Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

+14
xegiie
yossarian
sofis
Pinny
minnie
Kolikokoli
trinx
moss
Miro
enemy of god
mike2
Ďasík
Kitelon
Strix
18 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  sofis Tue 08 Jan 2013, 16:28

podle mě jeden z nejlepších dílů týhle serie každá linka super ale u mě vyhrála ta kde si Amy hraje na nemocnou a Sheldon jí ošetřuje Laughing

sofis

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 11
Bodů : 11
Reputace : 0
Datum registrace : 05. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Tue 08 Jan 2013, 19:47

Pinny napsal:
minnie napsal:já nejím nic co bydlelo pod vodou Very Happy

Made my day lol!

Muj taky.

Delal jsem cca rok s Vegankou s presvedceni. Ke hospodarskym zviratum se chovame spatne, nebudu jist maso, vejce, mliko apod.
Tohle je imho extrem, protoze nemohla ani vetsinu cokolad bezne dostupnych v supermarketu, protoze v nich je neco co je puvodne od zvirete.
Ja bych se bez masa obesel, kdybych musel. Jako nucene- nejaka svetova pohroma, maso proste neni. Smolik, to beru.
Nejakej vegetarian na me zkousel "kdybys to musel zabit, tak to nejis". Ou, jaka chyba. Mel me za prazaka (coz sice jsem), ale diky bydleni v podstate na okraji prahy se vic povazuju za vesnickeho prazaka. Zabijacky me nejsou cizi a co se me tyce- podej mi tu kulovnici/porazkovou pistol. :-)
Jinak hrbet z mladeho jihoamerickeho bejcka, rawmedium, pekne v hrube soli. mnamka.
Ale obecne si myslim,ze k hospodarskym zviratkum by jsme se mohli chovat lepe. Situace v chovech rozhodne neni pro ty zvirata dobra. Veci jako "foie gras" rozhodne neschvaluji.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 08 Jan 2013, 19:53

yossarian napsal:Delal jsem cca rok s Vegankou s presvedceni. Ke hospodarskym zviratum se chovame spatne, nebudu jist maso, vejce, mliko apod.
Tohle je imho extrem, protoze nemohla ani vetsinu cokolad bezne dostupnych v supermarketu, protoze v nich je neco co je puvodne od zvirete.
Ja bych se bez masa obesel, kdybych musel. Jako nucene- nejaka svetova pohroma, maso proste neni. Smolik, to beru.
Nejakej vegetarian na me zkousel "kdybys to musel zabit, tak to nejis". Ou, jaka chyba. Mel me za prazaka (coz sice jsem), ale diky bydleni v podstate na okraji prahy se vic povazuju za vesnickeho prazaka. Zabijacky me nejsou cizi a co se me tyce- podej mi tu kulovnici/porazkovou pistol. :-)
Jinak hrbet z mladeho jihoamerickeho bejcka, rawmedium, pekne v hrube soli. mnamka.
Ale obecne si myslim,ze k hospodarskym zviratkum by jsme se mohli chovat lepe. Situace v chovech rozhodne neni pro ty zvirata dobra. Veci jako "foie gras" rozhodne neschvaluji.
Amen Very Happy
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Tue 08 Jan 2013, 20:58

foie gras je úžasné žrádlo, jako dokázala bych bez toho žít, ale neodmítnu když se někde nabízejí Smile
stejně to nepřestanou jíst ostatní i když to budu bojkotovat já.. tak proč si to odpírat Very Happy
jinak dobrý krvavý steak je dobrý krvavý steak, o tom žádná Very Happy nevím jestli bych bez toho vydržela.. Very Happy jako asi jo, kdyby prostě nebylo maso.. přiznám se že s kanibalismem bych asi měla problém Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Tue 08 Jan 2013, 21:04

Jako... to foie gras je přesně jídlo, které bych nejedla z přesvědčení - nejím nic, kvůli čemu ty zvířata zbytečně trpí. Stejně tak bych nejedla žraloky, velryby atd., ať už mají maso jakkoli dobré.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Wed 09 Jan 2013, 00:18

jo to já kdybych měl jíst co si zabiju, tak asi chcípnu hlady:D
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Wed 09 Jan 2013, 11:02

xegiie napsal:jo to já kdybych měl jíst co si zabiju, tak asi chcípnu hlady:D

Nothing Hill- "tato karotka byla zavrazdena" Very Happy

Minnie- souhlas, foie gras jsem mel a je to dobrota, ale proste to nasilne prekrmovani a omezovani pohybu.
Az propukne ta zombie vlna a stanu se tim zemedelcem, tak neudu mit problem vykrmit si pasika a pak ho pichnout. Ale husu bych do zeme nezakopaval, abych mel jatyrka.
A kdyz je rec o tom hovezim. Hnedka bych sel do ambiente Very Happy mnam.
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Wed 09 Jan 2013, 12:01

yossarian napsal:A kdyz je rec o tom hovezim. Hnedka bych sel do ambiente Very Happy mnam.
no jo, pán je labužník.. nenávidím tě, teď mám chuť taky Very Happy i když krávy tu teda naštěstí taky docela umějí.. Smile ale na domácí hranolky u čestra teda nemají...
yossarian napsal:Nothing Hill- "tato karotka byla zavrazdena" Very Happy
lol!
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Wed 09 Jan 2013, 13:28

minnie napsal:
yossarian napsal:Nothing Hill- "tato karotka byla zavrazdena" Very Happy
lol!

To je proste uzasna scena :-)
https://www.youtube.com/watch?v=vXIdcA6mlV4
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Wed 09 Jan 2013, 14:16

já vím, jeden z romanťáků co fakt můžu Smile hugh je totiž slaďoučký.. Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Wed 09 Jan 2013, 15:07

Pinny napsal:... mě štve, jak někteří lidi opovrhují určitým masem a ještě říkají, jací jsou lidi prasata, že jedí takové maso. Jak kdyby byl snad nějakej rozdíl mezi koněm nebo krávou. Zvíře jako zvíře. Stejně tak mi přijde pokrytecký nadávat na Číňany, že žerou psy.
Přesně tak, tyhle dohady mi taky přijdou tragikomický. Rolling Eyes Jiná věc už je, že např. v Asii jsou poměrně rozšířený praktiky, kdy jsou některý hovada schopný vařit psy nebo kočky zaživa, ale to by bylo na samostanou debatu (nebo možná raději ani ne) Evil or Very Mad

Pinny napsal:Si nedáš třeba ani rybu občas? Znám mnoho vegetariánů, co aspoň tu rybu občas sní.
Ne, nedám. Je to taky zvíře a maso. Pokud znáš "vegetariány", kteří jedí ryby, tak to nejsou v pravém slovasmyslu vegetariáni - to jen pro vyjasnění pojmů - nemyslím to nijak elitářsky Laughing

yossarian napsal:Delal jsem cca rok s Vegankou s presvedceni. Ke hospodarskym zviratum se chovame spatne, nebudu jist maso, vejce, mliko apod. Tohle je imho extrem.
Extrém to není, je to pravda. Např. krávy chované ve velkochovech na mléko "žijí" bohužel ještě v mnohem horších podmínkách než ty, které jsou chované na maso (ty se alespoň většinou pasou venku, protože kdyby pořád stály, budou mít tuhé maso, zatímco "dojnice" jsou připojené téměř nonstop). O veganství jsem přemýšlel ze stejných důvodů - bohužel ale v dnešní společnosti bych tímhle už příliš komplikoval život sobě i lidem okolo (většinou se pak nenajíš jinde než doma), takže tady i u mě zvítězila pohodlnost a jsem "jen" vegetarián. Každopádně jsem VELMI rád, že vajíčka nemusím v obchodech kupovat vůbec (přes babičku mám stálý přísun domácích), mlíko nepiju (ta bílá hmota, co se pod tímhle názvem běžně prodává, má stejně výživnou hodnotu nula, jen to zahleňuje a zanáší střeva) a mléčný produkty jím taky vlastně docela málo. Akorát bez sýrů bych měl asi fakt už docela problém... Neutral

yossarian napsal:Nejakej vegetarian na me zkousel "kdybys to musel zabit, tak to nejis". Ou, jaka chyba.
Tady souhlasím tak napůl - sám už jsem opatrnej na podobný výroky vůči ostatním, ale já maso nejím mimo jiné právě proto, že vím, že bych měl obrovský problém nějaké zvíře sám zabít (muselo by mi asi jít o život), takže bych si připadal sám před sebou jako pokrytec, kdybych nechával někoho jiného dělat "špinavou práci" za mě a já jsem si jen v sladké nevědomosti (hlavně o ničem nepřemýšlet) šel koupit úhledný růžový balíček s usměvavým prasátkem na obale... Evil or Very Mad Vím, že je to pro hodně lidí dilema a nikoho za tenhle přístup neodsuzuju, ale faktem je, že těch, kteří dokáží převzít plnou zodpovědnost za to, co jedí (tzn. zvládli by svůj oběd zabít sami), si vážím víc (alespoň pokud to člověk udělá rychle a bezbolestně, jako nutné zlo - úchyláci, kteří se v tom vyžívají, jsou zase ještě samostatná kategorie)...

yossarian napsal:Zabijacky me nejsou cizi...
Mně bohužel taky ne. To už asi do konce života nevytěsním... Sad

yossarian napsal:Veci jako "foie gras" rozhodne neschvaluji.
Jo, na takový prasárny (omlouvám se prasatům) je snad škoda i slov (stejně jako rány, která padne vedle). Z podobných věcí se mi vážně zvedá žluč a s chutí bych udělal totéž "lidem", kteří podobné praktiky vymysleli nebo je provozují...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 10 Jan 2013, 01:14

Mleko piju taky jen obcas, ale bez sejra bych nemohl. Co taky prikusovat k dobremu vinku, nez nejakej dobrej syr Wink
Vegetarianstvi je proste volba, kterou si momentalne nedovedu predstavit, ze bych udelal. Vidim to tak, ze se snazim o dobrou kombinaci z obou stran.
Elf ze me asi nebude (bozi scena v hobitovi, ta elfska vecere)

yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  xegiie Thu 10 Jan 2013, 02:31

jo ta scenka mě dostala, jak slyšeli jídlo, tak šli a ..... jak to tam prohrabovali, a koukali na to Very Happy Very Happy
xegiie
xegiie

Znamení : Štír Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 291
Bodů : 293
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 12. 11
Věk : 37
Místo : Sebranice

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Thu 10 Jan 2013, 13:33

Tak to já jím v podstatě všechno. Maso (jakékoli), mlíko (klidně i celý litr na posezení), vajíčka (minimálně 6), sýry (všechny, ale nejradši ementálského typu), zeleninu, ovoce, těstoviny, rýži. V obchodě nejvíc času strávím u ovoce a zeleniny (hodně mám rád i exotické, mango, papayu a tak, ale jsou hrozně drahé) a u sýrů a jogurtů, to jsou moje srdcovky. A teď zrovna jím suprový zeleninový salát (okurka, různobarevná paprika, rajčata) se sýrem a krabím masem. Smile Včera jsem měl těstoviny s kuřecím masem a žampióny. A jestli se mi bude chtít, budu večer dělat zeleninovou polívku s kuřecími srdíčky a kuřecí stehna s bramborem... Zatím jsou v mražáku, moc se mi nechce. Very Happy

Ale takový ovárek nebo svíčková nejsou nikdy k zahození. Very Happy

Jo, co je to to vaše foie gras? Nechce se mi to hledat...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  MartyCZ Thu 10 Jan 2013, 13:44

Ehm, Wink
Foie Gras - S06E11 ("Veterinář říkal, že když jí budu dál dávat foie gras,...") - Játra hus a kachen, které jsou překrmovány přímo do žaludku zavedenou sondou, která je zásobuje speciální krmnou směsí, zatímco jim je zcela zabráněn pohyb.
SheldonWiki
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 13:46

Ďasík napsal:Jo, co je to to vaše foie gras? Nechce se mi to hledat...
Stručný překlad: týraní zvířat Sad

http://googleitfor.me/?q=foie+gras


Naposledy upravil Strix dne Thu 10 Jan 2013, 13:49, celkově upraveno 2 krát
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Thu 10 Jan 2013, 13:46

Já věděl, že už jsem to někde četl... Hmm, tak to je fakt psycho...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 15:24

Jo, taky su na mléčný výrobky. Mlíko taky vypiju i litr na posezení. Sýry zbožňuju, hlavně ty s bílou plísní. Ty jsou nejlepší. A ty "zabíjačkové" věci nejím. Ani ne tak z "přesvědčení" jako spíš z důvodu, že nemám ráda vepřové (nejlepší maso je hovězí) a taky nesnáším "krvavé".
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  yossarian Thu 10 Jan 2013, 15:32

No jako pockej. Koli to si trochu odporuje. Nerikej mi, ze hrbitek z mladeho bejcka si nechas udelat well done :-)
to bys musela mit kusadla jako terminator, navic to pak neni dobre. nejlepsi je fakt medium (maximalne), idealni je medium - neboli nedodelane medium. maso zustane krasne stavnate, uprostred je trosku ruzove casti a kdyz zmacknes nozem, tece stava z masa zabarvena hnede a ne cervene.
posolit a lahoda :-)
yossarian
yossarian

Znamení : Vodnář Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 438
Bodů : 470
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 42

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 15:36

No, hovězí je drahé, takže ho jím zatím jen formou různých tureckých jídel, které připraví manžel od sestřenky (což je prakticky jen pravej kebab Very Happy). "Kusy" masa nemám ráda skoro vůbec. Nejsem ani moc na kuřecí řízky. Jediný druh masa, kterého sním třeba i kilo a je mi to jedno, je rybí (dravci, ne nějakýho smradlavýho kapra).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Thu 10 Jan 2013, 16:16

je to drahé, ale dobré.. slintám jen na to pomyslím Very Happy yossarianovi asi vypado rare u té správné úpravy masa.. tak to mám taky nejradši Smile a správná připomínka, to co z toho masa pak teče samozřejmě není krev Smile
nebo pak můžu úplně syrové, carpaccio, tataráček... Twisted Evil
vepřové je taky dobrota, když to není nudná panenka.. nebo jehněčí, to miluju.. kuřecí moc nemusím, to radši krůtí.. nebo kachýnku.. taky králíka, a klidně sním králíka ferdu od dědečka co ráno nakrmíš a večer máš na talíři Very Happy od toho ta zvířata jsou.. a aspoň víš že je to čerstvé a nenapuštěné vodou a hormony.. Smile
miluju zvěřinu, klidně bych šla někdy i na hon, i když se přiznám že na zvíře bych asi nevystřelila..
z ryb jsem se naučila jíst uzeného lososa a to tak, že na něj dokonce občas mám i chuť, a sumce dvakrát ročně (od tatínka na vánoce a v létě na gril Very Happy)
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Thu 10 Jan 2013, 16:20

minnie napsal:...od toho ta zvířata jsou...
Věc názoru Rolling Eyes Osobně tohle považuju za jeden z nejhloupějších "argumentů" proti vegetariánství...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 16:24

Nechtěla jsem být první, kdo to řekne, ale... zvířata tu nejsou od toho, aby se člověk dobře nažral. Není to potravní pyramida s člověkem na špičce, ale potravní řetězec, jehož součástí člověk je. Zvířata (včetně člověka) se navzájem požíraly a požírat budou. Ovšem mučení (co jiného to násilné přikrmování je?) je naprosto něco jiného a neodpustitelného.
A musím říct, že mě docela zarazilo (i možná znechutilo), že sežereš "králíka Ferdu", jak sama říkáš, stejně jako vnitřnosti mučených zvířat, ale ve skutečnosti bys to zvíře sama nebyla schopná zabít (akorát jít na lov a dívat se jak to zvíře umírá rukou někoho jiného?) Je to dost... confused
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Thu 10 Jan 2013, 16:41

nebyla bych schopná vystřelit! a už jen z toho důvodu, že bych rozhodně nechtěla to zvíře trefit špatně aby se trápilo.. já jsem samozřejmě pro aby zvířata při chovu měla důstojné podmínky (přiznávám, s foie gras se to neslučuje, ale prostě je to dobré, nebudu si hrát na pokrytce), proto si radši dám toho spokojeného domácího ferdu než nějakého překrmeného chudáka z velkochovu..
jinak ano, potravní řetězec, ale ten znamená, že my jíme zvířata a v nějaké formě je zase krmíme, ne? nebo jak jinak by sis ten řetězec představovala? mimochodem, součástí toho řetězce jsou i ryby.. i rostliny.. tak co s tím? taky je necháme být?
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Thu 10 Jan 2013, 16:45

Kdo říká, že je máme nechat žít? Zvířata nejsou otroci pro maso! Ano, chovat je, jíst je, to je v pořádku, ale musíme jim dát něco na oplátku a to rozhodně není trubice do žaludku, zakopání do země nebo mačkání se několika kusů v malém prostoru...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA] - Stránka 2 Empty Re: S06E10 - The Fish Guts Displacement [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru