Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

+3
bodomkes
R&omize
Irwain Nornossa
7 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Ďasík Thu 16 Jun 2011, 18:08

NoMouse napsal:to na co poukazovala Koli jsou extrémní případy, ale už jednak z principu je to špatné a jednak může nastat nějaká nezáměrná chyba, lidi přestanou být plodní, stanou se z nich mutanti
No, mutanti z nich budou už jen kvůli tomu, že se nechají geneticky upravit... Smile

Koli: Klobouk dolů, tolik záporů genetického inženýrství bych nevymyslel ani já. Very Happy

Irwain: Já chápu, jak to všechno myslíš. Prostě je to tvá fantasie, řekněme vnitřní vize, a je moc hezká. Wink Ale my to bohužel můžeme hodnotit jen v rámci reálného světa a v něm je ta vize poněkud utopická a naivní... To by vážně šlo jen tehdy, kdybys vynalezl lektvar Dr. Jekylla, který dokáže oddělit zlou stránku člověka (pana Hyda) od dobré. Smile Ale ani to není dobrý příklad, protože Dr. Jekyll nebyl úplně dobrý. To jen Hyde byl úplně zlý. A závěr toho příběhu není právě moc dobrý...

Edit: Navíc ta vize je neobvyklá i pro fantasy svět, protože i v nich jde o souboj dobra a zla.
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Kolikokoli Thu 16 Jun 2011, 18:15

Ďasík napsal:Koli: Klobouk dolů, tolik záporů genetického inženýrství bych nevymyslel ani já. Very Happy
To víš, já jsem ta zkažená zlá osoba, která mučí simíky. Dokázala bych toho vymyslet ještě mnohem víc Twisted Evil .
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Ďasík Thu 16 Jun 2011, 18:26

Ale nějaká superschopnost jako třeba neviditelnost, odolnost vůči ohni, nezranitelnost apod. by rozhodně nebyla k zahození... A daly by se krásně zneužít. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 16 Jun 2011, 18:55

Ďasík napsal:Irwain: Já chápu, jak to všechno myslíš. Prostě je to tvá fantasie, řekněme vnitřní vize, a je moc hezká. Wink Ale my to bohužel můžeme hodnotit jen v rámci reálného světa a v něm je ta vize poněkud utopická a naivní... To by vážně šlo jen tehdy, kdybys vynalezl lektvar Dr. Jekylla, který dokáže oddělit zlou stránku člověka (pana Hyda) od dobré. Smile Ale ani to není dobrý příklad, protože Dr. Jekyll nebyl úplně dobrý. To jen Hyde byl úplně zlý. A závěr toho příběhu není právě moc dobrý...

Edit: Navíc ta vize je neobvyklá i pro fantasy svět, protože i v nich jde o souboj dobra a zla.
Vidíš, a to je přesně to, co dělám. neomezuju se. Je to moje fantazie, tak co bych měl? Pokud si tam budu chtít změnit fyzikální zákony, tak proč ne? Jde o to, že to je fantazie. Kašlu na to, jestli výsledek je sci-fi, jestli je to utopický, nebo cokoliv… Opírám se o jediné pravidlo: představit si můžeš cokoliv. A dokonce, co můžu udělat, je stanovit vlastní limity technologií… Smile I když jsem v prostoru bez omezení. Smile Paradox.
…a třeba i 4 kolmice a tesseract na začátek. Very Happy


Ehh, jen takový detail, neviditelnost, nezranitelnost a tak, to…geneticky samozřejmě nejde. Smile Neviditelnost a podobné hračky, na to je technika. Odolnost proti ohni…dejme tomu, že částečně, na krátký okamžik. Ale limity genetické manipulace jsou, že stále budeš člověk. Křížení s mimozemským životem taky není dovoleno.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  NoMouse Thu 16 Jun 2011, 19:05

Já ti třeba tvé fantazie neberu, ale začíná být docela ...otravné... Twisted Evil že se bavíme o něčem reálném a ty nakonec před realitou zavřeš oči a začneš nám tu vykládat své fantazie, které jsou vzhledem k původnímu reálnému tématu irelevantní. Prostě si žiješ ve svém fantaskním světě, na tom by nebylo nic špatného, ale jenom pokud se umíš dívat a přemýšlet i v reálném světě.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 16 Jun 2011, 19:26

Jak říkám, tahle realita mi v jistých ohledech přijde nudná. Tady v téhle realitě mám málo možností.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Kolikokoli Thu 16 Jun 2011, 19:29

Irwaine, realita není nuda. Taky jsem snílek, ale když otevřeš oči, tak uvidíš, že reálný svět je taky krásný. Nejsou na to třeba špičkové technologie, superschopnosti nebo prstence kolem Země...
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Ďasík Thu 16 Jun 2011, 19:37

Právě že třeba nezranitelnost lze genetickou mutací provést... Stačí, abys DNA překopal tak, že by ten člověk začal vytvářet místo kůže nějaký druh exoskeletu...
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Genetické inženýrství, technologie mysli a další šílené věci

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 16 Jun 2011, 20:22

…jj, je to pravda. Problém nejsou technologie, problém jsou lidi. A jak se říká, lidi jsou banda stádovitých blbců, přestože člověk je možná i inteligentní. Jak který…
Hezky společensky nekorektní. Very Happy

OK. Mám nápad: Přísahám, že se tady na fóru nezmínim o žádné ze svých technologií, ani ničem z (utopické) fantazie. Na reálném setkání si tím nejsem jist, chtěl jsem…nevermind. Ani tam. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Irwain Nornossa Thu 16 Jun 2011, 21:38

Héééj, nové téma zrovna v okamžiku, kdy jsem se rozhodl uzavřít tuhle část paměti před světem? Dobrý načasování! Very Happy
Ne, v pohodě. Smile Já jen říkám, že všechny moje příspěvky ohledně tohohle, mohou být klidně smazány.
Ale tak nějak mi to dodalo impulz založit něco pro 4D piškvorky.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky - Stránka 3 Empty Re: Genetická manipulace, ovládání myslí a další hi-tech hračky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru