Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY]

+31
Owen
Mysh
tx
bodomkes
MartyCZ
minnie
vetka.M
Xaron
ceda
Kolikokoli
Nightlysin
NoMouse
Ďasík
Totka
Lord Denvil
SteveV
frey
bluguja
mikihans
Pinny
bartys
Sheldon-Cooper
terminal
martin.ctrlv
lukkas93
baal666
kotja
bakeLit
yossarian
R&omize
Admin
35 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty Final

Příspěvek  R&omize Fri 03 Jun 2011, 17:37

minnie napsal:no jasně, já jsem to myslela oboustranně.. že by se nad tím měli zamyslet titulkáři, ale i tak, že z mého pohledu není důvod čekat na finální verzi.. otevřít notepad a opravit těch pár věcí co se mi nelíbí přece umí každý, ne?
Jenže oni obvykle asi čekají ti, co nepoznají, co by mohlo být špatně a co lépe... A taky se jim s tím nechce dělat, i mně se někdy nechce a to je co dodat, to je třeba důvod, proč jsem korektury ke dvěma posledním dílům dělal na několikrát (jinak většinou na jedenkrát, plus případně navíc pár dalších věcí, co mi nejdřív ušlo)... Neutral
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty Jak se to vezme...

Příspěvek  R&omize Fri 03 Jun 2011, 17:52

NoMouse napsal:... edit: ale když se podíváš na posledních pár stránek, tak to rozhodně nejsi jenom ty a Ďasík... Wink
On je rozdíl mezi někým, co si všimne jedné chyby a tu sem pak napíše, a někým, kdo projíždí pomalu celý text za účelem v něm najít a opravit, co by mohlo být lépe (to už zabere hodiny, i mně, ne jen Ďasíkovi a bakeLitovi)... What a Face

Edit: Jééé, opět sorry za doublepost... Embarassed
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty finální verze titulků

Příspěvek  Ďasík Sat 04 Jun 2011, 16:32

Ahoj, je tu dlouho slibovaná finální verze titulků. Ještě jednou se omlouvám, že vyšly takhle pozdě, ale bohužel my překladatelé nemáme na starosti jen tohle. Vy mě vždycky donutíte slíbit nějaký termín a pak jste hrozně naštvaní, když ten termín nedodržím. Proto už žádné termíny vyhlašovat nebudu a prostě až to bude, tak to bude... Navíc na těch titulkách ani korekturách nedělám sám a můžou vyjít jen v době, kdy se na ICQ sejdu společně s bakeLitem, aby mohl dodělat finální časování, pomoct mi rozhodnout se u největších nerozhodnutelností, vymluvit mi některá má rozhodnutí (na to on je expert Very Happy), případně ještě najít chyby a věci, které jsem nenašel já ani vy. A pokud R&y psal, že mu trvá sepsat připomínky někdy i několik hodin, mně to podle mého odhadu trvá tak dvakrát třikrát déle, protože musím všechny vaše připomínky roztřídit (občas se hrozně opakují), promyslet, sepsat, co ano, co ne a co nevím, a pak ještě ty změny samotné udělat, přičemž najdu dalších dvacet věcí, co bych změnil. Wink

R&y: Co se týče těch jmen a nicků, do titulků je dávat nebudu - nejsou tam uvedeny, co se korektur týče, ani naše. Už jen proto, že i teď už nicky a adresa zabírají tři řádky. Už i bakeLit se cítí "nedoceněný", že je psaný jen jako časovač, když dělá mnohem víc - a opravdu dělá. Wink Mohl bych sice zrušit titulky ke znělce, ale to nechci... Ale každopádně jsem vděčný vám všem, co sem ty připomínky píšete, v poslední době hlavně tobě, to je pravda (a ty moje poznámky, že máš někdy tolik připomínek, že občas lituju, že je vůbec píšeš, neber vážně Very Happy). A taky není pravda, že s tebou ve většině nesouhlasím, třeba u tohohle dílu jsem ti přiznal skoro všechno, až mě to překvapilo. Wink

Minnie: Ty finální verze budou mít vždycky přínos - nesmíš se na to dívat jen v několika(tý)denním měřítku. Jsou lidi, kteří si ty titulky stáhnou třeba až za půl roku a více - a pro ty to mít smysl určitě bude. Wink A co se týče čekání na finální verzi, aniž by se člověk koukl na první, kterou má k dispozici hned v den, kdy ten díl vyjde, s tebou souhlasím, čekat, až bude vydaná finálka, bych asi nezvládl. Very Happy

A teď už přímo k titulkům:

- "every once in a while" je nakonec "občas", slovosled jsem neměnil
- "give and take" je nakonec "přijímat i dávat"
- to s "eulogy" je nakonec "Myslel jsem, že si to schovám pro její smuteční řeč."
- zprznil -> znesvětil ... ale nelíbí se mi to, jak už jsem psal, můžeš znesvětit kostel, hrob, mrtvolu, ale stát a holku těžko
- dávidlo -> sirup Ipecac
- bacily zůstaly bacily
- Veselí. Klasika. -> Mé veselí. Klasika. ... chtěl jsem to jednoslovně, protože jsem myslel, že tam to "my" neříká; ale říká, takže ok
- zůstala "bezvědomá matka", přijde mi to naprosto normální
+ spousta dalších mých změn, které jste nepsali
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty Re: S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY]

Příspěvek  Sada23 Sun 05 Jun 2011, 22:51

Fakt bych chtěl poděkovat za to, že vůbec ty finálky děláte atd..Jelikož patřím k těm, kteří vždy čekají až na finální, tak už to fakt někdy nemůžu vydržet, ale abych vám tady nadával jak někdo tady, takovej s prominutím debil fakt nejsem Smile Takže ještě jednou díky za všechny titule Smile

Sada23

Počet příspěvků : 11
Bodů : 11
Reputace : 0
Datum registrace : 30. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty cafeteria

Příspěvek  multi.flexi Fri 11 Nov 2011, 02:42

cafeteria je jídelna, ne kavárna

multi.flexi

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 11. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY] - Stránka 7 Empty Re: S04E23 - The Engagement Reaction [TITULKY]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru