Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

+27
rampage
hesher
balastik
Agamemnon
Jitřní dar
NoMouse
kezir
mike2
minnie
Strix
Fulcrum
filda44
Grepis
Kal-El
Ďasík
EternalPilgrim
yossarian
Irwain Nornossa
Kitelon
bodomkes
Gabrielle
Kolikokoli
MartyCZ
peepay
Pinny
R&omize
baal666
31 posters

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Sat 15 Oct 2011, 02:27

Kolikokoli napsal:Jen proto, že si někdo myslí, že manželství je jen cár papíru, neznamená, že to tak je. Manželství je další krok ve vztahu a pravděpodobně ten nejdůležitější...
Neřekl jsem (a ani si nemyslím), že by bylo manželství jen cárem papíru. Ale stejně tak rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že by to měl být nejdůležitější krok ve vztahu. V první řadě neberu tohle dělení vztahu na přesně vytyčené etapy. Každý vztah se vyvíjí a sestává (především od chvíle, kdy spolu partneři začnou bydlet) z tisíce, možná miliónu malých krůčků (a přešlapů) Smile A v představě, že se vstupem do manželství dochází k něčemu zásadnímu a velkému, vidím velkou naivitu spojenou s hledáním (v dnešním světě tolik chybějící) jistoty. Lidé prostě chtějí věřit, že když si někoho "vezmou", že tím dodají svému vztahu větší váhu a význam nebo dokonce, že jim to bude lépe či déle fungovat. A taky jsou často trochu líní, proto se jim líbí představa, že na vztahu "udělají kus práce", dostanou se do onoho bodu, kdy si řeknou "ano" a pak už to bude fungovat tak nějak automaticky (nebo minimálně mnohem snadněji než dřív). A tomu já prostě nevěřím Laughing Nemám k manželství vyloženě odmítavý postoj a pokud bych se třeba časem dostal do bodu, kdy budeme s přítelkyní bydlet spolu, bude to fungovat a ji prostě napadne, že bychom se mohli vzít, protože to pro ni bude mít význam, nemám důvod říct ne, pokud budu vědět a cítit, že s ní chci být tak jako tak. A kdo ví, třeba to jednou napadne i mě a přijde mi to jako hezké gesto Smile Ale na to, abych věděl a cítíl, jestli jsme "já a ty" nebo "my", razítko ani posvěcení úřadů (či nedej Bože církve Laughing) nepotřebuju. Dokud se dokážeme navzájem radovat z úspěchů a radostí toho druhého, i když třeba nebudeme vždycky schopní všechny plně sdílet/pochopit/docenit, vím, že to má smysl. Ale pořád je to každodenní, pozvolný, nezadržitelný vývoj (v němž hraje případný vstup do manželství spíš menší roli). Skutečný zlom ve vztahu, znamenající, že se budeme muset začít chovat o něco opatrněji či zodpovědněji, vidím opravdu až s narozením (resp. početím) dítěte, protože tady je význam obou rodičů nezpochybnitelný a tady už si musí každý uvědomit, že na sebe vědomě bere zodpovědnost za někoho jiného - narozdíl od "pouhého" soužití dvou lidí, ať už oddaných či nikoli, kteří jsou bez ohledu na sílu své lásky (v ideálním případě) stále dvěma dospělými, samostatnými jedinci, kteří jsou spolu, protože jsou společně silnější a dokáží se navzájem obohacovat, nikoli ale proto, že by jeden bez druhého neuměl žít... sunny

Ad "tapetování" - ban za to snad nedostanu... Laughing


Naposledy upravil Strix dne Sat 15 Oct 2011, 09:35, celkově upraveno 1 krát
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  kezir Sat 15 Oct 2011, 08:53

Po s05e04 sem si říkal kde jsou Stuart, bo jeho krámek sme dloho neviděli, nebo Leslie....a helemese Stuart je zde Smile A tento díl....sákra ten se povedl Smile Paráda....víc nemám co říct Smile

kezir

Počet příspěvků : 20
Bodů : 22
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  minnie Sat 15 Oct 2011, 09:19

Strix napsal:Neřekl jsem (a ani si nemyslím), že by bylo manželství jen cárem papíru. Ale stejně tak rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že by to měl být nejdůležitější krok ve vztahu. V první řadě neberu tohle dělení vztahu na přesně vytyčené etapy. Každý vztah se vyvíjí a sestává (především od chvíle, kdy spolu partneři začnou bydlet) z tisíce, možná miliónu malých krůčků (a přešlapů) A v představě, že se vstupem do manželství dochází k něčemu zásadnímu a velkému, vidím velkou naivitu spojenou s hledáním (v dnešním světě tolik chybějící) jistoty.
podle mě nejde ani o ten okamžik toho vstupu do manželství, jako spíše o rozhodnutí o tom, že chci tenhle krok udělat.. vnímám to jako velké rozhodnutí a souhlasím s koli, že od toho bodu se vztah dvou lidí může změnit..
troufnu si tvrdit - na základě toho jak píšeš, a jak jsem pochopila, s přítelkyní spolu zatím "jenom" chodíte, nebydlíte - že na tohle postupem času změníš názor, trochu ustoupí tahle radikalita, protože každý vztah je o kompromisech.. a čím vážnější je, tím víc je důležité toho druhého respektovat, ale také dělat závažná rozhodnutí společně..
s koli souhlasím ve všem, bernie se zachovala úplně normálně, a myslím, že by se podobně zachovala většina lidí.. a to že do toho zapojila jeho matku? ta o tom přece musí vědět, aby se připravila na to že letí do vesmíru Very Happy kdo jiný by howiemu vařil kakao a krájel amarouny? Laughing
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Strix Sat 15 Oct 2011, 10:03

minnie napsal:podle mě nejde ani o ten okamžik toho vstupu do manželství, jako spíše o rozhodnutí o tom, že chci tenhle krok udělat...
Nemůžu si pomoct - já v tom pořád nevidím žádný zásadní rozdílů, jestli spolu dva lidi dlouhodobě spokojeně žijí, jsou jeden pro druhého významnou součástí života, před nikým to netají, jsou schopni si vyjít ven společně s přáteli toho druhého atd. a buď na to mají nebo nemají navíc ještě "potvrzení" Smile Ten zlomový význam se stírá od chvíle, kdy (nejen) u nás padnul vliv křesťanství na většinovou společnost, takže už dnes většinu lidí jeho rodina ani nikdo jiný neodsoudí, když přizná, že žije/"hřeší" s někým, s kým není v "posvátném svazku manželském" Laughing

Já tady nehlásám, že by měl být člověk egoista a bez přemýšlení partnerovi cokoli suše oznamovat a považovat za samozřejmost, že partner z toho bude mít radost nebo si minimálně nedovolí nic namítnout. Souhlasím, že důležitá rozhodnutí, která se dotknou obou, by měli partneři dělat společně. Ale v situaci, kdy se člověku naskytne jedinečná příležitost splnit si svůj sen, respektive dokázat něco, co je pro něj opravdu důležité, vidím čestnou výjimku, kdy od partnerky (nebo časem i manželky) opravdu očekávám téměř bezvýhradnou podporu nebo (v "nejextrémnějším" případě) alespoň souhlas (a považuju za samozřejmost, že to platí i naopak).

Na druhou stranu uznávám, že jsem zatím z velké části teoretik a občas trochu idealista Laughing A s přítelkyní spolu opravdu - jak sis správně odvodila - zatím nebydlíme. Samozřejmě tudíž připouštím, že můžu věci časem trochu přehodnotit Wink Ale momentálně jsem prostě přesvědčený, že je samotnou podstatou partnerství společně růst, nikoli se v růstu a rozletu brzdit.
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 15 Oct 2011, 11:09

Strix napsal:...
No, ale jim už nejde jen o nějaké to chození, je to spíš takové "dohodnutí do budoucnosti o tom, že spolu budeme žít i ve špatných časech a budeme spolu mít děti". Bernie už prostě o Howardovi přemýšlí úplně jinak. Není to její kluk ani partner, je to otec jejich budoucích dětí a její manžel. Pochybuju, že by se chtěla stát mladou vdovou. Ono rozhodnutí "vzít se" je prostě závazek. Když spolu dva chodí a pohádají se, tak se jednoduše mohou rozejít a bude to. Prostě se nebudou vídat. Ale když už jsou manželé, tak to takto jednoduché není a oba se budou snažit víc ten vztah zachránit.
Opět: NEŘÍKÁM, že to tak DOOPRAVDY funguje v reálném životě, ale rozhodně to takto funguje v SERIÁLECH (obzvlášť amerických).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 15 Oct 2011, 12:12

Wow, tak tohle byla úplně nejvíc nejlepší epizoda z páté série a asi jedna z nejlepších z celého seriálu! Very Happy Neuvěřitelné se stalo skutkem, tohle se stylem vyrovnalo první sérii. Pokud to takhle bude pokračovat dál, tak bravo, přesně takhle se mi TBBT líbí.

K epizodě:
Při usmiřování s Wilem jsem pořád čekal nějaký hrozný podraz, to že se s ním opravdu skamarádil mě taky překvapilo, ale rozhodně mi to nevadilo, byl to příjemný zvrat a jak bylo řečeno, Wil Wheaton si celou dobu se Sheldonem spíš hrál a bavilo ho, jakou k němu chová nenávist. Teď se rozhodl ho zase šokovat tímto. Wink
K té vaší nekonečné debatě Bernie X Howard - souhlasil bych spíš se Strixem, od Bernadette to prostě bylo dost podlé, uznaly to koneckonců všechny postavy v seriálu. Ale chápu, že to pro ni byl šok a její omluvu "přijímám". Smile
A taky si myslím, že Howard je jen hrozně naivní a vyhodí ho u prvních zdravotních testů, na druhou stranu, dnes už do vesmíru lítají i "obyčejnější" lidé a myslím si, že není vyžadován tak špičkový zdravotní stav, obzvlášť u vědce. Na "skutečné" astronauty, kteří za průběh celé mise ručí, jsou určitě kladeny větší nároky.
Koli: a že to tak funguje v seriálech - co má být? Tohle přece není klasický americký seriál typu Přátelé, ke kterým mám spíš odpor Twisted Evil , tenhle je právě jiný. Právě proto se mi líbí, že se to tímto dílem zase vrací do starých kolejí, ten posun k přáteloidním seriálům se mi vůbec nelíbil. Možná by se tenhle díl líbil i Geserovi. Laughing

A k tapetování - ne rozhodně to není přehlednější. Když pročítám příspěvky za sebou, tak tak nějak očekávám, že se budou aktéři diskuze střídat a když jsou pod sebou tři příspěvky od stejného autora, tak je to hodně matoucí. Pokud člověk jednotlivé odpovědi různým lidem oddělí citacemi v rámci jednoho příspěvku, tak je to určitě přehlednější. Samozřejmě, pokud je diskuze, kde přibývá jeden příspěvek za druhým a člověk si až po odeslání prvního vzpomene, že chce reagovat na něco dalšího a je vysoká pravděpodobnost, že mezi tím přibydou další příspěvky, tak je lepší začít psát nový, ale ne to rozdělovat do víc příspěvků od začátku záměrně. A Strixi, je to věc názoru, ale bohužel proti tobě stojí moderátor a admin a ti v tomto případě mají hlavní slovo bez ohledu na názor ostatních. Twisted Evil
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  baal666 Sat 15 Oct 2011, 12:47

Už dlouho jsem nečetl tak zajímavou diskuzi na tomto fóru... asi to bude tím, že už jsem dlouho nečetl diskuzi, ve které by tak rozsáhle přispíval Strix... S jeho názory se plně stotožňuji, jak s tím "tapetováním" tak se sporem bernadette/manželství...
Bernadettin strach je navíc naprotsto neopodstatněný... V sojuzech zemřeli akorát 3 kosmonauté(pokud se nepletu) a to kvůli závadě, která byla samozřejmě na všech dalších lodích odstraněna. To že amíkům každou "chvíli" bouchne raketoplán a umře v něm 7 lidí s tím nemá co dělat, protože ty už nelítají. Šance na úmrtí je tudíž téměř mizivá a Bernadettino chování je tedy jen naprosto nebetyčné sobectví a otrokářství...
Bránit někomu v dosažení jeho cílů, zvlášť těch nemožných, když se stávají možnými, kvůli svému neopodstatněnému strachu nebo jiným "vrtochům", je snad to nejsobečtější, co jde vůbec udělat...
Kdyby mně tohle někdo udělal, tak bych s ním nezůstal ani minutu...
baal666
baal666

Znamení : Panna Prase
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 327
Bodů : 397
Reputace : 4
Datum registrace : 01. 10. 09
Věk : 28
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 15 Oct 2011, 12:49

minnie napsal:podle mě nejde ani o ten okamžik toho vstupu do manželství, jako spíše o rozhodnutí o tom, že chci tenhle krok udělat.. vnímám to jako velké rozhodnutí a souhlasím s koli, že od toho bodu se vztah dvou lidí může změnit..
troufnu si tvrdit - na základě toho jak píšeš, a jak jsem pochopila, s přítelkyní spolu zatím "jenom" chodíte, nebydlíte - že na tohle postupem času změníš názor, trochu ustoupí tahle radikalita, protože každý vztah je o kompromisech.. a čím vážnější je, tím víc je důležité toho druhého respektovat, ale také dělat závažná rozhodnutí společně..
Osobně třeba tu společnou domácnost považuju za důležitější než samotné manželství. Aspoň pokud můžu soudit podle sebe - my se brali v době, kdy už jsme spolu osm let žili, a rozhodně nemáme pocit, že by se tím něco zásadního změnilo. Ne že by to bylo bezvýznamné, ale třeba právě zařízení společné domácnosti, společná koupě bydlení a nebo konečně děti, v tom vidím daleko významnější milniky vztahu.

Koneckonců existují páry, které se nevzaly celý život a fungovaly takhle mnohem lépe než mnoho jiných, které se rozvedly po dvou nebo třech letech. Často je problémem právě takové uspěchané manželství. Obávám se, že přesně tohle je problém, který může potkat Howarda a Bernardetẗe - žijí spolu sotva pár měsíců, ona pořád ještě s vytřeštěnýma očima zjišťuje, co to obnáší, a přesto už plánují svatbu. K tomu jako bonus Howardova matka v domě (přesněji oni u ní)... to už je skoro záruka průšvihu.

NoMouse napsal:A Strixi, je to věc názoru, ale bohužel proti tobě stojí moderátor a admin a ti v tomto případě mají hlavní slovo bez ohledu na názor ostatních.
Hm, pevně doufám, že takhle to tady nefunguje. Urážky, rasismus, vulgarity, politická nebo náboženská propaganda, to je jedna věc, ale pokud by měl moderátor někoho šikanovat za to, že odpovědi pro různé lidi rozděluje do samostatných příspěvků (nebo naopak), musel by se hanbou propadnout. Takhle autoritářský přístup bych si nedovolil ani na baskeťáckém chatu, který jsem sám napsal a který běží na mém počítači na mnou placeném housingu.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 15 Oct 2011, 12:54

Ach.. tohle bychom řešili věčně. Zde se konečně projevují rozdíly mezi pohlavími - holky obhajují Bernardette a kluci Howarda. Létání do vesmíru je sakra nebezpečné a to v každé době. Ráda bych tam také letěla, ale i tak bych se sama bála (natož moji blízcí).

A ne, není zde moderátorská diktatura, ovšem všechno má své meze. Tapetování je občas trpěno, ale pokud se tu bude objevovat často, tak (aspoň teda já) ty příspěvky sama spojovat do jednoho.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 15 Oct 2011, 12:57

Kolikokoli napsal:Létání do vesmíru je sakra nebezpečné a to v každé době. Ráda bych tam také letěla, ale i tak bych se sama bála (natož moji blízcí).
Daleko nebezpečnější je vyjít ven na ulici, kde tě může přejet auto. Twisted Evil
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Gabrielle Sat 15 Oct 2011, 13:02

Sorry, ale to vaše na smrt vážný dohadování o tom, jestli Bernadette podrazila Howarda mi přijde trochu na hlavu. Very Happy
Gabrielle
Gabrielle

Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 65
Bodů : 66
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 15 Oct 2011, 13:07

Kolikokoli napsal:Ach.. tohle bychom řešili věčně. Zde se konečně projevují rozdíly mezi pohlavími - holky obhajují Bernardette a kluci Howarda. Létání do vesmíru je sakra nebezpečné a to v každé době. Ráda bych tam také letěla, ale i tak bych se sama bála (natož moji blízcí).
Já si třeba myslím, že velkou chybu udělali oba. Je sice dobře, že nakonec našli společnou řeč, ale špatné na tom je, že si svou chybu uvědomila a přiznala jen Bernardette, zatímco Howard má podle všeho pocit, že z jeho strany bylo všechno v nejlepším pořádku. To je další důvod, proč si myslím, že se jejich vztah řítí do průšvihu: kdykoli je nějaký rozpor, vždycky se vyřeší tím, že Bernardette ustoupí. To nemůže trvat věčně a Howard podle všeho není vůbec připraven na to, že by někdy musel v podstatných otázkách vyjít vstříc on.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Jitřní dar Sat 15 Oct 2011, 13:36

Kolikokoli napsal:Já to neobhajuji, jen to chápu Very Happy. Byl to zoufalý čin zoufalé dívky. Neříkám, že bych to také práskla mamince, ale také se za to nemůžu na Bernardette zlobit. A rozhodně bych ji nepřirovnávala k Priye, která Leonardovi kázala po pár týdnech chození...

Já to nechápu. Chápu, že se o něho bojí, ale ona dobře zná jeho zdravotní stav, tak jí musí být jasné, že do vesmíru stejně nepoletí. Měla se s ním radovat a připravit se, že ho bude utěšovat, až se vrátí zlomený z fyzických testů.

Jitřní dar

Počet příspěvků : 14
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Jitřní dar Sat 15 Oct 2011, 13:47

mike2 napsal:
Kolikokoli napsal:Ach.. tohle bychom řešili věčně. Zde se konečně projevují rozdíly mezi pohlavími - holky obhajují Bernardette a kluci Howarda. Létání do vesmíru je sakra nebezpečné a to v každé době. Ráda bych tam také letěla, ale i tak bych se sama bála (natož moji blízcí).
Já si třeba myslím, že velkou chybu udělali oba. Je sice dobře, že nakonec našli společnou řeč, ale špatné na tom je, že si svou chybu uvědomila a přiznala jen Bernardette, zatímco Howard má podle všeho pocit, že z jeho strany bylo všechno v nejlepším pořádku. To je další důvod, proč si myslím, že se jejich vztah řítí do průšvihu: kdykoli je nějaký rozpor, vždycky se vyřeší tím, že Bernardette ustoupí. To nemůže trvat věčně a Howard podle všeho není vůbec připraven na to, že by někdy musel v podstatných otázkách vyjít vstříc on.

Za co by se měl Howard omlouvat? Je to jeho práce, 3 týdny jsou trochu delší služebka, není to půlroční expedice na pól. A nebezpečí? Statistika nuda je, ale přesto nám říká, že ho s větší pravděpodobností přejede auto, než že se nevrátí z vesmírné expedice. BTW - obhajuji Howarda a kluk nejsem.

Jitřní dar

Počet příspěvků : 14
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 15 Oct 2011, 14:03

Auto je nebezpečnější než letadlo, přesto se člověk o druhého bojí víc, když má letět letadlem, než autem. A Howardova práce není lítat do vesmíru. Kdyby Bernardette řekla, že v rámci výzkumu poletí do Afriky zkoumat průběh mutace genu nějaké nemoci "pěkně naživo v terénu", tak by ji Howard taky nepustil...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 15 Oct 2011, 14:11

Lítání do vesmíru je nebezpečné ve dnešní době. V minulosti, dejme tomu ve středověku, to bylo bezpečné, protože se tam ani nikdo nemohl dostat, takže nezahynul nikdo při letu do vesmíru. Very Happy
Ale v budoucnosti to bude lepší. Jen…bohužel ve trochu vzdálenější.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 15 Oct 2011, 14:12

Jitřní dar napsal:Za co by se měl Howard omlouvat?
Třeba za to, že takhle závažnou věc se svou snoubenkou nejen neprobral, ale ani není první, komu to řekl.
Je to jeho práce
Není to jeho práce, tedy aspoň ne standardní náplň jeho práce, tou je návrh a montáž různých přístrojů.
3 týdny jsou trochu delší služebka, není to půlroční expedice na pól
Opravdu si myslíš, že let do kosmu vypadá tak, že se jednoho dne sebere, odjede na Bajkonur, odtud odletí na oběžnou dráhu a za tři týdny bude zase doma?
A nebezpečí? Statistika nuda je, ale přesto nám říká, že ho s větší pravděpodobností přejede auto, než že se nevrátí z vesmírné expedice.
Jaká statistika? Zkoušel jsem trochu hledat... Různé prameny uvádějí různá čísla, ale vesměs se jako celkový počet lidí ve vesmíru uvádějí čísla kolem 500. Seznam obětí vesmírných letů je oproti tomu docela přesný: 18 lidí v rámci letu samotného, 11 při výcviku. Takže dlouhodobě je pravděpodobnost úmrtí necelých šest procent, to je přeci jen o dost víc než na ulici. Tím spíš, že všichni, kdo se (skutečného) vesmírného programu zúčastnili, byli v podstatně lepší kondici než Howard.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Jitřní dar Sat 15 Oct 2011, 14:15

Kolikokoli napsal:Auto je nebezpečnější než letadlo, přesto se člověk o druhého bojí víc, když má letět letadlem, než autem. A Howardova práce není lítat do vesmíru. Kdyby Bernardette řekla, že v rámci výzkumu poletí do Afriky zkoumat průběh mutace genu nějaké nemoci "pěkně naživo v terénu", tak by ji Howard taky nepustil...

Proč by ji nepustil? Když má to samé v laborce, tak proč by to nemohla zkoumat v Africe? Že by žárlil na urostlé Afričany? I průměrný Číňan ze stánku na rohu je urostlejší než Howard, tak co řešit?

Jitřní dar

Počet příspěvků : 14
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Jitřní dar Sat 15 Oct 2011, 14:19

mike2 napsal:
Jitřní dar napsal:Za co by se měl Howard omlouvat?
Třeba za to, že takhle závažnou věc se svou snoubenkou nejen neprobral, ale ani není první, komu to řekl.

Dobře, to ještě beru. Tu statistiku jsem nezjišťovala, to jsi mě opravdu nachytal. Ale se zbytkem nesouhlasím, když tu věc navrhl a sestrojil, tak je servisním technikem č. 1. Předpokládám, že předletová příprava a podobně se uskuteční ve státech, když je to projekt NASA.

Jitřní dar

Počet příspěvků : 14
Bodů : 14
Reputace : 0
Datum registrace : 19. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 15 Oct 2011, 14:19

Ne, ale co kanibalové? Lupiči lidí? Vzbouřenci a další? Bál by se o ni, protože je to nebezpečné. Stejně jako lety do vesmíru, není to žádná sranda. Nejde jen o to, že se může rozpadnout ten raketoplán, ale může umřít při zátěžových testech, může umřít na nějaký záchvat, cokoliv. Lety do vesmíru ještě nejsou na úrovni Star Treku, kde seberou chlapa v hospodě, posadí ho do raketky a letí s ním na kosmickou loď a přitom je všecko OK. Bohužel. Lety do vesmíru (i jen na "obyčejnou" stanici, jsou prostě nebezpečné a to vysoce nebezpečné. Přesně jak pravil mike2.

edit: to, že to postavil, neznamená, že s tím taky musí letět. Když někdo natočí film, který bude se bude promítat někde v zahraničí na nějakém festivalu, tak to neznamená, že tam režisér nebo herci musí být...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  selia Sat 15 Oct 2011, 17:23

Výborná epizóda, ale určitě tam bolo viac vecí out of character. Wheaton už bol spomenutý (aj keď ja tak napoly očakávam, že si pre zábavu Sheldona len tak ukolísal a nabudúce ho dorazí..., bolo to dosť na konci na to, aby to šlo Very Happy). Hlavne si ale neviem predstaviť Sheldona, ktorý má už neviem koľko evakuačných batožín po celom byte, ako nemá všetko zálohované aspoň 5x...

selia
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 15 Oct 2011, 17:27

IMHO to zálohované měl, jinak by to nebral tak klidně. Navíc s jeho eidetickou pamětí by neměl být problém si ten seznam prostě pamatovat...
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty lety do vesmíru...

Příspěvek  Agamemnon Sat 15 Oct 2011, 21:41

zdravím,
nezvyknem prispievať, len čítať...
ale ohľadom letov ľudí do vesmíru pár faktov, keďže ste to tu riešili:
- letelo vyše 500 ľudí - toto číslo je nepodstatné, lebo veľa z nich letelo viac ako raz
- američania vyniesli viac ako 500 ľudí (ak niekto letel 2x, tak to rátam ako 2 ľudí) do vesmíru len na raketoplánoch + ľudia leteli na lodiach apollo + pár ľudí vyniesli číňania + veľmi veľa ľudí vyniesli rusi na soyuzoch (inak, soyuz je jeden z najbezpečnejších nosičov vôbec, má za sebou vyše 1700 letov, takže ten howardov koment na zač. epizódy nebol pravdivý, navyše to je vec, ktorú by mal vedieť, vzhľadom na to, čo robí a hlavne ak chce letieť) - spolu sa vykonalo 1169 človekoletov (k 11.10.2011)
- zomrelo 18 ľudí (4 rusi, 1 izraelčan, 13 američanov)
- teraz to dôležitejšie... tie nehody sa stali pri 4 letoch z celkového počtu 289 letov s ľudmi (2x raketoplán po 7 ľudí, raz pri štarte (challenger), raz pri návrate (columbia) + 2x soyuz, v oboch prípadoch pri návrate, raz sa neotvoril padák (1 osoba) a raz došlo k strate atmosféry ešte vo vesmíre - 3 ľudia) - to je 1,38%...
- howard by neletel, ak by išlo o skutočnú situáciu - neprešiel by cez zdravotné testy (a určite nie cez psycho)
- tréning na let na ISS je vyše 2 rokov - časť prebieha v usa, časť v európe, hlavná časť v rusku + sa musíš naučiť rusky (lebo teraz sa lieta len z kazachstanu a len ruskými loďami)... let na jar by bol preto pre howarda nereálny... takisto sa lieta na cca pol roka... nikto teraz nemôže letieť na 3 týždne... to súvisí s ukončením činnosti raketoplánu, s tým, že lietajú len rusi a s tým, že ročne sa vyrobia len 4 lode (tiež sa volá soyuz, nemýliť si s raketou/nosičom), každá vynesie (a znesie) 3 ľudí...

dúfam, že takýto príspevok - nie úplne ku odvysielanému dielu - nevadí Smile

edit: doplnený počet človekoletov...


Naposledy upravil Agamemnon dne Sat 15 Oct 2011, 22:03, celkově upraveno 1 krát
Agamemnon
Agamemnon

Znamení : Blíženci Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 5
Bodů : 7
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 02. 11
Věk : 37
Místo : Kosice

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty QR Code

Příspěvek  balastik Sat 15 Oct 2011, 21:49

Ahoj,
všimli jste si někdo toho QR kódu na skříňce ve Stuartově obchodě (někde kolem 3. minuty)? Snažím se to odfotit a zjistit na jakou stránku to vede, ale nedaří se... Docela by mě to zajímalo.

balastik

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 15 Oct 2011, 22:08

Tady máš screenshot: http://www.mk-sys.cz/tmp/bbt-qr.png
Ale na dekódování by to asi chtělo screenshot ze 720p verze.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru