popisováni jako v Tolkienovi (vysoká, prastará, pyšná a moudrá rasa), ale jako zhruba o hlavu menší utlačovaná národnostní menšina, která se snaží osvobodit (toto okopíroval i Dragon Age) skrze své teroristické mskupiny scoiatel.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně Empty Re: G. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru