Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pán prstenů

+3
Ajvo
clif
Strix
7 posters

Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Strix Tue 18 Oct 2011, 23:40

Kolikokoli napsal:Pán Prstenů je náhodou skvělý film i když se moc knížce nepodobá. Ovšem LotR je nezfilmovatelný...
Pán prstenů je zoufale průměrný film s úžasnou výpravou a efekty - asi jako Avatar (tyhle dva filmy jsou si podobné i v počtu lidí, kteří na to pozlátko skočili). Rozhodně mohl dopadnout mnohem hůř, to uznávám, ale knížce nesahá (jak by řekl JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr. Henryk Lahola) "ani po členky" Laughing I když máš částečně pravdu v tom, že kdyby měl být filmový Pán prstenů vyprávěný se stejným důrazem na příběh jako předloha, trval by jeden díl 5-6 hodin. Hlavně by měl ale výrazně jinou (pohádkovější) atmosféru...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  clif Tue 18 Oct 2011, 23:52

Strix napsal:
Kolikokoli napsal:Pán Prstenů je náhodou skvělý film i když se moc knížce nepodobá. Ovšem LotR je nezfilmovatelný...
Pán prstenů je zoufale průměrný film s úžasnou výpravou a efekty - asi jako Avatar (i co se týká počtu lidí, kteří na to pozlátko skočili). Rozhodně mohl dopadnout mnohem hůř, to uznávám, ale knížce nesahá (jak by řekl JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr. Henryk Lahola) "ani po členky" Laughing (I když máš částečně pravdu v tom, že kdyby měl být ten film vyprávěný se stejným důrazem na příběh jako předloha, trval by jeden díl 5-6 hodin - ale já bych na něj šel... Laughing)

Knížka by měla člověka donutit, aby si všechno dokázal představit, ale zároveň musí být napínavý a svižný děj. LOTR podle mě splňuje jenom první podmínku. Aby mi mistr Tolkien na půlstránce popisoval kvítko, na to fakt nemám náladu. Film je výpravnej, svižnej a hlavně krásnej. Možná mě budete mít za kacíře, ale i avatar se mi líbil.
clif
clif

Znamení : Váhy Kohout
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1188
Bodů : 1213
Reputace : 5
Datum registrace : 07. 05. 11
Věk : 30
Místo : Brno - Nový Lískovec

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Strix Tue 18 Oct 2011, 23:57

clif napsal:Aby mi mistr Tolkien na půlstránce popisoval kvítko, na to fakt nemám náladu.
To je věc názoru. Mně jeho způsob vyprávění seděl a naopak jsem neměl náladu dívat se na film, z něhož tři čtvrtiny tvoří bitvy a souboje, případně samoúčelné rozmazávání (a domýšlení) milostné zápletky, přičemž v knize stojí obojí spíše v pozadí hlavní dějové linie...
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: S05E05 - The Russian Rocket Reaction [EPIZODA]

Příspěvek  Ajvo Wed 19 Oct 2011, 09:27

Srovnáváte nesrovnatelné. Takovým způsobem vyprávění (nicméně skvělým způsobem) jako píše Tolkien by z toho nenatočili ani seriál. Když vynechají nějaké popisné části, to je jasné, jak to chceš taky ve filmu dělat, tam to vidíšSmile, ale byly z děje vynechány daleko významnější části, což dokládá to, že délka díla a všechny příběhy, co v něm jsou, se prostě do těch filmů tvůrcům nemohli (anebo nechtěli) vejít. Zato Legolas na štítu jezdit musel, to se jim tam vešlo. To jsou ty paradoxy Very Happy
Ajvo
Ajvo

Znamení : Ryby Drak
Počet příspěvků : 5
Bodů : 5
Reputace : 0
Datum registrace : 28. 03. 11
Věk : 36
Místo : Ivančice

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Kolikokoli Wed 19 Oct 2011, 12:01

clif: tak to odvolej! Evil or Very Mad
Tolkien jistě není pro každého, někdo má rád dlouhé popisy, jiný zase svižný děj. Jenže tady nejde o to, jestli se to někomu líbí nebo ne, tady jde o to, co dokázal vytvořit. Pán Prstenů není moje nejoblíbenější knížka, ale beru to jako svoji osobní "hloupost" a nedostatek pochopení. Psal to třináct let i když je to kniha, která měla být je "Hobit 2", protože Hobit byl tak úspěšný. Díky tomu dlouhému času, si mohl Tolkien LotRa pořádně "vymazlit" a to opravdu v té knize je poznat. Každé slovíčko napsané s láskou a v každé větě cítíte, že nad ní dlouho přemýšlel. Neznám jiného podobného autora, který by si tak "hýčkal" své dílo. Možná tak Kafka, který taky byl věčně nespokojený s tím, jak povídka vypadá a neustále ji opravoval a přepisoval. Naštěstí se Tolkien alespoň dokopal k tomu vydání (i když stále nebyl dvakrát spokojen). Právě díky tomu jsou jeho knížky tak skvělé.
LotR jako film (když zapomeneme na knížku a vše okolo) je skvělý. Jde tam poznat, že ho má na svědomí člověk, který má Tolkiena rád. Bohužel, musel dělat ústupky studiu, současnému trendu atd., proto tam přidal milostnou zápletku Aragorna a Arwen. Přesto se ten film povedl. Jsem si jistá, že se Společenstvem by byl Tolkien spokojen, protože opravdu vystihlo náladu knížky (hlavně hudba a děj v Hobitíně). Dvě věže se moc nepovedly, jako kniha jsou tisíckrát lepší a i film sám o sobě bez ohledu na knížku nic moc. Návrat byl jako film skvělý, ale knížka byla samozřejmě lepší.
Za Tolkienova života vzniklo několik filmů o Pánovi Prstenů a když si to tak vezmeme, tak tenhle byl své předloze nejvěrnější, co se atmosféry týče (i když se liší dějově).
Ale i tak doufám, že se nebude filmovat Silmarillion, bible všech fantasy. Herečka, která by mohla hrát Lúthien totiž neexistuje...

edit: vynechání Toma Bombadila chápu, možná je dobře, že ho tam nedali, ale Vymetení Kraje jim neodpustím. To je nejlepší kapitola...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Irwain Nornossa Wed 19 Oct 2011, 12:36

Strix napsal:Pán prstenů je zoufale průměrný film s úžasnou výpravou a efekty - asi jako Avatar (tyhle dva filmy jsou si podobné i v počtu lidí, kteří na to pozlátko skočili). Rozhodně mohl dopadnout mnohem hůř, to uznávám, ale knížce nesahá (jak by řekl JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr. Henryk Lahola) "ani po členky" Laughing I když máš částečně pravdu v tom, že kdyby měl být filmový Pán prstenů vyprávěný se stejným důrazem na příběh jako předloha, trval by jeden díl 5-6 hodin. Hlavně by měl ale výrazně jinou (pohádkovější) atmosféru...
No a kde je problém? Tak by film byl na 6 hodin. A co?
Každá knížka byla jakoby rozdělená na 2. Tak to mohli udělat podle toho. Bylo by tu 6 3 hodinových filmů, byly by pořádně udělaný a aspoň by t neskončilo hned.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Irwain Nornossa Wed 19 Oct 2011, 12:41

Kolikokoli napsal:edit: vynechání Toma Bombadila chápu, možná je dobře, že ho tam nedali, ale Vymetení Kraje jim neodpustím. To je nejlepší kapitola...
Z tohohle jim teda neodpustím ani jedno. Chtěl jsem vidět, jak to vypadalo v tom hvozdu na začátku a pak i v Mohylových skalách (pokud se dobře pamatuju). No a na konci to s tím krajem…to bylo zklamání.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Strix Wed 19 Oct 2011, 12:43

Kolikokoli napsal:Jsem si jistá, že se Společenstvem by byl Tolkien spokojen, protože opravdu vystihlo náladu knížky (hlavně hudba a děj v Hobitíně).
Hobitín se opravdu povedl - to je taky asi jediná část filmu, ke které nemám výhrady. Bohužel dál už to jde s tímhle filmem z kopce (nebo z Kopce? Laughing). Kdybych nikdy nečetl předlohu, možná by se mi to i docela líbilo, ale pokud to beru jako snahu zfilmovat jeden z mých nejoblíbenějších příběhů, neodpustím mu nic, bez ohledu na to, že předchozí pokusy dopadly vyloženě tragicky, takže v kontrastu s nimi vypadá Jacksonův LoTR téměř jako veledílo... Věřím mu, že to myslel dobře, ale na mě těch ústupků z věrnosti předlohy za cenu vylepšení komerčního potenciálu udělal prostě moc Rolling Eyes
Strix
Strix

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 247
Bodů : 271
Reputace : 4
Datum registrace : 13. 11. 09
Místo : Olomouc, planeta Země

http://strixcz.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Kolikokoli Wed 19 Oct 2011, 12:50

No, možná záleží na tom, jestli člověk prvně čte knížku nebo vidí film. Já o nějakém Pánovi Prstenů nikdy nic neslyšela, ve škole jsme to neprobírali. Pak jsem viděla film a ten mě donutil přečíst si knížku a ta dále přečíst Hobita, Silmarillion, Nedokončené příběhy a už to jelo Very Happy. Kdybych tehdá LotRa neviděla, tak bych se nikdy k Tolkienově díle nedostala (a to ani k tomu "neStředozemnímu")
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Irwain Nornossa Wed 19 Oct 2011, 13:44

Tak já jsem si 3× přečetl knížky. Very Happy Takže…knížka je pro mě skutečnost, a film je filmem.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  hesher Wed 19 Oct 2011, 14:53

Strix napsal:
clif napsal:Aby mi mistr Tolkien na půlstránce popisoval kvítko, na to fakt nemám náladu.
To je věc názoru. Mně jeho způsob vyprávění seděl a naopak jsem neměl náladu dívat se na film, z něhož tři čtvrtiny tvoří bitvy a souboje, případně samoúčelné rozmazávání (a domýšlení) milostné zápletky, přičemž v knize stojí obojí spíše v pozadí hlavní dějové linie...
Souhlasím Strixi, mohlo to být pohádkovější a ne tak "pro prachy"? Což v téhle divné době asi nemožné Arrow
I když každá doba byla na prachy, že..
Jinak debata sice ne přímo o seriálu, ale bezva, jen tak dál lidi Wink
hesher
hesher

Počet příspěvků : 53
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Ďasík Wed 19 Oct 2011, 17:56

Kolikokoli napsal:vynechání Toma Bombadila chápu, možná je dobře, že ho tam nedali, ale Vymetení Kraje jim neodpustím. To je nejlepší kapitola...
Souhlasím... A i s tím ostatním, cos napsala. Wink

Každopádně já četl jen Pána prstenů a Hobita, Silmarillion ještě ne... A teď zrovna čtu čtvrtý díl Podzemí...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Kolikokoli Wed 19 Oct 2011, 18:09

Hobit je úžasně pohádkový, Pán Prstenů je dobrodružný a Silmarillion je "vysvětlovací". Je to opravdu bible, akorát bez těch "nařizovacích" kapitol.
Doporučuji také Nedokončené příběhy, což jsou takové "extended" kapitoly a Húrinovy děti, což je nejlepší příběh z Tolkienova světa vydaný samostatně a celistvě.
A pro fanšmejkry i "původní verzi Silmarillionu" - Kniha ztracených pověstí. Je to velmi odlišné od Silmarillionu, přesto tam jsou vidět jeho "zárodky".
Samozřejmě i jiná Tolkienova tvorba si zaslouží pozornost. Určitě doporučuji Tuláka Rovera a Nimralův list (ten obzvlášť).
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Pán prstenů

Příspěvek  hesher Wed 19 Oct 2011, 21:07

NoMouse napsal:Strix: podle mě tím druhým reaguje na debatu o Tolkienovi, tedy se to nevylučuje...
Mně jen přijde úsměvné, jak se cítil Hesher pobouřen (znechucen/otráven - dosaďte si dle potřeby), že jsme tady řešili vztahy (mimochodem téma přímo navazující na odvysílanou epizodu TBBT) a tenhle témoztrať s Pánem prstenů (ke kterému jsme se dostali úplnou oklikou) nám ještě pochválí... Laughing[/quote]

Pán Bůh zaplať za tenhle témoztrať Wink
Tolkien RULEZ !

„Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.“
hesher
hesher

Počet příspěvků : 53
Bodů : 56
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Pán prstenů Empty Re: Pán prstenů

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru