Big Bang Theory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

+32
Dominik Matus
Programen
Georgo
Chatiainen
wcibulkova
Muf
bean007
tx
NoMouse
MatMatMatMat
lemming
germi41
--Bob--
Jaras
Borboletka
Kolikokoli
janice
MartyCZ
yossarian
Ďasík
Grepis
Nosiris
karlos89
Sheldor Dobyvatel
Zdenda S.
Kal-El
minnie
mike2
Sup_
R&omize
Snake.Bite
Admin
36 posters

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Jaras Fri 18 Feb 2011, 22:37

Ďasík napsal:Pozdě, lidi, dali jsme zakazoval/zakazil/zakazovával/zakážel... Ještě si rozmyslím to forbid, protože to je přítomný čas, ale nejspíš to nechám takhle. To zapovězuju už je strašně přenesené a Raj přece jen komolí tvary, ne celé slovo.

Ale sex criminal zůstává otevřený, zatím máme sexuální zločinec, ale to je hrozné. Smile

Edit: R&omize: Ale ještě máš šanci, že si to rozmyslím při korekturách, tak zatím neklesej na mysli. Wink

Myslím že by tam více sedělo " sexuální maniak"

Jaras

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 18. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  --Bob-- Fri 18 Feb 2011, 22:50

maniak uz je zase extrem...nechal bych delikvent, jelikoz to se bezne pouziva.....ale hlavne....titulky bych resil v prislusnem topicu...tohle je o dane epizode Very Happy

--Bob--

Počet příspěvků : 9
Bodů : 9
Reputace : 0
Datum registrace : 05. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Ďasík Fri 18 Feb 2011, 22:51

Jo, chytám se to přesunout. Very Happy Ale teď se mi nechce. Very Happy
Ďasík
Ďasík
Admin

Znamení : Beran Krysa
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2323
Bodů : 2424
Reputace : 28
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 40
Místo : Opava, Český Těšín

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  mike2 Fri 18 Feb 2011, 23:00

Když se cituje, taky se mi líbil "tertiary friend".

Mimochodem, netvrdila Bernardette, že má Howard na hrudi jeden chlup? Přišlo mi, že jich je o dost víc... :-)
mike2
mike2

Znamení : Býk Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 243
Bodů : 246
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 11. 10
Věk : 50

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Taky...

Příspěvek  R&omize Fri 18 Feb 2011, 23:04

Taky jsem si to teď po zhlédnutí s titulky říkal... Laughing
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty trochu k epizodě

Příspěvek  germi41 Fri 18 Feb 2011, 23:16

Dřív jsem se trošku obával, že čím více dílů, tím méně zábavy. Tento díl ukázal pravý opak (a i některé další předchozí díly byly velmi povedené). Jasně, vznikají nepřesnosti, ale to se asi moc ohlídat nedá. Dlouho jsem se tak nezasmál.

Nic proti Bernie, ale proboha Howard NESMÍ odejít od máti. Já bych nepřežil, kdybych neslyšel ty jejich "rozhovory", které slyší celá ulice Very Happy Very Happy

A závěrem mého premiérového příspěvku bych chtěl všechny tady pozdravit. Sice jsem sliboval na srazu, že se zapojím do diskuze co nejdříve, ale pořád jsem neměl nějak moc času a ani nějakou tu vnitřní pohodu. Tak snad od teď se budu zapojovat do diskuzí.

Tož všichni ahojte Smile Smile

germi41

Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 21. 01. 11
Místo : Brno, Czech republic

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  lemming Fri 18 Feb 2011, 23:39

Díl výborný, ani mi nepřišel nijak extra namačkaný, alespoň měl spád. A debata Howarda o tom, co Bernie musí koupit byla kouzelná Very Happy

lemming

Počet příspěvků : 89
Bodů : 90
Reputace : 0
Datum registrace : 01. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  MatMatMatMat Sat 19 Feb 2011, 00:12

Ďasík napsal:No, epizoda byla sice dobrá, ale pro mě teda žádný zázrak, předchozí byly mnohem lepší... Problém byl právě v tom, že každý dostal prostor - protože tím pádem každý dostal jen minimum prostoru. Celé to proto bylo takové zbrklé a rychlé, aby se to vlezlo do těch 21 minut. Každopádně je ale rozhodně dobře, že se to konečně dějově někam hnulo, teď se jen musíme nechat překvapit, jak to dopadne...

Co se překladu týče, už teď mám z něho husí kůži. Very Happy Je tam spousta nepřeložitelných věcí, teď mě z hlavy napadají třeba ty špatné Rajovy tvary nepravidelných sloves... A jestli si pamatuju, tak slovní hříčka tail/tale.

To "zakazovával" zní pěkně a ekvivalentně se špatně-tvořeným minulým časem.

Co se týče Leonardovava návrhu pro společné sledování "RANÉHO" filmu spolešně s Pryou - tam bych raději viděl "NEJNOVĚJŠÍHO"...
Dále na konci epizody - Sheldonovu hlášku "It´s not optional" bych klidně navrhoval volný překlad ve stylu "O tom se nediskutuje"

A nakonec Shakespeare - to je jazykový perlič, který naděluje angličanům slovní lahůdky, ale překladatelům vráskogenní oříšky,
najít inspiraci můžem zde:
http://books.google.com/books?id=JBLXGJm61yMC&pg=PA40&lpg=PA40&dq=kdo+nev%C3%AD+kde+m%C3%A1+vosa+%C5%BEihadlo&source=bl&ots=s8XW1eG8aa&sig=rWMgaWh4oJ76-PevloiJqf_6er0&hl=en&ei=mOpeTfO9D4WAOv7A4bsN&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=2&ved=0CBkQ6AEwAQ#v=onepage&q=kdo%20nev%C3%AD%20kde%20m%C3%A1%20vosa%20%C5%BEihadlo&f=false
ať už použijem "žihadlo" nebo "hrot", je to jedno, dvojsmyslnost "tail/tale" asi přeložit nelze a tak se tomu zasmějí jen lingvisté a ostatní to může inspirovat k seznámení se se Shakespearem, čímž se z nich také stanou lingvisté a je jen otázkou času kdy se tomu zasmějí také.


MatMatMatMat

Počet příspěvků : 19
Bodů : 19
Reputace : 0
Datum registrace : 13. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 19 Feb 2011, 00:18

Tak díl se mi líbil, tempo sice zběsilé a konec opět useknutý, ale stálo to myslím za to...
A nemýlím-li se, tak byl tohle první díl v historii TBBT, kde na začátku bylo "V minulých dílech..."? Nebo už to u nějakého bylo?
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty lol

Příspěvek  R&omize Sat 19 Feb 2011, 00:22

Ano, bylo... Twisted Evil Popřemýšlej... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  NoMouse Sat 19 Feb 2011, 00:26

No něco se mi matně vybavuje... ha už to mám, 3x01, jak se vrátili z pólu. Smile A jindy už to nebylo?
NoMouse
NoMouse

Znamení : Štír Kůň
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 2539
Bodů : 2592
Reputace : 27
Datum registrace : 29. 09. 09
Věk : 33
Místo : B ▏R ▍N ▋O ▉

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  tx Sat 19 Feb 2011, 01:14

Tak dnes jsem spokojen. Dil paradni, pokud si to dobre vybavuji, tak se po delsi dobe objevila, resp. byla slyset, Howardova mama a Howardovy navyky taky o leccems vypovidaji Very Happy
Stolicka skvela, Rajuv problem s vyjadrovanim taktez, prihodme Sheldonovo "muzes si dovolit byt vybirava?" a je to pro me za 10.
tx
tx

Počet příspěvků : 316
Bodů : 338
Reputace : 0
Datum registrace : 23. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Kal-El Sat 19 Feb 2011, 01:59

Doufám že budou rozvíjet Leonardův vztah s Preyou /Omlouvám se nevím jak se to píše / Very Happy

Ty hlášky dneska byly fakt super Very Happy

Kal-El

Počet příspěvků : 66
Bodů : 70
Reputace : 0
Datum registrace : 29. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  bean007 Sat 19 Feb 2011, 10:44

Nevím jestli se to tady už neřešilo ale je mi divné že Rajesh mluvi před Amy přitom před Penni ne.

bean007

Počet příspěvků : 11
Bodů : 13
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Blbost...

Příspěvek  R&omize Sat 19 Feb 2011, 10:50

Tvůrci si dávají setsakra majzla, aby v ten moment před Rajeshe postavili nějaký alkohol. Někdy není vidět kvůli špatnému záběru, ale stojí tam. Takže příště více pozornosti... Wink
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  bean007 Sat 19 Feb 2011, 10:54

R&omize napsal:Tvůrci si dávají setsakra majzla, aby v ten moment před Rajeshe postavili nějaký alkohol. Někdy není vidět kvůli špatnému záběru, ale stojí tam. Takže příště více pozornosti... Wink

Aha tak toho jsem si nevšim. Moje chyba

bean007

Počet příspěvků : 11
Bodů : 13
Reputace : 0
Datum registrace : 22. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Muf Sat 19 Feb 2011, 11:48

Alkoholu jsem si taky nevšiml (ale opravdu tam je Smile), ale pokud vím, tak Rajeshův problém je v "talking to attractive women". Jestli si dobře pamatuju. A je možný, že Amy zas až tak attractive není Smile

Jinak podle mě luxusní epizoda, mimo zmiňovaných highlights mě taky dostala poslední scéna s čajem: "I'm sorry, it's not optional" Smile

Muf

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 06. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Ale no tak...

Příspěvek  R&omize Sat 19 Feb 2011, 11:51

To si pleteš, má problém mluvit se všemi ženami (mimo rodinu a součásti davů) + zženštilými muži, ne pouze atraktivními ženami, jinak řečeno Rajesh je bez urážky v celku výstavní zoufalec, atraktivní je pro něj každá... pirat


Naposledy upravil R&omize dne Sat 19 Feb 2011, 11:57, celkově upraveno 1 krát
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  karlos89 Sat 19 Feb 2011, 11:55

Muf napsal:Alkoholu jsem si taky nevšiml, ale pokud vím, tak Rajeshův problém je v "talking to attractive women". Jestli si dobře pamatuju. A je možný, že Amy zas až tak attractive není Smile
Já mám dojem, že v jednom dílu vyjmenovával všechny typy, před kterými mu dělá problém mluvit a došel až k "feminine men" Very Happy Jinak to, jak mu tvůrci věčně cpou do ruky nějakou flašku, už mi přijde hodně trapný, ale holt si jednou naběhli, tak už nemají jinou možnost. Jinak by je fanoušci rozcupovali Twisted Evil

karlos89

Počet příspěvků : 39
Bodů : 43
Reputace : 3
Datum registrace : 29. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Pomoc

Příspěvek  wcibulkova Sat 19 Feb 2011, 12:16

Som tu nová a ešte neviem ako si ten diel stiahnem kedže som vždy sťahovala z iných zdrojov. Prosím o radu Smile

wcibulkova

Počet příspěvků : 2
Bodů : 2
Reputace : 0
Datum registrace : 08. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 19 Feb 2011, 12:43

Však říkal, že bude muset strávit celý život opilý, aby mohl mluvit se ženami (resp. se svou ženou Very Happy). Howardovým rodičům to tak fungovalo Very Happy.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Chatiainen Sat 19 Feb 2011, 15:29

Myslel jsem si, že Bernadette bude mít taky potíže se svou matkou. Přece to Howarda a Bernadette sblížilo na prvním rande. Ale zatím je to jen Howard kdo se schovává za máminu sukni a Bernadette je prostě normální holka.

Chatiainen

Počet příspěvků : 1
Bodů : 1
Reputace : 0
Datum registrace : 24. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Rozdíl

Příspěvek  R&omize Sat 19 Feb 2011, 16:43

Mezi Howardem a Bernie je jeden zásadní rozdíl, ona s matkou už dlouho nežije.
R&omize
R&omize

Znamení : Váhy Tygr
Pohlaví : Male
Počet příspěvků : 1019
Bodů : 1044
Reputace : 3
Datum registrace : 20. 05. 10
Věk : 37
Místo : Přerov/Olomouc

http://www.herbalifepodnikatelskaprilezitost.cz/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Georgo Sat 19 Feb 2011, 17:37

Bolo to celkom fajn, ale tieto vzťahocentrické epizódy mi tu fakt nesedia. Netvrdím, že to musí byť geekovská show od začiatku do konca, ale TBBT od začiatku stál na niečom inom ako na vzťahoch. Svoju Penny môže mať každý sitcom, niekoľko akademikov z oblasti prírodných vied nie.

Georgo

Počet příspěvků : 33
Bodů : 33
Reputace : 0
Datum registrace : 25. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Kolikokoli Sat 19 Feb 2011, 20:01

Georgo - celá první série byla jen o tom, jak Leonard toužil po tom, aby si s Penny vrznul, o tom, že Raj přefikne každou a o tom, že Howard je úchylák jako hrom. Celá 1. série tedy stavěla jen na vztazích.
Kolikokoli
Kolikokoli

Znamení : Panna Kůň
Pohlaví : Female
Počet příspěvků : 4810
Bodů : 5017
Reputace : 36
Datum registrace : 06. 10. 09
Věk : 33
Místo : Brno/Újezd u Kunštátu

http://kimlinna.wordpress.com/

Návrat nahoru Goto down

S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA] - Stránka 3 Empty Re: S04E16 - The Cohabitation Formulation [EPIZODA]

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru