Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsou titulky v RARu?

+12
Fran
polytar
wendlik
tomaskolomaznik
Thomasso
Cr4cK
karlos89
milford
Kolikokoli
yossarian
kiff77
Deever
16 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Deever Fri 09 Oct 2009, 15:48

Zdravím,
mám jen jediný dotaz přímo se týkající titulků:

PROČ jsou titulky stažitelné v raru?! Proč nejsou k dispozici úplně normálně jako srt/sub soubory?
Jestli mě něco obtěžuje, tak je to zcela zbytečné rozbalování titulků před samotným sledováním seriálu.

Díky za odpověď
D.

Deever

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  kiff77 Fri 09 Oct 2009, 16:00

mno to by me taky zajimalo proc souborek kterej ma par kilo musi byt pakovanej. kdyz clovek stahuje jeden tak to vem cert, ale kdyz je to treba cela serie, tak potes....

kiff77

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  yossarian Mon 12 Oct 2009, 13:24

Jestli te to obtezuje, tak se koukej bez titulku. O boze. Kdyz to tak vemu tak rozbaleni v Totalcomanderu trva asi tak pul sekundy, kdyz rozbaluju nejake vetsi veci v 7zipu tak me to zabere naklikat asi 5-10sekund. Fakt velke obtezovani.
Bradicku a prdelku ti utira jeste maminka nebo to uz zvladas sam?
Mejte soudnost lidi.
Co treba si uvedomit, ze kdyby nebyly titulky v nejakem archivu, tak by misto stahnuti souboru po kliknuti na odkaz by se vam odevrela stranka s titulkama? (zalezi na prohlizeci a nastaveni).
Pak by tu zase bylo na forum topick "proc nejsou v raru, musim na ne klikat pravym tlacitkem a dat ulozit jako a desne me to prudi"
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  kiff77 Mon 12 Oct 2009, 14:00

fakt moc diky za odpoved. neco podobnyho sem cekal. total commander neznam, jedu na mac os, takze nezabaleny titulky se mi rovnou stahnou.
jinak na vetsinu filmu a serialu se divam bez titulku, ale ackoliv s anglictinou nemam problem, tak rozumet sheldonovi opravdu muze, a to jeste ztezi, jen rodily mluvci. takze pokud mu rozumis, tak teda klobouk dolu....

kiff77

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Hihi

Příspěvek  Deever Mon 12 Oct 2009, 14:32

Dobře pan yossarian nás utřel ... asi ses špatně vyspal, což? Prosím, aby ses vyvaroval osobních útoků.

Jistě máš pravdu, že se někdy titulky mohou otevřít přímo v prohlížeči.
Pokud to tedy chceš řešit detailně, pak mě napadá, proč asi největší titulkový server u nás (titulky.com) poskytuje svoje titulky nezabalené... protože uživatelů s blbě nakonfigurovaným prohlížečem je minimum. A web himym.cz taktéž...

Ale pořád mi nikdo neodpověděl ... proč si tedy sami prodlužujete práci a balíte titule do RARů? Pochopte prosím, že je to, s prominutím, hloupost :-).

Ale protože se klidně můžu mýlit, navrhuji prosté hlasování mezi uživateli a diváky vašich titulků a bude.

S díky a s pozdravem ...

D.

Deever

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Kolikokoli Mon 12 Oct 2009, 16:51

Přála bych si mít takovéto starosti... cheers
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  yossarian Mon 12 Oct 2009, 17:24

kiff77 napsal:fakt moc diky za odpoved. neco podobnyho sem cekal. total commander neznam, jedu na mac os, takze nezabaleny titulky se mi rovnou stahnou.
jinak na vetsinu filmu a serialu se divam bez titulku, ale ackoliv s anglictinou nemam problem, tak rozumet sheldonovi opravdu muze, a to jeste ztezi, jen rodily mluvci. takze pokud mu rozumis, tak teda klobouk dolu....

Sheldonovi rozumim dokud nezacne valit tu svoji kulometnou mluvu. Ale o porozumneni to tu neni. Nerikej me ze jako uzivatel takove extremniho OS mas problem udelat 3 kliknuti na rozbaleni titulku...

Add Hihi: JJ pondelky jsou krusne. Ale me spis zvedla ta lenost. Titulky jsou v raru o boze. Jsou naprosto perfektni, prekladatelskej team dokonce na zaklade diskuze jeste doopravuje a dela revize titulku, final titulky jsou vetsinou do 2 dnu od vydani dilu. Navic vsechno na jednom miste, primo nalinkovane na verze xvid, 720p.

Ze to zrovna kiffovi vadi v raru je smula, ale jeste chtit po autorech at to rozbaluji je jako chtit po nekom at ti jeste rozbali zvejkacku a da ti ji do pusy. Nebo ti to neprijde?

P.S. - chci zit ve svete kde maji lidi spravne nakonfigurovane prohlizece... Mel bych mene prace po telefonu a vic casu na praci co potrebuju udelat :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  milford Mon 12 Oct 2009, 20:33

Nevím jestli tvůrcí vyjádří, ale mělo by to být z důvodu rozhození kódóvání na některých prohlížečích, když jsou přímo v srt/sub.
milford
milford

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 47
Bodů : 49
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Moravský Krumlov

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  karlos89 Tue 13 Oct 2009, 09:33

Deever napsal:Pokud to tedy chceš řešit detailně, pak mě napadá, proč asi největší titulkový server u nás (titulky.com) poskytuje svoje titulky nezabalené... protože uživatelů s blbě nakonfigurovaným prohlížečem je minimum. A web himym.cz taktéž...
Takže pro tvoji informaci... titulky.com to očividně mají vychytaný podobně jako třeba rapidshare. Já když dám stahovat mp3ku na normální stránce, začne mi ji to hned přehrávat. Stačí to teda uložit klasicky přes pravý tlačítko, plugin nevypínám protože občas se hodí. Ale když stahuju přes rapida, nic takovýho se nestane. Titulky mají podobný odpočítávací systém, tak hádám že to mají stejně a srt se v prohlížeči otevřít nemůže. Ale!!!! Na titulkách jde taky stáhnout archiv. Při normálním filmu se stáhne jeden zabalený soubor, pokud je rozdělen třeba na 2CD, jsou hned v archivu oba Smile

karlos89

Počet příspěvků : 39
Bodů : 43
Reputace : 3
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Deever Tue 13 Oct 2009, 11:15

karlos89 napsal:Takže pro tvoji informaci... titulky.com to očividně mají vychytaný podobně jako třeba rapidshare. Já když dám stahovat mp3ku na normální stránce, začne mi ji to hned přehrávat. Stačí to teda uložit klasicky přes pravý tlačítko, plugin nevypínám protože občas se hodí. Ale když stahuju přes rapida, nic takovýho se nestane. Titulky mají podobný odpočítávací systém, tak hádám že to mají stejně a srt se v prohlížeči otevřít nemůže. Ale!!!! Na titulkách jde taky stáhnout archiv. Při normálním filmu se stáhne jeden zabalený soubor, pokud je rozdělen třeba na 2CD, jsou hned v archivu oba Smile

No a? Není lepší nastavit si prohlížeč, aby mi soubory neotevíral? A i kdyby ne, tak kliknout pravým a dát "Save as..." je určitě rychlejší, než rozbalovat archiv. Ale podobné flames nejsou cílem tohoto topicu - tím totiž je navrhnout hlasování diváků/čtěnářů a vyřešit tuhle do nebe volající blbost jednou pro vždy.

Deever

Počet příspěvků : 3
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Cr4cK Tue 13 Oct 2009, 11:42

Forma dárkového balení v jakém nám milí autoři předkládají svá díla je jejich výsada. Nechme je ať si to sami dělají jak je jim to pohodlné, my jakožto koncoví uživatelé dostaneme kvalitní překlad bez práce tak či tak. O dvě sekundy dříve nebo později.

Cr4cK

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 07. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Thomasso Tue 13 Oct 2009, 14:52

jezis, vite kolik titulek byste rozbalili misto tady tech kecu?...

Thomasso

Počet příspěvků : 1
Bodů : 4
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  tomaskolomaznik Tue 13 Oct 2009, 17:39

Buďte rádi, že vám to někdo přeloží, zabalí,upne na net a zadarmo je ještě poskytne....
Být tím kdo překládá a přečíst si toto,tak se na to vykašlu:) Nejděční lidi jsou peklo lidstva

tomaskolomaznik

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  wendlik Tue 13 Oct 2009, 17:46

Osobne mi prijde kliknout na Soubor/Ulozit stranku jako + menit priponu slozitejsi, nez kliknout pravym tlacitkem a Extract here...muj nazor. Jestli to ale nekomu prijde moc slozite, tak mu to neberu, ale zakladat kvuli takovehle s prominutim kravine novy topic, to chce odvahu.

wendlik

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  polytar Tue 13 Oct 2009, 18:22

Takže celkem nechápu, proč řešíte takovou, z dovolením, p*č***nu! Proč je to tady v raru a někde jinde ne? Jedna věc je to, že pokud seriál pravidelně vychází z v několika ripech (HDTV, 720p, atd) a od několika skupin (XII, CTU, atd) tak většinou Translation Team dělá titulky na všechny ripy (díky pánové). Pokud si člověk vezme že každý díl vychází cca ve 4 releasech, to máme 4 různé titulky (odchylky v časování). Pokud by dávali na server titulky po jednotlivých souborech byl by v tom pěkný mrvník, neúměrně a hlavně zbytečně zatěžovali server (hodně malých souborů dělá divy). Z pohledu uživatele který si stáhne tbbt a nemá ponětí kterou verzi si stáhnul (moc jich není, ale prece se jen objeví) je vcelku otravné 4x stahovat titulky, přepisovat názvy (pokud chce aby se mu titulky automaticky zapnuli). Tak stačí když si stáhne jeden rar soubor, klikne na něj pravým a dá rozbalit zde. Nic víc nic míň! A pokud někoho obtěžuje kliknout myší 2x navíc tak ať si titulky stahuje někde jinde, kde je nebalí do raru.

P.s.: Pro Administrátora/Moderátora lockně te to... je to zbytečné téma, které nemá hlavu ani patu!

S pozdravem PoLyTaR
polytar
polytar

Znamení : Kozoroh Had
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 34
Místo : Ostrava

http://www.djpolytar.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Fran Tue 13 Oct 2009, 19:00

Rozbalení titulek v raru - 0,5 sekundy, hádání se o tom v nesmyslným topicu a čtení ostatních příspěvků - 30 sec , neberte to...

Fran

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  karlos89 Tue 13 Oct 2009, 19:41

Jasný, je to na palici, taky nechápu proč to řešit, když rozbalení je ten úplně nejmenší problém. Jestli mě něco neuvěřitelně otravuje, tak je to přejmenovávání titulků aby měli stejný název s videem. Vzhledem k tomu, že to je potřeba udělat u 99% stažených titulků ze všech webů, tak tu s tím ale neremcám, když i stejný release může mít u různých lidí určitý odchylky v názvu Smile

karlos89

Počet příspěvků : 39
Bodů : 43
Reputace : 3
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  baal666 Tue 13 Oct 2009, 19:59

pokud nepoužíváš windows media player quick time atd., ale BS player tak můžeš jednoduše pouštět video s jakýmakoliv titulkama
ke stažení:
kód:
http://www.edownload.cz/sw/bs-player/download/
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  karlos89 Tue 13 Oct 2009, 22:23

Mám k dispozici jako hlavní přehrávač KMPlayer, vedlejší VLCPlayer a na HDčko Media Player Classic Home Cinema. BSko jsem zahodil už dávno, někdy krátce po tom, když ho akorát nabušili spywarem. KM i VLC mají interní kodeky a KM zvládá tolik funkcí, o kterých se jiným přehrávačům ani nezdá Twisted Evil Zrovna přehrávače mám vyřešený, ale je pohodlnější to spouštět rovnou, než pak hledat na disku vedlejší titulky Smile

karlos89

Počet příspěvků : 39
Bodů : 43
Reputace : 3
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  baal666 Tue 13 Oct 2009, 22:42

karlos89 napsal: je pohodlnější to spouštět rovnou, než pak hledat na disku vedlejší titulky Smile

to jo, ale někdy máš třeba eng titulky potom cz chceš se podívat na oboje a pak už je to trochu otrava manipulovat s těma titulkama... Taky mám rád funkci v BS, že to samo hledá na netu titulky, takže se člověk vůbec nemusí otravovat se stahováním (musí to už být aspoň pár dní starý díl aby tam byly i české a anglické jsou třeba k BBT už v úterý okolo 12:00)
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  yossarian Wed 14 Oct 2009, 10:06

karlos89 napsal:Mám k dispozici jako hlavní přehrávač KMPlayer, vedlejší VLCPlayer a na HDčko Media Player Classic Home Cinema. BSko jsem zahodil už dávno, někdy krátce po tom, když ho akorát nabušili spywarem. KM i VLC mají interní kodeky a KM zvládá tolik funkcí, o kterých se jiným přehrávačům ani nezdá Twisted Evil Zrovna přehrávače mám vyřešený, ale je pohodlnější to spouštět rovnou, než pak hledat na disku vedlejší titulky Smile

KM PLAYER ROCKS!
VLCcko jako bokovka, hlavne diky tomu ze existuje portable verze (www.portableapps.com)
KM zatim umel vzdycky vsechno co jsem potreboval a zvetsovani a pohybovani videa je naprostej luxus ktery jsem zatim jinde nepoznal. pomoci +- upravite velikost, pomoci sipek presunete video na monitoru kam potrebujete, proste pohoda.
Kdyz clovek kouka na filmy, ruzne serialy - tzn ruzne formaty, ruzna rozliseni, velikosti atd, tak si krasne behem 2-5 sekund kazde konkretni video nasteluje na obrazovce jak potrebuje.
proste luxus, kam se hrabou ostatni prehravace.

P. S. - vim,ze muj prvni post byl ostrej,ale jsem rad, ze stejny nazor na tu nebetycnou lenost s rozbalovanim titulku nemam jen ja :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  karlos89 Wed 14 Oct 2009, 10:13

yossarian napsal:VLCcko jako bokovka, hlavne diky tomu ze existuje portable verze (www.portableapps.com)
VLC mám samozřejmě v portable verzi, jde krásně nosit na flashce a necpe se kam nemá Smile
Ale KMPlayer je fakt bezkonkurenční, už to, že si můžu za chodu upravovat časování titulků, pouštět externí zvukovou stopu apod. je prostě paráda.

karlos89

Počet příspěvků : 39
Bodů : 43
Reputace : 3
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  yossarian Wed 14 Oct 2009, 10:17

karlos89 napsal:
yossarian napsal:VLCcko jako bokovka, hlavne diky tomu ze existuje portable verze (www.portableapps.com)
VLC mám samozřejmě v portable verzi, jde krásně nosit na flashce a necpe se kam nemá Smile
Ale KMPlayer je fakt bezkonkurenční, už to, že si můžu za chodu upravovat časování titulků, pouštět externí zvukovou stopu apod. je prostě paráda.

VLC - presne tak + "nainstaluje" se to i na pc kde nemas prava (prace,cizi pc)
KMPlayer -jj to casovani titulku je taky genialni.
Asi tu delame reklamu, jsme uplne OT, ale KMP je proste takovej luxus, ze vsem dosut nepoznamenanym DOPORUCUJI. A uz koncime, at nedostanem zluty ovoce Cool
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Titulky

Příspěvek  big.shakespear Tue 20 Oct 2009, 20:00

Sorry za trosku pozdni poznamku, ale jaky největší titulkový server u nas myslis Deever? pac jestli myslis titulky.com(jak mas naspsane), tak90% titulku je tam take zabaleno. Teda jestli te to nepresmeruje nekam na nejaky server v jine dimenzi xD.

big.shakespear

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 02. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  macros Tue 20 Oct 2009, 20:57

Jen takovej detail, nevim jak je to konkretne u titulku, mozna to vetsina prehravacu zvlada, ale textove soubory se casto bali do archivu, protoze unixove systemy maji jine konce radku ('\n' vs. '\n\r'). Zip ci rar si s tim poradi a vysledny soubor funguje spravne na platforme na ktere to rozbalujete..

Doufam, ze je to trochu srozumitelny;)

macros

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsou titulky v RARu? Empty Re: Proč jsou titulky v RARu?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru