Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

+28
bodomkes
depressya
NoMouse
Flowy
Kolikokoli
Sheldon-Cooper
lemming
ADRIcK
bobosus
KilianD
kezir
Borboletka
mnn
R&omize
MatMatMatMat
MartyCZ
Georgo
Ďasík
yossarian
g.hofstadter
Kal-El
mike2
bakeLit
baal666
metztli
minnie
Pinny
Admin
32 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Bacha...

Příspěvek  R&omize Sat 26 Feb 2011, 20:12

Sheldon-Cooper napsal:... Mám cim dal tim takovy pocit, ze epizody od vanoc jsou velmi povedené..
Bez urážky, nevím, kolik je ti let, ale člověk, který se věnuje titulkům MUSÍ vědět, že Vánoce a Velikonoce se už přes 15 let píšou s velkým V... Sleep Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 26 Feb 2011, 20:58

R&omize: Ale, co najednou takový grammar nazzi? Smile Někteří lidi v diskuzích velké písmena nepoužívají vůbec. To už mi spíš přijde zvláštní to střídavé (ne)používání diakritiky.
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Proč by ne...

Příspěvek  R&omize Sat 26 Feb 2011, 21:09

To mně taky, však píšu důvody, proč to píšu, jinak bych se na to taky mohl vybodnout mu to psát... Wink Je to nejvíce bijící chyba všech (polo)profesionálních pisálků už snad 18 let a když to lidi stále čtou, tak jim to nepříjde blbý a píšou to tak taky, to víš, OSVĚTA! (Ne Osvětim... Evil or Very Mad )
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 26 Feb 2011, 21:40

R&omize: Ale jo, tak jazykovou osvětu je třeba šířit. Jenom ta narážka na věk tam možná být nemusela, jako prasata (což ani není tenhle případ) jsou schopni psát příslušníci všech věkových kategorií... Wink
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sat 26 Feb 2011, 22:06

Poradna ÚJČ AV ČR:
Psaní velkého písmena v názvech Vánoce, Velikonoce a Svatodušní svátky bylo – nově – kodifikováno v PČP 1993. Naproti tomu v PČP 1957 (školní vydání, s. 63; stejně tak dlouhá tradice normativních slovníků z let 1902–1957, tedy počínaje prvními PČP) se doporučovalo jenom psaní s malým počátečním písmenem: vánoce, velikonoce, svatodušní svátky. Zdá se však, že v současné jazykové praxi se projevuje potřeba větší pravopisné tolerance. Velká písmena u uvedených tří svátkových období se prosazují pomalu a ne zcela důsledně. Užívá se jak variant s velkým počátečním písmenem, tak i variant s počátečním písmenem malým. Domníváme se, že budeme-li uvažovat o svátkových obdobích Vánoc a Velikonoc v mezikulturních souvislostech, nemůžeme trvat bezpodmínečně na psaní velkého písmena, ale měli bychom připustit i psaní s písmenem malým.
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  MatMatMatMat Sat 26 Feb 2011, 22:34

Flowy napsal:
MatMatMatMat napsal:
Ďasík napsal:Na, je tam adness. Smile Je to slovo, co vznikne, když vypustíš M. Smile A tombola bude jen tombola, to je vtip, co jsem si domyslel já sám a v tom díle není záměrný.
To ano, (m)adness dává smysl, ale i tak se požívá ADNESS pro reklamu, která naštve většinu diváků (Jako třeba reklama na dámské hygienické potřeby o přestávce mezi poločasy fotbalového zápasu).

ked das do googlu adness tak ti navrhne madness a ziadny preklad ... a google vie!

...nic proti google - ten ví, že třeba Romulan je nejen Intergalaktická rasa, ale i vyšlechtěný druh konopí. Ale výjimka povtrzuje pravidlo - takže Google sem tam výjimečně i něco neví. A tak může vypomoci slovník městkého dialektu angličtiny/urban dictionary.

MatMatMatMat

Počet příspěvků : 19
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  MatMatMatMat Sat 26 Feb 2011, 23:42

Ďasík napsal:Naprosto úžasná epizoda. Tak jsem se nezasmál už dlouho. Skutečně nechápu, co tu lidi kritizují. Very Happy

Jediné, co se mi nelíbilo, bylo, že překlad dnes bude mimořádně náročný (třeba "adness", waffle-vafle/raffle-tombola - to sice nebyl záměrný vtip, ale překládal jsem to spolubydlovi a neuvědomil jsem si, že mluví Bawwy a když jsem si to uvědomil, tak mě to hrozně rozesmálo Smile - a spousta dalších)

A dopis Chucka Lorreho taky neměl chybu, navíc byl #333. Smile

Můžu si dovolit navrhnout takový malý zlepšováček o Penniných šatech? -přitažlivé pro hladové KOJENCE.

MatMatMatMat

Počet příspěvků : 19
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Sheldon-Cooper Sun 27 Feb 2011, 00:19

R&omize napsal:
Sheldon-Cooper napsal:... Mám cim dal tim takovy pocit, ze epizody od vanoc jsou velmi povedené..
Bez urážky, nevím, kolik je ti let, ale člověk, který se věnuje titulkům MUSÍ vědět, že Vánoce a Velikonoce se už přes 15 let píšou s velkým V... Sleep Wink
Tady ale doslo k nedorozumeni .. Ja se titulkum opravdu nevenuji a v zivote jsem neprelozil ani radek titulku! Very Happy (To samozrejme neni vymluva, ze jsem napsal Vanoce s malym V..) Nicmene se ti teda omlouvam, ze si tady v diskuzich nekontroluji gramatiku a velka pismena.. Nepisu ani hacky, protoze to se mi na mobilu opravdu nechce .. Smile promin, ale rikat neco o veku jen proto ze jsem napsal v diskuzi Vanoce s malym V mi prijde trochu zbytecne, ne? Wink
Sheldon-Cooper
Sheldon-Cooper

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 252
Bodů : 289
Reputace : 2
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha/Los Angeles

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Sun 27 Feb 2011, 01:28

Sheldon-Cooper: Z toho si nic nedělej, z R&omize se nám stal jakýsi místní online hero. Very Happy
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Asi takhle...

Příspěvek  R&omize Sun 27 Feb 2011, 01:30

Věk jsem myslel jen kvůli tomu, jestli jsi člověk, co už se to ve škole učil po novu nebo ještě po staru, vidím, že to nikdo nepochopil... Evil or Very Mad
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Sun 27 Feb 2011, 01:32

R&omize napsal:Věk jsem myslel jen kvůli tomu, jestli jsi člověk, co už se to ve škole učil po novu nebo ještě po staru, vidím, že to nikdo nepochopil... Evil or Very Mad
You sure did. Very Happy


Naposledy upravil bakeLit dne Sun 27 Feb 2011, 13:34, celkově upraveno 1 krát
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Přicházejí Velikonoce...

Příspěvek  R&omize Sun 27 Feb 2011, 01:35

Sheldon-Cooper napsal:
kezir napsal:Bo přeložit něco kde sa Howard a Bernadette baví o olivě, ve stylu tuk tuk vtipu, jako tu ananas, je ....... nechci být hrubý
Tyybláho! To bych nerekl, ze se nase titulky nekomu takto vrejou do pameti! Smile Ale muzes byt stastny uz ani stahnout si je nemuzes Wink Kdyz uz jsem u tech titulku.. opet vynikajici prace! ...
Vycházel jsem z tohodle příspěvku, tak jak to teda je... Question Suspect Online HERO si žádá odpověď, teď nevím, jestli to mám brát jako kompliment... confused
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  bakeLit Sun 27 Feb 2011, 01:42

R&omize napsal:
Sheldon-Cooper napsal:
kezir napsal:Bo přeložit něco kde sa Howard a Bernadette baví o olivě, ve stylu tuk tuk vtipu, jako tu ananas, je ....... nechci být hrubý
Tyybláho! To bych nerekl, ze se nase titulky nekomu takto vrejou do pameti! Smile Ale muzes byt stastny uz ani stahnout si je nemuzes Wink Kdyz uz jsem u tech titulku.. opet vynikajici prace! ...
Vycházel jsem z tohodle příspěvku, tak jak to teda je... Question Suspect Online HERO si žádá odpověď, teď nevím, jestli to mám brát jako kompliment... confused
Víceméně ano, ale na druhou stranu je to i takové menší "rejpnutí", že na našem fóru trávíš až příliš mnoho času a nic ti neunikne. bom


Naposledy upravil bakeLit dne Sun 27 Feb 2011, 13:34, celkově upraveno 1 krát
bakeLit
bakeLit

Znamení : Ryby Pes
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 136
Bodů : 139
Reputace : 3
Datum registrace : 01. 10. 10
Věk : 30
Místo : Havlíčkův Brod

http://www.vitjakes.cz

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Tak náročné to není...

Příspěvek  R&omize Sun 27 Feb 2011, 01:45

Teď mi právě neuniklo, že ti unikla kontrola citace, už podruhé... No
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sun 27 Feb 2011, 02:03

R&omize napsal:Věk jsem myslel jen kvůli tomu, jestli jsi člověk, co už se to ve škole učil po novu nebo ještě po staru, vidím, že to nikdo nepochopil... Evil or Very Mad
Tak to jsem skutečně takto nepochopil. Very Happy To tě trochu omlouvá, stejně jako Sheldona-Coopera omlouvá to, že to píše z mobilu.
A přiznám se, že jsem byl taky poněkud zmaten tím, že Sheldon-Cooper není autorem těch titulků, ale chápu to tak, že jsou to "jejich" titulky, tedy zřejmě mu patří ta stránka na které se objevily, ale o překlad se staral někdo jiný.
edit: unikla mi citace... Twisted Evil
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  depressya Sun 27 Feb 2011, 06:26

nie je nahodou nosie rosie "zvedava suseda odvedla" resp baba, co do vsetkeho strka nos?

depressya

Počet příspěvků : 20
Bodů : 22
Reputace : 0
Datum registrace : 27. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Sheldon-Cooper Sun 27 Feb 2011, 10:34

NoMouse napsal:
A přiznám se, že jsem byl taky poněkud zmaten tím, že Sheldon-Cooper není autorem těch titulků, ale chápu to tak, že jsou to "jejich" titulky, tedy zřejmě mu patří ta stránka na které se objevily, ale o překlad se staral někdo jiný..
Ano je tomu tak. Na preklady byl nekdo jiny... ale po jedne serii to prekladatel tak trochu vzdal (i z casovych duvodu..) Smile Musim se priznat, ze tvorba titulku na nasem webu byla zajimava a vice mene to byla jedina vec, co lidi na web opravdu v den vydani titulku táhla.. Ale tato komunita je proste silná a na tyto titulky nedá nikdo dopustit (a ja si myslim, ze nas preklad nebyl nejhorsi)..
Sheldon-Cooper
Sheldon-Cooper

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 252
Bodů : 289
Reputace : 2
Datum registrace : 27. 09. 09
Místo : Praha/Los Angeles

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  bodomkes Sun 27 Feb 2011, 10:49

Tak posledních pár epizod mě vážně baví...konečně po nudnějších epizodách se zase Big Bang probudil k životu.
A uznávám, že trio Zack-Bewwy-Stuart je fakt vražedné xD Nikdy bych neřekla, že spolu budou zrovna tihle tři pasovat, a ono jo Very Happy
A uh..Stuart v ručníku byla vážně dost komická podívaná, zvlášť když chlapci přezpívávali soundtrack ze Zakleté Elly. Very Happy Very Happy Musím říct, že Zack mě příjemně překvapil s tím chvilkovým probuzením mysli. A ten Geordi na závěr...to byla vskutku třešnička na dortu.
Nechápu, proč jsou tu vůbec stížnosti vznesené proti dílu...Rozhodně beru radši takovýto humor než ty neukončené marnivé díly, co předcházely Exclamation Konečně to vypadá, že se i příběh někam hýbe, takže já nemám, co vyčíst.
A líbila se mi i ta nostalgie, když si vlastně Leonard a ostatní uvědomili, že už jsou na ty Sheldonovy výstřednosti tak zvyklí, že už jim i chybí =3
Jinak i mně přišla dnes Amy trochu protivná, ale Gerardem si to vyžehlila Very Happy Very Happy
Takže já si myslím: jen tak dál.

Mimochodem titulky fakt paráda =3 Uznávám, že dneska tam bylo víc překladatelských oříšků. study
A depressya
nie je nahodou nosie rosie "zvedava suseda odvedla" resp baba, co do vsetkeho strka nos?
: rozhodně by to dávalo smysl.. zvlášť když "nosy" znamená mimo jiné chorobně zvědavý ^^
bodomkes
bodomkes

Znamení : Beran Opice
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 1109
Bodů : 1131
Reputace : 6
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 32
Místo : Brno-venkov

http://www.formspring.me/bodomkes

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Raistlin Sun 27 Feb 2011, 21:43

Sice už ne tak celkově povedený díl jako posledně, ale i tak pořád lepší nadprůměr. Za úžasně podaný duet Kripke&Zac "Don't Go Bweaking My Heawt" dávám bonusový bodík a přehlédnu stále trapněji působící Amy a dnes vůbec nic moc "dívčí linii".
6/10

Když TBBT minimálně takhle vydrží nastoupený kurz uplynulých 3 dílů, možná se zase dokopu, abych se zase díval už v pátek. ;-)
Raistlin
Raistlin

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 63
Bodů : 69
Reputace : 0
Datum registrace : 26. 09. 09
Místo : Nymburk/Praha

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Nosiris Fri 04 Mar 2011, 15:49

no poslední dva díly dobrý skoro výborný ... (sice už to neni TBBT jakej byl na začátku už se to celé změnilo k horšímu ale v tom duchu jakym to je dobrý) poslední díl ?
si nejsem jistej jestli to už má vůbec něco společného s TBBT proč to rovnou nepřejmenují na HIMYM 2 ? fakt hrůza...

Nosiris

Počet příspěvků : 9
Bodů : 9
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Návrh na změnu titulků

Příspěvek  Historic Sun 10 Apr 2011, 00:28

Sice s křížkem po funuse, ale i tak si neodpustím návrh na změnu titulků. Mám na mysli situaci, kdy se Leonard, Priya, Howard a Raj baví o Sheldonovi, až to dospěje k tomu, že jim všem utkal serapy (18:56). Leonard použije slovo "matching", které je přeloženo jako "stejné". Podle mě je pravý význam spíše "šité na míru" nebo "padnoucí".
Předem díky za případnou zpětnou vazbu :-)

Historic

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Sun 10 Apr 2011, 00:41

Takže zpětná vazba. Smile Díky za připomínku, máš asi pravdu, ale jak jsi sám napsal, je to s křížkem po funuse. Až ale někdy budu (možná) dělat dodatečné korektury, určitě to do nich zahrnu...

Jo a taková maličká drobnost: připomínky k titulkům piš prosím tě do diskuse k titulkům, ne k epizodě. Dík. Pak je v tom hrozný zmatek. Wink
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Historic Sun 10 Apr 2011, 00:58

Jo, jasně, příště už budu připomínkovat na správném místě :-) Jsem tady registrovaný čerstvě a nestihl se tak ještě úplně zorientovat...

Historic

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 10. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Zireael Sun 10 Apr 2011, 09:28

Matching je teda podle mě spíš ladící, jako že byly podobné.
Zireael
Zireael

Znamení : Lev Kočka
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 41
Bodů : 41
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 36

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Sun 10 Apr 2011, 12:08

Taky si myslím. V tomhle kontextu jsem to rozhodně chápal jako "k sobě ladící" (nebo rovnou stejné), ne jako "dobře padnoucí".
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E17 - The Toast Derivation [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru