Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

+7
MartyCZ
bodomkes
R&omize
Kolikokoli
NoMouse
Ďasík
Irwain Nornossa
11 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  bodomkes Fri 10 Jun 2011, 20:39

Já teplotu taky googlím. Koukám občas i ven oknem, ale moc to člověku neřekne... Very Happy (kromě deště) Ale to je moje velká lenost, poněvadž máme před domem pověšený teploměr, přesný, nedigitální. Very Happy
Můj bratr to zase řeší tak, že se nějak obleče, otevře na sebe zahradní dveře, chvilku tam stojí a když je mu zima, tak se jde přioblíct. Laughing
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Stará známá metoda pokus-omyl... :D

Příspěvek  R&omize Fri 10 Jun 2011, 22:43

jj klasika... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  MartyCZ Fri 10 Jun 2011, 22:46

bodomkes napsal:Můj bratr to zase řeší tak, že se nějak obleče, otevře na sebe zahradní dveře, chvilku tam stojí a když je mu zima, tak se jde přioblíct. Laughing
To jsem taky praktikoval, ale kdo by se s tím namáhal? Laughing
MartyCZ
MartyCZ

Znamení : Blíženci Koza
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1151
Bodů : 1211
Reputace : 21
Datum registrace : 28. 11. 10
Věk : 32

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  minnie Fri 10 Jun 2011, 22:50

taky jsem to dělala, ale tady v bytečku nemám balkon nebo terasu, a běhat nahá po ulici v centru asi není to pravé ořechové Very Happy
navíc accuweather ukazuje teplotu realfeel, kdy ukazuje nejen skutečnou teplotu, ale když třeba prší nebo fouká, tak realfeel ukazuje míň, protože ti připadá že je chladněji Smile
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  NoMouse Fri 10 Jun 2011, 22:55

My máme takovou tu "meteostanici", jak máš za oknem senzor, který to bezdrátově posílá do příjmače, co je normálně vevnitř a který ukazuje vnitřní a venkovní teplotu, vnitřní vlhkost, jestli ta venkovní teplota stoupá nebo klesá, pomocí obrázků zobrazuje počasí (zamračeno, slunčeno, déšť...) a jestli se to počasí zlepšuje/zhoršuje/stagnuje plus datum a čas. Takže počasí ani moc negooglím. Very Happy
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Kolikokoli Fri 10 Jun 2011, 23:00

My máme jenom digitální budík s teploměrem. Není to moc přesný a používám to spíš jen jako držák na tužky, ale co. Je mi jedno, jestli je 20 nebo 30 stupňů, jde mi o to, aby nepražilo a nebylo dusno.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 01:01

Digitální jsou nepřesné, to je fakt. Ale i škoda. Číst číslo je jednodušší.
Teplotu třeba potřebuju vědět, abych věděl, jak se obléct. Abych věděl, jak se mi bude existovat venku. Dělám to tak, že vystrčim ruku z okna, chvíli s ní máchám, a je subjektivní teplota na světě. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  bodomkes Sat 11 Jun 2011, 12:58

Marty: Přesně, taky mi lenost dovoluje maximálně googlit, ven se mi to zkoušet nechce.
minnie: To si myslíš Ty, ale určitě by se našli lidi, co by Tvé vystoupení ocenili.. Very Happy Ale ta webovka je dobrá, teď jsem si ji našla, ou je, dík. Wink
Irwain: já to mám takhle s hodinami. Čtu jen digitální čas. Ale to už jsme řešili na hromadném srazu, tuším s NoMousem, minnie a R&ym. Very Happy Mně ale u teploty nepomáhají čísla, jedině možná teď ta minniina stránka pomůže, protože zohledňuje vítr apod. Já jsem na tohle lehce autistická, mně tahle čísla 21°, 17° fakt nic neříkají Very Happy Very Happy, já koukám na ulici, jestli náhodou někdo nejde - jak je oblečený... Very Happy Protože někdy teploměr hlásí třeba 19°C a je mi horko jen v tričku a někdy zas tak akorát v tlusté mikině.... Very Happy Ono taky problém je, že tady je nějak a když dojedu do Brna, tak tam je zas úplně jinak.. Very Happy
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 13:29

bodomkes: Tahle lenost Tě jednou sežere. Very Happy
Takže to máš takové…individuální? Ne, to je v pohodě, asi bych to nenazýval autistickým. Taky mi čísla nic neříkaly, ale udělal jsem to tak, že jsem svůj pocit s tím číslem srovnal, a tím jsem si vytvořil svou stupnici. Nejlepší teplota je tak 15°C, maximálně snesu 20°C, krátkodobě 25°C, dál prostě ne. Ale skvělá teplota je i -30°C. Měl jsem škodolibou radost, když zamrzala řeka.
Jo, tak to jo. Vzdálenost a město… Ono to změní dojem z toho, jak je, nejen tím, jak tam doopravdy je.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  bodomkes Sat 11 Jun 2011, 13:51

Snad ne. Very Happy Lenost budí ducha, nutí ho vymyslet, jak to jde jinak za vynaložení co nejméně úsilí... Very Happy
Já zjistila, že od -5 níž nerozeznávám větší a menší zimu. Pro mě je to prostě zima. Smile Na to mám jediný kabát, takže prostě vydržet musí. Very Happy A já jsem horkokrevná dost a hřeje mě navíc mládí, tak mi zima nevadí. Wink (Výjimkou jsou ruce, které přežívají jenom v kombinaci rukavice+kapsy, jinak mě hrozně zebou. Very Happy)
Ale jo, nějakou vlastní stupnici mám. Od 20°C nahoru sukně+triko/šaty, od 23°C hodně krátké šaty Very Happy, kol. 18°C lehčí mikinu s sebou, pod 18 mikina. A níž už ale fakt nevím... nevím nikdy, kdy stačí jenom mikina, kdy mikina a bunda, a kdy už kabát. Vím, že kabát pod 0 určitě, ale kolem 5°C už je mi v něm docela teplo... Na to fakt nestačím. Laughing Většinou když už se týden nese v nějakém počasí, tak nepředpokládám změnu. A úplně nejhorší jsou dny, kdy ráno je zima i s tlustou mikinou a odpoledne člověk umírá horkem jen v tričku... Very Happy To prostě nejde nějak rozumně vymakat.
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 14:22

OK…takže…Ty pravděpodobně budeš vymýšlet teleport. Dobře. Když budeš chtít pomoct, ozvi se, taky by se mi hodil. Dopravci jsou pomalí a drazí.
Ne? Tak je fakt, že pak je hodně zima, ale myslím, že bys přece jen poznala rozdíl mezi -5 a -30. Very Happy Hřeje Tě mládí? To je hezké. Smile Mám trochu chuť říct, že mě zase hřeje vnitřní termojaderný reaktor, abych opět správně…jak to říct…rozvášnil ostatní členy, ale ne. Proč ne? Protože je to technicky zaostalé! Very Happy Very Happy Very Happy Tak, a teď mě všichni sežerte za živa. Very Happy
Jako slečna máš extrémní výhodu, můžeš být oblečená fakt málo, takže lepší chlazení.
Tyhle kontrastní dny jsou v létě, ale je fakt, že ráno musíš vstávat opravdu brzo.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  minnie Sat 11 Jun 2011, 15:42

jo, accuweather je úžasný.. a dost přesný, za tu dobu co ho používám, tak snad nezklamal Smile
jinak já vrstvím.. ať jdu kamkoliv, mám minimálně jednu vrstvu co můžu sundat a ještě jednu s sebou Smile ale úplně nejradši mám když je krásně a člověk na sobě nemusí mít skoro nic Very Happy
minnie
minnie

Znamení : Panna Drak
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1443
Bodů : 1512
Reputace : 23
Datum registrace : 08. 10. 10
Věk : 35
Místo : Leuven, BE

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 15:45

Nenávidim, když je tak hnusně, že na sobě člověk nemůže mít nic. Raději se obleču, je to prostě příjemnější a přirozenější pro mě.
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Nemazat citaci!

Příspěvek  R&omize Sat 11 Jun 2011, 19:06

bodomkes napsal:Snad ne. Very Happy Lenost budí ducha, nutí ho vymyslet, jak to jde jinak za vynaložení co nejméně úsilí... Very Happy
Já zjistila, že od -5 níž nerozeznávám větší a menší zimu. Pro mě je to prostě zima. Smile Na to mám jediný kabát, takže prostě vydržet musí. Very Happy A já jsem horkokrevná dost a hřeje mě navíc mládí, tak mi zima nevadí. Wink (Výjimkou jsou ruce, které přežívají jenom v kombinaci rukavice+kapsy, jinak mě hrozně zebou. Very Happy)
Ale jo, nějakou vlastní stupnici mám. Od 20°C nahoru sukně+triko/šaty, od 23°C hodně krátké šaty Very Happy, kol. 18°C lehčí mikinu s sebou, pod 18 mikina. A níž už ale fakt nevím... nevím nikdy, kdy stačí jenom mikina, kdy mikina a bunda, a kdy už kabát. Vím, že kabát pod 0 určitě, ale kolem 5°C už je mi v něm docela teplo... Na to fakt nestačím. Laughing Většinou když už se týden nese v nějakém počasí, tak nepředpokládám změnu. A úplně nejhorší jsou dny, kdy ráno je zima i s tlustou mikinou a odpoledne člověk umírá horkem jen v tričku... Very Happy To prostě nejde nějak rozumně vymakat.
Myslím, že jsi popsala něco, co nejen já zažívám také a stále... Takže si rozhodně nepřipadej divná, to je naprosto normální... U mě je to horší ještě v tom, že dost často někam chodím pozdě a když pak chodím rychle, tak se celkem i dost potím... To na mě docela pak lidi hledí dost divně, když všichni ostatní mají bundy a já jen mikinu, v které je mi horko, protože jsem si dal svůj osobní "závod v rychlochůzi", abych přišel jakštakš ještě na čas... Very Happy
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  NoMouse Sat 11 Jun 2011, 20:47

R&y: jo, tak to jsem na tom podobně.. Taky chodím pozdě a rychle. Very Happy Nejhorší je, když se navleču a pak rychlochodím, tak to ze sebe zase musím strhávat a vláčet s sebou. Smile Všechno samozřejmě za chůze, přičemž v "ideálním" případě mám ještě na zádech těžký baťoh...
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  bodomkes Sat 11 Jun 2011, 21:42

Já vás chápu, kluci. Very Happy Já vždycky spěchám na náš bus, protože jezdí náhodně brzo/pozdě, tak nikdy nevím. A většinou se oblékám po cestě... bundu pod paží apod., takže si mě většinou lidi na zastávce dost prohlíží, že se uřícená přihrnu, pak se teprv začnu oblékat a upravovat. Koukají na mě jak na cvoka. Laughing Ale třeba rozmotat sluchátka, najít šalinkartu, sepnout vlasy doma prostě nestíhám!! Very Happy
Ale občas se oblíkám po cestě a jelikož nosím skoro pořád batoh, tak je to jak popisuje NoMouse... nejlepší když se člověk snaží obléct svetr a přitom držet batoh... a další variace. Very Happy Když můžu, tak zaměstnávám kamarády a kamarádky jako věšák, abych se mohla obléct... Smile
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Ďasík Sat 11 Jun 2011, 21:54

Já teploměr nemám a nikdy jsem ho nepotřeboval... Buď se podívám z okna, co lidi nosí, nebo to risknu. A v batohu vždycky nosím deštník a mikinu (nebo tenkou bundu), kdyby náhodou.

Bodomkes: Autismus je něco trochu jiného.
Irwain: Neboj, nic ti nehrozí, když chceš mít místo srdce hvězdu, proč ne. Wink Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sat 11 Jun 2011, 22:03

Á, chození rychle, oblíkání se za chodu… Praktikuju. Chodim rychle už jen proto, že tím nechci ztrácet čas. Je mi jedno, jestli je kopec nebo ne, jdu prostě co nejrychleji.
Oblíkání se po cestě s batohem v ruce jde. Smile Požívám to častěji. Samozřejmě v lepších obdobích, než je tohle.
Co třeba ale nikdy nedělám, je poslouchání hudby nebo čtení venku. Sluch potřebuju, jako další způsob vnímání okolí, stejně jako zrak.
Místo srdce hvězdu…něco mi to připomíná, ale nepamatuju si, co jsem kde psal.

Edit by Ďasík: Diskuse o poslouchání hudby venku a hudbě obecně byla přesunuta SEM
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Irwain Nornossa Sun 12 Jun 2011, 00:13

Ďasík napsal:Psal jsi, že máš místo srdce termojaderný reaktor. Very Happy
Ale to bylo myšleno jako kus technologie. Navíc ne jako sluneční reaktor. Ale mít tam sluneční reaktor, tak chci H→He proces, ne studený C→N→O cyklus.
Tak když jsem doma, tak taky poslouchám stle něco. Ale venku? Ne. Potřebuju slyšet. A taky nechápu lidi, kterým to řve tak šíleně moc…
Btw, k tomu zpívání si, to by mě zajímalo, jak bych si zpíval něco od Unter Null. Very Happy
Irwain Nornossa
Irwain Nornossa

Znamení : Střelec Drak
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1795
Bodů : 1823
Reputace : 6
Datum registrace : 23. 04. 11
Věk : 35
Místo : Brno

Návrat nahoru Goto down

O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně. - Stránka 7 Empty Re: O ročních obdobích, jak se v létě chladit, a podobně.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru